Orsta - hodnoty

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
AlexTc
Příspěvky: 1418
Registrován: sob říj 25, 2008 2:45 pm
Bydliště: okr. Tachov

Re: Orsta - hodnoty

#46 Nový příspěvek od AlexTc »

To samé teď řeším já, mám 125 orbitrol. Honím to čerpadlem co dává 28l/min a tlak 80atm. Potřebuju tohle čerpadlo použít na hydrauliku a dát jiné čerpadlo pro řízení k motoru. Uvažoval jsem o čerpadlu z TK , mám jedno vyhlédnuté, ale mělo by dávát 10l/min a tlak 50atm. Dělá se ještě 175atm a 11l/min, ale je drahý. Teď je otázka jestli mi to slabší stačí, zapoměl jsem si změřit jaký tlak mám nastavený na tom původním čerpadle a teď už mám vyndaný motor z traktoru. Ale myslím že by to bylo někde okolo 50atm což by bylo na hranici toho menšího z Tk

Uživatelský avatar
allias75
Příspěvky: 283
Registrován: stř pro 26, 2007 7:44 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Orsta - hodnoty

#47 Nový příspěvek od allias75 »

Nepojde to na klbak, klasická náprava.Mám čerpadlo s integovaným prepušťakom, je na fotke. Ale neviem, ako by to fungovalo, keby to ťahalo aj ramena hydrauliky :-/ ,keď na ňom nastavím nižší tlak. Nebude treba dva čerpadla? A aký je optimálny tlak na orbitrol?
Přílohy
DSCF1014.jpg

PA
Příspěvky: 651
Registrován: čtv zář 06, 2007 10:53 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Orsta - hodnoty

#48 Nový příspěvek od PA »

neni optimalni tlak na orbitrol[ten miva vetsinou pojistak celkem vysoko ,ale neni pravidlem] ,ale na rizeni.
aby nechcipal motor na volnobehu v krajnim dorazu a neohnulo to neco na naprave pri pridani ,vs. nedostatecna sila rizeni. zalezi predevsim celkove hodne na konstrukci traktoru.
nekomu by ale na jednom stroji stacilo 80-90at ,rezisovi a spol. na stejnem alespon 350at
Na mě se nemusí řvát , mě to stačí říct 16x.

Uživatelský avatar
allias75
Příspěvky: 283
Registrován: stř pro 26, 2007 7:44 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Orsta - hodnoty

#49 Nový příspěvek od allias75 »

PA píše:neni optimalni tlak na orbitrol[ten miva vetsinou pojistak celkem vysoko ,ale neni pravidlem] ,ale na rizeni.
aby nechcipal motor na volnobehu v krajnim dorazu a neohnulo to neco na naprave pri pridani ,vs. nedostatecna sila rizeni. zalezi predevsim celkove hodne na konstrukci traktoru.
nekomu by ale na jednom stroji stacilo 80-90at ,rezisovi a spol. na stejnem alespon 350at
Pochopil som :) . A nie je potom problém, keď je za orbitrolom ešte zapojený rozvádzač? Myslím vtedy, ak znížim tlak na tých cca 8-10 MPa. Síce aj menší tlak dvihne ramená hydrauliky, ale asi záleží aj na tom, čo tá hydraulika má dvíhať, však?

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: Orsta - hodnoty

#50 Nový příspěvek od Terablick »

Jednak to samozřejmě sníží sílu ramen, a jednak se to (údajně - nemám ověřeno v praxi) "zasekává". Tedy když jedeš, zatáčíš a zatáhneš za páku ramen, řízení zatuhne. Po povolení páky ramen se zase chová normálně.
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

Uživatelský avatar
allias75
Příspěvky: 283
Registrován: stř pro 26, 2007 7:44 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Orsta - hodnoty

#51 Nový příspěvek od allias75 »

Terablick píše:Jednak to samozřejmě sníží sílu ramen, a jednak se to (údajně - nemám ověřeno v praxi) "zasekává". Tedy když jedeš, zatáčíš a zatáhneš za páku ramen, řízení zatuhne. Po povolení páky ramen se zase chová normálně.
To si uvedomujem :) a nevadí to, aspoň mne nie. Som aj trocha zvyknutý. V robote jazdím na rolbe, upravujem ľad a minule som pozeral do schémy zapojenia hydrauliky. Rozvádzač tam je zapojený za orbitrolom. rozvádzač je dvojsekciový a každá sekcia ovláda dva piesty. Keď dvíham ramena a nechám páčku vo zdvihnutej polohe (tam sa to dá nechať v hornej aj dolnej polohe a kym to rukou nevrátim, tak tlak tlačí), tak ťažšie ide točiť volantom a keď to povolím, tak cukne a ťahá normálne 8)

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: Orsta - hodnoty

#52 Nový příspěvek od Terablick »

Přesně tak.. jinak to ničemu nevadí (jen klesne ta síla) ;-)
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 3939
Registrován: úte črc 03, 2007 10:29 pm
Bydliště: Dithmari villa

Re: Orsta - hodnoty

#53 Nový příspěvek od rezis »

Omylem jsem zamkl celé téma.
Omlouvám se :friends:
Bydlím v Dětmarovicích udal bych i ulici, ale bohužel je tady nemáme

Uživatelský avatar
Lars
Příspěvky: 1095
Registrován: úte črc 03, 2007 10:58 pm
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Re: Orsta - hodnoty

#54 Nový příspěvek od Lars »

majo258 píše:Ahoj Lars.
Ja mam tiez danfoss orstu ale OSPB50 ON, davam ju na tekaca, je to tam aj riesene to hydroriadenie.
http://www.grenekramp.cz/shop/action/it ... SPB__Jakou - tu je stranka, niekto ju tam nahodil, su tam technicke udaje, mozno ti pomozu.
Cawes.
super díky ;-)
kurva už dvakrát jsem to uřizl a furt je to krátký!!!!!

Uživatelský avatar
buco
Příspěvky: 546
Registrován: pát srp 14, 2009 9:45 pm
Bydliště: Vranov
Kontaktovat uživatele:

Re: Orsta - hodnoty

#55 Nový příspěvek od buco »

Nechcel by niekto vymeniť orstu z E514 ktorú mám ja za niečo aby sa to dalo použiť na 7245 pod volant, na tejto orste su vývody oproti sebe z dvoch strán a ja potrebujem aby boli všetky 4 z jednej strany, táto dáva tlak 16 Mpa a 160 cm3 má označenie 160-16 poraďte
Přílohy
DSC00301.JPG
Zetor 7340(7245 T), 2 x 6911, 5011 V prípade otázok môžete písať aj na mail: lukasbratko@gmail.com

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy“