otáčky kosačky

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
danymorti
Příspěvky: 94
Registrován: pon lis 24, 2008 5:55 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

otáčky kosačky

#1 Nový příspěvek od danymorti »

Po desiatich rokoch som sa rozhodol prerobiť našu kosačku ku kultivátoru. Bolo to spravené tak narýchlo, záber bol 40 cm. Dal som si spraviť väčší kotúč a potrebujem poradiť, aké otáčky má mať takáto kosačka. Predtým som to moc neriešil, točilo sa to dosť rýchlo, ale kotúč nebol veľký. Priemer kotúča s nožmi bude 60 cm, budú tam 4 nože. Výstup na hriadeli motora je 3600 ot/min na plný výkon a je tam remenica priemer 60 mm. Teraz je na hriadeli s kotúčom remenica s priemerom 90 mm a po naštartovaní a plnom plyne sa mi zdajú tie otáčky nehorázne veľké, až to tak šuští.
DSC00393.JPG
DSC00394.JPG
DSC00395.JPG
DSC00396.JPG

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: otáčky kosačky

#2 Nový příspěvek od Terablick »

Pokud chceš mít otáčky (obvodovou rychlost) stejné jako na minulé, jednoduše přepočítej otáčky a obvod minulého a tohoto 8)
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

Uživatelský avatar
Zetor
Příspěvky: 1448
Registrován: ned zář 16, 2007 7:53 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: otáčky kosačky

#3 Nový příspěvek od Zetor »

Vidím, že máme stejnou pohonnou jednotku. Já mám originální buben, tak jestli chceš, změřím průměr řemenice. :)
Zetor that's life...
Malotraktor 4x2 domácí výroby - zatím ve vývoji
Vilém :-)

danymorti
Příspěvky: 94
Registrován: pon lis 24, 2008 5:55 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: otáčky kosačky

#4 Nový příspěvek od danymorti »

JJ, bol by som rád a nemohol by si mi to odfotiť, ako to má mounfield urobené origoš, ten prevod remenom? A ľudia, ako ste s tou mašinou spokojný? Máme ju doma 10 rokov a mne sa to páči, skoro žiadna údržba, len vymieňam remene a ukrútené skrutky na osiach... hehe. Len by to chcelo vymeniť ložiská na spodnej oske, trošku sú vymlátené.

Uživatelský avatar
Zetor
Příspěvky: 1448
Registrován: ned zář 16, 2007 7:53 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: otáčky kosačky

#5 Nový příspěvek od Zetor »

Jasně, nafotím Ti to. Ale nebude to asi hned, foťák je v opravě. Počítám že přijde v pondělí, když ne, skusím něco spáchat telefonem a dám to sem. Bude to stačit? Jinak, na motoru máme místo originální řemenice průměru 70 danou větší s průměrem 85. Buben měl malé otáčky a nebylo dobré strniště. Sice je pravda, že se tím zmenšila síla, ale ten strojek by toho stejně asi víc nezvládl. Těch 60cm je záběr akorát. Toto má záběr 65cm a když je hodně trávy tak beru sotva půl bubnu, protože se dusí. Zdá se mě, že je velká pojezdová rychlost. Až to budeš dělat, tak se snaž tak, aby měla tráva co nejmenší odpor při odhozu na bok. U toho našeho je nad bubnem rám, a když je víc trávy a je dlouhá, tak se to o to brzdí-další důvod dušení motoru. Tak a ty převody. Takže na našem je 85mm na motoru a jde to na 80mm (to je odstředivá spojka, buben se roztáčí přidáním plynu), potom je hřídelka a na ní zase 80ka (vlasně každá řemenice je na jednom konci hřídelky-důvod-aby šel řemen středem) a z ní je ten řemen přetočený na buben na 13,5mm. Spokojenost? Rotavátorování je super posilovna, ale výsledek stojí za to. Sečení taky celkem ujde, až na to ,,chcípání,, které nám nebyli schopni spravit ani v servisu (z ničeho nic zanečne při sečení škytat-pak zdechne a pak 150x startuju abych ujel 5m). Pak se to z ničeho nic rozejde. Loni jsme vyčistili nádrž a už letos celkem jela, takže závadu připisuju nějakému nepořádku v nádrži přicucnutého na sítko. Ale když to vezmu celkově, tak celkem solidní pomocník. Hlavně nechoď do servisu :D , tam se rozčílíš. Ty ložiska už taky cítím, že mají vůli (máme ho 12 let).
Zetor that's life...
Malotraktor 4x2 domácí výroby - zatím ve vývoji
Vilém :-)

danymorti
Příspěvky: 94
Registrován: pon lis 24, 2008 5:55 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: otáčky kosačky

#6 Nový příspěvek od danymorti »

JJ, vďaka za opis, moc to neponáhľa, kedy nafotíš, vtedy to bude, je lepšie raz vidieť ako 100 krát čítať :) :) :) Kosiť sa bude až na budúci rok, tak pohoda. Som zvedavý na tú tvz spojku, ja to mám napriamo napojené, zohrejem troška motor nasadím remen a naštartujem, síce sa rozbieha len tak tak, ale ked dostane točky už je dobre, ak to bude jednoduché, spravím;

Uživatelský avatar
Zetor
Příspěvky: 1448
Registrován: ned zář 16, 2007 7:53 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: otáčky kosačky

#7 Nový příspěvek od Zetor »

O.K., fotky dodám. K té odstředivé spojce. Jestli můžu poradit. Nedělej jí tam, bude to zbytečně komplikované a není to moc dobré. Přejezdy s nahozeným řemenem jsou pomalé-můžeš jen na volnoběh, protože trošku přidáš a už se to točí. Představ si to jako klasické paknové (bubnové) brzdy. Ten buben je součástí hřídele která pohání žací buben. Na řemenici jsou ty jakoby pakny, ktery jsou k sobě staženy pružinkami (samozřejmě tam není žádny ,,prasátko,, :D ). Když se ta řemenice točí na volnoběžné otáčky (pružiny musí být takové, aby ty pakny udržely stažené) tak se ty rotující pakny toho bubínku nedotýkají. Přidáš, pakny se roztahují, třou se o vnitřek bubínku a začnou roztáčet bubínek a samozřejmě i žací buben. Je to v sobě tak, jak normální bubnové brzdy. Tohle bohužel nijak nevyfotím. Teď mě napadlo, stejný systém je vlastně u motorové pily na roztáčení řetězu (tam to vypadá sice jinak, ale princip je stejný). Musí být plný plyn, jinak to samozřejmě může klouzat a zahřívá se to. Místo laborování s odstředivkou, udělej raději něco, co dělá mountfield teď místo odstředivky. Viz. http://www.mountfield.cz/kultivatory/de ... o-120.html Je to obyčejný napínák.
Zetor that's life...
Malotraktor 4x2 domácí výroby - zatím ve vývoji
Vilém :-)

Uživatelský avatar
Zetor
Příspěvky: 1448
Registrován: ned zář 16, 2007 7:53 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: otáčky kosačky

#8 Nový příspěvek od Zetor »

Ještě obrázek spojky jak to vypadá
Přílohy
spojka.jpg
spojka.jpg (11.32 KiB) Zobrazeno 1099 x
Zetor that's life...
Malotraktor 4x2 domácí výroby - zatím ve vývoji
Vilém :-)

Uživatelský avatar
fastrac8250
Příspěvky: 1505
Registrován: čtv pro 20, 2007 5:34 pm
Bydliště: košice

Re: otáčky kosačky

#9 Nový příspěvek od fastrac8250 »

rotacne kosacky by mali mat obvodovu rychlost okolo 50 m.s-1 a a ja mam na svojej priemer tiez 60 cm a mi vysly otacky na 1700 priblizne 8)

Uživatelský avatar
Zetor
Příspěvky: 1448
Registrován: ned zář 16, 2007 7:53 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: otáčky kosačky

#10 Nový příspěvek od Zetor »

:)
Přílohy
PC020034.JPG
PC020033.JPG
PC020032.JPG
PC020031.JPG
PC020030.JPG
PC020028.JPG
PC020027.JPG
PC020026.JPG
PC020024.JPG
PC020022.JPG
PC020021.JPG
PC020019.JPG
PC020016.JPG
Zetor that's life...
Malotraktor 4x2 domácí výroby - zatím ve vývoji
Vilém :-)

danymorti
Příspěvky: 94
Registrován: pon lis 24, 2008 5:55 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: otáčky kosačky

#11 Nový příspěvek od danymorti »

Vďaka, ani si nevieš predstaviť, ako si mi pomohol :) :) :)

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy“