Přídavný alternátor

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
quattromas
Příspěvky: 26
Registrován: stř lis 11, 2009 9:50 pm
Bydliště: Česká Lípa

Přídavný alternátor

#1 Nový příspěvek od quattromas »

Zdravim pánové,reším takovej problém.na mém stroji Zim 350 s motorem podobným jawě mám magneto jen 130w,což je už při rozsvícení základního osvětlení proklatě málo.chtěl bych tomu trocha přidat.palubní napětí mám 12v tak se ptám jestli se k tomu může přidat altik s regulátorem,popř. jak ho zapojit.byl by hnaný od příruby zadní nápravy,tozn. že by dával pokud bych jel.
díky za rady a nápady.

Uživatelský avatar
slavik74
Příspěvky: 280
Registrován: pon led 12, 2009 6:29 pm
Bydliště: Prievidza

Re: Přídavný alternátor

#2 Nový příspěvek od slavik74 »

Prosíím Ťa, to je aké základne osvetlenie, že mu je 130W málo?

Uživatelský avatar
CBS
Příspěvky: 2351
Registrován: pon úno 16, 2009 1:37 pm
Bydliště: Levice

Re: Přídavný alternátor

#3 Nový příspěvek od CBS »

Je pravda, že plný výkon dynamo dodáva až niekde za polovicou maximálnych otáčok, ale aj tak by ti mal výkon dynama stačiť, na osvetlenie by ti 70W malo stačiť a zapaľovanie netuším, ale max 30W.
Radšej by som dal niekomu skontrolovať regler, hlavne obmedzenie maximálneho prúdu.
Alternátor hnaný v podstate od zadného kolesa by mal tú nevýhodu že by ti dobíjal až pri určitej rýchlosti. Inak by to šlo zapojiť klasicky podla bežného zapojenia bez ohľadu na to či tam máš ešte aj dynamo.

quattromas
Příspěvky: 26
Registrován: stř lis 11, 2009 9:50 pm
Bydliště: Česká Lípa

Re: Přídavný alternátor

#4 Nový příspěvek od quattromas »

osvětlení origo co má zim je:2xpozička přední 21w,2xzadní sdružené 21/5w,4x blinkry 21w hlavní světlo 30/35w.mělo by to stačit.do předních a zadních poziček jsem dal led žárovky,abych ušetřil watty,ale na oplátku jsem namontoval 2xdálkový h3.je jasný že to nebude stíhat.proto se ptám jak si přilepšit.chci tam ještě dát pracovní světlo dozadu a jedno brzdový navíc.

Uživatelský avatar
CBS
Příspěvky: 2351
Registrován: pon úno 16, 2009 1:37 pm
Bydliště: Levice

Re: Přídavný alternátor

#5 Nový příspěvek od CBS »

takže teraz máš v predu dve tie pozičné, klasický reflektor 30/35W aešte prídavné diaľkové (H3) príkon 55 alebo 100 W? To prídavné brzdové to by nebol problém. Tie H3 by som riešil cez prepínač abi ti pri diaľkových svietil iba reflektor (35W), alebo H3 tam by si pár vatov ušetril a na zadok by ti 35W mohlo stačiť.
No, keď chceš svietiť ako vianočný stromček, jedine pridať alternátor, ale niekam na pohon od kľuky, niekde ako máš ventilátor chladenia,...

quattromas
Příspěvky: 26
Registrován: stř lis 11, 2009 9:50 pm
Bydliště: Česká Lípa

Re: Přídavný alternátor

#6 Nový příspěvek od quattromas »

včera jsem dal novou baterku a když zapnu všechny světla co mám,tak na volnoběh dáva na baterku cca 12,5v,takže to zas taková tragedie není.každopádně si ještě dodělam ten přepínač.od kliky by to šlo přidělat,uvidím jak to bude teď s novou baterkou.jo a pořád mi svítí kontrolka dobíjení i když jde na aku 14v.když zapnu světla tak kontrolka se ztlumí.nevíte co by to mohlo dělat?díky

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy“