jak naroubovat motor tecumseh na listovku vari s dsk316

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15213
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: jak naroubovat motor tecumseh na listovku vari s dsk316

#16 Nový příspěvek od kenybz »

pokrocil jsem s motorem: ocistil vylestil a zabrusil ventily a nastavil vuli pak jsem prelestil vnitrni cast hlavy aby se karbon tolik neusazoval a pak vse skompletoval...zitra karbec zapalovani kryty a start...no jeste ten motor budu muset k necemu pripevnit asi k nejake desce
Přílohy
tak a zitra karbec a zbytek
tak a zitra karbec a zbytek
vypulirovane jak zavodni motor :-)
vypulirovane jak zavodni motor :-)
a po...neni to jak zrcadlo ale dulezite je ze je to hladke
a po...neni to jak zrcadlo ale dulezite je ze je to hladke
hruby povrch hlavy pred zalestenim
hruby povrch hlavy pred zalestenim
DSC03263.JPG
tak maju vypadat zabrusene sedla ventilu
tak maju vypadat zabrusene sedla ventilu
pastu jsem si vyrobil naskrabanim smirglpapiru a smichal s kapku oleja
pastu jsem si vyrobil naskrabanim smirglpapiru a smichal s kapku oleja
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15213
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: jak naroubovat motor tecumseh na listovku vari s dsk316

#17 Nový příspěvek od kenybz »

jeste jsem uvazoval ze slicuju a zalestim kanaly ale to sa me nechce to je praca na par dni a kvuli cca 6-10% vykonu navic sa me to nechce. Na jedne z fotek je videt sprej alu schutz nastrikate na bruseny povrch nebo primo na kotouc a ten se pak nezalepuje doopravdy nekecam
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: jak naroubovat motor tecumseh na listovku vari s dsk316

#18 Nový příspěvek od DYK »

Keny, jakou těsnící šířku má ten nově zabroušený povrch?
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15213
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: jak naroubovat motor tecumseh na listovku vari s dsk316

#19 Nový příspěvek od kenybz »

Pokud mas ventily moc vypalene tak to musis zafrezovat sedla a ventily prebrusit a az potom zabrusit primo v sestave pastu
Přílohy
sedla ventilů.jpg
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15213
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: jak naroubovat motor tecumseh na listovku vari s dsk316

#20 Nový příspěvek od kenybz »

DULEZITE ODKAZY NA KATALOGY NAHRADNICH DILU !

podle abecedy najdete vyrobce a zadejte model a pokud v databazi je tak vam to katalok najde zadarmo ke stazeni...
http://www.outdoordistributors.com/parts.html

tady je odkaz primo na motory tecumseh
http://search.cartserver.com/search/sea ... 5&go=GO%21

jinak to hledani bylo docela narocne protoze vsude za to chcu prachy
POZOR v USA je jine ZNACENI MOTORU treba vantage 35 je rada LAV35...
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15213
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: jak naroubovat motor tecumseh na listovku vari s dsk316

#21 Nový příspěvek od kenybz »

Vycistil jsem karburator a vsechny trysky pak ho seridil, smontoval zapalovani, kryty a nadrz...pridelal k motoru 2 stresni laty a podlozil cihlama, nalel olej a benzin dal sytic a motor na 3 zatahnuti snury naskocil.
Zezacatku to slusne dymilo ale pro sichr jsem natrel valec zevnitr olejem a taky umyslne naklonil motor dopredu aby se cely prostor promazal..po asi 20 sekundach nejde z vyfuku zadny kour a motor bezi jak hodinky nic neklepe ani nehuci a tak to ma byt ne:-)
Jo ten motor je BVS 143 a ma 4Hp ale kryt jsem daval z vantage 35-ky protoze na nem je dobry startovaci mechanizmus a pasuje to toz tak. Jo esce jsem zkusal snizit otacky ale pak ma motor nepravidelny chod protoze tam neni setrvak
Přílohy
motor v chodu zadny kour to je scestii ...
motor v chodu zadny kour to je scestii ...
DSC03272.JPG
DSC03271.JPG
DSC03270.JPG
v plovakove komore byla solidni zumpa..trysky taky trochu pricpane
v plovakove komore byla solidni zumpa..trysky taky trochu pricpane
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

Uživatelský avatar
josip
Příspěvky: 1959
Registrován: čtv črc 05, 2007 12:07 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: jak naroubovat motor tecumseh na listovku vari s dsk316

#22 Nový příspěvek od josip »

kenybz píše:Vycistil jsem karburator a vsechny trysky pak ho seridil, smontoval zapalovani, kryty a nadrz...pridelal k motoru 2 stresni laty a podlozil cihlama, nalel olej a benzin dal sytic a motor na 3 zatahnuti snury naskocil.
Zezacatku to slusne dymilo ale pro sichr jsem natrel valec zevnitr olejem a taky umyslne naklonil motor dopredu aby se cely prostor promazal..po asi 20 sekundach nejde z vyfuku zadny kour a motor bezi jak hodinky nic neklepe ani nehuci a tak to ma byt ne:-)
Jo ten motor je BVS 143 a ma 4Hp ale kryt jsem daval z vantage 35-ky protoze na nem je dobry startovaci mechanizmus a pasuje to toz tak. Jo esce jsem zkusal snizit otacky ale pak ma motor nepravidelny chod protoze tam neni setrvak
mam zopar blbosti na takyto motor a mam :friends:

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15213
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: jak naroubovat motor tecumseh na listovku vari s dsk316

#23 Nový příspěvek od kenybz »

No ja mam zase par tychto motoru :-) diky ten setrvak neni jako odmontovany jako setrvak slouzil nuz sekacky..no ale kdybys mel origo setrvak nebo odstredivu spojku to by bylo zajimave z toho neco spachat treba drtic zahradniho odpadu nebo neco ineho
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

Uživatelský avatar
josip
Příspěvky: 1959
Registrován: čtv črc 05, 2007 12:07 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: jak naroubovat motor tecumseh na listovku vari s dsk316

#24 Nový příspěvek od josip »

kenybz píše:No ja mam zase par tychto motoru :-) diky ten setrvak neni jako odmontovany jako setrvak slouzil nuz sekacky..no ale kdybys mel origo setrvak nebo odstredivu spojku to by bylo zajimave z toho neco spachat treba drtic zahradniho odpadu nebo neco ineho
zotrvak mam ele je bez remenice ale to by asi nebol problem ju tam dokutit len neviem kde teraz je skusim ho pohladat pred mesicom som robil poriadok na povale tak som ho mal v ruke dufam ze ho otec nehodil do srotu pozrem ti ho ak ho chces :friends:

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: jak naroubovat motor tecumseh na listovku vari s dsk316

#25 Nový příspěvek od DYK »

Keny nezlob se, ale já to prostě nepochopil. Jak jsi myslel že tam není setrvák a přitom to běží, ne? Co teda dává impupzy zapalování? Normálně to obstarává magnet na tom servačníku, který je ustaven sřižným klínkem, zdrojem častých záhadných poruch.
Co vím já, tak do sekaček se dávají motory, které mají tzv. lehké setrvačníky a jsou nastaveny do třech tisíc otáček. Motory které se používají na Vari ap. mají tzv. těžký setrvačník a otáčky se seřizují dle maxima doporučeného výrobcem. Takže nevím sice přesně jak u B&S ale u Hondy jsou motory, které se hodí na sekačky nebo pro Vari přičemž dokutit sekačkovou Hondu na Vari není dobrý nápad. Samozřejmě se může objevit i problém s délkou hřídele kliky.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15213
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: jak naroubovat motor tecumseh na listovku vari s dsk316

#26 Nový příspěvek od kenybz »

tak teda specielne pro tebe: NENI TAM NUZ ktery je zaroven SETRVAKEM jasne ze jako setrvak slouzi aj ventilator....dej si dolu nuz ze sekacky a uvidis jak bude motor koktat...je to sice tak max0,5kg ale pri prumeru kolem 50cm je obvodova rychlost a setrvacna energie velka
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

PA
Příspěvky: 651
Registrován: čtv zář 06, 2007 10:53 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: jak naroubovat motor tecumseh na listovku vari s dsk316

#27 Nový příspěvek od PA »

to se vubec divim ,ze se podarilo bez noze nastartovat. asi se chtel odvdecit jako pes ,zes mu venoval takovou peci.
tyhle nizkozivotnostni tecumsehy mi nejsou sympaticky :nene:
Na mě se nemusí řvát , mě to stačí říct 16x.

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15213
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: jak naroubovat motor tecumseh na listovku vari s dsk316

#28 Nový příspěvek od kenybz »

ja mam taku uchylku dokazovat ze co vseci pomluvaju ze neni spatne. Mam jeden tecumseh presne nevim kilok roku v provozu asi 14 a ver tomu ze maka stale dobre. rekl bych asi toto:dobytek zkurvi vse ...kazdy stroj je nejak navrzeny a vyzaduje udrzbu tyto motory je jedno jestli brigs a nebo tecumseh vyzaduju vymenu oleje po 50ti hodinach a nebo kazdy rok aj pokud tech 50 hodin nebezel...neni tam olejovy filtr.... maze to castecne rozstrikem + je tam aj pistove mazaci cerpadlo ktere maze vackovy hridel a ulozeni kliky. no a kdo to nemeni a necha to tak tak brzo maze motor smes oleje s hlinikem a zelezem protoze ten oter tam vznika podstatne vic nez u motoru v aute.
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: jak naroubovat motor tecumseh na listovku vari s dsk316

#29 Nový příspěvek od DYK »

Keny děkuju ti, že jsi to vysvětlil spociálně i pro mne. Já ale nemívám problémy s chodem byť sekačkového motoru (lehký setrvák s ventilátorem) na ponku ani ve volnoběžných otáčkách cca 1 OOO ot. Doporučení nestartovat tyto motory bez nože je z důvodu možnosti zpětného rázu a tím pádem kopanec do ruky=přetržený provázek a zničené startování. Ty motory nemají větší zdvih než vrtání, jsou podčtvercové, takže když už běží neměl by vykazovat žádné anomálie. Pokud se začne chovat "divně" zaměřil bych se na regulátor otáček. Vyřadím-li ho, motor padne do nastaveného a klidného volnoběhu. Dělal jsem Tecumseh 5HP s el. startem a i na stole chodil bez zaváhání. Je pravda, že bez nože točil v ruzných režimech vždy víc + - nějaká ta stovka otáček.
Když jsem se tě víše ptal na tu šířku prstýnku zabroušení měl jsem na mysli hlavně polochu na ventilu. Hodnoty jsou 1.6 až 2.5mm. Při větší ploše k dané síle pružiny ventil vykazuje horší těsnost. Toto ber jen jako informaci a ne narážku že jsi něco zkazil.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15213
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: jak naroubovat motor tecumseh na listovku vari s dsk316

#30 Nový příspěvek od kenybz »

Ok ta plocha je v poradku ale ta horni hranice 2,5mm je je rozhone moc /toto jsou malinke ventily/ to by se ventil zacal podpalovat. toto neni ani zdaleka prvni motor co delam a chapu tve obavy a z toho plynousi rady. V mojem nicku se neda vycist jake mam schopnosti a moznosti takze tyto rady beru protoze muzou byt prinosem pro druhe. Ten nepravidelny chod byl pri poloze packy plynu tesne u zkratovaciho kontaktu. Otackomer jsem tam nemel pripojeny presnu hodnotu nevim
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy“