Gazovské řízení rada???

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
casse
Příspěvky: 238
Registrován: ned kvě 24, 2009 7:03 pm
Bydliště: okres Děčín Veselé

Gazovské řízení rada???

#1 Nový příspěvek od casse »

Zdravím kutilové mám takový problém dal jsem si originál gazovské řízení,ale kvůli kyvné nápravě a málo místa jsem tu páku co vede táhla musel dát obráceně v origu je natočená směrem dopředu a já ji otočil směrem do zadu a co jse nestalo ted my to obráceně zatáčí neporadil by my někdo co s tím nedá jse to nějak v té převodce otočit všem děkuji.nevím co s tím :-/ :-/ :-/

Uživatelský avatar
Frantík
Příspěvky: 706
Registrován: pát črc 27, 2007 11:15 am
Bydliště: Plzeň

Re: Gazovské řízení rada???

#2 Nový příspěvek od Frantík »

Tak to máš blbý. Co bys tam chtěl otáčet? Šnek a segment maj danou polohu a vzájemně nejdou nijak jinak složit. Musíš vrátit HP zpět. Jinak to Tě mělo napadnout, že bude tahat na opačnou stranu. Jedině že bys prohodil hlavní táhlo řízení, t.j. od převodky budeš jako první kolo ovládat to na druhé straně, než máš teď.
Když mùžu, pomùžu a poradim a občas kecam. :-)

casse
Příspěvky: 238
Registrován: ned kvě 24, 2009 7:03 pm
Bydliště: okres Děčín Veselé

Re: Gazovské řízení rada???

#3 Nový příspěvek od casse »

Čago mě to nenapadlo hned až ted jse to ukázalo,učednická chyba,ale dobrej nápad s tím druhým kolem,nešla by tam nějaká podobná převodka??ale s opačným otáčením,jestli vůbec by jse dalo něco sehnat??.

Uživatelský avatar
Kutil3
Příspěvky: 286
Registrován: úte říj 21, 2008 7:15 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Gazovské řízení rada???

#4 Nový příspěvek od Kutil3 »

casse píše:Čago mě to nenapadlo hned až ted jse to ukázalo,učednická chyba,ale dobrej nápad s tím druhým kolem,nešla by tam nějaká podobná převodka??ale s opačným otáčením,jestli vůbec by jse dalo něco sehnat??.
mám doma z Mky ale to bude asi stejné..ted si nevybavuji jak je to u Gazíka..ale je to celé podobné...
Všechno se dá vysvětlit. Bohužel ne všem...

casse
Příspěvky: 238
Registrován: ned kvě 24, 2009 7:03 pm
Bydliště: okres Děčín Veselé

Re: Gazovské řízení rada???

#5 Nový příspěvek od casse »

To je právě ono z Mky je stejná,ale také netuším zda je to tam obráceně??než u gazovské,nevím ani jak je to u Ara.

Uživatelský avatar
jirka_holub
Příspěvky: 2335
Registrován: úte říj 21, 2008 1:34 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Gazovské řízení rada???

#6 Nový příspěvek od jirka_holub »

Normalne... toc volantem obracene... treba si zvyknes :)

Uživatelský avatar
Landsverk
Příspěvky: 273
Registrován: stř říj 22, 2008 7:15 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Gazovské řízení rada???

#7 Nový příspěvek od Landsverk »

Pokud to místo dovolí,otoč celou převodku.Nebo se to řeší pomocným ramenem,které otočí pohyb páky od řízení.
Přílohy
DSC01904.JPG

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Gazovské řízení rada???

#8 Nový příspěvek od Tom »

Dej převodku s opačným směrem otáčení. Dobrý je Žigul.
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

casse
Příspěvky: 238
Registrován: ned kvě 24, 2009 7:03 pm
Bydliště: okres Děčín Veselé

Re: Gazovské řízení rada???

#9 Nový příspěvek od casse »

Tak jo díky chlapi za radu,vůbec jsem si to neuvědomil,a přemýšlel celý večer přišel jsem na tu páku že by jse to dalo vyřešit,ale než něco takového bych začal dělat tak bych to chtěl jednodušeji,a nebo toho žigula to jsem nevěděl.a už jsem měl s toho radost a zas něco :'( :'( :'( :'( :'(

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Gazovské řízení rada???

#10 Nový příspěvek od Tom »

casse píše:Tak jo díky chlapi za radu,vůbec jsem si to neuvědomil,a přemýšlel celý večer přišel jsem na tu páku že by jse to dalo vyřešit,ale než něco takového bych začal dělat tak bych to chtěl jednodušeji,a nebo toho žigula to jsem nevěděl.a už jsem měl s toho radost a zas něco :'( :'( :'( :'( :'(
Já jsem měl podobný problém na Haťanovi. Měl jsem tam převodku z Žuka, ta se podělala, tak jsem si řekl, rus jako rus, naksytla se mi převodka z Žigula, a ejhle, on byl opačný smysl otáčení. Ač se ten traktor zdá dlouhý jak týden, tak nikde není místo na nějaké předělávání, takže jsem sháněl znova. Zjistil jsem, že GAZ, UAZ, Aro, Žuk jsou totožné převodky. Ten Žigul ale vypadal bytelně.
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

casse
Příspěvky: 238
Registrován: ned kvě 24, 2009 7:03 pm
Bydliště: okres Děčín Veselé

Re: Gazovské řízení rada???

#11 Nový příspěvek od casse »

Díky Tome takže gaz aro uaz je stejný to je zbytečný něco schánět vid nemáš nějakou fotku té převodky ze žigula??,a jaké s tím máš zkušenosti??,vydrží to něco??.

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Gazovské řízení rada???

#12 Nový příspěvek od Tom »

casse píše:Díky Tome takže gaz aro uaz je stejný to je zbytečný něco schánět vid nemáš nějakou fotku té převodky ze žigula??,a jaké s tím máš zkušenosti??,vydrží to něco??.
Jo, gaz a aro, uaz, žuk je to samé. Bohužel fotky převodky už nemám, mám jen toto.
Přílohy
img454.jpg
img453.jpg
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

casse
Příspěvky: 238
Registrován: ned kvě 24, 2009 7:03 pm
Bydliště: okres Děčín Veselé

Re: Gazovské řízení rada???

#13 Nový příspěvek od casse »

Mě jde o to kam ta páka je nasměrovaná zda směrem dopředu nebo do zadu já bych ji zrovna potřeboval míto 180 stupnů otočenou,ale děkuji fotky pomohli.

Uživatelský avatar
Frantík
Příspěvky: 706
Registrován: pát črc 27, 2007 11:15 am
Bydliště: Plzeň

Re: Gazovské řízení rada???

#14 Nový příspěvek od Frantík »

Převodku ze žežula tu mam, dobrou. Páka čumí do předu, stejně jako u gazovský, ale protože jsou spojovačky za nápravou (gaz, Aro před nápravou), tak smysl otáčení je opačný. Tedy, zatáčím-li vpravo, spojovačka s pákou dělá pohyb doleva. Tudíž je to řešení. Je hliníková a je šroubovaná z boku k nosníku 3 šroubama. V autě je zevnitř - mot. prostor - na levý nosník.

Mam i volantovou tyč a volant.
Když mùžu, pomùžu a poradim a občas kecam. :-)

casse
Příspěvky: 238
Registrován: ned kvě 24, 2009 7:03 pm
Bydliště: okres Děčín Veselé

Re: Gazovské řízení rada???

#15 Nový příspěvek od casse »

Ahoj ano to je řešení,ale mě jde o to že potřebuji mít natočenou páku,do zadu kvůli místu,já ji nemůžu mít směrem do předu toby my ta gazovská vyhovovala to je ten problém co mám,potřebuji páku otočenou směrem do zadu a aby to fungovalo,co by jsi za ní popřípadě chtěl??.

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy“