Svářecí technika

soustruhy, frézky a další stroje

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
staník
Příspěvky: 5478
Registrován: stř říj 22, 2008 6:13 am
Bydliště: U Nového Města na Mo

Re: Svářecí technika

#241 Nový příspěvek od staník »

Tak dneska jsem sehnal velmi levně průvarovou pistoli STIFO 100 a balík elektrod.Vím že se už nedělají ale třeba mi poradíte: za
a)jak se to používá a ovládá
b)jak vypadá komplet protože se mi zdá že tam schází taková krabička na ovládání
c)kde se dají ještě sehnat elektody E-R 921
Vím že mi asi spousta lidí řekne nač ji mám ale já ji mám poravdu prakticky zadarmo a jen za ten kus měděného kabelu ke svářečce bych dal mnohem víc jak stovku :smich: Jestli ji někdo používáte nebo znáte tak mi prosím poraďte na co byla ta krabička a jestli ji budu potřebovat.
Dík :friends:
Dílna je dílna
Pokud na něco zapomenu tak mi to prosím připomeňte.

Uživatelský avatar
zde
Příspěvky: 2715
Registrován: ned dub 19, 2009 6:45 pm
Bydliště: H.Srnie

Re: Svářecí technika

#242 Nový příspěvek od zde »

no nasiel som daco napr. http://www.zelezarstvi-votrubec.cz/svar ... oud-trafem
myslim ze treba len pouzivat castejsie http://www.Google.sk

Uživatelský avatar
staník
Příspěvky: 5478
Registrován: stř říj 22, 2008 6:13 am
Bydliště: U Nového Města na Mo

Re: Svářecí technika

#243 Nový příspěvek od staník »

Dík já taky zatím gugloval a zjistil jsem že tam nic neschází. 8) Potřeboval jsem spíš vědět jak se sní zachází jak se orientačně nastavuje a jestli musím mít něco na ovládání pokud bych ji použil s jinou svářečkou.Je tam totiž tříkolíkový konektor na ovládání který se zapojuje na svářečku WTU 315.30 nebo WTU 315.31.
Dílna je dílna
Pokud na něco zapomenu tak mi to prosím připomeňte.

pech.
Příspěvky: 585
Registrován: pát říj 24, 2008 7:22 am

Re: Jakou používáte svářečku na silný materiál (rám atd)

#244 Nový příspěvek od pech. »

dělám vše CO, ale mám veliké 180A, profi - pravda staré jak metuzalém, obrovské, neskladné, po několika opravách elektroniky, při nichž už jsem ho málěm odepsal, nakonec jsem to vždy vyřešil, ale vaří velmi dobře, jak slabé věci, tak traverzu, prostě to má silnej zdroj, dobrou regulaci a když se to nahulí, svaří to i hodně silné věci, i najednou...

elektrodou dělám jen věci kam bych se CO nedostal s JS-90 většinou bez usměrnění, byť doma je, tak kvůli přenášení ona i ta je sice těžká, ale přenášet se dá, to CO o rozměrech šatní škříně na ležato vážící tři metráky prostě na půdu nevylezu :-)

měl jsem v ruce i invertor fronius. je s tím pěkná práce, krásně a sám chytá oblouk (na trafu to chce grif - potáhnout - a stejně je kolikrát kolem kurev, když se načíná elektroda a nejni nejlepší obal)

ovšem zrovna poloosy a zuchleštěné materiály nejsou CO moc dobré vařit. to se pak musí udělat elektrodou, ovšem speciální pro tyto účely.

většině to může držet, jinému to může dělat problémy...

třeba ramena na traktor, vytvořené ze zkrutek z tatry, CO nešly dobře, elektrodou, usměrněnou, se podařilo.

Uživatelský avatar
dolls
Příspěvky: 561
Registrován: pon říj 22, 2007 9:58 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: Svářecí technika

#245 Nový příspěvek od dolls »

Zdravím, zajímalo by mě kdo z vás co máte KITin s Tigem jak jste spokojení, jestli tigem vaříte? Jaký k tomu máte příslušenství atd.... poreferovat o zkušenostech. Dík ;-)

Uživatelský avatar
Mikro
Příspěvky: 2318
Registrován: stř črc 04, 2007 11:36 am
Bydliště: Dětmarovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Svářecí technika

#246 Nový příspěvek od Mikro »

Nemám láhev s argonem a jak se kní a jejímu následnému plnění dostat za nějaký rozumný peníz je mi dosud nejasné :-/

Uživatelský avatar
FERO 873
Příspěvky: 2145
Registrován: stř říj 22, 2008 4:18 pm
Bydliště: Bystričany
Kontaktovat uživatele:

Re: Svářecí technika

#247 Nový příspěvek od FERO 873 »

Mám možnosť kúpy tejto mašiny ma označenie SYN MAG 3000 rok vyroby je 2008 poznate ju niekto mate snov niekto skúsenosť nieje to len nejaka marketova hračka?na internete som nič poriadne onej nenašiel :-/ Ďakujem
Přílohy
get_file5.jpeg
get_file4.jpeg
get_file3.jpeg

Uživatelský avatar
Mikro
Příspěvky: 2318
Registrován: stř črc 04, 2007 11:36 am
Bydliště: Dětmarovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Svářecí technika

#248 Nový příspěvek od Mikro »

Původně jsem si myslel, že je to od Cloos, ti dělají hodně hezké věci.
Ale od nich to není.

http://www.cloos.de/cloos/de/produkte/qineo/index.php
Naposledy upravil(a) Mikro dne pát pro 11, 2009 1:57 pm, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Mikro
Příspěvky: 2318
Registrován: stř črc 04, 2007 11:36 am
Bydliště: Dětmarovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Svářecí technika

#249 Nový příspěvek od Mikro »

Tak teď už lepší příspěvek, než minule :)

http://www.ess-schweisstechnik.de/de/pr ... g_3000.php

Uživatelský avatar
martinPec
Příspěvky: 263
Registrován: pon lis 12, 2007 4:44 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: Svářecí technika

#250 Nový příspěvek od martinPec »

Ja mam KITin 150TIG LA

MMA
Funkce HOT START
Funkce ARC FORCE
Funkce ANTI STICK - při zkratu svařovací elektrody automaticky klesne proud na hodnotu 10 A
V. R. D. bezpečnostní systém MMA

TIG LA
Funkce TIG LA - klidovém stavu je na výstupních konektorech 12V - invertor je ve vypnutém stavu. Při dotyku wolframovou elektrodou se invertor automaticky zapne.
TIG PULS svařování - pro svařování tenkých materiálů
TIG DOWN SLOPE - vyplnění kráteru
TIG koncový proud

Technická data:
Vstupní napětí 50/60 Hz 1 x 230 V
Jištění 16 A
Rozsah svařovacího proudu 10 - 150 A
Zatěžovatel 100% 125 A
Zatěžovatel 60% 150 A
Zatěžovatel při max. I 35%
Napětí na prázdno 85 V
Krytí IP 23 S
Rozměry DxŠxV 330 x 143 x 225
8) 8) 8) 8) MAXIMALNI SPOKOJENOST,VARI TO DOKONALE!!!!!! 8) 8) 8) 8) Koupil jsem ji novou vcetne kabelu 3m/25mm za 6500Kc.
Přílohy
Kitin.jpeg
TRAKTOR FOREVER..:-)

poldikxx
Příspěvky: 624
Registrován: pát led 02, 2009 5:19 pm
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Svářecí technika

#251 Nový příspěvek od poldikxx »

tak teď sem si ji taky objednal a vyšla mě s kabelama a dopravou 6200kč.jinak sem měl zálusk na GAMU 151 ale ta nemá v sobě žádnou elektroniku a cena stejná cca o 500 byla levnější

Uživatelský avatar
staník
Příspěvky: 5478
Registrován: stř říj 22, 2008 6:13 am
Bydliště: U Nového Města na Mo

Re: Svářecí technika

#252 Nový příspěvek od staník »

Chtěl bych se zeptat jakej jistič minimálně potřebuji pokud bych doma chtěl vařit Triodinou K 320?
Dílna je dílna
Pokud na něco zapomenu tak mi to prosím připomeňte.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20859
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Svářecí technika

#253 Nový příspěvek od ota »

Ahoj staníku, myslíš takovou podobnou co je na tom mém obrázku? Jestli ano, tak já ji mám píchlou normálně na 25 A jistič klasickej. Když nebudeš kvaltovat s přepínáním hvězda trojúhelník, tak Ti ten jistič nespadne ani prd. Mě snad za dobu co ji mám spadnul dvakrát, nevím přesně, ale proto že jsem kvaltoval s přepnutím. Mám ji už asi 15 let nejmíň.
Tak jestli je to ona, tak nemáš s 25 A problém. Čau Ota
Přílohy
PA260534.JPG

Uživatelský avatar
staník
Příspěvky: 5478
Registrován: stř říj 22, 2008 6:13 am
Bydliště: U Nového Města na Mo

Re: Svářecí technika

#254 Nový příspěvek od staník »

Já si ji teď pořídil tak se ptám jinak to zkusím a jestli to jistič neudrží tak uvidím co dál. :-/ Právě že jsem někde vepředu četl tvůj příspěvek a tak jsem moc neváhal když mi ji kamoš nabídl.
Dílna je dílna
Pokud na něco zapomenu tak mi to prosím připomeňte.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20859
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Svářecí technika

#255 Nový příspěvek od ota »

No a jakej tam máš jistič? Máš tam aspoň tu 25 A? Já mám v dílně s motorovou charakteristikou, ale když ji zapínám u druhýho baráku, tam je normální a nepadá vůbec. Většinou vařím na tu nižší cívku a když vařím občas na tu silnější, tak to nikdy nespadne ani když vaříš. Zkoušel jsem to tak 220 A 6 mm elektrodou a nic to nedělalo. Jinak na plno jsen ji neměl, nemám na to elektrodu. Ale mám jen 6 mm elektrody, ale zatím jsem s níma vařil párkrát. Občas vařím s 5 mm elektrodama, to když netrefím uříznout třeby traverzu rovně a dám ji k druhé a třeba tam 10 mm chybí, tak to tím klabrdónem 5 mm vyvařím. 8)
Teď mám doma půjčený cočko a hrozně jsem si na něj zvyknul. Je to tím, že je v dílně a přijdu k němu, zapnu a můžu vařit. To je výhoda, nemusím nic uklízet jako to mám u Triodynky. Ale budu ho muset už vrátit, tak budu zase tahat kabely po place.

Odpovědět

Zpět na „Stroje a zařízení“