Co je to za nápravy - je to ZIL ? nebo CO ?

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
bastardtraktor
Příspěvky: 4633
Registrován: sob zář 22, 2007 2:25 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Co je to za nápravy - je to ZIL ? nebo CO ?

#1 Nový příspěvek od bastardtraktor »

Ani na Boží hod jsem to nevydržel
Jsem na návštěvě v u přítelky Praze , ale nevadržel jsem to ajel na výlet - jel jsem na skok navštívit kousek za Prahu smerem na Kutnou Horu jednoho pána, který dost často inzeruje a podává celkem zajímavý věci na stavbu traktorků.
Koupil jsem tam 5 qualtovou převodovku převodovku ze Zila za 2ku

ale má tem ještě asi 4 takovéto nápravy. - z toho jednu už zůženou
Tvrdí, že to má samosvory.
Jak je vidět má to centrální dofuk

Tvrdí, že jsou ze ZILa
ale ze 131 nejsou - to je jasný - ty znám
ten starší tap 157 neznám - není to z něj ?
Ale i tak je mi divný, Zil měl i ten starý typ 157 přece osmiděrový disky a 20 ky kola.

Je mi divný že jsou na těch jeho nápravách šestiděrový 18 ti palcový disky jako má GAZ 66, ale nápravy z GAZe 66 to taky nejsou - ty zným - mají nohavice čtvercového průřezu a dělíci rovina a obal difu je uplně jiný.

Není toto z nějakáho jinýho ruskýho vozidla , nebo nějakýho obrněnýho transporteru ???
Přílohy
PC251595vv.JPG
PC251594vv.JPG
PC251591vv.JPG
PC251596vv.JPG
PC251597vv.JPG
ooooooooooooo

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20658
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Co je to za nápravy - je to ZIL ? nebo CO ?

#2 Nový příspěvek od ota »

Pasoval bych to na ten starší typ Zilu 157. Měli jsme je na vojně. Měli 12x18 kola a měli tu poloosu takhle vystrčenou kousek ven. Potom měli ty trojůhelníčky na tom dofukování. Novější Zil měl ty krytky kapku jiný, užší. Ještě míval ten Zil i takovíhle brzdiče vzduchoví, jenom takoví skoro čočky.
Kam až jsi dojel směrm na Kutnou Horu. Mohl jsi se u mě stavit. Vytahám Tě za uši, takhle kousek ode mě!!! Hodili by jsme bejvali řeč.
Tuhlenc kousek fotky. Jo ty půlený disky, když nikdo dlouho nerozdělával, to je teda prácička. Bejvá to hodně zarezlí, ale neměj strach že budou praskat šrouby. Nepamatuju se, když se píchlo kolo, že by jsme nějakej urvali. Ale než jsme je vytočili, tak to byl porod. Někdy to šlo jako po másle, asi to někdo někdy namazal.
Přílohy
04.jpg

Uživatelský avatar
bastardtraktor
Příspěvky: 4633
Registrován: sob zář 22, 2007 2:25 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Co je to za nápravy - je to ZIL ? nebo CO ?

#3 Nový příspěvek od bastardtraktor »

Aha
tak to bude jak píšeš ten ZIL 157 - ten pán mi taky říkal, že jeto ze staršího ZILa
Mě mátly jen ty osmnáctky disky - měl jsem dojem, že 157ky měly taky 20 ky. Ale když říkáš, že měl 18ky, tak je to ono.
Ale asi není pravda, že to má samosvor. 157ky měly obyčejný diffy - NE ?

A ty disky a gumy jsou uplně stejný, jako má GAZ 66

Každopádně ty nápravy tam jsou 4 a myslím, že by se někomu hodily třeba na středně velkého kloubáčka, kde přeci jen není uzávěrka zas až tak nutná.

Ještě tam má naprodej
- nízkotlaký lis - balíkovač CLAAS
- Soustruh
- Strojní pilu na listový pily
- a spousty veteše v kopřivách

A viděl jsem tam dva rozestavěné a jeden dostavěný domaděl
O tom napíšu do rubriky " traktory od sousedů " až budu doma. Tady na návštěvěnemaj program na zmenšování fotek


Jel jsem po Kutnohorské až do obce Bečváry a tam je to v jedné vesničce poblíž. To víš, že jsem myslel nato, žebych se mohl ještě stavit u někoho - třeba u Tebe, nebo u Millhause, ale je tak brzo tma, že jsem jel zase do Prahy, kde jsem na návšttěvě.
ooooooooooooo

Uživatelský avatar
FERO 873
Příspěvky: 2145
Registrován: stř říj 22, 2008 4:18 pm
Bydliště: Bystričany
Kontaktovat uživatele:

Re: Co je to za nápravy - je to ZIL ? nebo CO ?

#4 Nový příspěvek od FERO 873 »

bastardtraktor píše:Ani na Boží hod jsem to nevydržel
Jsem na návštěvě v u přítelky Praze , ale nevadržel jsem to ajel na výlet - jel jsem na skok navštívit kousek za Prahu smerem na Kutnou Horu jednoho pána, který dost často inzeruje a podává celkem zajímavý věci na stavbu traktorků.
Koupil jsem tam 5 qualtovou převodovku převodovku ze Zila za 2ku

ale má tem ještě asi 4 takovéto nápravy. - z toho jednu už zůženou
Tvrdí, že to má samosvory.
Jak je vidět má to centrální dofuk

Tvrdí, že jsou ze ZILa
ale ze 131 nejsou - to je jasný - ty znám
ten starší tap 157 neznám - není to z něj ?
Ale i tak je mi divný, Zil měl i ten starý typ 157 přece osmiděrový disky a 20 ky kola.

Je mi divný že jsou na těch jeho nápravách šestiděrový 18 ti palcový disky jako má GAZ 66, ale nápravy z GAZe 66 to taky nejsou - ty zným - mají nohavice čtvercového průřezu a dělíci rovina a obal difu je uplně jiný.

Není toto z nějakáho jinýho ruskýho vozidla , nebo nějakýho obrněnýho transporteru ???
Asi to bude z niečoho ruskeho a vojenskeho lebo ja mam kolesa 13-18 s tým istým diskom ako to na tvojich fotkach aj s centralnym dofukovanim a tie moje sú z BRDM :ano: len tieto moje majú už ponavarané stredy diskov z V3S
Přílohy
DSC01465.JPG

Uživatelský avatar
Standa
Příspěvky: 231
Registrován: ned črc 08, 2007 12:41 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Co je to za nápravy - je to ZIL ? nebo CO ?

#5 Nový příspěvek od Standa »

Taky jsem si coby obránce vlasti zajezdil se 157kou.Měli jsme na ni nástabu se etřeleckým trenežérem PTŘS,jo to byl stroj a hlavně žrout.Našel jsem fotku přední nápravy.http://www.vhthrensko.estranky.cz/fotoa ... -zil-157-k no dobrá,někde tam je.

ČÁGOS!!!
Jednou měř,třikrát řež!
Loc: 50°17'38.348"N, 12°48'54.89"E

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20658
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Co je to za nápravy - je to ZIL ? nebo CO ?

#6 Nový příspěvek od ota »

No to je on, říkali jsme jim Boford. A tenhle co tam mají jsme měli taky na vojně. Byly to tři auta a to byl celej rušič. Jedno bylo centrála, druhý přístrojový vůz a třetí anténí. Vypadal takhle stejně, akorát měl vzadu na straně na střeše komínek od těch kamínek. Ale v něm byly jen uložený antény, kolíky, a tak. Když se postavil rušič, tak se v prázdné nástavbě spalo. Říkali jsme tomu hotel Hyltn. Protože tam byly v rohu takoví maličkatý kamínečka a v nich se topilo. Ty kamínka tam dokázali vytvořit i 28 C v zimě. Spalo se tam na takovejch zavěšenejch plátěnejch lehátkách, jen v tryčku ve spacáku, jaký tam bylo teplo. Proto Hyltn. Jinak tenhle Zil měl tuším plánovanou spotřebu něco kolem 80 litrů na 100 km.Přesně si to nepamatuju. Ale na vojně to bylo celkem jedno. Už jsem tady někde psal, že ta centrála co tahla ten rušič, byla schopná projet na cvičení i 6000 litrů benzinu. Tak nějakej ten Zilík se svojí spotřebou to nemohl rozházet.

Uživatelský avatar
bastardtraktor
Příspěvky: 4633
Registrován: sob zář 22, 2007 2:25 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Co je to za nápravy - je to ZIL ? nebo CO ?

#7 Nový příspěvek od bastardtraktor »

Nojo - ty nápravy co jsem na Boží hod vánoční nafotil jsou tedy jistojistě ze zila 157 a je to asi ostuda, že jsem to nepoznal, nebo nenagoogloval. Byl jsem v Praze na návštěvě a na googlení jsem tam něměl čas.
Ale v jednom se ten pán, který nápravy má a prodává asi plete, když mi tvdril ten Zil 157 nemá obyčejné differáky ale podle něj má samosvory,
ooooooooooooo

Uživatelský avatar
Mikro
Příspěvky: 2318
Registrován: stř črc 04, 2007 11:36 am
Bydliště: Dětmarovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Co je to za nápravy - je to ZIL ? nebo CO ?

#8 Nový příspěvek od Mikro »

On ten Gaz 63, který má na pohled úplně stéjné obaly diferenciálů je osazen samosvornými diferenciály alá gaz 66.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20658
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Co je to za nápravy - je to ZIL ? nebo CO ?

#9 Nový příspěvek od ota »

Teda ten na tom prvním videu byl teda vopatrnej! Pamatuju si na vojně když jsi ho rozparádil, tak jel jako dráha. Jednou v záložáku kam jsme jezdili, bylo tam pro každou rotu taková cesta a tam ta rota zajížděla autama. Vedle nás měla 5 rota a to byli takoví ňoumové. Měli hodně Zilů, Uraly V3Sky a Tatry. Měli na tý cestě pařezy a pokaždý tam s nima zápasili. No my jsme si je vytrhali navyjákama na V3S. třeba dva navyjáky přez kladky, přivázali jsme Vejdy ke stromům a vytrhali o PHD. Ale pátá rota nato prděla. No a zase jednou se jelo a nějakej gumák těm klukům nařídil, aby ty pařezy vytáhli. Hned teď. No a stál tam Zil, ale za pařezem jako hora. Tak dali lana a zapřáhli tam toho Zila. Zatáhnul a nic. Gumák nařídil, dát dlouhé lano a pořádně rozjet a půjde. Tak jo, maník se rozjel pomalu a škubnul a nic. Gumák začal řvát, že když řekl rozjet, tak rozjet. Tak maník couvnul k pařezu a rozjel to jak to šlo. Cuknul tak, až mu ten dřevěnej domeček na těch dřevěnejch spalkách co byl přišroubovanej k šasi sjel dolů, jak ponton. To byla sranda, všichni se jim smáli. Nakonec přijel jeřáb, domeček naložil spátky na Zila, omotali to řetězama a jeli s tím do kasáren. Nakonec ty pařezy vytahali jako mi navijákama.
To jen tak, pro spestření.

dms
Příspěvky: 326
Registrován: pon srp 10, 2009 1:08 pm

Re: Co je to za nápravy - je to ZIL ? nebo CO ?

#10 Nový příspěvek od dms »

No kolesa 12 x 18 ma aj ZIL 157 aj GAZ 66 (su zamenne), vacsie kolesa mal ZIL 131. BRDM je v podstate GAZ 66 (ten isty motor, tusim aj hlavna prevodovka, dofuk....)...
Tie napravy su zo ZILa 157. Prikladam nejake foto...
ZIL 157 samosvory nema (ani uzavierky), ale drazkovanie na poloosach ma rovnake ako GAZ 66, tak by tam mozno nejak ten vackovy samosvor vlozit isiel :), je to v podstate autonomna vec :)...

S tou spotrebou toho spodoveho Ziloveho motora by som to tiez az tak strasne nevidel. Len ak nie je nastaveny, na to je dost citlivy. Ked brat kupil 157-cku sli sme s nou cca 100 km po ose. Predtym stal x rokov zaparkovany vo vojenskom kovosrote. Akurat sme naliali beznin a vymenili sviecky. Spotreba cca 35L/100km a to este celkom nezatvaral sytic a predstih nebol uplne idealny. Myslim, ze 30L je uplne realne cislo (na ceste), co je v zasade to iste ako V3S...
Přílohy
ZIL_naprava.jpg

mufik
Příspěvky: 1583
Registrován: pát pro 04, 2009 6:19 pm
Bydliště: Vsetín

Re: Co je to za nápravy - je to ZIL ? nebo CO ?

#11 Nový příspěvek od mufik »

Na vojně jsem jezdil se Zilem 157,nástavba radar na nízko letící cíle cca 15 tun + 2 tuny zapřažená elektrocentrála.Do prudších kopců mě musela tahat tatra/po silnici/ale jak jsem pozděj zjistil tak byl totálně rozhašený motor.Furt to jelo a spotřeba se pohybovala cca 160-180l na 100 km.Při zatáčení v pomalé jízdě jsme museli točit volantem dva,jeden neměl šanci.ZIL 131 byl proti tomu osobák.
Není problém to vymyslet složitě,ale jednoduše./Kalašnikov/

Uživatelský avatar
Frantík
Příspěvky: 706
Registrován: pát črc 27, 2007 11:15 am
Bydliště: Plzeň

Re: Co je to za nápravy - je to ZIL ? nebo CO ?

#12 Nový příspěvek od Frantík »

Já si taky vybavuju, že standartně neměly ruský strojky samosvory, špéry atd. Existovaly, ale myslim, že byly dávaný jenom do určitých speciálně určených strojků. Jinak když jsem pozoroval na Truck trialu německý posádky, tak ty auta se moc nečapaj. Benzíňák s karbecem se odlejval, stříleli, zhasínaly, ztrácely výkon. A kola jim hrabala jak se jim zlíbilo. Jedině Kocourek s Uralem měl samosvory, které si nechal udělat tady v ČR (kopie Aussie Locker). Říkal mi, že tam nějaký byly, ale fungovaly na pytel, tak to předělal.
Když mùžu, pomùžu a poradim a občas kecam. :-)

mufik
Příspěvky: 1583
Registrován: pát pro 04, 2009 6:19 pm
Bydliště: Vsetín

Re: Co je to za nápravy - je to ZIL ? nebo CO ?

#13 Nový příspěvek od mufik »

Ty samosvory jsme Kocourkovi na URAL dělali my.Origoš tam byl takový systém že v planetových kolech byly vyvrtané mezi zuby díry směrem k podložkám.Když se začalo jedno kolo protáčet,fungovalo to jako jednoduché zubové čerpadlo a tlačilo to ty planety proti satelitům a zvyšovalo svornost.Pokud byly obě kola na zemí tak to troško fungovalo např. na ledu.Jakmile se ale jedno kolo odlehčilo,tak bylo po atrakci a začalo se protáčet jak by tam nebylo nic.Víc na http://www.axlelock.cz
Není problém to vymyslet složitě,ale jednoduše./Kalašnikov/

Uživatelský avatar
zetkamz
Příspěvky: 555
Registrován: stř črc 04, 2007 9:33 am
Bydliště: Uh.Hradiště

Re: Co je to za nápravy - je to ZIL ? nebo CO ?

#14 Nový příspěvek od zetkamz »

Sice o tom vím prd a jen to,že na cestovku žral 60-80litrů a v terénu až 180 na 100km,ale to jsem chtěl říct,že - je vidět a je to jeden ze vzácných příkladů,že ta vojna k nečemu byla dobrá.
Když jsme jeli ze Žatce do Bechyně na záložní letiště, tak do kopce 30 a z kopce 130,jeli jsme to půl dne a na korbě v zimě a když jsme tam dojeli,tak jsme byli černí jak havíři a 3x jsme tankovali - prostě unikum.... :D
Host do domu - čagan do ruky

Tominek1369
Příspěvky: 2
Registrován: čtv říj 30, 2014 6:54 pm
Bydliště: Senica

Re: Co je to za nápravy - je to ZIL ? nebo CO ?

#15 Nový příspěvek od Tominek1369 »

Zdravím je to naozaj zo Zila 157 presne tákú nápravu mám doma na traktory domácej výroby ale včera sa mi utrhla poloos tak zhánam druhú :vztek:

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy“