jak naroubovat motor tecumseh na listovku vari s dsk316

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15213
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

jak naroubovat motor tecumseh na listovku vari s dsk316

#1 Nový příspěvek od kenybz »

Nazdarek ogari dneskaj jsem si dotahl od suseda Listovu sekacku s prevodovku dsk316 ktera je jak nova asi 3x pouzita a mam v umyslu na to dat motor tecumseh..protoze jiny volny neni ale mam dalsi v rezervni sekacce brigs straton...vim ze tecumseh uz neexistuje ale jde me o par veci a to: nebude tomu motoru chybet setrvacna hmota puvodniho noze? a potom problem s karburatorem ktery byva konstruovany i s regulatorem bud vypnuto a nebo pracovni otacky...u ruznych sekacek to byva jine a byva i funkce volnobeh. Odstredivou spojku pouziju puvodni co je na vari..mam na to cas sice do jara ale resim to uz ted. Sekat bbudu travu na seno pro kraliky na rovince v ovocnem sadu plnem durancii a trnek :wink:
Přílohy
DSC03238.JPG
DSC03237.JPG
DSC03236.JPG
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15213
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: jak naroubovat motor tecumseh na listovku vari s dsk316

#2 Nový příspěvek od kenybz »

to je ten motor na fotce je vymontovany ze sekacky kera mela praskle plastove sasi ..motor je v poradku a startovaci mechanizmus mam taky
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: jak naroubovat motor tecumseh na listovku vari s dsk316

#3 Nový příspěvek od DYK »

Motory Tecumseh se nastavovaly na 2.700ot/min plus mínus do sto a to je málo. Nehledě na to, že ta DSK 316 je pro dvoutakt. Další problém je v tom, že těmto motorům nesvědčí pracovní otáčky nad tři tisíce. A dál. Chybý konzola na řidítka a nezikus na spojku, prověř, zda máš dostatečně dlouhou hřídel kliky, kam přijde odstředivá spojka. Spojku musíš použít tříčelisťovou pro čtyřtakty, chová se trochu jinak než ta na Jikov. U motorů použitých na Vari se dávají těžší setrváky nahrazující právě ten nůž. U motorů Honda je toto zakodováno v číselným kodu motoru jednoho typ. označení. Suma sumárum, no , nevím vevím jestli do toho jít. Nikdy to nebude síct jak s Jikovem může to spíš žmoulat trávu, nebo ji jen povalí, protože kose budou chybět otáčky a ona bude "málo" kmitat.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15213
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: jak naroubovat motor tecumseh na listovku vari s dsk316

#4 Nový příspěvek od kenybz »

ja ten jikov nemam tak sa snazim to resit z toho co je prirubu si muzu udelat riditka taky to je praca na dopoledne a hridel je dlouha asi 70mm mozu zmerit ale co jsem sa dival tak ta spojka kompletni je docela draha a mozna bych sehnal za u cenu cely vadny motor ktery si opravim...a ted jsem si vzpomel ze mam rotavator robix s 2t motorem ale ma to jen 3k ale ma to aj odstredivu spojku a vsecko ostatni akorat jine uchyceni to by sa dalo vyresit tak uvidim...jo a k te rychlosti to byva problem hlavne u bubnovek tady si myslim ze pokud bude lista ostra tak to bude hlavne pomalejsi ale sekat by to melo dobre
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

Uživatelský avatar
Tata
Příspěvky: 2943
Registrován: sob črc 07, 2007 9:42 pm
Bydliště: Ostrava Nová Bělá
Kontaktovat uživatele:

Re: jak naroubovat motor tecumseh na listovku vari s dsk316

#5 Nový příspěvek od Tata »

levnejší by bylo možna koupit motor co tam patři a budeš mit i řiditka a je to bez prace a s jistym vysledkem
výkopové práce minibagrem 1,6t a JCB 2cx

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15213
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: jak naroubovat motor tecumseh na listovku vari s dsk316

#6 Nový příspěvek od kenybz »

no spojka stoji cca 2000,- a pokazeny motor na prodej jsem videl za 1000,- prej nedává jiskru...jinak abych mel co delat tak jsem z toho tecumsehu stahl unasec noze sundal hlavu abych zjistil jak je na tom valec ...no ve valci jsou lehke skrabance tak kvuli podezreni ze praskl krozek jsem rozebral cely motor tak mu udelam vetsi udrzbu poskrabane plochy prelestim diamantovou pastou cele to vypucuju zabrusim ventily a nastavim jejich vuli a budu met pripraveny motor na ..neco...treba rezervni do sekacky tam mam ten samy uz 16 let asi...Jak jsem psal o tom rotavatoru tak ten ma odstredivu spojku prumer 100mm takze smola
Přílohy
DSC03246.JPG
DSC03245.JPG
DSC03244.JPG
DSC03243.JPG
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15213
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: jak naroubovat motor tecumseh na listovku vari s dsk316

#7 Nový příspěvek od kenybz »

klikovky je pekne vyjeta..ale po preslesteni si to znovu sedne vpodstate jen zahladim ostre vystupky a pofrci to zase dluho v tom motoru olej moc nemenily a je tam usazenina takeho bahynka tak 5mm...nema cenu do motoru teto konstrukce vrazet penize ale mam vyzkusane ze polecit to jde v pohode
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

patrol
Příspěvky: 10
Registrován: stř zář 09, 2009 5:36 am

Re: jak naroubovat motor tecumseh na listovku vari s dsk316

#8 Nový příspěvek od patrol »

Pokud by byl zajem, mam original Jikovackou MJ-5, vyroba tak 1978, bez riditek, jeste s plechovou nadrzi, uz byl meneny karbec, a taky zlobi zapalovani - kdyz ma naladu, chytne, kdyz nema, tak se da pouzit leda jako posilovac bicepsu :-). Asi 5 let je jen uskladnena v garazi, ale verim, ze rozchodit to pujde. Odber budto na Ceskolipsku, nebo mohu dovezt do Prahy. Cena dohodou, ale rozhodne mirna :-).
Zdravi Pavel

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15213
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: jak naroubovat motor tecumseh na listovku vari s dsk316

#9 Nový příspěvek od kenybz »

no to zni zajimave akorat si nejsu jisty jestli to bude pasovat jinak prirubu a odstredivu spojku to ma? cenu posli prez sz...akorat nevim jak bych resil dopravu to by sa dalo aj poslat postu ma to min jak 30kg zamotat do stretch folie adat do baliku a je to
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: jak naroubovat motor tecumseh na listovku vari s dsk316

#10 Nový příspěvek od DYK »

Keny, ty škrábance celkem neřeš. Patří k tomuto motoru jako k velboloudu hrby. Já našel ještě horší. Změř mi prosím kolik mají teď ventily vůly. Já měl větší než má být což mě překvapilo. Čekal jsem spíš, že se zaklepou a vůle zmenší nebo nebude žádná. Je teda pravda, že u tohoto motoru pánovi praskla ojnice, protože se má tendenci povolovat a pokud se neřeší varovné klepání dopadá to takto, takže nemocný byl motor víc jako ten tvůj. Ojnice ještě udělala v bloku díru a aby to nebylo všechno klika nebyla ale vůbec rovná. Suma sumárum a má dáti dal bylo levnější koupit nový motor a i když je s el. startem stál kolem čtverky.
Přílohy
P1010199.JPG
P1010197.JPG
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15213
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: jak naroubovat motor tecumseh na listovku vari s dsk316

#11 Nový příspěvek od kenybz »

sací má mít za studena 0,15 a výfukový 0,2 mereno sparovyma merkama pri setavenem motoru mezi zdvíhaci tyckou a ventilem no pod tim bocnim plechem je k tomu pristup to zajiste vis...no covece ten tvuj valec aj s pistem vypada slusne ...tady je odkaz na opravu co jsem delal pred jakusi dobu...http://www.zahrada.cz/forum/mala-mechan ... o%20%9Aasi
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: jak naroubovat motor tecumseh na listovku vari s dsk316

#12 Nový příspěvek od DYK »

Jo dík, mě ale zajímají ty vůle teď před dobroušením. Jak říkám, čekal jsem, že se ventilová vůle provozem změnší a ne zvětší.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15213
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: jak naroubovat motor tecumseh na listovku vari s dsk316

#13 Nový příspěvek od kenybz »

no jo jenze to ti ja momentalne nezmerim jedine az to budu davat dohromady chces to zmerit pred zabrousenim ventilu ? vetsinu byva zmensena vule u vyfukoveho ventilu protoze tam su vetsi teploty a ventil se zamacka do sedla posledne to tak aspon bylo a nemel jsem tam zadnou vuli a motor celkem klepal a po te opave jel jak pila...tady ten motor ma nabehane podle me min hodin jak ten co jsem delal loni akorat v nemolej moc nemenili to ja jo a taky valec a vse ostatni bylo v pohode. No ale stejne jestli chces zabrusovat ventily tak si vuli musis zmerit na svojem motoru
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15213
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: jak naroubovat motor tecumseh na listovku vari s dsk316

#14 Nový příspěvek od kenybz »

dneska jsem pokrocil na motoru kdyz uz jsem ho teda rozebral... no a udelal jsem tu nejhnusnejsi pracu a vycistil ho pak jen zalestim kluzne plochy a zacnu skladat no a nazaver zabrousim ventily a nastavim vuli ta vule se v podstate nenastavuje ale postup je nasledujici: demontujete ventilove pruziny a to tak ze otacite klikovkou a az bude ventilova pruzina zmackla tak ji zaaretujete /ja po pouzivan dratky ohle do tvaru C / potom otacejte klikovkou dal a zdvihaci tycka se uvolni a pruzinu drzi dratky ve stlacene poloze...pak je mozne vyjmout pojistku /podlozku/ co drzi ventilovou pruzinu...potom vytahnete aj pruzinu a ventil ven...pak je mozne ventil zabrousit pastou nejdriv hrubsi a pak tu jemejsi /pred tim vse opatrne oskrabete krusty karbonu atd../ pri tom zabrusovani kontrolujete aby byla stale mala vule mezi zdvihatkem a drikem ventilu! Az bude ventil pekne zabrouseny sparovyma merkama zmerte skutecnou ventilovou vuli Pak tuto hodnotu odectete od pozadovane vule a odbruste z driku ventilu tolik kolik je treba...pozor na prebrouseni! pokracovani priste
Přílohy
DSC03250.JPG
tady je videt kde se meri ta vule pozor na spravne zakrytovani plechove misky s klapkou!
tady je videt kde se meri ta vule pozor na spravne zakrytovani plechove misky s klapkou!
v teto vane bylo cca 4mm usazeniny
v teto vane bylo cca 4mm usazeniny
DSC03247.JPG
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15213
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: jak naroubovat motor tecumseh na listovku vari s dsk316

#15 Nový příspěvek od kenybz »

tak jsem pokrocil zalestil jsem skrabance ve valci na pistu, klice a na ojnici a motor castecne slozil motor...pak jsem vymontoval ventily a byl nejvyssi cas je zabrusit sice po ocisteni dosedacich ploch jsem nameri spravne vule ale vlivem usazeneho karbonu vyfukovy ventil nedoviral a je malinko podpaleny ale je to tak malo ze zabrusit to pujde
Přílohy
mereni vule
mereni vule
vypalene kraterky v sedle ventilu
vypalene kraterky v sedle ventilu
DSC03257.JPG
DSC03256.JPG
detail znacek
detail znacek
nastaveni casovani pist musi byt v horni uvrati a ozbueni znacka na znacku
nastaveni casovani pist musi byt v horni uvrati a ozbueni znacka na znacku
DSC03252.JPG
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy“