Gazovské řízení rada???

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
tucnakk
Příspěvky: 436
Registrován: stř črc 04, 2007 4:08 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Gazovské řízení rada???

#16 Nový příspěvek od tucnakk »

Když jsme u těch převodek řízení.
Mám v převodce řízení s ara celkem dost velkou vůli, tak se chci zeptat jestli jde ta vůle nějak zmenšit?

Uživatelský avatar
Frantík
Příspěvky: 706
Registrován: pát črc 27, 2007 11:15 am
Bydliště: Plzeň

Re: Gazovské řízení rada???

#17 Nový příspěvek od Frantík »

casse píše:Ahoj ano to je řešení,ale mě jde o to že potřebuji mít natočenou páku,do zadu kvůli místu,já ji nemůžu mít směrem do předu toby my ta gazovská vyhovovala to je ten problém co mám,potřebuji páku otočenou směrem do zadu a aby to fungovalo,co by jsi za ní popřípadě chtěl??.
Převodku máš před nebo za nápravou, spojovačky před, nebo za?

Komplet s volantovkou a volantem 500,-


U Arácký je nahoře štelovací šroub, kterým se dá vymezit vůle, ale musíš brát ohled nato, aby se nesekala v krajních polohách. Nadzdvihnout stroj, aby si mohl lehce otáčet volantem, povolit matku a otáčet šroubem až vůli zmenšíš. Nikdy nebude zcela bez vůle. Od max rejdu do max rejdu musí jít zlehka.
Když mùžu, pomùžu a poradim a občas kecam. :-)

casse
Příspěvky: 238
Registrován: ned kvě 24, 2009 7:03 pm
Bydliště: okres Děčín Veselé

Re: Gazovské řízení rada???

#18 Nový příspěvek od casse »

když to vemu od pohledu ze předku tak mám nejdřív převodku a pak nápravu,takže před nápravou.to by šlo pěto já jsem,ale z Děčína ten volant bych ani nechtěl jen tu převodku,ale aby my to bylo co k čemu.

Uživatelský avatar
Frantík
Příspěvky: 706
Registrován: pát črc 27, 2007 11:15 am
Bydliště: Plzeň

Re: Gazovské řízení rada???

#19 Nový příspěvek od Frantík »

Si to budu muset nakreslit. Dneska jsem už nějakej utahanej. Podle mě to pude, ale zítra si to hodim na papír. ;-) Takže převodku musíš mít před nápravou, páku dozadu a spojovačku taky před nápravou.
Když mùžu, pomùžu a poradim a občas kecam. :-)

casse
Příspěvky: 238
Registrován: ned kvě 24, 2009 7:03 pm
Bydliště: okres Děčín Veselé

Re: Gazovské řízení rada???

#20 Nový příspěvek od casse »

přesně tak jak si to vše popsal převodka před nápravou páka do zadu a spojovačky také před nápravou mrkni my na to prosím děkuji.Takhle přesně bychto potřeboval jo a převodka je přišroubována na boční rám mám tam skrz díry a mám ji vloženou ze vnitř v rámu,nafotil bych to,ale posral jse my foták.

Uživatelský avatar
Frantík
Příspěvky: 706
Registrován: pát črc 27, 2007 11:15 am
Bydliště: Plzeň

Re: Gazovské řízení rada???

#21 Nový příspěvek od Frantík »

Tak sem čmáral v kreslení. Horní schéma je na žežulovi, dolní Tvoje. Přerušovaná červená čára je osa hlavní páky řízení. Převodka řízení je jakoby pořád ve stejné poloze vůči řidiči, akorát je její poloha jiná vůči přední nápravě. Hlavní páka se sundá a otočí o 180 stupňů. Takže to vychází.
Přílohy
schema řízení.jpg
Když mùžu, pomùžu a poradim a občas kecam. :-)

Uživatelský avatar
tucnakk
Příspěvky: 436
Registrován: stř črc 04, 2007 4:08 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Gazovské řízení rada???

#22 Nový příspěvek od tucnakk »

Frantiku
díky, 8) skusim co se stim dá dělat

casse
Příspěvky: 238
Registrován: ned kvě 24, 2009 7:03 pm
Bydliště: okres Děčín Veselé

Re: Gazovské řízení rada???

#23 Nový příspěvek od casse »

Čago Frantíku prosím tě pěkný nákres,nějak my to hlava nebere,asi už pátek,takže to zjednoduším normálně mám převodku postavenou jako ty,páka je natočená směrem do zadu,a ted já když točím volantem do prava tak páka se točí do leva.A žigula to je obráceně?? když točím do prava tak páka jde také do prava???

Uživatelský avatar
Frantík
Příspěvky: 706
Registrován: pát črc 27, 2007 11:15 am
Bydliště: Plzeň

Re: Gazovské řízení rada???

#24 Nový příspěvek od Frantík »

Tak znova: :D

U žigula je převodka za nápravou, spojovačky za nápravou, hlavní páka jde dopředu z převodky. Horní schéma.

Zatáčím-li doleva, točím volantem doleva - proti směru h.r. - hlavní páka jde doprava, spojovačky se posunují doprava. Kola máme natočena vlevo. Viz obrázek. Prodloužená osa h.p. je přerušovaná.

Tvůj problém:

Převodka před nápravou, spojovačky před nápravou, h.p trčí dozadu. Zatáčíme doleva, volantem točíme doleva, h.p se natáčí doleva - po směru h.r. při horním pohledu - , spojovačky se posunují doleva, kola natočena doleva. Dolní schéma.

Ještě najdu převodku a ozkoušim, jestli se nepletu o jejím směru točení.
Když mùžu, pomùžu a poradim a občas kecam. :-)

casse
Příspěvky: 238
Registrován: ned kvě 24, 2009 7:03 pm
Bydliště: okres Děčín Veselé

Re: Gazovské řízení rada???

#25 Nový příspěvek od casse »

takhle my to ted chodí když točím volantem,Já vím Frantíku máš jsemnou problém vid neboj dáme to do kupi.páka je to u té převodky tam jak je napsáno páka je táhlo.
Přílohy
zení.JPG

Jiřin
Příspěvky: 1281
Registrován: úte zář 11, 2007 9:29 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Gazovské řízení rada???

#26 Nový příspěvek od Jiřin »

Jde o to, ze kdyz vezmes tu prevodku ze Zigula, tak s ni musis srazit tu paku. Ono to jde dost blbe, je tam kuzel a jeste tisicihran. Ja do toho busil pres kovadlinu aby to odskocilo a i tak me pomahalo dost velky kladivo.

Az tu paku z toho kuzele srazis, tak na tom kuzelu s tisicihranem musis odbrousit sirsi drasku (jsou to vlastne dve hrany v jednom - slouzi to jako aretace te paky, aby se nedala nasadit jinak).

Jakmile se to odbrousi, tak pak staci paku otocit smerem dozadu a pripojit pres spojovacku k tomu tvemu rizeni.

Prevodka tak bude pred napravou a bude ti to zatacet tak jak ma.

Prevodek ze Zigula je habakuk, tak to nemuze byt problem :)

Uživatelský avatar
Frantík
Příspěvky: 706
Registrován: pát črc 27, 2007 11:15 am
Bydliště: Plzeň

Re: Gazovské řízení rada???

#27 Nový příspěvek od Frantík »

Trochu se v tom nákresu nevyznam, nicméně, budu-li vycházet z již několikrát probraných info, tak by to mělo fungovat.

Jo, srazit h.p. bude trošku problém, ale když je to venku, tak přes kovadlinu to pude. Na autě je to horší. Když jsem vyndaval servo z Dafa, tak sme tu páku rvali 2hodiny a servo sme nakonec z rámu museli vyřezat, jak tam bylo zarezlý. Tu drážku jsem čekal, je to dost pochopitelný, výrobce tím zajišťuje jednoznačnou montáž při opravách. h.p. bývá z obyč železa, takže půjde pilovat běžnými nástroji.
Když mùžu, pomùžu a poradim a občas kecam. :-)

casse
Příspěvky: 238
Registrován: ned kvě 24, 2009 7:03 pm
Bydliště: okres Děčín Veselé

Re: Gazovské řízení rada???

#28 Nový příspěvek od casse »

Ahoj v tom nákresu je to když točím volantem do prava tak ta páka z převodky se točí do leva obráceně,ale zda to funguje tak je to super a děkuji ti za radu i za trpělivost se mnou,ty šipky jsem nakreslil jak jse my to ted točí. :) :) :) :)

casse
Příspěvky: 238
Registrován: ned kvě 24, 2009 7:03 pm
Bydliště: okres Děčín Veselé

Re: Gazovské řízení rada???

#29 Nový příspěvek od casse »

tak takhle přesně to mám já jen ta páka nefunguje tak jak má to je vypujčené foto.
Přílohy
náprava.JPG

casse
Příspěvky: 238
Registrován: ned kvě 24, 2009 7:03 pm
Bydliště: okres Děčín Veselé

Re: Gazovské řízení rada???

#30 Nový příspěvek od casse »

Aha už jsem to pochopil,jak to je to že tam je tolik táhel tak to funguje dobře kdyby jse ta spojováčka napojila hned na převodku tak by to šlo jako mě když otočím páku adám to hned na tu spojovačku bude my tofungovat dobře,chlapi vydrží něco to řízení a dají se někde sehnat ty čepy na řízení na gaze???.čago.

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy“