Vypínání hydr. čerpadla , když není potřeba

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
Jarda 4x2
Příspěvky: 200
Registrován: stř črc 18, 2007 11:51 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Vypínání hydr. čerpadla , když není potřeba

#1 Nový příspěvek od Jarda 4x2 »

Prosim vás chtěl bych se inspirovat nejlépe nějakým fotem jak máte řesené vypínání hydr. čerpadla , když zrovna není potřeba. Mam na mysli jakým způsobem se prostě odpojí řemen od náhonu . :prace: :prace:
V jednoduchosti je krása

Uživatelský avatar
Daddy
Příspěvky: 6458
Registrován: úte čer 09, 2009 7:46 am
Bydliště: Hradec Králové

Re: Vypínání hydr. čerpadla , když není potřeba

#2 Nový příspěvek od Daddy »

Podlle Tvého motta o jednoduchosti je asi nejjednodušší řešení řemen sundávat (manuálně shodit z řemenice). Koukni na téma o elektromagnetické spojce z klimakompresoru (jaký přenese výkon) - pokouším se dotáhnout toto řešení do funkčního vzorku (ale jde to pomalu). Ne každý klimakompresor je vhodný pro tyto účely. Prozatím mně čerpadlo běhá buďto trvale anebo sundám řemen dolů. Někteří zde mají čerpadla přímo na převodovce a tento problém nemusí řešit.

Jarda 4x2
Příspěvky: 200
Registrován: stř črc 18, 2007 11:51 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Vypínání hydr. čerpadla , když není potřeba

#3 Nový příspěvek od Jarda 4x2 »

Magnetická spojka je výborná věc už jsem se s ní taky setkal v praxi a můžu říct , že přenos kroutícího momentu je dostačující pro čerpadlo .
Já bych chtěl vypínat čerpadlo ze sedadla prostě nějak mechanicky jenom táhlem
V jednoduchosti je krása

Uživatelský avatar
Daddy
Příspěvky: 6458
Registrován: úte čer 09, 2009 7:46 am
Bydliště: Hradec Králové

Re: Vypínání hydr. čerpadla , když není potřeba

#4 Nový příspěvek od Daddy »

Pak asi dej na řemenice o něco delší řemen a spínání můžeš řešit napínákem řemenu /obdoba spínání pojezdu u rotačních sekaček - těch ručních/. Prostě kladka na páce, kterou řemen našponuješ anebo uvolníš a necháš řemenice volně prokluzovat.

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: Vypínání hydr. čerpadla , když není potřeba

#5 Nový příspěvek od Terablick »

Přesně tak... tohle plánuju zatím (provizorně) použít i navývodovej hřídel. A na čerpadlo bych rád taky časem aplikoval tu magnetku z klimakompresoru, tak až pokročíš (Daddy) s tím tvojím, hoď sem na forum o tom něco ;-). Jinak i můj rider od Husqvarny (a že je to profi řada) má zapínání sečení tím šponovákem řemenu a šlape to na jedničku.. jde s tím i plynulej "rozjezd"nožů ;-).
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

Uživatelský avatar
Daddy
Příspěvky: 6458
Registrován: úte čer 09, 2009 7:46 am
Bydliště: Hradec Králové

Re: Vypínání hydr. čerpadla , když není potřeba

#6 Nový příspěvek od Daddy »

Terablick: možná je to hodně blbý dotaz - ale nejsem si jistý: vývodový hřídel se točí doprava (ve směru hodinových ručiček při pohledu zezadu na traktor) anebo opačně?

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: Vypínání hydr. čerpadla , když není potřeba

#7 Nový příspěvek od Terablick »

Mám za to že jo, ale teď si to z hlavy přesně taky nevybavuju :smich: . Ale myslím, že se točí normálně po směru ručiček ;-).
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

petr j
Příspěvky: 537
Registrován: úte říj 21, 2008 4:39 pm
Bydliště: Budějce

Re: Vypínání hydr. čerpadla , když není potřeba

#8 Nový příspěvek od petr j »

a proč potřebuješ čerpadlo vypínat ? ty nemáš rozvaděč ?

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: Vypínání hydr. čerpadla , když není potřeba

#9 Nový příspěvek od Terablick »

On psal na začátku, že ho nechce zbytečně "motat" když nepotřebuje mít v chodu hydrauliku.. Když třeba jedeš s károu, nepotřebuješ hnát čerpadlo. Někdo to neřeší a má to na přímo, někdo naopak nelení sundat řemen nebo rozebírat šroubové spoje a podobně.. Je to věc názoru... Já to chci na kompresor. Neplánuju vzduchové brzdy, čili kompresor bude potřeba ta 5% času chodu motoru, tak proč s ním zbytečně zatěžovat motor atd. Čerpadlo ještě nevím jestli poběží furt, nebo ne. Jeno určitě - na řízení. A další nějakou spojku řeším na náhon (vývodovej hřídel). Ale tam by asi tahle el.mag. neobstála... :-/ Bude tam buď řemen a napínací kladka s ovládáním, nebo nějaká lamelová nebo zubová spojka.. ještě nevím...
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

Jarda 4x2
Příspěvky: 200
Registrován: stř črc 18, 2007 11:51 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Vypínání hydr. čerpadla , když není potřeba

#10 Nový příspěvek od Jarda 4x2 »

Jak tady píšete že se dělá i dodnes na strojích vypínání čerpadla napínáním nebo povolováním řemenu tak když se vlastně povolí šponování tak to tomu řeměnu nevadí že se na té řemenici protáčí naprázdno nebo jak to je se řemeny v tomto případě ?
V jednoduchosti je krása

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: Vypínání hydr. čerpadla , když není potřeba

#11 Nový příspěvek od Terablick »

Nevadí. Vždyť jsem psal, že to tak je i na továrních profi strojích za stovky tisíc ;-). Ten řemen se jen lehounce dotýká... Neotáčí se ani netře ;-). Mě na rideru vydrží řemen 2-3 roky a dřív než by se nějak spálil nebo vyleštil nebo tak, tak se opotřebuje v záběru až do kulata nebo rozpraská věkem ;-).
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

Jarda 4x2
Příspěvky: 200
Registrován: stř črc 18, 2007 11:51 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Vypínání hydr. čerpadla , když není potřeba

#12 Nový příspěvek od Jarda 4x2 »

Mě šlo o to že když řemen povolim aby se čerpadlo netočilo tak ten řemen zůstává pořád trochu naplej aby nevypadnul z drážky v hnací řemenici a pouze se protácí . Tak jenom jestli mu nevadí to tření jestli se nějak nepálí nebo tak .
V jednoduchosti je krása

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: Vypínání hydr. čerpadla , když není potřeba

#13 Nový příspěvek od Terablick »

No mě se neprotáčí ;-). Je úplně volnej a aby nevypadl, má pod řemenící takovej plech s ušima a na hnací řemenici dokonce půlkruh z drátu ;-).
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

petr j
Příspěvky: 537
Registrován: úte říj 21, 2008 4:39 pm
Bydliště: Budějce

Re: Vypínání hydr. čerpadla , když není potřeba

#14 Nový příspěvek od petr j »

Jarda 4x2 píše:Mě šlo o to že když řemen povolim aby se čerpadlo netočilo tak ten řemen zůstává pořád trochu naplej aby nevypadnul z drážky v hnací řemenici a pouze se protácí . Tak jenom jestli mu nevadí to tření jestli se nějak nepálí nebo tak .
pokud nebudeš za jízdy hrabat na rozvaděč, běží ti čerpadlo uplně naprázdno, protože se ti olej vrací přes otevřenej kanál v rozvaděči zpátky do nádrže. jedinej odpor, co tam naměříš, je odpor průtoku - hadic, šroubení, kanálů..., proto není třeba čerpadlo odpojovat. vím, že to lidi sice dělaj, ale je to opravdu nesmysl, pokud to nemaj z jiného důvodu, např. překročení max. otáček čerpadla při nevhodném převodovém poměru. pak, pokud chtěj využívat celej rozsah otáček motoru, musí čerpadlo opravdu odpojit, protože časem by hrozilo jeho poškození . to je ale jednodušší hned při konstrukci stroje zvolit takovej poměr otáček, abych mohl i se zapnutým čerpadlem využít max. otáčky motoru

Uživatelský avatar
FERO 873
Příspěvky: 2145
Registrován: stř říj 22, 2008 4:18 pm
Bydliště: Bystričany
Kontaktovat uživatele:

Re: Vypínání hydr. čerpadla , když není potřeba

#15 Nový příspěvek od FERO 873 »

petr j píše:
Jarda 4x2 píše:Mě šlo o to že když řemen povolim aby se čerpadlo netočilo tak ten řemen zůstává pořád trochu naplej aby nevypadnul z drážky v hnací řemenici a pouze se protácí . Tak jenom jestli mu nevadí to tření jestli se nějak nepálí nebo tak .
pokud nebudeš za jízdy hrabat na rozvaděč, běží ti čerpadlo uplně naprázdno, protože se ti olej vrací přes otevřenej kanál v rozvaděči zpátky do nádrže. jedinej odpor, co tam naměříš, je odpor průtoku - hadic, šroubení, kanálů..., proto není třeba čerpadlo odpojovat. vím, že to lidi sice dělaj, ale je to opravdu nesmysl, pokud to nemaj z jiného důvodu, např. překročení max. otáček čerpadla při nevhodném převodovém poměru. pak, pokud chtěj využívat celej rozsah otáček motoru, musí čerpadlo opravdu odpojit, protože časem by hrozilo jeho poškození . to je ale jednodušší hned při konstrukci stroje zvolit takovej poměr otáček, abych mohl i se zapnutým čerpadlem využít max. otáčky motoru
:potlesk: :potlesk: Presne taj musím stebov jedine súhlasiť čo komu ide o životnosť čerpadla ked do roka sa to čerpadlo toči 40 hodin možno ani tolko nie unas v prasi sú lisi ktore idú nepretržiťe 24 hod denne a točia sa podaktore už aj 10 rokov pokial sú dodržane všetky zakladne podmienky pre jeho prevacku tak toto čerpadlo musí vydržať 1000 rokov tak načo si zbytočne komplikovať pracu a v konečnom dôsledku ma hydrauliku kedykolvek po ruke :ano: teras sa to lachko hovorí šak 5 minút ma nezabyje pri zhadzovani remeňa ale ked to bude robyť 10 x tak si povie jebem sa nato ved to ide :D

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy“