Ozubené kola

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Radek01
Příspěvky: 975
Registrován: stř pro 05, 2007 10:01 am
Bydliště: Hranicko
Kontaktovat uživatele:

Ozubené kola

#1 Nový příspěvek od Radek01 »

Nevím jestli se to tady někde neřešilo, nic jsem tu nenašel (možná se jenom špatně dívam). :zapomel:

O co jde, potřebuje sehnat, nebo spíše asi nechat někde levně vyrobit tři ozubená kola na soustruh. Abych mohl řezat i Whitworthové závity. Mám na bagříku na rozvaděči a na nových pístnicích všechno ve W.

Jde o docela běžná kola nic složitého, čelní ozubená kola modul 1,5 ; tloušky 17mm, díra 25mm, 5 mm drážka. A počty zubů 45, 75 a 127.

Jestli někdo máte zkušenosti, nebo jste si nechali někde levně vyrobit ozubená kola, poraďte.
Díky. :)
Potřeboval bych aby měl den mnohem více hodin, ať stihnu alespoň zlomek toho co plánuji. (www.coolsvatba.cz)

HonzaT.
Příspěvky: 730
Registrován: stř srp 19, 2009 10:26 pm
Bydliště: Vysočina

Re: Ozubené kola

#2 Nový příspěvek od HonzaT. »

pan Fabík v Budči u Žďáru nad Sázavou,ten dělá i speciality a i samosvorny diferáky pro autocros,myslim,že by si s tim poradil,ale esi to pro tebe není trochu z ruky

Uživatelský avatar
bastardtraktor
Příspěvky: 4633
Registrován: sob zář 22, 2007 2:25 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Ozubené kola

#3 Nový příspěvek od bastardtraktor »

A kde máš ty Withwothy ? - na šroubeních na hadice ?
To jako je ti líto popojet nekam dál kde to maj a tam koupit koncovky na hadice s W a budeš si je vyrábět a kvůli tomu nejdříve vyrábět ozubený kolečka - to fakt nechápu. :shock:
To mi přeipadá, jako bys musel nejdřív stavět vysokou pec, když potřebuješ kousek železa.
A nebo kde jsou ty závity ?
ooooooooooooo

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 3939
Registrován: úte črc 03, 2007 10:29 pm
Bydliště: Dithmari villa

Re: Ozubené kola

#4 Nový příspěvek od rezis »

Bydlím v Dětmarovicích udal bych i ulici, ale bohužel je tady nemáme

Uživatelský avatar
Radek01
Příspěvky: 975
Registrován: stř pro 05, 2007 10:01 am
Bydliště: Hranicko
Kontaktovat uživatele:

Re: Ozubené kola

#5 Nový příspěvek od Radek01 »

bastardtraktor: Příjde mne levněji koupit ozubená kola a vyřezat si přechodky z W na metriku, nežli si kupovat přechodky, protože to co já tam mám se u nás ani nedělá a je to dovoz a je to pěkně drahé (alespoň mi to tvrdili). Navíc mi už kdykoliv půjdou doma ředat W (a trubkové závity) a nebudu to muset řešit nejrůznějšími očky a závitořezy jako teď.
Na pístnicích mám opačné kužely a je to půměr 19mm a na tom je 16z (chodů). A na rozvaděči taky, pak jsou tam ještě menší i větší průměry všechno W.
Nadělám si přechodky z tohoto na 18 x 1,5 což je jedna z nejběžnějších našich koncovek kterou mají všude a je za pár korun. (navíc když mi prdne, nebo tak něco, tak lehce seženu druhou).
Přílohy
3.JPG
Potřeboval bych aby měl den mnohem více hodin, ať stihnu alespoň zlomek toho co plánuji. (www.coolsvatba.cz)

Uživatelský avatar
Radek01
Příspěvky: 975
Registrován: stř pro 05, 2007 10:01 am
Bydliště: Hranicko
Kontaktovat uživatele:

Re: Ozubené kola

#6 Nový příspěvek od Radek01 »

Díky za informaci, už jsem jim napsal, tak uvidím za jakou cenu mi to jsou schopni vyrobit. :)
Potřeboval bych aby měl den mnohem více hodin, ať stihnu alespoň zlomek toho co plánuji. (www.coolsvatba.cz)

Uživatelský avatar
bastardtraktor
Příspěvky: 4633
Registrován: sob zář 22, 2007 2:25 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Ozubené kola

#7 Nový příspěvek od bastardtraktor »

No já mam na bagříku taky opačně ty kužely.
pod převlečnou maticí na hadici je nátrubek s kuželovým prohloubením a na hydroválcích a rozvaděči koncovky s vnějším kuželem - jakoby do špičky. -jako na obrázku
Obrázek
- prostě angloameridký koncovky a když si necham opravovat, nebo dělat hadice, tak stojej ty koncovky stejně, jako kdybych tam měl standartní evropský.
Zajdi si do nějaký slušný a skutečně velký výrobny hadic, kde ti ty koncovky ny hadice nalisujou a prodaj šroubenáí do rozvaděče za stejnou cenu, jako standartní evropský a nemusíš nic soustružit.

skus třeba HANSAFLEX
http://cz.hansa-flex.com/

kontakty - http://cz.hansa-flex.com/pobocky/vnitrozemi.html
Naposledy upravil(a) bastardtraktor dne sob pro 05, 2009 12:34 am, celkem upraveno 2 x.
ooooooooooooo

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 3939
Registrován: úte črc 03, 2007 10:29 pm
Bydliště: Dithmari villa

Re: Ozubené kola

#8 Nový příspěvek od rezis »

Radek01: Schválně dej pak vědět kolik to stojí. Mikro otamtud bral řetězky a dvě i s dopravou do 5stovek. Takže docela v pohodě.
Bydlím v Dětmarovicích udal bych i ulici, ale bohužel je tady nemáme

Uživatelský avatar
bastardtraktor
Příspěvky: 4633
Registrován: sob zář 22, 2007 2:25 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Ozubené kola

#9 Nový příspěvek od bastardtraktor »

Tady más ty šroubení / vsuvky/, který zašroubuješ do toho tvýho rozvaděče
http://cat.hansa-flex.com/cs/cat/3085

musej mít v tvém případě asi závit typu Závit BSP (British Standard Pipe)
tím to zašroubuješ do rozvaděče a dáš tam měděný těsnění
no a
na opačném konci toho šroubení / vsuvky/ si můžeš vybrat, jestli chceš
závit a kužel pro koncovky hadic
buď
evropský NPT - http://cat.hansa-flex.com/cs/cat/3094
nebo
nebo americký UNF - http://cat.hansa-flex.com/cs/cat/3098

stojí to myslim skoro všechno stejně a nedělaj z toho u Hansaflexů takovou vědu, jako nejací malý hokynáři
Naposledy upravil(a) bastardtraktor dne sob pro 05, 2009 2:02 am, celkem upraveno 1 x.
ooooooooooooo

Uživatelský avatar
Petr Matula
Příspěvky: 1920
Registrován: ned črc 08, 2007 7:13 pm
Bydliště: Zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Ozubené kola

#10 Nový příspěvek od Petr Matula »

zajed si do hansaflexu do napajedel a tam maji vsecko
da se snima domluvit i na cene. radsi kupim redukce s W na mertriku jak zhanat kola na sustruch
mam doma cely katalog od nich co dodavaju je to bychla ve formatu A5 a ma tak 500 stranek
je snima celkem domluva. tedka je tam jiny clovek a fakt to stoji za to.

Uživatelský avatar
bastardtraktor
Příspěvky: 4633
Registrován: sob zář 22, 2007 2:25 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Ozubené kola

#11 Nový příspěvek od bastardtraktor »

Normálně po dostavění toho podkopu to Radku nalož a ovez to tam k nim - do Hansaflexu do Napajedel .
Postav na parkoviště řekni jim, že to chceš pozapojovat a oni vymyslej, jak dát nejlíp hadice, co dát do trubek , jaký použít šroubení atd.

Taky jsem to tak udělal, když jsem narouboval namůj bagřík čelňáka s klapačkou z jinýho typu. Nejdříbv jsem to doma furt měřil a vymejšlel , jak natočit ty kolínka a jestli hadici radši delší, nabo menší úhel kolínka a nebyl jsem si jistej.
Tak jsem tam bagříka dovezl, postavil na parkoviště a těch 6 hydroválců jsme pozapojovali k rozvaděči a bylo to.

Ono to není jen tak - na hadice si můžeš nechat zalisovat i koncovky s trubičkama pod různym úhlem,
Obrázek
Obrázek
Obrázek

což je lepší, než dát rovný koncovky a ohybat dlouhatánský hadice do oblouků
No ale ty koncovky s úhlovími trubičkami se musej zalisovat různě natočené navzájem, přesně tak jak je potřeba - a to se doma dá naměřit dost těžko. A změřit jak má být která hadice dlouhá važaduje taky jistý zkušenosti.
Nezaplatíš jim za to vymejšlení nic - zaplatíš jen za metry hadic, šroubení , koncovky a lisování . A hlavně trubky jsou dycky levnější a lepší, než hadice - nevim jak v Napajedlích, ale v Hansaflexu v Plzni mi dělali trubky taky.tak jim řekni, že co jde udělat do trubek ať udělaj do trubek. Bohužel ale koncovky na trubky nevařej - maj lisovaný tak zvaný "srdíška" , ale ty držej taky. Můžeš si ale ty koncovky na trubky doma i navařit autogenem - je to o maličko levnejší jak "srdíčka". Drží to při relativně směšnym tlaku 16MPa i naletovaný autogenem mosazí.
Hnedka si tam na trubky i na hadice pořiď příslušný plastový upínky ať Ti tam hadice nevlajou..

Dělat to z hadic co jsou zrovna po ruce, nebo to nějak blbě změřit, nedat to do trubek, nepoužít koncovky hadic s úhlovými trubičkami - tak to dopadne tahto - viz foto
na těch ramenech to má moc pěkně - ale na těch podpěrách - no to je děs - běs - Sodoma-Gomora
PC051543 [1024x768].JPG
Hansaflex jsou sice plátci DPH, ale jsou nakonec levnější , než ti hokynáři v Tachově v opravně lesních strojů, kam to mam sice nejblíž, ale plátci DPH nejsou, nemaj tam žádnej výběr a ještě jsou dražší.

A občas se to u H F dá i bez papíru dohodnout, nebo to napíšou jako na nejakýho smluvního velkoodberatele , kterej má vééélikou slevu.
ooooooooooooo

Uživatelský avatar
Radek01
Příspěvky: 975
Registrován: stř pro 05, 2007 10:01 am
Bydliště: Hranicko
Kontaktovat uživatele:

Re: Ozubené kola

#12 Nový příspěvek od Radek01 »

Díky za vyčerpávající informace 8) .
Do Hansy napíši, jestli dělají i zásilkový prodej, koukám, že mají opravdu velký výběr.

Co se týče toho abych bagřík naložil a dovezl jim ho, tak to je nereálné. Pokud nerozjedu hydrauliku, nedostanu ho ven z garáže, musel bych ho rezebrat a vynosit ven a venku zase složit. Navíc to mám do Napajedel 70km tam a 70 zpět jet takovou cestu traktorem s vlečkou bez papírů, to by se mi sakramensky prodražilo, nehledě na to, že jsem denně v práci do 15:30 a v úterý mi začíná zkouškové období hned dvěmi zkouškami najednou (no a přes vánoce musím napsat diplomku).

No a trubky, mám v plánu jich dát co nejvíce do hydrauliky, k tomu účelu jsem si koupil i ohýbačku trubek (takže by neměl být problém). Koncovky na trubky (18x1,5 vnitřní kužel) budu vařit CO2, nebo to mohu zakápnout mosazí. Budu si je ohýbat a připasovávat přesně na místě. Hadičky dám pouze tam kde se to bude hýbat. Trubičky si vytvaruji tak, abych mohl použít obyčejné hadice s rovnými koncovkami.
Potřeboval bych aby měl den mnohem více hodin, ať stihnu alespoň zlomek toho co plánuji. (www.coolsvatba.cz)

Uživatelský avatar
Petr Matula
Příspěvky: 1920
Registrován: ned črc 08, 2007 7:13 pm
Bydliště: Zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Ozubené kola

#13 Nový příspěvek od Petr Matula »

tak jsem kecal ten katalog ma 1095 stranek.byl jsem tan nakupovat 14 dni z5 a fakt se mi to libylo a ceny smluvni. pokud toho budes brat kor ve vetsim mnozstvi jako ty tak cena bude prijatelna a rekl bych ze snad dobra. delaju aj trubky

Uživatelský avatar
staník
Příspěvky: 5478
Registrován: stř říj 22, 2008 6:13 am
Bydliště: U Nového Města na Mo

Re: Ozubené kola

#14 Nový příspěvek od staník »

Já se nachomejt u toho když jedna firma vyvážela do sběru půl dodávky všelijakejch hadic a fitinek.Očíčka se mi rozsvítila ale jen do doby než mi kamarád řekl že to je všechno na ten witvort.Nebudu kvůli tomu dělat nějaký mezikusy a navíc to byl vesměs větší kalibr :smich: Proto jsem se v "kovošrotě ptal jestli to má metrickej závit když když tam dal kolega ty fotky.
Dílna je dílna
Pokud na něco zapomenu tak mi to prosím připomeňte.

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy“