Civka

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
MartyV3S
Příspěvky: 936
Registrován: ned čer 07, 2009 11:38 pm
Bydliště: Třinec, Oldřichovice
Kontaktovat uživatele:

Civka

#1 Nový příspěvek od MartyV3S »

Civka ze starteru jako zapinani uzaverky? mate s tim nekdo zkusenosti? ja sem to tady u nekoho videl, nemuzu si vzpomenout u koho, nicmene si zakladni informace pamatuju, pry to jede, akorat kdyz to je spustene porad, tak to po chvili samo vypne, a nejede to dokud to nevychladne... napadnul mne mechanizmus ze by ta civka byla jakby u paky, a kdyby civka fachcila, tak by uzaverku zapinala ona, a kdyz by byla prehrata, tak by se uzaverka zapinala normalne mechanicky. nemate to nekdo na svem stroji? diky

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 3939
Registrován: úte črc 03, 2007 10:29 pm
Bydliště: Dithmari villa

Re: Civka

#2 Nový příspěvek od rezis »

Bydlím v Dětmarovicích udal bych i ulici, ale bohužel je tady nemáme

Uživatelský avatar
Codza
Příspěvky: 1001
Registrován: pát lis 07, 2008 10:37 pm
Bydliště: nedaleko Luhačovic

Re: Civka

#3 Nový příspěvek od Codza »

Ovládání uzávěrky vzduchem mi přijde jednoduší.Odbočka s vedení ke připojování vlečky,kohout na pouštění na blatníku u sedačky spolujezdce,odfukový ventil a vzdochový valeček taky udělá to samé.

MartyV3S
Příspěvky: 936
Registrován: ned čer 07, 2009 11:38 pm
Bydliště: Třinec, Oldřichovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Civka

#4 Nový příspěvek od MartyV3S »

a neni jednodussi sehnat jednu malou civku ve srote, a par kablu a jeden vypinac, nez vzduch valecek, atd, atd? daji se ty vzduchove valecky nekde koupit? kolik to stoji? moc s tim nemam zkusenosti..

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15216
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: Civka

#5 Nový příspěvek od kenybz »

a nani jednodussi mechanicka paka??? U elmag civky ze starteru musis zajistit to aby bylo jado zasunute pri zaple uzaverce ..pokud bude trochu povysunute bude protekat civkou podstatne vetsi proud a muze se brzo spalit...navic tato civka neni navrzena na trvaly provoz. Spinat to prez vzduchovy valecek je elegantni ale: potrebujes valecek o danem zdvihu a taky prumeru pistu...jde o to aby ti sila valecku neohla nebo naopak vubec nezasunula vidlicku..ja nevim jaka je potreba ovladaci sily pro zarazeni uzaverky odhaduju tak 20kg? pri tlaku vzduchu za regulatorem 6 baru vychazi plocha pistu 3,3333cm2 a to je celkem maly valecek vhodne reseni by bylo pouzit valecek o prumeru pistu 20mm A ovladat packu uzaverky prez pruzinu..valecek + selenoidni ventil na ovladani prijde na 6000,- mechanicke tahlo na par desetikorun...
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

Jarda 4x2
Příspěvky: 200
Registrován: stř črc 18, 2007 11:51 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Civka

#6 Nový příspěvek od Jarda 4x2 »

Taky bych to řešil mechanickou pákou ale pokud máš složitější cestu z diferáku do kabiny tak potom tim vzduchem pokud máš na traktoru vzduch . Cívku bych nechal na poslednim místě je pravda že má rychlejší odezvu než ten vzduch . Je třeba dělat co nejméně složitě :prace:
V jednoduchosti je krása

Uživatelský avatar
čmoudek
Příspěvky: 135
Registrován: ned lis 29, 2009 8:07 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: Civka

#7 Nový příspěvek od čmoudek »

Dej tam vzduchový valeček z matesa z motorové brzdy nebo z náhonové spojky a elektro magnet zapínat tobudeš vypínačem,který si priděláš kam budeš potřebovat brnkneš o něj a špéra je tam a už to hrabe na obě kola tak se dá udělat i předek a násobič : :ano:
KOSA Z RUSKA BROUSEK Z VÍDNĚ OBOJÍ TO SEKA BÍDNĚ

Uživatelský avatar
Jurin
Příspěvky: 507
Registrován: stř črc 04, 2007 5:26 pm
Bydliště: Olomouc

Re: Civka

#8 Nový příspěvek od Jurin »

Ten elektromagnet je muj vymysl.
Když se práce nedaøí,odeber se k lékaøi!

Uživatelský avatar
čmoudek
Příspěvky: 135
Registrován: ned lis 29, 2009 8:07 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: Civka

#9 Nový příspěvek od čmoudek »

Ten elektromagnet to je hodně starý těžko to bude tvuj výmysl :vztek:
KOSA Z RUSKA BROUSEK Z VÍDNĚ OBOJÍ TO SEKA BÍDNĚ

vaclavs
Příspěvky: 770
Registrován: pon lis 17, 2008 12:03 pm
Bydliště: Rychnov Nad Kněžnou

Re: Civka

#10 Nový příspěvek od vaclavs »

čmoudek píše:Dej tam vzduchový valeček z matesa z motorové brzdy nebo z náhonové spojky a elektro magnet zapínat tobudeš vypínačem,který si priděláš kam budeš potřebovat brnkneš o něj a špéra je tam a už to hrabe na obě kola tak se dá udělat i předek a násobič : :ano:
Co ten elektromagnet stojí?
Chtěl by to taky tak nějak udělat u svého traktoru.

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 3939
Registrován: úte črc 03, 2007 10:29 pm
Bydliště: Dithmari villa

Re: Civka

#11 Nový příspěvek od rezis »

čmoudek píše:Ten elektromagnet to je hodně starý těžko to bude tvuj výmysl :vztek:
To máš tak. Než bylo fórum tak každý vymýšlel a vymýšlel. Pak se objevil na fóru a zjistilo se že to samé už někdo má.
:)
Bydlím v Dětmarovicích udal bych i ulici, ale bohužel je tady nemáme

Uživatelský avatar
čmoudek
Příspěvky: 135
Registrován: ned lis 29, 2009 8:07 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: Civka

#12 Nový příspěvek od čmoudek »

Jo v tomhle maš pravdu plně stebou souhlasím :potlesk:
KOSA Z RUSKA BROUSEK Z VÍDNĚ OBOJÍ TO SEKA BÍDNĚ

PA
Příspěvky: 651
Registrován: čtv zář 06, 2007 10:53 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Civka

#13 Nový příspěvek od PA »

ja si taky vymyslel jednoduchy softstart ,a pak sem casem zjistil ,ze je uz vymysleny.
nejak vyuzit elekromagnet ze starteru napadne snad kazdyho ,kdo neco podobnyho vymejsli. i me to napadlo ,jeste nez sem to videl na foru. dokonce sem i teoreticky vyresil vykonovou ztratu snizenim napeti pri docvaknuti ,a pak za nejaky cas sem uvidel ,ze lukpfe to vytvoril jednodusejc :)
Na mě se nemusí řvát , mě to stačí říct 16x.

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: Civka

#14 Nový příspěvek od Terablick »

Já bych se hlavně nedohadoval kdo má co "patentované",protože hlavním přínosem tohoto fora je (by podle mě mělo být) výměna nápadů, rad, zkušeností atd, a ne se chlubit něčím a zároveň zakazovat další použití ;-). Nebo se mýlím? :-).
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

Pepik_Plzen
Příspěvky: 459
Registrován: pon pro 28, 2009 6:49 pm
Bydliště: Plzeň

Re: Civka

#15 Nový příspěvek od Pepik_Plzen »

MartyV3S píše:Civka ze starteru jako zapinani uzaverky? mate s tim nekdo zkusenosti? ja sem to tady u nekoho videl, nemuzu si vzpomenout u koho, nicmene si zakladni informace pamatuju, pry to jede, akorat kdyz to je spustene porad, tak to po chvili samo vypne, a nejede to dokud to nevychladne... napadnul mne mechanizmus ze by ta civka byla jakby u paky, a kdyby civka fachcila, tak by uzaverku zapinala ona, a kdyz by byla prehrata, tak by se uzaverka zapinala normalne mechanicky. nemate to nekdo na svem stroji? diky
Zdravím a co ten proud cca 10A skrz cívku při 12V palubní síti vozidla, tady není počítáno asi z trvalím zapnutím cívky a jinak upozorňuji, že se vinutí cívky dost hřeje při delším provozu.
Nechá se vymyslet lecos, jenom je někdy problém to uskutečnit... aby to fungovalo podle našich představ.

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy“