svařování převodovky

pouze technický problém, pro který zde není kategorie.

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
vašek s
Příspěvky: 94
Registrován: ned lis 16, 2008 5:51 pm
Bydliště: Táborsko

svařování převodovky

#1 Nový příspěvek od vašek s »

Rozvalila se mi litinová převodovka poradte jak svařit a čím předehřát váha cca 50 kg.
Díky za vaše rady
Naposledy upravil(a) vašek s dne čtv lis 12, 2009 6:27 am, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Rudy
Příspěvky: 235
Registrován: stř dub 15, 2009 5:43 pm
Bydliště: Klatovy
Kontaktovat uživatele:

Re: potřebuju poradit

#2 Nový příspěvek od Rudy »

Ahoj. Ja sem vařil rozvodovku z v3sky, Vařil sem to inventorem a koupil sem elektrody na litinu bez předehřevu. Vařit to šlo celkem pěkně, akorat je to dost náročný na čistotu, jak se mi tam připlet néjakej bordel, tak to hned vypěnilo. Bylo to v létě a zrovna pražilo slunce jak :cert: tak sem to na něm nechal chladnout. Jo a pro zajimavost jedna elektroda stála 43kč celkem rychle mizí oproti svařovaní železa, takže celkem ranec. Tak hodně štěstí a pak napiš, jak Ti to dopadlo.

Uživatelský avatar
MarianKo
Příspěvky: 350
Registrován: pát úno 08, 2008 10:56 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: svařování převodovky

#3 Nový příspěvek od MarianKo »

Tiež som zváral prevodovku na traktore z T805.Praskla mi keď som som robil na ňom hydrauliku.Bolo to dávno asi pred 27mimi rokmi.Nahrialo sa to autogénom a zváralo triodinou.Elektrody boli na liatinu ale aké to neviem.Tie odkialsi zohnal švagor.Tiež sme to robili v lete a na slnku.

Uživatelský avatar
fastrac8250
Příspěvky: 1505
Registrován: čtv pro 20, 2007 5:34 pm
Bydliště: košice

Re: svařování převodovky

#4 Nový příspěvek od fastrac8250 »

ono sa to da zvarat aj bez predhrevu ale potom ti to moze praskat pri zvarani ja som nahrieval propan butanom a pokial to nebude namahane nejako na tah tak zober klasicku elektrodu E-B 121 natoc na nu lankovy medeny drot tak asi 1.5 mm2 do zavitu ale ne jeden vedla druheho a to postacuje ja som tym zvaral drziak a este stale drzi 8) aj tymto dosiahnes tesnost

dms
Příspěvky: 326
Registrován: pon srp 10, 2009 1:08 pm

Re: svařování převodovky

#5 Nový příspěvek od dms »

Invertorom som zvaral som liatinovu komoru termostatu, hrubka matierialu tak 5-7 mm.
Zvar mal nejakych 8 cm - bol odlomeny jeden uchyt spolu s castou komory.
Najprv som to poriadne vyvaril v luhu, potom tam vybrusil V-cko.
Elektrody mi odporucili v predajni, nejake na liatinu (maju tusim kopec niklu) - 1 ks stal vtedy nejakych 70 SKK :), ale islo to paradne,
drzi doteraz. Nahrial som to len na plyne....

Inac teraz sa to uz robi aj lepidlami, hlavne ak je ta liatina, taka, ze sa neda zvarat.
Tusim niekde na zvar fore popisovali ako takto spajali blok z nejakej starej slavie, co sa nedal zvarat.
Na obe casti vyfrezovali drazku, vlozili do nej take pomocne dosticky, ktore to stredili oproti sebe a zapadali do oboch stran a zalepili :), ktosi tam pisal,
ze ked to o niekolko rokov pri prevoze padlo z korby, tak sa to prelomilo kdesi mimo toho povodneho lomu...

Uživatelský avatar
zde
Příspěvky: 2714
Registrován: ned dub 19, 2009 6:45 pm
Bydliště: H.Srnie

Re: svařování převodovky

#6 Nový příspěvek od zde »

elektrody maju oznacenie ES-723 TO SU NA LIATINU ZAVARIS ICH INVERTOROM. ELEKTRODY EB TAM NEDAVAJ . :tyty:

Uživatelský avatar
staník
Příspěvky: 5476
Registrován: stř říj 22, 2008 6:13 am
Bydliště: U Nového Města na Mo

Re: svařování převodovky

#7 Nový příspěvek od staník »

Převodovku mi svářel kamarád invertorem,použil ty elektrody jak píše kolega ES-723.Důležitá je čistota a taky jsme to polohovali aby vařil nahoře na plochu.Výsledek můžeš vidět tady na fóru v sekci videa našich strojů-Staníkův trhlej traktor :smich:
Dílna je dílna
Pokud na něco zapomenu tak mi to prosím připomeňte.

HonzaT.
Příspěvky: 730
Registrován: stř srp 19, 2009 10:26 pm
Bydliště: Vysočina

Re: svařování převodovky

#8 Nový příspěvek od HonzaT. »

aby to nepěnilo,tak je dobry tam kde budeš vařit to vypálit švajcem.

Uživatelský avatar
Petr 55
Příspěvky: 258
Registrován: stř črc 04, 2007 11:15 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: svařování převodovky

#9 Nový příspěvek od Petr 55 »

Svářel jsem mrazem roztrhané čerpadlo klasickou bazickou elektrodou pomocí trafa s usměrnovačem a čerpadlo čerpá. :)
Ferda Mravenec - můj vzor.

vašek s
Příspěvky: 94
Registrován: ned lis 16, 2008 5:51 pm
Bydliště: Táborsko

Re: svařování převodovky

#10 Nový příspěvek od vašek s »

díky za názory elektrody už mám značky LIMAROSA na sváření za studena ale přemýšlím stejně o předehřevu ale nevím na kolik

dms
Příspěvky: 326
Registrován: pon srp 10, 2009 1:08 pm

Re: svařování převodovky

#11 Nový příspěvek od dms »

Pozri prilozene (to mam taku fajnovu knizku - Otazky a odpovede zo zvarania elektrickym oblukom):
Přílohy
z1.jpg
z2.jpg

Uživatelský avatar
Jaro25
Příspěvky: 3746
Registrován: stř čer 24, 2009 10:45 am
Bydliště: Cífer

Re: svařování převodovky

#12 Nový příspěvek od Jaro25 »

Ja som síce zatiaľ liatinu zváral len autogenom, menšie kusy a väčšinou úspešne. Predohrev je samozrejme vhodný, ale ak je ten kus veľký a nedá sa predohriať celý, asi by som to robil na studeno. Každopádne krátke zvary z protismerných strán. Čo som čítal v múdrych knihách, doporučovali zvar ešte za tepla mierne prekuť, čiastočne to odstraňuje pnutia. A ešte jedna poznámka, úkosy na liatine sa nemajú vybrusovať, ale vysekať sekáčom, lebo pri brúsení sa rozmazáva grafit a nerobí to pri zváraní dobrotu.
Mám rád traktory, ale môj najobľúbenejší je ZLÍN 37 ČMELÁK

vašek s
Příspěvky: 94
Registrován: ned lis 16, 2008 5:51 pm
Bydliště: Táborsko

Re: svařování převodovky

#13 Nový příspěvek od vašek s »

dneska jsem převodovku zavařil šlo to docela dobře spotřeboval jsem 7 elektrod limarosta312 předehříval jsem to hořákem na propanbutan .Po svaření jsem jí zahrabal do popela po vychladnutí jenom pár mikrotrhlin ti potřebuji zalepit poradte jaký lepidlo zatím díky

Uživatelský avatar
pali
Příspěvky: 397
Registrován: pon lis 17, 2008 2:26 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: svařování převodovky

#14 Nový příspěvek od pali »

tak to se mi moc nezdá. mikrotrhlinky jsou špatná věc. při velkém namáhání se můžou rozeběhnout. záleží do jaký hloubky jsou ty mikrotrhlinky. ja bych je budto ještě přetemoval nebo odstranil frézkou nebo vybrousil. potom přetemovat, znovu předehřev, jedna housenka a pro jistotu ještě dohřev aspon na 15minut a pak zabalit do skelný vaty(předpokládám, že síbral doma nemáš
vsechno jde poskladat nejak dohromady tak, aby to fungovalo. i muj traktor s 4011kovym zadkem, 5201kovym motorem a 5745kovou predni napravou.
http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... =55&t=3778

vašek s
Příspěvky: 94
Registrován: ned lis 16, 2008 5:51 pm
Bydliště: Táborsko

Re: svařování převodovky

#15 Nový příspěvek od vašek s »

já se těch trhlinek nebojim protože jsou v místě kde je převodovka jen jako obal síla cca 5mm silná a netvoří žádnou nosnou část.převařovat už to nechci v tomhle místě se to špatně vařilo

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“