jak naroubovat motor tecumseh na listovku vari s dsk316

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: jak naroubovat motor tecumseh na listovku vari s dsk316

#31 Nový příspěvek od DYK »

Je to jak píšeš. Každopádně bych nechtěl kohokoli násilně školit jen se podělit o informace i pro ostatní. Akorát mám asi problém to napsat tak, aby to vyznělo jak to myslím. Kdyžtak ještě mrknu do manuálu na tu max.mez a pokusím se sem dát ten text. Pro jistotu, pro pořádek a pro ostatní. Zvyklal jsi mne už si tou max. mírou nejsem jistý ani já :smich:
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: jak naroubovat motor tecumseh na listovku vari s dsk316

#32 Nový příspěvek od DYK »

Dopadlo to tak, že jsem opravdu chyboval. Však posuďte
Přílohy
[5] [800x600].jpg
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15213
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: jak naroubovat motor tecumseh na listovku vari s dsk316

#33 Nový příspěvek od kenybz »

je fajn ze si nahledl do dokumentace a overil si jak to je 8) tuto dokumentaci vubec nemam ale vychazel jsem ze zakladnich udaju co se tyka ctyrdobych motoru.
Jsme na internetu a je dulezite v tomto smeru podavat pravdive informace protoze si to precte spousta lidi takze kdyz si nejsu ja -ty a i kdokoliv jiny neni jisty tak zadne cisla z klavesnice nevypustim...do eteru. no a to je vse zatim...az dorazi 2takt jikov bude pokracovani kdo se tesi? ja rozhodne jo :-)
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

spirib
Příspěvky: 7
Registrován: čtv kvě 14, 2015 12:26 pm
Bydliště: Lucenec

Re: jak naroubovat motor tecumseh na listovku vari s dsk316

#34 Nový příspěvek od spirib »

Zdravim pani, vdaka vsetkym a hlavne Kenymu za vasu silne prospesnu pracu pri deleni sa o tieto pre mna uz dost odborne informacie... Pozeram ze posledny prispevok bol pred vyse 5 rokmi ... motor slape ? :) dostal som sa sem lebo som chcel skontrolovat volu na ventiloch a ked vidim co to pri tomto ekonomicky riesenom motore obnasa, stracam chut :) mam kosacku s tecumseh centura 50, sluzi uz 10 rokov ale uz to nie je ono, komplet rozborku si teraz nemozem dovolit lebo sa pravidelne vyuziva ... ale zacal by som radsej niecim jednoduchsim ako napriklad predstihom zapalovania. Neviem ci este niekto z Vas sleduje toto vlakno ale aspon to skusim. Mam doma stroboskopicku lampu ale neviem ci sa s tou zapalovacou cievkou da hybat a menit predstih a ak ano aka by mala byt hodnota ?

Dakujem aj za ostatnych hladacov informacii :)

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15213
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: jak naroubovat motor tecumseh na listovku vari s dsk316

#35 Nový příspěvek od kenybz »

hodnota předstihu je pevně daná polohou ventilátoru s magnety na klikové hřídeli a neni třeba nic seřizovat.
Pokud ovšem motor nedostal ránu od překážky během sekání.
Pak se může stát že se střihne klínek a poloha se změní
To zda je klínek střihlý se zjistí takto:
Sundat plechový kryt motoru z ventilátoru odšroubovat středovou matici a podívat se zda se kryje drážka v odlitku ventilátoru s drážkou na klikové hřídeli
Jinak bych sundal aspoň svíčku a nahlédl nato kolik je tam karbonu kvůli kterému ventily nemusí dovírat a pak má motor malé tlaky a nízký výkon a jde špatně nastartovat.
Ale po tolika letech tam nebude žádná ventilová vůle a je to práce cca na 1-2 hodiny přitom motor může zůstat v sekačce.
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy“