Jak zapojit Rozvaděč???

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Milhauss
Příspěvky: 11618
Registrován: pon srp 20, 2007 8:47 pm
Bydliště: Čáslav 28601 a okolí
Kontaktovat uživatele:

Jak zapojit Rozvaděč???

#1 Nový příspěvek od Milhauss »

Prosím o radu a identifikaci rozvaděče. Co do které díry přijde zapojit???? Chtěl bych první sekci použít na ramena hydrauliky a druhou na vývod na sklápění vleku. Půjde to???? Díky Všem
tékáčko 031.jpg

Josef7011
Příspěvky: 190
Registrován: ned dub 12, 2009 10:04 pm

Re: Jak zapojit Rozvaděč???

#2 Nový příspěvek od Josef7011 »

Mám ten samej ale má 4 sekce.Řešim ten samej problém.Taky nevim kam zapojit čerpadlo a kam 0.Neni to nijak značený.Jedině ho kuchnout a podivat se :pohlavek: :D Ta jedna sekce je jedočinná.Je to bulharskej rozvaděč.

Uživatelský avatar
zde
Příspěvky: 2715
Registrován: ned dub 19, 2009 6:45 pm
Bydliště: H.Srnie

Re: Jak zapojit Rozvaděč???

#3 Nový příspěvek od zde »

Josef7011 píše:Mám ten samej ale má 4 sekce.Řešim ten samej problém.Taky nevim kam zapojit čerpadlo a kam 0.Neni to nijak značený.Jedině ho kuchnout a podivat se :pohlavek: :D Ta jedna sekce je jedočinná.Je to bulharskej rozvaděč.
ak nezabudnem pozriem mam ho doma na lise a aj na traktore

Uživatelský avatar
charlie
Příspěvky: 221
Registrován: úte říj 21, 2008 2:37 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Jak zapojit Rozvaděč???

#4 Nový příspěvek od charlie »

Jít by to mělo.
Tak zkusíme zase trochu teorie, tedy jestli nejsem otravnej.
První sekce vlevo je dvojčinná, takže ze šroubení dvě hadice, každá na jednu stranu pístu.
Je otázka, jak je to při klidové poloze - dejme tomu, že zamyká tlak v pístu a propojuje
přívod s odpadem.
Teď druhá sekce. Ta je jednočinná, zapojení je jasné.V klidu možná spojuje přívod s odpadem,ale když přesunu tu páku jednočinné sekce do pracovní polohy,tak by mi všechen tlak měl jít do toho jednoho šroubení a mám propojený výstup z jednočinné sekce pouze s tlakem, takže fouknu a uvidím.Jediný problém je to černé plastové.Pod tím je buď pojistný ventil, nebo zpětný ventil.Pokud pojistný, tak půjde kanál v klidu profouknout.Pokud je to zpětný ventil, tak je pod pružinou a musí se použít větší tlak.
Předpokládám, že přívod je ta dolní trubka a odpad je z čela rozvaděče.

Uživatelský avatar
zde
Příspěvky: 2715
Registrován: ned dub 19, 2009 6:45 pm
Bydliště: H.Srnie

Re: Jak zapojit Rozvaděč???

#5 Nový příspěvek od zde »

takze zapojenie podla fota
Přílohy
rozvadzac up.jpg

Uživatelský avatar
Milhauss
Příspěvky: 11618
Registrován: pon srp 20, 2007 8:47 pm
Bydliště: Čáslav 28601 a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak zapojit Rozvaděč???

#6 Nový příspěvek od Milhauss »

Jo takhle jsem si vysvětlení přesně představoval,paráda,. Děkuju. Takže šavle ty jsou jasný,tlak nahoru,tlak dolů. Ale co ten vývod na sklápění??? Zatáhnu za páku,plej do pístnice,zvednu,vyklopím a co pak. Pak vahou korby půjde olej z pístnice zpátky do rozvaděče a přepadem do nádrže????? O to mi jde. Dík

Wyky
Příspěvky: 1998
Registrován: úte říj 27, 2009 12:59 pm
Bydliště: Písecko

Re: Jak zapojit Rozvaděč???

#7 Nový příspěvek od Wyky »

Jo, to je ten rozvadec, co sis zamluvil chvili prede mnou. Tak at slouzi. 8)

Uživatelský avatar
zde
Příspěvky: 2715
Registrován: ned dub 19, 2009 6:45 pm
Bydliště: H.Srnie

Re: Jak zapojit Rozvaděč???

#8 Nový příspěvek od zde »

je to rozvadzac z vozika takze ten jeden vyvod je vlastne zdvih hore a dole potiahnes k sebe alebo odseba /zalezi ako ho mas uchyteny :D / a prepusta olej vlastnou vahov cez prepad do nadrze a ten s dvoma vyvodmy je odklon a priklon vydiel ,takze na vlecku ti staci ten s jednym vyvodom :)

Uživatelský avatar
Milhauss
Příspěvky: 11618
Registrován: pon srp 20, 2007 8:47 pm
Bydliště: Čáslav 28601 a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak zapojit Rozvaděč???

#9 Nový příspěvek od Milhauss »

Takže když bude lehká korba,tak bude problém. A nebo jestli si rozumíme,na jednu stranu páky korbu zvednu a na druhou strany pákou přepustím olej. Jojo už vím,v tomto se moc nevyznám. Díky to mi bude bohatě stačit. Ten hnůj už mě ručně vykládat nebaví :)

Uživatelský avatar
zde
Příspěvky: 2715
Registrován: ned dub 19, 2009 6:45 pm
Bydliště: H.Srnie

Re: Jak zapojit Rozvaděč???

#10 Nový příspěvek od zde »

Milhauss píše:Takže když bude lehká korba,tak bude problém. A nebo jestli si rozumíme,na jednu stranu páky korbu zvednu a na druhou strany pákou přepustím olej. Jojo už vím,v tomto se moc nevyznám. Díky to mi bude bohatě stačit. Ten hnůj už mě ručně vykládat nebaví :)
ano tak isto je to napriklad aj na vlecke za tk acka ,ale ta prazdna korba bude mat tiez nejaku vahu ,takze ono to pojde :)

Uživatelský avatar
Milhauss
Příspěvky: 11618
Registrován: pon srp 20, 2007 8:47 pm
Bydliště: Čáslav 28601 a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak zapojit Rozvaděč???

#11 Nový příspěvek od Milhauss »

Ještě mám dotaz. Přemýšlím že tam nechám ten jednopákový rozvaděč tak jak ječ,ten ovládá ramena hydrauliky. A že bych tomu připojil tenhle novej asi obě sekce na vývod,jedna každopádně na ten vlek,a druhá do foroty. Půjde to nějak zapojit za sebou do tohoto okruhu co mám?????Na jedno čerpadlo,nebo čerpadla musí být dvě a dvě nádrže,atd???? Ze bych před rozvaděčem udělál rozdvojku a zapojil tam tento nový. Oba dva najednou stejně nikdy používat nebudu. Tak by to jít nějak mohlo

Uživatelský avatar
cartmanxv
Příspěvky: 535
Registrován: úte lis 06, 2007 7:59 pm
Bydliště: Vlašim

Re: Jak zapojit Rozvaděč???

#12 Nový příspěvek od cartmanxv »

Milhauss píše:Ještě mám dotaz. Přemýšlím že tam nechám ten jednopákový rozvaděč tak jak ječ,ten ovládá ramena hydrauliky. A že bych tomu připojil tenhle novej asi obě sekce na vývod,jedna každopádně na ten vlek,a druhá do foroty. Půjde to nějak zapojit za sebou do tohoto okruhu co mám?????Na jedno čerpadlo,nebo čerpadla musí být dvě a dvě nádrže,atd???? Ze bych před rozvaděčem udělál rozdvojku a zapojil tam tento nový. Oba dva najednou stejně nikdy používat nebudu. Tak by to jít nějak mohlo
Na zpátečku z toho rozvaděče, co tam teď máš, připoj přívod tohoto nového a zpátečku z tohoto nového natáhni do nádrže.
Tak dlouho jsem si stavěl malotraktory, až jsem si koupil Zetor.....
Zetor 5718

Uživatelský avatar
Zdeněk B.
Příspěvky: 452
Registrován: úte říj 30, 2007 10:31 am
Bydliště: Tábor

Re: Jak zapojit Rozvaděč???

#13 Nový příspěvek od Zdeněk B. »

Pozor na to, některé rozvaděče jdou spojit za sebe, ale většina ne! Většina rozvaděčů má odvod z pojistného ventilu právě do přepadu, tzn. přepad musí být bez tlaku, volně do nádrže. Aby šli zapojit za sebe, musel by mít první rozvaděč odvod z pojistného (tlakového) ventilu samostatnou větví volně do nádrže, přepad prvního bys potom zapojil na vstup druhého a z přepadu druhého volně do nádrže. Pokud takhle zapojíš dva obyčejné rozvaděče, zaručeně ten první roztrhneš. Neříkám, že hned, ale roztrhneš.

Uživatelský avatar
sferos
Příspěvky: 1635
Registrován: stř říj 22, 2008 11:54 am
Bydliště: H.Srnie

Re: Jak zapojit Rozvaděč???

#14 Nový příspěvek od sferos »

Najistejšie je vždy tlakom vzduchu ( omotať hadicu handrou a strčiť do holendrou pri regulačnom ventíle a vyskúšať si prívod a spiatočku. Stranu od spiatočky prefúkneš a zo strany spiatočky je uzavretý spätným ventílom.
Vyhneš sa roztrhnutiu regulačného ventílu. Mňa to stálo 1000,- Sk a zastriekanú garáž od oleja, keď syn prehodil hadice. Od vtedy mám vymenené rýchlospojky samca – samicu, kvôli zámene. Našťastie neroztrhlo hadice a nezničilo čerpadlo. Tlak išiel na nejakých 600 atm.

Uživatelský avatar
MP 80
Příspěvky: 46
Registrován: stř lis 26, 2008 7:03 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Jak zapojit Rozvaděč???

#15 Nový příspěvek od MP 80 »

zde píše:takze zapojenie podla fota
ahoj
zapojenie je spravne.To cierne je tlakovy ventil (sedlo-piestik- struna ,srob na nastavenie max.tlaku-ja cca17,5MPa).Aj ja mam tento (cerep bulharsky) :zly: doma ,jedna vec ma ale stve, nejak neumoznuje plynule ovladanie, len plne jeden ci druhy smer.Ak dam len kusok -teda pomaly chod-hned tlakuje cerpadlo.(asi tam nieje obtokovy kanal, alebo nieco take :-/ To je dost neprakticke .
zdar

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy“