Hydraulická jednotka na štípačku

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
Vladimír Šimo
Příspěvky: 2954
Registrován: ned led 20, 2008 5:07 pm
Bydliště: Podžalí

Hydraulická jednotka na štípačku

#1 Nový příspěvek od Vladimír Šimo »

Kdo poradí?
Mám možnost koupit tenhle hydraulický komplet. Nevíte někdo, kolik na tom bývá max. tlak, litráž čerpadla atd? Vím jen, že motor má 3kW.
Mirek
IMG_7439n.jpg

Jarda 4x2
Příspěvky: 200
Registrován: stř črc 18, 2007 11:51 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Hydraulická jednotka na štípačku

#2 Nový příspěvek od Jarda 4x2 »

Co jsem se setkal já s podobným agregátem tak udělal 200 bar bez problémů pak to pouštěl pojištovák do nádrže . Maximum jsem nezkoušel ale typuji tak 250 bar že udělá
V jednoduchosti je krása

sekalsemmalo
Příspěvky: 4211
Registrován: stř říj 22, 2008 6:54 pm
Bydliště: cyklostezka

Re: Hydraulická jednotka na štípačku

#3 Nový příspěvek od sekalsemmalo »

sekalsemmalo-ten,co ho zasáhl za bouřky blesk ve dřezu na nádobí

Vladimír Šimo
Příspěvky: 2954
Registrován: ned led 20, 2008 5:07 pm
Bydliště: Podžalí

Re: Hydraulická jednotka na štípačku

#4 Nový příspěvek od Vladimír Šimo »

Jo tak to dík. Asi ten prodávající ví, kolik tlaku to snese.
U toho, co mám v úvaze koupit je trochu větší motor.
Jinak ten prodávající se asi s tou cenou zbláznil a na celém tom bazaru strojů jsou s cenama všeho dost vysoko.
Mirek

Uživatelský avatar
sferos
Příspěvky: 1635
Registrován: stř říj 22, 2008 11:54 am
Bydliště: H.Srnie

Re: Hydraulická jednotka na štípačku

#5 Nový příspěvek od sferos »

Počítaj s tým že tlak to bude mať 160 atm, čo je na štiepačku v pohode. S tou cenou to dobre prestrelil. Toto som našiel v kovošrote a stálo to 30 €.
Přílohy
hydr.jednotka.jpg

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: Hydraulická jednotka na štípačku

#6 Nový příspěvek od Terablick »

V tej ceně je asi nula navíc ;-). Na Aukru jsou často podobné agregáty za úplně jiné (nesrovnatelně nižší) ceny ;-). Řádově max do 10 000,- , ale občas i za lidovky ;-). Teď zrovna je tam jen tenhle za 12000,-, ale pořád lepší cena než co nabízí on ;-).

http://www.aukro.cz/item844152079_hydra ... regat.html
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

Uživatelský avatar
sferos
Příspěvky: 1635
Registrován: stř říj 22, 2008 11:54 am
Bydliště: H.Srnie

Re: Hydraulická jednotka na štípačku

#7 Nový příspěvek od sferos »

Keď som robil hydraulickú jednotku na svoju štiepačku, tak ma vyšla na 10.000,- Sk s materiálom s kovošrotu, a s opravou čerpadla ( ale viem čo mám, motor 5,5 kW a čerpadlo HP-20 ). Nemám možnosť zohnať materiál bezplatne. Ale 33.000,- Kč prestrelil.

Vladimír Šimo
Příspěvky: 2954
Registrován: ned led 20, 2008 5:07 pm
Bydliště: Podžalí

Re: Hydraulická jednotka na štípačku

#8 Nový příspěvek od Vladimír Šimo »

Terablick píše:V tej ceně je asi nula navíc ;-). Na Aukru jsou často podobné agregáty za úplně jiné (nesrovnatelně nižší) ceny ;-). Řádově max do 10 000,- , ale občas i za lidovky ;-). Teď zrovna je tam jen tenhle za 12000,-, ale pořád lepší cena než co nabízí on ;-).

http://www.aukro.cz/item844152079_hydra ... regat.html
Ta jednotka na Aukru zůstane bez příhozu. Prodejce to jen zkouší. 12 tis. základní cena je blbost.

Protože nemám patent na rozum, oběhnul jsem pár štípaček v mém okolí. 1,5 kW měl jen jeden, 2,2 kW dva. Kamarád mi řekl že mít tu možnost, určitě by šel alespoň na 3 kW motor a to právě ta, o kterou mám zájem má. A dva hydrauliocké okruhy i když asi stejně bude využitej jen jeden. S cenou jsem o hodně níž, než z toho Aukra. Údajně je nepoužívaná.

Já v těch jednotkách vidím docela výhodu. Občas se nějaká objeví za slušnou cenu a je to všechno po kupě, jen napíchnout hadice a připojit kabel.

Mirek

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20653
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Hydraulická jednotka na štípačku

#9 Nový příspěvek od ota »

No ten druhej okruh se hodí. Můžeš si udělat podavač na velká polena, nebo jestli budeš dělat nastojíka šťípačku, tak přidržovač na velký kuláky. Je to hodně znát, když si můžeš podat nebo přidržet velkej kulák ještě jedním okruhem. Ten šťípanej kulák jen tak nepřetlačí, ale když držíš rukama, tak tě přetlačí jako nic. Já sám podavač nemám, ale uvažuju o něm určitě do budoucna.

skolnik
Příspěvky: 468
Registrován: úte črc 17, 2007 6:24 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Hydraulická jednotka na štípačku

#10 Nový příspěvek od skolnik »

já to měl dřív přez čerpadlo z kombajnu e 512 potom se mě naskytla koupě přesně tohoto přístroje sloužíl na centrální mazání CNCstroju v motorpalu dal jsem za nej 1500kč jsou tam dve čerpadla silnější nahoře slabší dole vše na jedné hřídeli ja to udělal tak že trubky obou spojil a nahnal naráz přez jeden pojištovák nahoře na těch vývodech mám přidělané rachlospojky a vše funguje již asi pět let uplně bez problému jen by si ten mechanizmus zasloužil kolečka je to společně s olejem těžké jak svina a náchylné na převrácení ale to jsem zatím neměl čas udělat mě stojí štípačka na zahradě pořád na stejném místě dovalím agregát propojím a už to valí mohu jen doporučit boužel ta cena je :shock:

Vladimír Šimo
Příspěvky: 2954
Registrován: ned led 20, 2008 5:07 pm
Bydliště: Podžalí

Re: Hydraulická jednotka na štípačku

#11 Nový příspěvek od Vladimír Šimo »

ota píše:No ten druhej okruh se hodí. Můžeš si udělat podavač na velká polena, nebo jestli budeš dělat nastojíka šťípačku, tak přidržovač na velký kuláky. Je to hodně znát, když si můžeš podat nebo přidržet velkej kulák ještě jedním okruhem. Ten šťípanej kulák jen tak nepřetlačí, ale když držíš rukama, tak tě přetlačí jako nic. Já sám podavač nemám, ale uvažuju o něm určitě do budoucna.
skolnik píše:já to měl dřív přez čerpadlo z kombajnu e 512 potom se mě naskytla koupě přesně tohoto přístroje sloužíl na centrální mazání CNCstroju v motorpalu dal jsem za nej 1500kč jsou tam dve čerpadla silnější nahoře slabší dole vše na jedné hřídeli ja to udělal tak že trubky obou spojil a nahnal naráz přez jeden pojištovák nahoře na těch vývodech mám přidělané rachlospojky a vše funguje již asi pět let uplně bez problému jen by si ten mechanizmus zasloužil kolečka je to společně s olejem těžké jak svina a náchylné na převrácení ale to jsem zatím neměl čas udělat mě stojí štípačka na zahradě pořád na stejném místě dovalím agregát propojím a už to valí mohu jen doporučit boužel ta cena je :shock:
No já bych se chtěl alespoň funkčně přiblížit téhle mé inspiraci. Kamarád si tu pohonovou jednotku dělal sám a hned prohlásil, že jestli to mám možnost koupit, on že by neváhal. Úspora spousty času a pracnosti, o nervech nemluvím.
Snímek 6709.jpg
Snímek 6710.jpg
A protože bych to chtěl tahat i s sebou a štípat po mezích nakácený velký kusy, dal bych před rozvaděč trojcestné ventily s rychlospojkami a honil bych to traktorem.
Namalovaný to mám pěkně, teď ještě, kdo to udělá. Snad to dopadne.
Mirek

Vladimír Šimo
Příspěvky: 2954
Registrován: ned led 20, 2008 5:07 pm
Bydliště: Podžalí

Re: Hydraulická jednotka na štípačku

#12 Nový příspěvek od Vladimír Šimo »

Tak a jsem zase na rozpacích.
Prodávající mi poslal ještě tuhle tabulku.
Podle ní ta jsou jen dvě možnosti, které by se týkaly toho prodávaného kusu. Jsou to ty, které mají ve spodnějších řádcích uvedeny 3kW (je tam jen "k").
A jsou tam nominální tlaky na čerpadlech 5+2,5 resp. 5+4 MPa!

To jsou nominální tlaky o tolik níž než maximální možný?
Nebo je to ovlivněný nastavenými tlaky na ventilech?

Z další tabulky usuzuju, že tam jsou osazeny klasické zdvojené bulharské zubačky a ty mají tlaky o hodně výš, až do 17,5 MPa.

Kdo ví, jak to je?

Dík za odpovědi.

Mirek
Snímek 6760.jpg

Shrek
Příspěvky: 3338
Registrován: úte říj 21, 2008 8:55 pm
Bydliště: Ledeč nad Sázavou

Re: Hydraulická jednotka na štípačku

#13 Nový příspěvek od Shrek »

mam 2 na pude.
Bylo to na mazani nejakejch masin co se srotovali.Myslim stary NC
tlaku to dava dost.kolem 200at
ale prutok je tam docela malej,jednu si u me nekdo bral a pak nadaval ze to jezdi strasne pomalu.
Podivamse ti na stitek,ale motor tam byl urcite 2,2 kw
Kazdy vi co delam, jen se to nesmi psat v podpisu. V kolonce povolani je to snad v poradku, pokud ne, tak kolonku z duvodu zbytecnosti odstranit.
O cenach prodavanych veci nediskutuji.
roztrhnisikusnuhakem zavinac gmail.com

Vladimír Šimo
Příspěvky: 2954
Registrován: ned led 20, 2008 5:07 pm
Bydliště: Podžalí

Re: Hydraulická jednotka na štípačku

#14 Nový příspěvek od Vladimír Šimo »

Shrek píše:mam 2 na pude.
Bylo to na mazani nejakejch masin co se srotovali.Myslim stary NC
tlaku to dava dost.kolem 200at
ale prutok je tam docela malej,jednu si u me nekdo bral a pak nadaval ze to jezdi strasne pomalu.
Podivamse ti na stitek,ale motor tam byl urcite 2,2 kw
Ten co si to bral to měl na štípačku? Tam záleží i na velikosti pístu. A u těch jednotek zase záleží na motorech. Čím silnější, tím větší čerpadlo. U toho mého prodejce uvádí motor 3 kW a podle té tabulky jsou tam jen dvě možné kombinace. Tam, co je v té tabulce "pacička" je jedna možnost a ob sloupek doprava druhá - to jsou ty 3 kW motory. V jiné tabulce jsem si našel výkonnosti čerpadel (většího i menšího) a myslím, že by to mělo chodit.
Ta tabulka s uvedenými typy čerpadel je snad pro všechny typy hydraulických jednotek, které tento výrobce z Bulharska vyráběl.
Mirek

Uživatelský avatar
charlie
Příspěvky: 221
Registrován: úte říj 21, 2008 2:37 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Hydraulická jednotka na štípačku

#15 Nový příspěvek od charlie »

Něco takového jsme používali, takže asi takhle :
V tom označeném sloupci se jedná o dvojokruhový agregát MPA 2-63-4 s nádrží o objemu 63 l a dvojstupňovým čerpadlem s motorem 3 kW ( snad, doufám, že to k v tabulce neznamená koně ) a buď 1400, nebo 980 ot/min. Používali nízkootáčkové motory, protože ty pumpy jsou dost hlučné, ale pak vychází motor jako pěknej macek.
Pumpa je dvojokruhová, velká má 27 l/min, malá pak jen 5,4 l/min.Nominální tlak je určen pro trvalý provoz a omezem hodnotou 4 MPa pro oba okruhy ( zřejmě přetlakovými ventily uvnitř nádrže).Každý okruh má samostatnou filtraci.
Provedení MPA 2-63-4x znamenalo, že místo x se dalo číslo provedení, pokud měl agregát na sobe další zařízení ( vnější redukční ventil, kostku s rozvaděči atd. zkrátka zákaznické provedení.
Asi by se dalo upravit a přetrubkovat, aby to dávalo tlak na hranici možností čerpadel a štípačka netlačí trvale, takže by to motor mohl vydržet, ale je otázka jestli těch 27 litrů v minutě bude stačit plnit dost rychle velký válec.A pak jestli ta nádrž ( 63 l ) není na štípačku zbytečně velká.

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy“