3001-výkon

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
míra23
Příspěvky: 103
Registrován: ned kvě 17, 2009 8:18 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: 3001-výkon

#16 Nový příspěvek od míra23 »

Myslím že bude stačit malá skříňka se dvěma ozubenými koly čvachtajíce se v oleji a bude to. Krátké, pevné, převod do pomala, co vy na to?

Uživatelský avatar
Hraboš
Příspěvky: 117
Registrován: úte říj 28, 2008 1:28 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: 3001-výkon

#17 Nový příspěvek od Hraboš »

Potom ti to bude couvat a dopředu pojede na zpátečku. Potřeboval by jsi ty kola tři :-/

míra23
Příspěvky: 103
Registrován: ned kvě 17, 2009 8:18 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: 3001-výkon

#18 Nový příspěvek od míra23 »

Jo jo , dřive píšu než přemýšlím. Ty 3 kola to vyřeší. Sice to bude trochu polohově jinak, ale to se zvládne. Díky

HonzaT.
Příspěvky: 730
Registrován: stř srp 19, 2009 10:26 pm
Bydliště: Vysočina

Re: 3001-výkon

#19 Nový příspěvek od HonzaT. »

míra23 píše:Jo jo , dřive píšu než přemýšlím. Ty 3 kola to vyřeší. Sice to bude trochu polohově jinak, ale to se zvládne. Díky
Taky by šly 4 kola,dvě by byly na spodní hřídeli a nic by nebylo polohově jinak...To by se mě teda chtělo mrzačit se s nějakou převodovkou doma,z toho sem už vyrostl :smich: ,já bych tam dal aviu a hotovo a pomaly kvalty se hodí,šak neska v lese sem tam měl redukci každou chvilu(Z 3011)Myslim,že vyrábět převodovku dá vic práce,než tam napasovat jinou už hotovou převodovku a se synchronama,se kterejna se bude v kopcu dobře a hlavně rychle podřazovat,protože než se ten motor 3001 rozpovídá,tak už skoro jedeš zpátky :rohy: Ale jakou cestu si zvolíš je na tobě,nebudu ti s výrobou pomahat,tak ti do toho nebudu ani kecat a vnucovat ti svuj názor,jen ho píšu a nic víc.

Uživatelský avatar
fabikmiroslav
Příspěvky: 4585
Registrován: úte čer 09, 2009 8:35 pm
Bydliště: Trenčín

Re: 3001-výkon

#20 Nový příspěvek od fabikmiroslav »

Cau ja by som dal prevodovku z poklajna rozvod na prednu a zadnu napravu by som pouzil z IFA-AGRO. Prevodovku z V3S by som tam nedaval .Pretoze pouzijes napravy V3S prevodovku V3S,ved ona mala co robit sama zo sebou.mame v robote pojazdnu dielnu a prva je vzdy v kolone a to si zober aky ma motor V3S a aky ma MAJOR 3001.Ono ked sa robi traktor ze sa dopasovava diesel do diesla to moc dobre nie je ale ked dopasujes diesel do benzinu to uz je ine kafe.priklad T805 davaju tam motory benzinoveS1203 to je o nicom pretoze tatra bola benzinak ak chce na tom nieco robit tak to nahana na redukciach aby tahal kdezto ak tam da diesel nizko otackovy to je ine kafe . :-/
Dobre už bolo

Mako4991
Příspěvky: 1987
Registrován: úte čer 02, 2009 8:51 pm
Bydliště: okr. Námestovo

Re: 3001-výkon

#21 Nový příspěvek od Mako4991 »

Ale je rozdiel V3S pojazdná dielňa ktorá má nejakých 10 ton na 75kW a traktor max.2 tony vlastnej váhy+4-5ton príves na polovičnej rýchlosti a nejakých 30kW. A tých 5 ton len tak voziť nebude.

HonzaT.
Příspěvky: 730
Registrován: stř srp 19, 2009 10:26 pm
Bydliště: Vysočina

Re: 3001-výkon

#22 Nový příspěvek od HonzaT. »

Mako4991 píše:Ale je rozdiel V3S pojazdná dielňa ktorá má nejakých 10 ton na 75kW a traktor max.2 tony vlastnej váhy+4-5ton príves na polovičnej rýchlosti a nejakých 30kW. A tých 5 ton len tak voziť nebude.
Přesně tak,váhově je to někde jinde a po silnici toho asi moc nenajezdí.u traktoru stačí,dyž pojede 25km/h.

Uživatelský avatar
fabikmiroslav
Příspěvky: 4585
Registrován: úte čer 09, 2009 8:35 pm
Bydliště: Trenčín

Re: 3001-výkon

#23 Nový příspěvek od fabikmiroslav »

Ten major ma vykon 25KW cize 1/3 zV3S ked odpocitam 2/3 z hmotnosti PAD tak ste zhruba na tom istom ako pred tym .ten poklajn ma prevodovku z robura cize 5 kvalt sinchron perfekt radenie a este lepsie podradovanie a je celkom slusna :tyty: To co ste ubrali na vahe to ste ubrali aj na vykone.Prevodovka zo zila tiez nieje na zahodenie ma tiez sinchron a je pevna,a je to aj porad sprevodovane na napravy V3s, prevody tejto prevodovky sedia ako rit na serbel.V poklajne je motor6901 cize je dost pevna a taha hmotnost okolo14ton pri rychlosti 25 km/h
Dobre už bolo

Mako4991
Příspěvky: 1987
Registrován: úte čer 02, 2009 8:51 pm
Bydliště: okr. Námestovo

Re: 3001-výkon

#24 Nový příspěvek od Mako4991 »

Podľa toho čo píšeš by tam mal dať prevodovku čo zvyšuje výkon motora.

Uživatelský avatar
fabikmiroslav
Příspěvky: 4585
Registrován: úte čer 09, 2009 8:35 pm
Bydliště: Trenčín

Re: 3001-výkon

#25 Nový příspěvek od fabikmiroslav »

Mako4991 píše:Podľa toho čo píšeš by tam mal dať prevodovku čo zvyšuje výkon motora.
Nieco take aspon u nas to tak maju porobene a je to celkom slusne :-/
Dobre už bolo

míra23
Příspěvky: 103
Registrován: ned kvě 17, 2009 8:18 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: 3001-výkon

#26 Nový příspěvek od míra23 »

nevíte někdo jaké mně čekají rychlosti při zařazení jednotlivých stupňů ?

Uživatelský avatar
Rendy9999
Příspěvky: 1642
Registrován: stř črc 04, 2007 12:58 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: 3001-výkon

#27 Nový příspěvek od Rendy9999 »

miro tak jsem si početl a došel k zavěru ti napsat ...kukni na muj stroj a na druhe strance je fotka na niž je třicitka motor ten jsem časem vyndal a šupl tam 69 ale o to nejde ta 3O pohodlně par let stačila a odtahal jsem s tim par kubajzu dřeva není nutna žadna převodovka na víc budeš jezdit na kolech ventra to znamena že se teho vubec nemusíš obavat ja jezdil na 24 a čtverku na rychle řadě jsem daval po mirnem kopci jinak zemedelske prace v poho 2a 3 na male řadě 4 malá se mi kryla s velkou 2.

Mako4991
Příspěvky: 1987
Registrován: úte čer 02, 2009 8:51 pm
Bydliště: okr. Námestovo

Re: 3001-výkon

#28 Nový příspěvek od Mako4991 »

fabikmiroslav píše:
Mako4991 píše:Podľa toho čo píšeš by tam mal dať prevodovku čo zvyšuje výkon motora.
Nieco take aspon u nas to tak maju porobene a je to celkom slusne :-/
Odkiaľ si? Na to sa chcem prisť pozrieť ako vyzerá prevodovka s viac ako 100% účinnosťou.To bude nejaké Perpetum Mobile.

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: 3001-výkon

#29 Nový příspěvek od Terablick »

Mako4991 píše:
fabikmiroslav píše:
Mako4991 píše:Podľa toho čo píšeš by tam mal dať prevodovku čo zvyšuje výkon motora.
Nieco take aspon u nas to tak maju porobene a je to celkom slusne :-/
Odkiaľ si? Na to sa chcem prisť pozrieť ako vyzerá prevodovka s viac ako 100% účinnosťou.To bude nejaké Perpetum Mobile.
K tomu není co dodat. Jinak jak psal Rendy9999. pokud jemu to stačilo bez druhé, máš 2 možnosti. Zkusit to taky, nebo se rovnou rozhodnout ještě trochu to zpomalit a tím i zvýšit reálný výkon na kolech. Těch 1:2 by stačilo bohatě a využijěš plnou škálu převodů. Pokud jde o to porovnání 10t V3S pojízdné dílny s 10 koly, a traktoru, není co řešit. Je to jako srovnávat Jawu 250 jako motorku a traktor, kterej z ní má motor. S motorkou bych fakt orat nechtěl :smich: :smich: :smich: , ale s frézou nebo i traktorem s tím motorem to jde dobře 8) . Vše je o zpřevodování ;-). Ta V3S jede (spíš teoreticky) s těma 10t třeba 80km/h, což je pro traktor nesmysl. Naopak traktor co pojede max. třeba 30km/h se 2t je sakra rozdíl ;-).
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

Mako4991
Příspěvky: 1987
Registrován: úte čer 02, 2009 8:51 pm
Bydliště: okr. Námestovo

Re: 3001-výkon

#30 Nový příspěvek od Mako4991 »

Ja len nechápem jednu vec. Prečo by tam nemal dávať prevodovku V3S a nápravy V3S lebo to bude slabé a pomalé ale aby tam dal prevodovku inú a malo by to byť silnejšie či dokonca rýchlejšie. Podľa mňa tá V3S prevodovka nemá až také straty aby sa namiesto nej musela dávať iná.

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy“