3001-výkon

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
míra23
Příspěvky: 103
Registrován: ned kvě 17, 2009 8:18 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

3001-výkon

#1 Nový příspěvek od míra23 »

Chlapi, chystám se na stavbu traktoru, komponenty: nápravy V3S, převodovka V3S, kola V3S, motor 3001, rám U 120 svařený do jeklu. Chci se zeptat, jestli mi bude stačit ten motor, nechci s tím sice tahat 4 kubíkové stromy, ale zase, aby to mělo nějakou tu sílu. Náhon 4x4 bych zapínal asi v těžkých situacích. Jestli máte někdo zkušenosti, prosím, podělte se. Dík

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: 3001-výkon

#2 Nový příspěvek od Terablick »

Pokud bude ještě mezi motorem a převodovkou V3S nějaká druhá převodovka nebo třeba "slza" s nějakým převodem do pomala, tak určitě bude síly dost. I bez druhej převodovky by to mělo bejt minimálně srovnatelný s origo traktorem s tímhle motorem, jen na nižší kvalty, případně na redukci. Ono by to bylo dost rychlé bez přídavného převodu, takže ta redukce by asi byla zapnutá prakticky pořád ;-). Ale pokud jde o sílu, ten motor je z traktoru.. Co víc dodat.. Stačí na traktor, bude stačit i na domaděl ;-).
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

Uživatelský avatar
FERO 873
Příspěvky: 2145
Registrován: stř říj 22, 2008 4:18 pm
Bydliště: Bystričany
Kontaktovat uživatele:

Re: 3001-výkon

#3 Nový příspěvek od FERO 873 »

Terablick píše:Pokud bude ještě mezi motorem a převodovkou V3S nějaká druhá převodovka nebo třeba "slza" s nějakým převodem do pomala, tak určitě bude síly dost. I bez druhej převodovky by to mělo bejt minimálně srovnatelný s origo traktorem s tímhle motorem, jen na nižší kvalty, případně na redukci. Ono by to bylo dost rychlé bez přídavného převodu, takže ta redukce by asi byla zapnutá prakticky pořád ;-). Ale pokud jde o sílu, ten motor je z traktoru.. Co víc dodat.. Stačí na traktor, bude stačit i na domaděl ;-).
Ved ked použije origoš V3S prevodovku + pridavnú tak načo dalši prevod háááá :-/

Jiřin
Příspěvky: 1281
Registrován: úte zář 11, 2007 9:29 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: 3001-výkon

#4 Nový příspěvek od Jiřin »

Protoze by mu to na silnicni 4 jelo neco kolem 58 km/h a to me prijde zbytecne moc.

HonzaT.
Příspěvky: 730
Registrován: stř srp 19, 2009 10:26 pm
Bydliště: Vysočina

Re: 3001-výkon

#5 Nový příspěvek od HonzaT. »

Dobrá PV3S 75km/h ,ale už blije:smich:No viděl sem mezokusa s motorem Z3001 a převodovkou a nápravama PV3Sa nebylo to špatny,dalo se s tim jezdit.Pokud bys chtěl jezdit hodně pomalu,tak ti to stačit nebude. :) Případně se dá sehnat originál mezikus mezi motor Zetor a převodovku avia 4q a aviu a PV3s spojit,ale to už by asi vycházelo dost dlouhy.

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: 3001-výkon

#6 Nový příspěvek od Terablick »

Jiřin píše:Protoze by mu to na silnicni 4 jelo neco kolem 58 km/h a to me prijde zbytecne moc.
Přesně 8) . Zbytečně rychlé a naopak síla menší... Dal bych tam ještě klidně 2:1. Jelo by to (podle toho údaje od Jiřina) tedy cca 29km/h, což podle mě stačí bohatě a mělo by to 2x větší sílu (když nepočítám nějaké ztráty třením v přidaném převodu) ;-)
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

HonzaT.
Příspěvky: 730
Registrován: stř srp 19, 2009 10:26 pm
Bydliště: Vysočina

Re: 3001-výkon

#7 Nový příspěvek od HonzaT. »

Terablick píše:
Jiřin píše:Protoze by mu to na silnicni 4 jelo neco kolem 58 km/h a to me prijde zbytecne moc.
Přesně 8) . Zbytečně rychlé a naopak síla menší... Dal bych tam ještě klidně 2:1. Jelo by to (podle toho údaje od Jiřina) tedy cca 29km/h, což podle mě stačí bohatě a mělo by to 2x větší sílu (když nepočítám nějaké ztráty třením v přidaném převodu) ;-)
Zhruba co uměrně dimenzovanej převod,to 1% výkonu dolů.

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: 3001-výkon

#8 Nový příspěvek od Terablick »

Jasně, proto to nepovažuju za nijak zásadní a proto to tam ani nepočítám ;-).
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

míra23
Příspěvky: 103
Registrován: ned kvě 17, 2009 8:18 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: 3001-výkon

#9 Nový příspěvek od míra23 »

takže mezi motor a V3S převodovku dát další s poměrem 2:1 a je to. Díky

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: 3001-výkon

#10 Nový příspěvek od Terablick »

Tak tak. Nebo celou druhou převodovku (nějakou menší, stačí jakákoliv co zvládne těch pár šemíků ) ;-). Nebál bych se oktávácké (1203) nebo tak. ;-). Ale ta "slza" stačí bohatě. Jde o to co je dostupnější a snažší...
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

HonzaT.
Příspěvky: 730
Registrován: stř srp 19, 2009 10:26 pm
Bydliště: Vysočina

Re: 3001-výkon

#11 Nový příspěvek od HonzaT. »

Terablick píše:Tak tak. Nebo celou druhou převodovku (nějakou menší, stačí jakákoliv co zvládne těch pár šemíků ) ;-). Nebál bych se oktávácké (1203) nebo tak. ;-). Ale ta "slza" stačí bohatě. Jde o to co je dostupnější a snažší...
Tak ty Octávácky bych se bál hodně,ta se dá lehce vyrychtovat i s Octáváckym motorem.Je potřeba brát v uvahu točivý moment a né výkon.Výkon je jen výpočet z točivého momentu a otáček a moc toho neřekne.Motor 3001 má točivej moment asi 140 Nm a Octávka je někde jinde.....A navic třeba při orbě,nebo v lese bude převodovka trochu jinak zatěžovaná,než v osobáku.Podle mě,by tam seděla ta z Avie i za cenu,že o bude o malinko delší,Avia je dostupná a spolehlivá a budeš mit o hodně kvaltů víc,než nějaká ''slza'',no slzy by ti pak asi tekly dyby se ti to po..... v lese.A Octávku taky rozhodně ne,to by sis pěkně nasral.... 8)

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: 3001-výkon

#12 Nový příspěvek od Terablick »

Jenže nebereš v úvahu, že ta převodovka nebude namáhaná jako ta druhá. Bude tam ještě další převod. Ale pokud by to mělo bejt nějak hodně namáhaný, bude Avie lepší ;-). Na tu existuje i ta redukce ;-).
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

HonzaT.
Příspěvky: 730
Registrován: stř srp 19, 2009 10:26 pm
Bydliště: Vysočina

Re: 3001-výkon

#13 Nový příspěvek od HonzaT. »

Terablick píše:Jenže nebereš v úvahu, že ta převodovka nebude namáhaná jako ta druhá. Bude tam ještě další převod. Ale pokud by to mělo bejt nějak hodně namáhaný, bude Avie lepší ;-). Na tu existuje i ta redukce ;-).
A kdes vzal,že nebude tak namahaná?Pokud se tam muže dostat 140 Nm,tak si piš,že se to tam dostane a octávka pokud nepraskne,tak bude bežžubá,to je jen otázka času.A na co redukci k Avii?? Dyť by tam jako druhá byla PV3S + redukce,ne?

PA
Příspěvky: 651
Registrován: čtv zář 06, 2007 10:53 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: 3001-výkon

#14 Nový příspěvek od PA »

on redukci mysli asi ten mezikus. ale 1203 za motor zetor asi radsi ani nee [je sice pravda ze pri zatizeni zubu nehraje roli vyhradne krout. moment ale taky otacky zubatych kol ,to by presneji vedeli strojari] ,ale 1203 preventivne radsi ne
Na mě se nemusí řvát , mě to stačí říct 16x.

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: 3001-výkon

#15 Nový příspěvek od Terablick »

Jasně, že jsem myslel přechodku nebo jak to nazvat. Prostě hrnec mezi motor a převodovku. A ta 1203 by to vydržet mohla (taky jí lidi kolikrát dost naloží, třeba dřevo, a převodovka drží), ale převodovka z Avie bude jistota ;-).
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy“