sběrací vůz HORAL - převodovka

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
zetor tomas
Příspěvky: 1538
Registrován: pon črc 09, 2007 2:44 pm
Bydliště: Bystřice n. P.
Kontaktovat uživatele:

sběrací vůz HORAL - převodovka

#1 Nový příspěvek od zetor tomas »

Jelikož mi začala na sběráku téct převodovka, pustil jsem se do rozboru. Rozdělal jsem spojku, a chci se zetptat, jestli se dá povolit tento šroub. Zkoušel jsem ho a ne a ne se hnout, tak abych něco neurval. Tak prosím kdo se v tom už vrtal, poraďtě, jestli se to dá povolit, a nebo musím pokračovat z druhého konce.
Přílohy
tento šroub
tento šroub
PA270204 (Medium).JPG
PA270205 (Medium).JPG
Zetor 5945 a Zetor 6711

Uživatelský avatar
fric
Příspěvky: 232
Registrován: pát črc 06, 2007 7:51 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: sběrací vůz HORAL - převodovka

#2 Nový příspěvek od fric »

dá se povolit!!!! ale bacha je tam levej závit 8)

Uživatelský avatar
zetor tomas
Příspěvky: 1538
Registrován: pon črc 09, 2007 2:44 pm
Bydliště: Bystřice n. P.
Kontaktovat uživatele:

Re: sběrací vůz HORAL - převodovka

#3 Nový příspěvek od zetor tomas »

fric píše:dá se povolit!!!! ale bacha je tam levej závit 8)
Ok, díky. Jdu na to... :prace:
Zetor 5945 a Zetor 6711

Uživatelský avatar
zetor tomas
Příspěvky: 1538
Registrován: pon črc 09, 2007 2:44 pm
Bydliště: Bystřice n. P.
Kontaktovat uživatele:

Re: sběrací vůz HORAL - převodovka

#4 Nový příspěvek od zetor tomas »

Zdravím. Měl bych ještě jeden dotaz. Jak oddělám horní víko převodovky od spodního? Ono vlasně prochází čelní stěnou kasače a já nevím, jak ho z toho dostat. :-/ To musím oddělat hřídele, co se rozbíhají z té převodovky do stran a pohánějí ozubená kola kasače? Poraďte mi prosím někdo...
Zetor 5945 a Zetor 6711

Uživatelský avatar
fric
Příspěvky: 232
Registrován: pát črc 06, 2007 7:51 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: sběrací vůz HORAL - převodovka

#5 Nový příspěvek od fric »

ta převodovka tam je ještě přišroubovaná z čela jak byla ta spojka!!!jestli to chceš rozebrat tak to musí celý ven!!!ta hřídel jak jsou na konci ty kola je v kuse!!!na konci hřídele jsou domečky s ložiska ,upevněná na tři šrouby !!!a pak to musí jít celý nahoru 8)

Uživatelský avatar
zetor tomas
Příspěvky: 1538
Registrován: pon črc 09, 2007 2:44 pm
Bydliště: Bystřice n. P.
Kontaktovat uživatele:

Re: sběrací vůz HORAL - převodovka

#6 Nový příspěvek od zetor tomas »

Z toho čela jsem ji odšrouboval. Takže když oddělám hřídele z těch doměčkoů na bocích, tak by to mělo jít ven?...Ale to chce jakoby vytáhnout celý směrem dozadu vozu, ne? Vytáhnout z čela a pak zvednout nahoru... Jestli budu muset rozdělat půl sběráku, tak na to kašlu. Tekl mně simerink u spojky, tak ten už mám vyměněnej. Ted ještě trochu propouštěl u jendé z hřídelí, tak že bych ho už taky vyměnil, když to mám rozkuchlý. Ale pokud to bude složitý, kašlu na to.
Zetor 5945 a Zetor 6711

Uživatelský avatar
fric
Příspěvky: 232
Registrován: pát črc 06, 2007 7:51 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: sběrací vůz HORAL - převodovka

#7 Nový příspěvek od fric »

zetor tomas píše:Z toho čela jsem ji odšrouboval. Takže když oddělám hřídele z těch doměčkoů na bocích, tak by to mělo jít ven?...Ale to chce jakoby vytáhnout celý směrem dozadu vozu, ne? Vytáhnout z čela a pak zvednout nahoru... Jestli budu muset rozdělat půl sběráku, tak na to kašlu. Tekl mně simerink u spojky, tak ten už mám vyměněnej. Ted ještě trochu propouštěl u jendé z hřídelí, tak že bych ho už taky vyměnil, když to mám rozkuchlý. Ale pokud to bude složitý, kašlu na to.
:zapomel: myslim ,že sem ji dostal ven nahoru!!!šlo to i stěma domkama komplet!!!je to pěkné pakárna!!!jestli ti ten simerink sákne tak tam dej hustší olej a kašli na to!!!!za tu práci to nestojí!!!a kdyby se ti to náhodou povedlo vyndat tak ty ozubený kola musej z hřídele pryč a pěkně kurevsky tam držej na klínku :vztek: úder kladivem nic moc neřeší protože to kolo je litinový

Uživatelský avatar
zetor tomas
Příspěvky: 1538
Registrován: pon črc 09, 2007 2:44 pm
Bydliště: Bystřice n. P.
Kontaktovat uživatele:

Re: sběrací vůz HORAL - převodovka

#8 Nový příspěvek od zetor tomas »

fric píše:
zetor tomas píše:Z toho čela jsem ji odšrouboval. Takže když oddělám hřídele z těch doměčkoů na bocích, tak by to mělo jít ven?...Ale to chce jakoby vytáhnout celý směrem dozadu vozu, ne? Vytáhnout z čela a pak zvednout nahoru... Jestli budu muset rozdělat půl sběráku, tak na to kašlu. Tekl mně simerink u spojky, tak ten už mám vyměněnej. Ted ještě trochu propouštěl u jendé z hřídelí, tak že bych ho už taky vyměnil, když to mám rozkuchlý. Ale pokud to bude složitý, kašlu na to.
:zapomel: myslim ,že sem ji dostal ven nahoru!!!šlo to i stěma domkama komplet!!!je to pěkné pakárna!!!jestli ti ten simerink sákne tak tam dej hustší olej a kašli na to!!!!za tu práci to nestojí!!!a kdyby se ti to náhodou povedlo vyndat tak ty ozubený kola musej z hřídele pryč a pěkně kurevsky tam držej na klínku :vztek: úder kladivem nic moc neřeší protože to kolo je litinový
OK,kašlu na to. Ten simerink opravdu jen prosakuje...ten co tekl jsem vyměnil a to už vem čert...
Tak díky moc za rady. Moc mi to pomohlo :friends:
Zetor 5945 a Zetor 6711

Uživatelský avatar
zetor tomas
Příspěvky: 1538
Registrován: pon črc 09, 2007 2:44 pm
Bydliště: Bystřice n. P.
Kontaktovat uživatele:

Re: sběrací vůz HORAL - převodovka

#9 Nový příspěvek od zetor tomas »

Teď jsem si ještě vzpoměl...Ještě bych potřeboval vědět, kolik má být v té převodovce cca oleje?
Zetor 5945 a Zetor 6711

Uživatelský avatar
fric
Příspěvky: 232
Registrován: pát črc 06, 2007 7:51 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: sběrací vůz HORAL - převodovka

#10 Nový příspěvek od fric »

zetor tomas píše:Teď jsem si ještě vzpoměl...Ještě bych potřeboval vědět, kolik má být v té převodovce cca oleje?
nevím přesně cca 0,8 až 1litr???prostě do pulky skříně 8)

Uživatelský avatar
zetor tomas
Příspěvky: 1538
Registrován: pon črc 09, 2007 2:44 pm
Bydliště: Bystřice n. P.
Kontaktovat uživatele:

Re: sběrací vůz HORAL - převodovka

#11 Nový příspěvek od zetor tomas »

fric píše:
zetor tomas píše:Teď jsem si ještě vzpoměl...Ještě bych potřeboval vědět, kolik má být v té převodovce cca oleje?
nevím přesně cca 0,8 až 1litr???prostě do pulky skříně 8)
Díky moc :friends:
Zetor 5945 a Zetor 6711

Uživatelský avatar
Citron
Příspěvky: 405
Registrován: úte říj 21, 2008 9:37 pm
Bydliště: Velké Meziříčí

Re: sběrací vůz HORAL - převodovka

#12 Nový příspěvek od Citron »

zetor tomas píše:
fric píše:
zetor tomas píše:Teď jsem si ještě vzpoměl...Ještě bych potřeboval vědět, kolik má být v té převodovce cca oleje?
nevím přesně cca 0,8 až 1litr???prostě do pulky skříně 8)
Díky moc :friends:
Jakej máš horal?
Celej svět se v kravskou prdel obrátil .....

Uživatelský avatar
zetor tomas
Příspěvky: 1538
Registrován: pon črc 09, 2007 2:44 pm
Bydliště: Bystřice n. P.
Kontaktovat uživatele:

Re: sběrací vůz HORAL - převodovka

#13 Nový příspěvek od zetor tomas »

Mám uprvenej 39m3. Byl v JZD uřezanej, neměl sběrač a vozili na něm balíky. Po doukoupení sběrače se dodělal vršek a zadek. Je sníženej, aby se vešel do stodole, takže má cca 25m3. Teď vypadá jako hromada železa, ale pokud se mi to přes zimu podaří, tak bych ho chtěl dát do kupy. Jinak po technické stránce je OK. Moc toho nenasbíral. Takže jenom ten vzhled a bude to OK. 8)
Přílohy
P4080005 (Medium).JPG
Zetor 5945 a Zetor 6711

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy“