Pojezdový hydromotor UNC

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
HonzaHorka
Příspěvky: 689
Registrován: úte úno 05, 2008 9:17 pm
Bydliště: Uhelná Příbram
Kontaktovat uživatele:

Pojezdový hydromotor UNC

#1 Nový příspěvek od HonzaHorka »

Ahoj všichni prosím o několik rad které se týkají hydromotoru z UNC.
Zajímá mě jaký může mít tento hydromotor výkon v Kw, jaké má cca otáčky a jak je to vlastně zapojené ty dvě velké díry to bude určitě přívod a odvod oleje a při reverzaci zase obráceně ale potom jsou tam ještě další 2 menší díry pro olej a to bude zdřějmě odvod přebytečného oleje ale to si jen myslým tak mě prosím někdo vyveďte z mého omylu. Přemýšlým zda bych ho mohl použít pro pohon štěpkovačky a to napřímo a také mě zajímá pracovní tlak na který je to stavěné vým že v UNC je to zapojené nějak na hydrogenerátoru který také mám ale je to promě španělská vesnice. A navýc na tom hyromotoru jsou ještě nějaké 2 zdřejmě přetlakové ventily které se dají seřizovat ale to je zase jen moje doměnka.
předem díky za pomoc
Přílohy
image_00194.jpg
image_00193.jpg
image_00192.jpg
image_00191.jpg
image_00190.jpg
image_00189.jpg
image_00188.jpg
není žádné velké umění něco rozebrat ale zase to dát dohromady

jano
Příspěvky: 1038
Registrován: ned črc 08, 2007 9:51 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: Pojezdový hydromotor UNC

#2 Nový příspěvek od jano »

Ak máš motor aj generátor, tak nie je čo riešiť. Tlak je okolo 36MPa. Silné hadice čerpadla /generátora/ sa spájajú rovno z motorom. Na generátory sa naklápa sklopná doska buď mechanicky -UNC 61 a odnože alebo hydraulicky - UNC 60 a odnože. Podľa toho kam sa nakloní sa určí smer, koľko sa určí rýchlosť. Súčasťou generátora je zahlcovacie čerpadlo, ktorého činnosť je snád jasná. Sučasťou motora býva brzda na UNC 60 ovládaná hydraulicky. Pozor všetky ovládacie obvody sú nízkotlaké a veľmi háklivé na prekročenie tlaku. Teda na ovládanie (pokial je hydraulické) treba nízkotlaký ovládací okruh, kde joystickom ovládaš smer a rýchlosť pohybu a zároveň odbrzduješ brzdu.
Podrobnejšie i zo schémamy, tlakmi nájdeš v príručkách od UNC...

PA
Příspěvky: 651
Registrován: čtv zář 06, 2007 10:53 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Pojezdový hydromotor UNC

#3 Nový příspěvek od PA »

ten motor je s naklonenou deskou a vubec netusim kde vynajit jeho objem nebo max. otacky.
vzadu je na nem nasroubovany ventilovy blok ,kde jsou jednak pojistne ventily na tech 35mpa a pak prepousteci ventil ,ktery slouzi k proplachovani uzavreneho obvodu[vypousti cast oleje z momentalne netlakove casti do odpadoveho potrubi ,ktere vede do prostoru odpadu cerpadla a odsud pres chladic do nadrze]. u nejakeho unc kde je pouzita souprava spv20 - smf20 je brzda resena hydraulicky mimo motor. domnivam se ,ze tendle motor[na rozdil od cerpadlal] je obecne receno pouzitelny v otevrene soustave ,ale netusim ,kolik se muzou pohybovat jeho maximalni otacky a prutok.
mezi motorem a cerpadly je nejaka rozdelovaci prevodovka - pomer netusim ,mezi motorem a koly je prevod dopomala - prevod taky netusim :D
Na mě se nemusí řvát , mě to stačí říct 16x.

Uživatelský avatar
bastardtraktor
Příspěvky: 4633
Registrován: sob zář 22, 2007 2:25 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Pojezdový hydromotor UNC

#4 Nový příspěvek od bastardtraktor »

S tímto problémem by bylo dobré napsat příspěvek spíš na forum http://www.bagry.cz
forum - http://www.bagry.cz/cze/forum
Tam to bude hodně lidí mít v malíku --- zcela konkrétně tento hydromotor.
ooooooooooooo

Uživatelský avatar
HonzaHorka
Příspěvky: 689
Registrován: úte úno 05, 2008 9:17 pm
Bydliště: Uhelná Příbram
Kontaktovat uživatele:

Re: Pojezdový hydromotor UNC

#5 Nový příspěvek od HonzaHorka »

Děkuju mnohokrat za odezvu skusím to řesit dále ale zdřejmě tuto cestu zavrhnu protože ten pracovní tlak je promě trochu problém mám na traktoru čerpadlo s pracovním tlakem 15,5Mpa bohužel
není žádné velké umění něco rozebrat ale zase to dát dohromady

Uživatelský avatar
bastardtraktor
Příspěvky: 4633
Registrován: sob zář 22, 2007 2:25 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Pojezdový hydromotor UNC

#6 Nový příspěvek od bastardtraktor »

To jo
jestli je ten hydromotor v pořádku, tak je ho možná i na zamýšlený účel škoda

jenomže nato, aby byl použit ke svému původnímu účelu - tedy na pojezd, tak nato by bylo potřeba taky příslušný čerpadlo a to sehnat nejak výhodně nebude tak snadný.
ooooooooooooo

Uživatelský avatar
HonzaHorka
Příspěvky: 689
Registrován: úte úno 05, 2008 9:17 pm
Bydliště: Uhelná Příbram
Kontaktovat uživatele:

Re: Pojezdový hydromotor UNC

#7 Nový příspěvek od HonzaHorka »

no příslušný čerpadlo se mi válí doma pod ponkem taky ale uvydíme ja to ještě nějak promyslym a vyskoušim a zase nadruhou stranu škoda neškoda válí se mi to jen tak doma takže samozdřejmě se snažím dělat především z toho co dům dá
není žádné velké umění něco rozebrat ale zase to dát dohromady

jano
Příspěvky: 1038
Registrován: ned črc 08, 2007 9:51 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: Pojezdový hydromotor UNC

#8 Nový příspěvek od jano »

Čerpadlo a motor sú organický pár, tam do toho nejde zasahovať, dá sa to efektívne použiť len spolu. Čerpadlo použiť na iný účel, ako pohánať reverzný hydromotor by bol prepych a hydromotor bez tohoto čerpadla tiež nie je moc efektívny. Tento HM má plný krútiaci moment od nulových obrátok a preto má vysokú cenu. Teda je to vhodné hlavne na pojazd..

Uživatelský avatar
HonzaHorka
Příspěvky: 689
Registrován: úte úno 05, 2008 9:17 pm
Bydliště: Uhelná Příbram
Kontaktovat uživatele:

Re: Pojezdový hydromotor UNC

#9 Nový příspěvek od HonzaHorka »

no asy mas pravdu ale rekneme ze bych ho dokazal nakrmit skoro stejnym mnostvim oleje jako z toho originalniho hydrogeneratoru ale jen tlakem 15,5Mpa kroutici moment i sila by potom odpovydalo tomu tlaku tech 15,5Mpa a to by teoreticky stale mohlo stacit pro pohon stepkovacky rovnou naprimo ne? me zajima vykon toho Hydromotoru hlavne proto ze si myslim ze v UNC ikdys je to zprevodovane dopomala tak to pohani 2 kola takze tam musi byt ukrutny vykon a u stepkovacky je ten odpor vyrazne mensi na stepkovacku bych potreboval vykon cca 25Kw pri 200otackach a navyc otacky jsou dane jen mnostvym oleje a sila tlakem ne? alespon doufam ze uvazuju spravne
není žádné velké umění něco rozebrat ale zase to dát dohromady

jano
Příspěvky: 1038
Registrován: ned črc 08, 2007 9:51 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: Pojezdový hydromotor UNC

#10 Nový příspěvek od jano »

Z 16Mpa nejde úspešne pohánať výkonný HM. Takéto zariadenie som raz postavil - zubovým čerpadlom pohánam piestikový motor (AM 16) no a nie je to ono. Prejaví sa to tým (nedostatočný tlak), že nastane prehriatie oleja a učinnosť prevodníku klesne na minimum. Hydraulické prevodníky dokážu pracovať z účinnostou cca 90 perc. ale musia byť nainštalované podla doporučenia výrobcu. Z cca polovičným tlakom po chvílke prevádzky by bol výkon možno 10 perc a by si nadával na toho, kto to postavil...
Nie som proti hydraulickým prevodníkom, ale kde je možné použiť mechanický prevod by som ich nedával...

Uživatelský avatar
HonzaHorka
Příspěvky: 689
Registrován: úte úno 05, 2008 9:17 pm
Bydliště: Uhelná Příbram
Kontaktovat uživatele:

Re: Pojezdový hydromotor UNC

#11 Nový příspěvek od HonzaHorka »

No prave ja bych take mel u traktoru radeji nahon ale z nekolika duvodu to proste neslo nijak vyresit a tet us ho tam pridavat urcite nebudu a ani nemam kam a zceho vzit proto to chci resit pomoci hydromotoru jeste se mi vali doma jeden hydromotor a to je z T148 autojerabu je to hydromotor ktery je tam pouzit na otoci celeho jerabu a otaci masivni prevodovkou 1:34 kterou take mam a samotny hydromotor toci cca 160-180 otacek jeden mam pouzity v traktoru na navijaku pres prevod 1:64 ale jaky ma vykon to vubec netusim ale hridel ktera z nej vystupuje nema zase as tak moc veliky prumer jinak o tomto hydromotoru jsem se us bavyl i tady: http://www.nasetraktory.com/forum/viewt ... a&start=15

takze tedy otazka zni byl by schopen tento hydromotor pohanet stepkovacku?
není žádné velké umění něco rozebrat ale zase to dát dohromady

PA
Příspěvky: 651
Registrován: čtv zář 06, 2007 10:53 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Pojezdový hydromotor UNC

#12 Nový příspěvek od PA »

no ,s tim tlakem to nepochopim. pretlak v tlakove vetvi prece zavisi predevsim na zatizeni hydromotoru ,nebo kecam ? ze by maly tlak mel nejakou pricinu ohrivani oleje ,nevim z ktere strany to pochopit :chytry:
napr. konkretne komplexni graf AM16 neukazuje zadny pokles ucinnosti pri praci v beznych otackach a tlaku napr. 10mpa. vyrazny pokles nastane predevsim pri pklesu otacek pod asi 400 za min.
Hydromotory_char.jpg


tech tvych shora pozadovanych 25kw z toho unc motoru pri max tl. 16mpa nedostanes :jazyk:
i kdyby to HM dovolil ,nebudes mit prutok
Na mě se nemusí řvát , mě to stačí říct 16x.

jano
Příspěvky: 1038
Registrován: ned črc 08, 2007 9:51 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: Pojezdový hydromotor UNC

#13 Nový příspěvek od jano »

No a vtom je jádro pudla. AM 16 je použitá v drtiči ako majú cestári. Pokial je zahlcovaná AC 16 tak to pracuje (resp. môže) na tlaku 24MPa, lenže Ti mu dáš len 16MPa. Do istého odoberaného výkonu to ide na pohlad dobre. Lenže nastane jav, že potrebuješ plný výkon, lenže taký zdroj oleja nemáš, čerpadlo sa snaží, ale výsledkom je, že olej len mele ale nedodá, klesnu otáčky a HM stojí. Výsledkom je prehriati olej a účinnosť prevodníku neuspokojivá. Použiť piestikový motor a zubové čerpadlo nie je dobrý nápad. Ak Zubové Čerpadlo tak aj adekvátny HM. Osobne by som volil prevodník AC 16 - AM 16, sú relatívne dostupné a spolahlivé.
Údaje o tlaku a výkone sú iste správne, ale vypovedajú o niečom inom, sú pri 50st. teplote. Ak teplota závratne stúpa, nepomôžu chladiče, ale vhodný výber HM a HĆ. Iné výkon potrebuješ keď sa rozbiehaš a iný pokial už si rozbehnutí... :-/

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy“