Málo brzdí

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
jan-j31
Příspěvky: 299
Registrován: pát bře 27, 2009 6:37 pm
Bydliště: Mohelnice na Moravě

Málo brzdí

#1 Nový příspěvek od jan-j31 »

Zdravím,potřebuji poradit.
Koupil jsem traktorek udělaný z tatry 805 motot 1D90.
špatně to brzdí,brzdový valec je z avie,zavzdušněné to není.Musím dvakrát našlápnout
abych zastavil,a to musím stát pořádně na brzdě.Nevim zda použít posilovač.Jestli ano tak
z čeho.

Uživatelský avatar
kysmen
Příspěvky: 624
Registrován: stř črc 04, 2007 6:28 pm
Bydliště: Kostelec
Kontaktovat uživatele:

Re: Málo brzdí

#2 Nový příspěvek od kysmen »

Myslim že kačeny obecně trochu hůř brzdily. Asi bych zkontroloval nastavení paken a očistil , popř odmastil.
Možná by pomohl jiný typ válce, nebo he jen jinak přepákovat (delší krok pedálu)
popř dát někam na motor podtlakovou vývěvu, a napojit ji na hl.brzd. válec s posilovačem. Taková vývěva je např na fiatu ritmo regata atd vypadá to jak malé čerpadýlko
JEDE TRAKTOR JE TO ZETOR JEDE DO HOR ORAT BRAMBOR
http://kysmen.wordpress.com/

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: Málo brzdí

#3 Nový příspěvek od Terablick »

Pokud jsi si jistej, že problém není v zavzdušnění (kdekoliv v okruhu) a že čelisti jsou správně nastavené (nemají zbytečně dlouhý krok) pak použij válec o větším objemu kapaliny, případně na zvýšení síly použij ten posilovač ;-).
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

Jiřin
Příspěvky: 1281
Registrován: úte zář 11, 2007 9:29 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Málo brzdí

#4 Nový příspěvek od Jiřin »

kysmen píše:Myslim že kačeny obecně trochu hůř brzdily. Asi bych zkontroloval nastavení paken a očistil , popř odmastil.
Možná by pomohl jiný typ válce, nebo he jen jinak přepákovat (delší krok pedálu)
popř dát někam na motor podtlakovou vývěvu, a napojit ji na hl.brzd. válec s posilovačem. Taková vývěva je např na fiatu ritmo regata atd vypadá to jak malé čerpadýlko
Tyhle vyvevy jsou ale mazane tlakovym olejem. Nechat to behat nasucho asi nebudo zrovna to prave.

vaclavs
Příspěvky: 770
Registrován: pon lis 17, 2008 12:03 pm
Bydliště: Rychnov Nad Kněžnou

Re: Málo brzdí

#5 Nový příspěvek od vaclavs »

jan-j31 píše:Zdravím,potřebuji poradit.
Koupil jsem traktorek udělaný z tatry 805 motot 1D90.
špatně to brzdí,brzdový valec je z avie,zavzdušněné to není.Musím dvakrát našlápnout
abych zastavil,a to musím stát pořádně na brzdě.Nevim zda použít posilovač.Jestli ano tak
z čeho.
To by jsi ho mohl vyfotit a ukázat nám ho.

Uživatelský avatar
fabikmiroslav
Příspěvky: 4585
Registrován: úte čer 09, 2009 8:35 pm
Bydliště: Trenčín

Re: Málo brzdí

#6 Nový příspěvek od fabikmiroslav »

kysmen píše:Myslim že kačeny obecně trochu hůř brzdily. Asi bych zkontroloval nastavení paken a očistil , popř odmastil.
Možná by pomohl jiný typ válce, nebo he jen jinak přepákovat (delší krok pedálu)
popř dát někam na motor podtlakovou vývěvu, a napojit ji na hl.brzd. válec s posilovačem. Taková vývěva je např na fiatu ritmo regata atd vypadá to jak malé čerpadýlko
Brzdovy valec nachaj ten co mas a pouzi posilovac z Avie, mam traktor z T805 a brzdi perfekt nadstav si celuste a musi to brzdit ak by , boli masne celuste skontroluj semeringy ci netecu
Dobre už bolo

jan-j31
Příspěvky: 299
Registrován: pát bře 27, 2009 6:37 pm
Bydliště: Mohelnice na Moravě

Re: Málo brzdí

#7 Nový příspěvek od jan-j31 »

Zavzdušněné to není určitě.Zkontroluji ty pakny a uvidím.Mám ještě problém s řazením.
Nevím jaké to bylo na kačeně,ale já když řadím tak mi škrkají někdy zuby o sebe.
Jestli je to tak dodělávané to řazení nevím.Foto pošlu co nevidět i s tím řazením.

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: Málo brzdí

#8 Nový příspěvek od Terablick »

Nejsem si jistej, ale má synchrony? Já myslím že ne... :-/
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

Uživatelský avatar
winch
Příspěvky: 2210
Registrován: stř bře 11, 2009 12:08 am
Bydliště: Pov. Bystrica

Re: Málo brzdí

#9 Nový příspěvek od winch »

Synchrony 805 nemá, chce to medziplyn a trochu citu :rally:
Starý, dobrý je to stroj, som rád že mám traktor môj.

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: Málo brzdí

#10 Nový příspěvek od Terablick »

Tak pak je to jasné (nebyl jsem si jist na 100%, le na 99% jo ;-) ). Chce to se "naučit" řadit ;-). Nemyslím to vůbec zle. Prostě se řadí úplně jinak než u osobáku ;-).
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

Uživatelský avatar
FandaP
Příspěvky: 3469
Registrován: ned bře 15, 2009 4:15 pm
Bydliště: Chrudim

Re: Málo brzdí

#11 Nový příspěvek od FandaP »

Mohu potvrdit. Ze začátku jsem z řazení byl nešťastný, co jsem koupil za krám, teď už mi to ani neškrtne. :)

Uživatelský avatar
fabikmiroslav
Příspěvky: 4585
Registrován: úte čer 09, 2009 8:35 pm
Bydliště: Trenčín

Re: Málo brzdí

#12 Nový příspěvek od fabikmiroslav »

FandaP píše:Mohu potvrdit. Ze začátku jsem z řazení byl nešťastný, co jsem koupil za krám, teď už mi to ani neškrtne. :)
Tatra nezna bratra su to masiny na nezaplatenie radsej predam ....... :cert: ako traktor z T805 je to moja srdcova zalezitost :srdicko:
Dobre už bolo

Uživatelský avatar
FandaP
Příspěvky: 3469
Registrován: ned bře 15, 2009 4:15 pm
Bydliště: Chrudim

Re: Málo brzdí

#13 Nový příspěvek od FandaP »

fabikmiroslav píše:
FandaP píše:Mohu potvrdit. Ze začátku jsem z řazení byl nešťastný, co jsem koupil za krám, teď už mi to ani neškrtne. :)
Tatra nezna bratra su to masiny na nezaplatenie radsej predam ....... :cert: ako traktor z T805 je to moja srdcova zalezitost :srdicko:
Někdo tady napsal, co vlastně znamená 4x4 - že zapadne až na hůře přístupných místech. Zapadl jsem s šestikolkou agro na podmáčené louce v neděli navečer, sranda dostat ji ven. :) Holt jíl a široko daleko nikde tvrdo. :smich:

jan-j31
Příspěvky: 299
Registrován: pát bře 27, 2009 6:37 pm
Bydliště: Mohelnice na Moravě

Re: Málo brzdí

#14 Nový příspěvek od jan-j31 »

Posílám foto tý řadicí páky,nevím jestli je to dodělané nebo to tak bylo na kačeně.
Přílohy
řadicí páka
řadicí páka
řadící páka
řadící páka
podvozek805-motor1D90
podvozek805-motor1D90

Uživatelský avatar
winch
Příspěvky: 2210
Registrován: stř bře 11, 2009 12:08 am
Bydliště: Pov. Bystrica

Re: Málo brzdí

#15 Nový příspěvek od winch »

Ta zvislá páka je tam dorobená, v originale bola vlavo od toho domčeka a bol tam ešte prevod pákou. Najlepšie by bolo dat páku priamo nad radiace vidličky
008.JPG
007.JPG
Starý, dobrý je to stroj, som rád že mám traktor môj.

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy“