výroba navijáku

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
demo69
Příspěvky: 235
Registrován: čtv zář 24, 2009 7:55 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

výroba navijáku

#1 Nový příspěvek od demo69 »

Zdravim všechny. Potřebuji poradit s výrobou, nebo s koupí navijáku. Jaký máte názor na naviják z V3S, elektrické navijáky apod. Chci to na malotraktor - občas něco stáhnout v lese apod. Jak předělat naviják z V3S - nemám vývod z převodovky na naviják (dát hydromotor na čerpadlo...??). Naviják z V3S je asi dost velký a těžký. Díky za rady. Předem se omlouvám - jsem amatér

Uživatelský avatar
martinPec
Příspěvky: 263
Registrován: pon lis 12, 2007 4:44 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: výroba navijáku

#2 Nový příspěvek od martinPec »

Neni za co se omlouvat, sem si chodi pro radu i profici :D :D :D :D Koukni do sekce lesni technika, tam je navijaku dostatek. Hlavne napis, co mas za traktor a par fotek,at vime, jak to vypada.
TRAKTOR FOREVER..:-)

Uživatelský avatar
demo69
Příspěvky: 235
Registrován: čtv zář 24, 2009 7:55 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: výroba navijáku

#3 Nový příspěvek od demo69 »

traktor je teprv ve výstavbě - nápravy gaz, motor stará oktáva.... - nic velkýho

Uživatelský avatar
jirkaaro244
Příspěvky: 682
Registrován: sob led 03, 2009 7:03 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: výroba navijáku

#4 Nový příspěvek od jirkaaro244 »

cus koukni se na tento navijak je na kliku ale da se predelat neni tak tezky necham ho za 2000 kc
Přílohy
9 090.jpg
9 092.jpg

Petr T
Příspěvky: 164
Registrován: úte říj 21, 2008 6:31 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: výroba navijáku

#5 Nový příspěvek od Petr T »

Nazdar chlapy ,měl bych také dotaz ohledně výroby navijáku.Do budoucna sa chystám stavit naviják poháněný hydromotorem.Měl by byt poháněný s hydrauliky Z 69 ,na buben by mělo vlést 2OOm lana o sile 6-8mm.Bude slúžit jako pomocný naviják ve velkých svahoch na vytahování lana z navijákuTUN 40.Z čeho nebo jáký použit hydromotor.O hydromotoroch nevím skoro nic a nemam vubec představu jáké parametryby měl mět, do čeho sa montujú a z čeho by sa dal použit.Naviják nemosí byt extrémě silný ale navíjecí rychlost by byla potřeba tak aspoň1,5m/s.Promiň demo69 že sem sa sem vetřel ale nechtěl sem zakládat nové téma.Za rady předem díky.

Uživatelský avatar
demo69
Příspěvky: 235
Registrován: čtv zář 24, 2009 7:55 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: výroba navijáku

#6 Nový příspěvek od demo69 »

nevadí že jsi to dal sem. Taky mě to zajímá. Potřeboval bych vědět, jaký hydromotor použít na pohon navijáku z V3S

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: výroba navijáku

#7 Nový příspěvek od Terablick »

Nejde až tolik o to jakej použít motor, ae spíš jakej převod. Hydromotory (alespoň ty běžné) nemají extra velkou sílu, a ani s otáčkami to není zázrak. Třeba MRAK 6 - 40 - 1 který mám já doma má 56Nm a jmenovité otáčky 1500/min (max 1800/min). Výkon je 8,8kW. To vše při tlaku 10MPa (předepsaném pro ten motor). A není to zrovna malý motorek ;-). Takže pro pohon navijáku na tahání by se asi použít dal, ale bylo by to dost pomalé (je třeba velký převod aby to mělo sílu). Pro pomocné lano by asi vhodný byl ;-).
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

Uživatelský avatar
demo69
Příspěvky: 235
Registrován: čtv zář 24, 2009 7:55 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: výroba navijáku

#8 Nový příspěvek od demo69 »

Nikdo nic? Mám čerpadlo Orsta 16l/1 500ot, max 20l/2 200 ot/min (bude hnané řemenicí od motoru) - potřebuji poradit, jaký hydromotor (parametry) + šnekovou převodovku (převod) použít při spojení s navijákem z V3S (aby to nechodilo pomalu a naopak)? Taky by mě zajímalo, zda to čerpadlo bude dostačující, jaká by byla cca tažná síla apod. Nechce se mi kupovat el. naviják - raději bych poháněný hydraulikou. Neví někdo rozměry a váhu navijáku z V3S? Díky za rady

Uživatelský avatar
cartmanxv
Příspěvky: 535
Registrován: úte lis 06, 2007 7:59 pm
Bydliště: Vlašim

Re: výroba navijáku

#9 Nový příspěvek od cartmanxv »

Konkrétně Ti neodpovím, ale jak píše Terablick:aby jsi dosáhl nějaké normální rychlosti navijáku, budeš potřebovat nějaký silný a tím pádem velký hydromotor, který bude zase potřebovat více tlakového oleje=výkonné čerpadlo, já osobně bych to řešil mechanikou,prostě na traktoru, zvlášť když je ještě ve výstavbě, bych si nějeký vývod odněkud vytáhl, může se hodit nejen pro naviják.
Já mám na traktoru vepředu malý naviják na samovyproštění, poháněný hydromotorem, ale aby to mělo sílu, je to zpřevodované hodně do pomala, takže pařez na zahradě to vytáhne ze země, ale na tahání klád v lese je to naprosto nepoužitelné, moc pomalé. Ale na to si zase stavím :prace: klasický naviják do TBZ hnaný kardanem :) .
100_3956 [800x600].jpg
Tak dlouho jsem si stavěl malotraktory, až jsem si koupil Zetor.....
Zetor 5718

Uživatelský avatar
Beskyd4
Příspěvky: 38
Registrován: pát lis 14, 2008 11:00 am
Bydliště: Mosty u Jabl.

Re: výroba navijáku

#10 Nový příspěvek od Beskyd4 »

Ahoj , chtěl bych odpovědět hlavně pro : demo 69.
Taky jsem řešil tento problém, neměl jsem vývod na naviják , tak tam teď mám ten elektrický na 12 V. Lano 8.3 mm, délka 28 m. Dálkové ovládání. Mám ho už 2 roky. Zrovna dnes jsem ho musel opět použít při svozu probírky. Víc jak týden už prší , v lese vše rozmoklé, potřeboval jsem se jen otočit se samotným malotraktorem a zahrabal jsem se až po dif. S el. navijákem jsem se potom v pohodě dozadu vytáhl . A to zadní pneu jsou úplně nové 8,3 - 20 šípáky s uzávěrkou , ale nešlo to. Už jsem tu o tom psal , na vyproštění a vytažení stromu přiměřené velikosti je to paráda. Malotraktor má teď asi zhruba 1500 kg možná trochu i více.

Uživatelský avatar
demo69
Příspěvky: 235
Registrován: čtv zář 24, 2009 7:55 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: výroba navijáku

#11 Nový příspěvek od demo69 »

Čau,
o elektrickým navijáku jsem také přemýšlel, ale ceny v ČR jsou dost vysoko. Taky nevím, zda se jim dá věřit - aby to něco vydrželo.... Vývod na naviják by šel udělat z druhé poloosy od první převodovky - uvidím jak to dopadne... Jak jsi spokojený s tim elektrickým? Na tahání stromů asi zrovna není ne? Musí být dosti pomalý - ale pokud s tim nehodláš těžit, tak to asi musí na to občasné popotažení stromu také stačit

Uživatelský avatar
Beskyd4
Příspěvky: 38
Registrován: pát lis 14, 2008 11:00 am
Bydliště: Mosty u Jabl.

Re: výroba navijáku

#12 Nový příspěvek od Beskyd4 »

Zdar , ceny el. navijáků jsou docela vysoko to máš pravdu.
Na pravidelné tahání stromů to určitě není uzpůsobeno , měla by se hlídat teplota motoru navijáku a nepřekročit asi tak 70 stupňů. Tahal jsem už v kuse bez přerušení tři vzrostlé břízy a jeden smrk z polomů a bylo to asi tak akorát. Potom pauza , nakrátit , naložit na vlečku a mohl bych tahat dál , ale už nebylo co. A na vyproštění zapadlého malotraktoru to je jedna báseň. Ovšem mluvím tu teď o el. navijáku v ceně něco nad 20 000 Kč. Samozřejmě , že určitě lepší by byl s náhonem od kardanu , nebo hydraulický , pokud je tam ta možnost.
Rychlost navíjení není velká , ale to mi vůbec nevadí aspoň máš čas vše kontrolovat abys něco nepokazil.

Uživatelský avatar
demo69
Příspěvky: 235
Registrován: čtv zář 24, 2009 7:55 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: výroba navijáku

#13 Nový příspěvek od demo69 »

jaký máš naviják - značka, parametry..?

Uživatelský avatar
Beskyd4
Příspěvky: 38
Registrován: pát lis 14, 2008 11:00 am
Bydliště: Mosty u Jabl.

Re: výroba navijáku

#14 Nový příspěvek od Beskyd4 »

Teď jsem to opsal ze štítku, tak je to Come-Up Winch DV 9000 motor 4,6 hp. Dovezou Ti ho v krabici na dobírku PPL službou. Záruka 2 roky. Servis samozřejmě zajištěn. Konkrétně tento typ hojně používají odtahovky na Avii - jsou samozřejmě i ve verzi 24 V.
Pro mě bylo taky důležité , že hřídele jdou přes poctivá ložiska i se simeringy a ne nějaká jiná Čínská plastová pouzdra a tak podobně. Jsem toho názoru , že sice zaplatíš určitě víc , ale pak to máš už nafurt - samozřejmě nesmíš být '' kopyto'' a zbytečně to nemordovat. Všechno má své limity.

macoxx
Příspěvky: 8
Registrován: sob pro 04, 2010 8:28 pm

Re: výroba navijáku

#15 Nový příspěvek od macoxx »

Dobry den potreboval by som poradit lebo sa neviem rozhodnut, mam MT8-50 a navijak z V3S uz prerobeny na volnobezku uz treba len doriesit ram a kardan.....ale aj tak sa mi to v pomere ku traktoriku zda velke a tazke, a teraz mi kamarat ponuka za dobru cenu elektricky navijak Baracuda 12000 5,5t myslim ze silovo by sa to vyrovnalo len mam strach o baterku 55Ah a alternator povodny asi 90A. Pouzitie navijaku je minimalne v lete par stromov v zime niekoho vytiahnut zo zaveja....... ako by ste sa rozhodli??

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy“