Vypínání hydr. čerpadla , když není potřeba

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: Vypínání hydr. čerpadla , když není potřeba

#16 Nový příspěvek od Terablick »

Vy snad máte rozvaděče co jsou v klidu volně průchozí? Většina jich totiž má v sobě redukčák a tak jsou stále pod tlakem a přepouští jen přetlak ;-). I já mám takovej. Kdyby olej jen volně obíhal, neřeším to ;-).
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

petr j
Příspěvky: 537
Registrován: úte říj 21, 2008 4:39 pm
Bydliště: Budějce

Re: Vypínání hydr. čerpadla , když není potřeba

#17 Nový příspěvek od petr j »

tak to neřeš, máš to taky bez tlaku. jsou tak dělané všechny rozvaděče ;-) ,,redukčák,, v rozvaděči je v činnosti pouze v případech, že držíš páčku některé sekce v zaplé poloze a tlak oleje stoupne nad nastavenou hodnotu. to je třeba když ti rozvaděčem ovládaná pístnice dojede na konec a ty držíš páčku dál. pak i slyšíš, že ti motor běží zatíženej a olej jde přes přepouštěcí ventil a má tlak podle nastaveného tlaku na tom obtokovém ventilů, když vrátíš páčku do nuly, olej jde zas od šoupátka rovnou kanálem k nádrži, s nulovým tlakem, aniž by protejkal přes ten ventil
Naposledy upravil(a) petr j dne ned lis 22, 2009 8:46 am, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
FERO 873
Příspěvky: 2145
Registrován: stř říj 22, 2008 4:18 pm
Bydliště: Bystričany
Kontaktovat uživatele:

Re: Vypínání hydr. čerpadla , když není potřeba

#18 Nový příspěvek od FERO 873 »

petr j píše:,,redukčák,, v rozvaděči je v činnosti pouze v případech, že držíš páčku některé sekce v zaplé poloze a tlak oleje stoupne nad nastavenou hodnotu. to je třeba když ti rozvaděčem ovládaná pístnice dojede na konec a ty držíš páčku dál. pak i slyšíš, že ti motor běží zatíženej a olej jde přes přepouštěcí ventil a má tlak podle nastaveného tlaku na tom obtokovém ventilů, když vrátíš páčku do nuly, olej jde zas od šoupátka rovnou kanálem k nádrži, s nulovým tlakem, aniž by protejkal přes ten ventil
:potlesk: :potlesk: 8) :friends: :ano:

jano
Příspěvky: 1038
Registrován: ned črc 08, 2007 9:51 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: Vypínání hydr. čerpadla , když není potřeba

#19 Nový příspěvek od jano »

Terablick píše:Vy snad máte rozvaděče co jsou v klidu volně průchozí? Většina jich totiž má v sobě redukčák a tak jsou stále pod tlakem a přepouští jen přetlak ;-). I já mám takovej. Kdyby olej jen volně obíhal, neřeším to ;-).
No to máš rozvádzač na celkom iné účely a ten je pre pol. tecniku nevhodný. Je ho možné použiť len ako dodatkový "smerovač" ale potrebuješ ešte ovládaci, ktorý v stredovej polohe umožný priechod oleja bez odporu. len ovládanie dvomi pákami naraz nebude moc praktické, ale niekde úplne vhodné.
Takýmto ale elektrickým rozvádzačom ovládame gréder na UNC. Tam sú šlapky na hlavný rozvádzač a elektricky sa predvolí okruh kde chceš zmenu....

petr j
Příspěvky: 537
Registrován: úte říj 21, 2008 4:39 pm
Bydliště: Budějce

Re: Vypínání hydr. čerpadla , když není potřeba

#20 Nový příspěvek od petr j »

já myslím, že má klasiku, jen se nikdy nezaobíral tím, kudy to v tom rozvaděči kdy teče. na těch, co píšeš ty, už není ten obtokovej ventil, protože ho nahrazuje ten na prvním rozvaděči, a Terablick píše, že tam ventil má

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: Vypínání hydr. čerpadla , když není potřeba

#21 Nový příspěvek od Terablick »

Já jen vím, že když je čerpadlo v chodu, jde motor jakoby ztuha (ne zase moc). Když z něj sundám řemen, jde trochu lehčeji ;-). Teď aktuálně neni stroj v chodu, ale pamatuju si to že to tak bylo... Samozřejmě když píst došel na konec, zátěž podstatně stoupla (i zvukově).
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

Jiřin
Příspěvky: 1281
Registrován: úte zář 11, 2007 9:29 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Vypínání hydr. čerpadla , když není potřeba

#22 Nový příspěvek od Jiřin »

Asi tam budes mit husty olej ......... po zahrati by se to takhle projevovat asi nemelo. A nebo tam mas cerpadlo s vetsi litrazi, nez jake tam pak mas hadice. Kamarad si delal stipacku. Strcili tam cerpadlo jako krava a hadice meli s malym prumerem. Pri behu na prazdno byl na budiku manometru tlak vyssi jak 3 MPa. Hydraulicky okru by mel byt spocitan na objemovy prutok aby nedochazelo ke ztratam. Pak se olej zbytecne prehriva a bere to vykon motoru.

Uživatelský avatar
Stevo
Příspěvky: 824
Registrován: pon srp 24, 2009 6:25 am
Bydliště: Močenok

Re: Vypínání hydr. čerpadla , když není potřeba

#23 Nový příspěvek od Stevo »

Niektore rozvadzace su robene tak, ze olej prechadza pretlakovim ventilom aj pri kludovej polohe pacok a vytvara sa tak maly tlak a odpor na cerpadlo, co vysvetluje iny zvuk motora. Nieje to pravadzkovy tlak, ale zbytocne je prehanat olej cez to stale. Su to rozvadzace napr. z elektrickych zdviziek, kde sa cerpadlo zapne az pohybom paky.

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy“