navaření hřídele

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
Frenk
Příspěvky: 231
Registrován: úte říj 21, 2008 8:06 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

navaření hřídele

#1 Nový příspěvek od Frenk »

Vážení přátelé,
potřeboval bych poradit od zkušených. Koupil jsem shrnovač - obraceč SO 160, který je určen za MF 70. Chci jej předělat za svůj Zetor 25, protože mi vyhovuje velikostně na naše louky. Vím, že si musím dodělat uchycení do 3 bodů, ale mám problém s hřídelí. Na originále shrnovači je hřídel 21 mm silná asi s 15 drážkami a já potřebuji na náhon z traktoru klasiku sílu 35 mm a 6 ti drážku. Chci koupit navařovací hřídel, která se na foru dá koupit za cca 260,- Kč a navařit ji na origo hřídel. Myslíte si, že to svár udrží, nebo mám nechat vysoustružit do hřídele díru 21 mm a pak teprve svařit. Nebo jestli máte jiný nápad, tak se nechám rád poučit. :) :)

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: navaření hřídele

#2 Nový příspěvek od Terablick »

Tady na foru je v nabídce navařovací hřídel, a jeho výrobce nabízí jakoukoliv úpravu na přání. tak si nech udělat nějakej jakoby nástavec na ten tvůj průměr, nebo to nech vyrobit s přírubou, nebo tak něco... Případně přímo celej hřídel tak, abys ho nemusel napojovat (s druhým koncem a zbytkem hřídele - osazení atd - v provedení jaké máš na tom stroji). Nebude to sice asi za těch 250,- Kč, ale určitě lepší než to napojovat ;-).
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

HonzaT.
Příspěvky: 730
Registrován: stř srp 19, 2009 10:26 pm
Bydliště: Vysočina

Re: navaření hřídele

#3 Nový příspěvek od HonzaT. »

No záleží jak vypadá ta hřídel na obraceču,já bych ju prvně vymontoval a podival se na ten konec,co je v obraceču a myslim,že to nebude nic tak složityho ,tam asi bude řemenica,ne?A nejlepší by bylo hřidel udělat celou novou z jednoho kusu.Myslim,že ten co vyrábí ty navařovací konce by ti ju mohl udělat celou.Taky záleží,esi by ti ten šestidrážkovej konec 35mm nebránil třeba montáži...

Uživatelský avatar
Juro
Příspěvky: 203
Registrován: pon led 26, 2009 6:30 pm
Bydliště: Kristiansand

Re: navaření hřídele

#4 Nový příspěvek od Juro »

a este ide o to ked budes nadvarat tak daj pozor aby si mal dost miesta na hriadel.Ja som to tiez riesil na 25ke a nebolo to celkom dobre lebo hriadel bol kratky a ked som dvíhal hrabacku tak sa rozpajal aj kvoli tomu nestastnemu umiestneniu vývodovej hriadele na 25ke.

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: navaření hřídele

#5 Nový příspěvek od Terablick »

HonzaT. píše:No záleží jak vypadá ta hřídel na obraceču,já bych ju prvně vymontoval a podival se na ten konec,co je v obraceču a myslim,že to nebude nic tak složityho ,tam asi bude řemenica,ne?A nejlepší by bylo hřidel udělat celou novou z jednoho kusu.Myslim,že ten co vyrábí ty navařovací konce by ti ju mohl udělat celou.Taky záleží,esi by ti ten šestidrážkovej konec 35mm nebránil třeba montáži...
Přesně tak jsem to myslel ;-). Udělat (nechat) celou novou z jednoho kusu ;-).
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

Frenk
Příspěvky: 231
Registrován: úte říj 21, 2008 8:06 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: navaření hřídele

#6 Nový příspěvek od Frenk »

Vážení kolegové,
děkuji za zprávy a začínám se přiklánět k názoru, že by asi bylo nejlepší nechat hřídel udělat celou novou do stávajícího náboje s ložisky, nasadit na ní řemenici a použít náboj s ložisky. Ten bych celý jakoby převrátil, abych se dostal výš s hřídelí pro kardan, jinak by hřídel byla moc nízko a kardan by byl hrozně zalomený. Přikládám foto origo shrnovače -není teda můj, ale je to stejný typ
Přílohy
1312415-prodam-obracec-3105111.jpg

honzauta
Příspěvky: 1250
Registrován: čtv úno 12, 2009 8:31 pm

Re: navaření hřídele

#7 Nový příspěvek od honzauta »

Dělal jsem to stejné z obraceče na UNI systém, koupil jsem komplet náboj s ložisky a řemenicí v STS Prachatice, je to už pár let, cena tehdy byla asi 1200 Kč, trošku jsem na rámu převařil úchyt na náboj a bylo hotovo, řemeny zůstaly původní. Tady je i pár foto http://www.nasetraktory.com/forum/viewt ... e&start=45

kulak
Příspěvky: 104
Registrován: čtv črc 09, 2009 10:36 am

Re: navaření hřídele

#8 Nový příspěvek od kulak »

Najlepšie by bolo urobiť namiesto tejto hriadele čo tam máš,takú čo ti bude pasovať do ložiskového domca hriadele,čo tam máš teraz,alebo si daj urobiť na kardan takú redukciu,aby sa Ti hodila na hriadeľ,akú máš teraz na obracačke. Tú redukciu potom navaríš na jeden koniec kardanu. A asi budeš musieť prerobiť aj uchytenie zadných koliečok,aby sa Ti dali otáčať dookola,aby si mohol aj pri obracaní cúvať.

Frenk
Příspěvky: 231
Registrován: úte říj 21, 2008 8:06 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: navaření hřídele

#9 Nový příspěvek od Frenk »

kulak píše:Najlepšie by bolo urobiť namiesto tejto hriadele čo tam máš,takú čo ti bude pasovať do ložiskového domca hriadele,čo tam máš teraz,alebo si daj urobiť na kardan takú redukciu,aby sa Ti hodila na hriadeľ,akú máš teraz na obracačke. Tú redukciu potom navaríš na jeden koniec kardanu. A asi budeš musieť prerobiť aj uchytenie zadných koliečok,aby sa Ti dali otáčať dookola,aby si mohol aj pri obracaní cúvať.
Ahoj,
já si myslím, že kolečka jsou otočná a tak se dá couvat bez problémů.

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy“