Pomoc při konstrukci.

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
jirka_holub
Příspěvky: 2335
Registrován: úte říj 21, 2008 1:34 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Pomoc při konstrukci.

#16 Nový příspěvek od jirka_holub »

Olpik píše:Rozhodne je to lepsi nez hazet lopatou treba makadam to je na maslu.Nemusi tect staci kdyz kape :)
http://www.youtube.com/watch?v=fXBlGyL2TnU toto neni spatne ;-)
Spis by mel predvest jak neco nabira apod.

Ale tady uz nco uzitecneho delaji 8)
http://www.youtube.com/watch?v=NH4q6zIL ... re=related
http://www.youtube.com/watch?v=rqeJSCtr ... re=related

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc při konstrukci.

#17 Nový příspěvek od Terablick »

Tak to máš pravdu 8) . A v těch tvojich videích zase tak "užitečný" nejsou ;-). Te první chlap je jen lempl, ale ten druhej je debil!!! Dělat s dítětem na klíně s nakladačem na haldě hlíny??? :evil:
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

Uživatelský avatar
efatka
Příspěvky: 240
Registrován: ned lis 15, 2009 7:04 pm
Bydliště: Nové Strašecí

Re: Pomoc při konstrukci.

#18 Nový příspěvek od efatka »

No originál př. zavěšení kol by to asi bez újmy nevydrželo, "nakoupil" jsem ve šrotu náboje Škoda 120 a původní uložení v kluzných pouzdrech předělávám na ložiska a celý to zesílím. Př. kola dávám nová, širší a průměrově o 5 cm větší šestiplátnové šípáčky (18x9,5 - 8), jedno kolo má nosnost 450 kg.
Náboje už jsou stočené na průměr disku 8" teď ještě dodělávám uložení na nápravu.
Má to výhodu i v tom, že s nábojem zachovám i páku řízení, tudíž bodo moct vyhodit ty "motokárové" kulové čepy (drahé) a na spojovačku budou pasovat čepy řízení ze Š 120. Ty se dají koupit po 80Kč.

Proč to dělám - už někdo říkal, nemusí pršet, stačí jen když.... a hlavně mám boudu u Berounky a každý rok tam řeka nadělá dost paseky z břehy a na to abych většinou pískový povrch upravil do takového stavu, aby se dalo do tý řeky slézt bez újmy na zdraví, by to mohlo stačit + další drobnosti, třeba svoz dřeva - když dovybavím místo lopaty vidlema. Fakt je lepčí točit volantem, než házet lopatou. Chataři jsou kutilové a každou chvíli jsme potřebovali bobíka, nebo něco podobného.

Jen pro inspiraci vkládám pár videí, i takováhle hračka něco urejpne, když se dotíží zadek a jsou dobrý gumy.

http://www.youtube.com/watch?v=WoOXlHARVwQ
http://www.youtube.com/watch?v=gOIOGyPfy0c
Chtěl z něj mít tvrdýho chlapa, ale povedlo se to jen trochu - je natvrdlej.

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc při konstrukci.

#19 Nový příspěvek od Terablick »

Oni maj tyhle japonský "hračky" nápravu v pouzdrech? Ten muj čistě sekací (zahradní) rider má v ložiskách 100% pohyblivých částí. Otoč (kloub lámání), všechna kola, volant, samozřejmě veškeré hřídele atd... V pouzdrech jsou snad jen méně namáhané ovládací prvky. Myslel jsem, že tyhle zmenšeniny traktorů (ne sekací, ale tyhle jakoby na práci, s hydraulikou atd) to maj samozřejmě taky všechno v ložiskách... :-/ . To mě teda dost překvapilo... Každopádně nakladač na takový traktor (v přiměřené velikosti) se dá chápat, a myslím, že nějakou tu lopatu nahradí víc než dobře ;-). Když budeš pracovat s trochou citu a nebudeš po něm chtít "zázraky", myslím že poslouží dobře ;-)
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc při konstrukci.

#20 Nový příspěvek od Terablick »

Aha. Tak oprava. Já se domníval, že to co máš je něco jako ty Kuboty atd. To co máš ty je opravdu zahradní traktor, tak tam to tak (bohužel) bývá (v pouzdrech)... :-/
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

Uživatelský avatar
efatka
Příspěvky: 240
Registrován: ned lis 15, 2009 7:04 pm
Bydliště: Nové Strašecí

Re: Pomoc při konstrukci.

#21 Nový příspěvek od efatka »

Je to sice zahr. traktor, ale ne jako většina u nás prodávaných strojů. Rám to má bytelný, převodovka hydropojezdu je oproti jiným strojům 2x tak velká a celkově je to drobátko masivnější, no ale je to pořád hračka pro velký.

Př. náboje už jsou hotovy, kdo má zájem dal jsem pár foto.
Přílohy
Obraz010.jpg
a takhle vypadá celý ten zázrak - zatím
a takhle vypadá celý ten zázrak - zatím
takhle to hezky zapadne do disku
takhle to hezky zapadne do disku
to je náboj Š 120 už utočený do disku<br />(rozteč 4x100) rozteč padne přesně do děr pro přichycení náboje na kotouč, takže se nemusí nic pracně vyměřovat, stačí jen převrtat díry a nalisovat štefty
to je náboj Š 120 už utočený do disku
(rozteč 4x100) rozteč padne přesně do děr pro přichycení náboje na kotouč, takže se nemusí nic pracně vyměřovat, stačí jen převrtat díry a nalisovat štefty
př. kolo je oproti originálu o dost větší
př. kolo je oproti originálu o dost větší
Chtěl z něj mít tvrdýho chlapa, ale povedlo se to jen trochu - je natvrdlej.

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy“