Peugeot a dialkove svetla

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
rado
Příspěvky: 160
Registrován: pát črc 13, 2007 11:12 am
Bydliště: SVK

Peugeot a dialkove svetla

#1 Nový příspěvek od rado »

Zdravim, chcem sa spytat ci niekto nemate skusenosti s opravou nefunkcnych dialkovych svetiel.
Jedna sa o P. Partner rocnik cca 2004.
Po prepnuti svetiel sa na pristrojovke rozsvieti kontrolka, vpredu vsak nastane tma :shock:
Pri zapnutych stretavacich svetlach je pocut vo svetlach bzucanie.
Ziarovky, poistky su OK, system regulacie sklonu svetiel tiez funguje.
Pri motore som nasiel relatka, ktore su vsak zaspajkovane do DPS.
:help:
dakujem, rado

Uživatelský avatar
bastardtraktor
Příspěvky: 4633
Registrován: sob zář 22, 2007 2:25 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Peugeot a dialkove svetla

#2 Nový příspěvek od bastardtraktor »

rado píše:Zdravim, chcem sa spytat ci niekto nemate skusenosti s opravou nefunkcnych dialkovych svetiel.
Jedna sa o P. Partner rocnik cca 2004.
Po prepnuti svetiel sa na pristrojovke rozsvieti kontrolka, vpredu vsak nastane tma :shock:
Pri zapnutych stretavacich svetlach je pocut vo svetlach bzucanie.
Ziarovky, poistky su OK, system regulacie sklonu svetiel tiez funguje.
Pri motore som nasiel relatka, ktore su vsak zaspajkovane do DPS.
:help:
dakujem, rado
A když blikáš světelnou houkačkou, ta je většinou na dálkový , tak dálkový svítěj ?
ooooooooooooo

rado
Příspěvky: 160
Registrován: pát črc 13, 2007 11:12 am
Bydliště: SVK

Re: Peugeot a dialkove svetla

#3 Nový příspěvek od rado »

ani ta nefunguje :nene:

zabudol som napisat, ze su pouzite ziarovky H4

Uživatelský avatar
pepa.traktor
Příspěvky: 4252
Registrován: úte led 27, 2009 3:03 pm
Bydliště: táborsko

Re: Peugeot a dialkove svetla

#4 Nový příspěvek od pepa.traktor »

sundat deklíky okolo volantu aby se nechali zkošečkou přejít kontakty,řelk bych že odešel přepínač
zetor 5645,7211,unhz500 a ted lítám fabií 1,9 sdi combi + teraccan s vlekem +multivan+ mini coper a přibyl 6745

Uživatelský avatar
bastardtraktor
Příspěvky: 4633
Registrován: sob zář 22, 2007 2:25 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Peugeot a dialkove svetla

#5 Nový příspěvek od bastardtraktor »

Tak to bude těma relátlkama
Mel jsem Peugeot 405 a ty relátka mě taky dost natrápily
Kromě tech co jsou pod kapotou na pžíčce chladiče jsou ještě další relátka i zazadu tý desky s pojistkama, mterá je asi pod volantem.
TyPeugeoty jsou těžce přerelátkovaný - relátek tři prdele a pak se v tom vyznej.
Už si tonepamatuju, ale myslím, že něktrerý ty relátka byla blbě ukostřený a tím to bylo
ooooooooooooo

rado
Příspěvky: 160
Registrován: pát črc 13, 2007 11:12 am
Bydliště: SVK

Re: Peugeot a dialkove svetla

#6 Nový příspěvek od rado »

pepa.traktor, prepinanie kontroliek dialkove/tlmene na pristrojovke funguje normalne ???

Uživatelský avatar
pepa.traktor
Příspěvky: 4252
Registrován: úte led 27, 2009 3:03 pm
Bydliště: táborsko

Re: Peugeot a dialkove svetla

#7 Nový příspěvek od pepa.traktor »

rado píše:pepa.traktor, prepinanie kontroliek dialkove/tlmene na pristrojovke funguje normalne ???
tak bych se přiklonil k těk relátkům jak píše bastardtraktor,ta elektrika nás jednou utrápí něco hlídá něco a to zas něco!
zetor 5645,7211,unhz500 a ted lítám fabií 1,9 sdi combi + teraccan s vlekem +multivan+ mini coper a přibyl 6745

Uživatelský avatar
picus78
Příspěvky: 843
Registrován: stř led 21, 2009 8:20 pm
Bydliště: 54401

Re: Peugeot a dialkove svetla

#8 Nový příspěvek od picus78 »

Bude to rele,ale doma to neudelas.Musis do servisu.

Uživatelský avatar
bastardtraktor
Příspěvky: 4633
Registrován: sob zář 22, 2007 2:25 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Peugeot a dialkove svetla

#9 Nový příspěvek od bastardtraktor »

Některý z těch drátů co jsou napíchaný na relátkách konektorama vedou společně na jedno očko, který je šroubkem přikostřený ke kastli - třeba to máš zkorodovaný.
Jenže to by Ti nešly žádný relátka. Tak to bude spíš jen to jedno na dálkové
Na potkávací světla tam, jsou nejspíš dvě - na levo a pravo
a dálkový je jen jedno.

Relátka jsou
1/ k vzteku
2/ aby se ušetřilo a kontakty na páčkách pod volentem nespínaly tak velký prody a nemusel bejt tak masivní.

Mě se celá elektrika světel nejak vysrala, když jsem jel s tou svou tehdy 16 let starou Toyotou Hiace 4x4 k moři do Chorvatska - .
Přestalo to v noci na cestě svítit - no a hrabej se na cestě v relátkách , auto plný detí - no pakárna.
Tak jsem to na cestě celý narychlo předrátoval s tím, že jsem relátka z celýho zapojení vynechal a páčky pod volantem spínaly ten silný proud rovnou do světel.
A světe div se vydrželo to tak asi dalších 6 let až donedávna , kdy ty páčky odešly a to asi jen proto, že spínalůy i proud na osvětlení vleku.
S tím autem už bez STK jezdím jen do lesa a nahradil jsem zapínání světel spínačema ze staré Octávie a je pokoj od relátek.
ooooooooooooo

libor1
Příspěvky: 28
Registrován: pon pro 22, 2008 9:23 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Peugeot a dialkove svetla

#10 Nový příspěvek od libor1 »

Ahoj,
pošli číslo karoserie (VIN) kouknem do schématu a uvidíme.To proměření u přepínače jak ti radí kolegové tak tady není tak jednoduché,vozidlo nemá lkasický přepínač na 12V ale takzvaný pžepínač COM 2000 který funguje na počítačové síti kbe chodí počítačové data přez dva kabely do jednotky BSM.Přez tyto dva kabely se ovládá celý přepínač COM 2000 (světla,blikače,stěrače,dálkové ovládání cent.zamykání,ovládání rádia,tempomat,dešťový senzor)dle výbavy vozidla.Toto jde samozdřejmě proměřit pouze osciloskopem.Ještě ti to přiblížím : COM 2000 ( přepínač pod volantem) vyšle impuls přez dva kabely do jednotky BSM (pojistková skříňka v palubovce)ta dá impuls rele co je zalité v jednotce BSI (pojistková skříňka v motorovém prostoru)a pokud je vše v pořádku tak světla svítí,a právě k tomu je třeba číslo karoserie ldolihal@ekonomsped.cz

Uživatelský avatar
Frantík
Příspěvky: 706
Registrován: pát črc 27, 2007 11:15 am
Bydliště: Plzeň

Re: Peugeot a dialkove svetla

#11 Nový příspěvek od Frantík »

Přesně jak píše Libor, tady už nic nenaměříte, tady je to řízený už jakousi počítačovou sítí. Ani nedoporučuju do toho vrtat, neb to docela snadno umře a pak je to drahýýýý. Šup do servisu! :jazyk: :D Jo Peugeot. Já sem se s tim setkal už tušim na 206, 307 atd, když začlo magoření s denním svícením a montoval jsem ty automaty. Kdepak, zlatý starý škopky. :prace:
Když mùžu, pomùžu a poradim a občas kecam. :-)

Uživatelský avatar
bastardtraktor
Příspěvky: 4633
Registrován: sob zář 22, 2007 2:25 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Peugeot a dialkove svetla

#12 Nový příspěvek od bastardtraktor »

No to je horor !!!
ten počítač , když už tam ten krám dávaj, by si teda mel umět sám udělat diagnostiku a tu chybu najít - ne
a omlouvám se za špatný rady
ooooooooooooo

Jiřin
Příspěvky: 1281
Registrován: úte zář 11, 2007 9:29 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Peugeot a dialkove svetla

#13 Nový příspěvek od Jiřin »

Ridici jednotka uz spoustu chyb diagnostikuje, takze mozna by nebylo od veci to na tu diagnostiku napichnout :)

Uživatelský avatar
Frantík
Příspěvky: 706
Registrován: pát črc 27, 2007 11:15 am
Bydliště: Plzeň

Re: Peugeot a dialkove svetla

#14 Nový příspěvek od Frantík »

Tak tenhle system, akorát o hodně vymakanější a funkční má BMW od cca 98 roku u modelů 3-E46 a 5- E39. Veškeré ovladače na světla jsou pouze informace pro Lichtmodul a ten příkazy zpracuje a rozsvítí co má. Ovšem oproti pažoutům na přístrojovce nahlásí jakýkoliv defekt žárovek - konkrétně které SPZ, Brzdy, Obrys, dálky, mlhy, ...... takže člověk snáž hledá. Ke všemu pokud je to pro zvýšení bezpečnosti provozu třeba, tak automaticky zpouští sousední žárovku jako záložní řešení takže vzadu 5W obrys se zpouští při poruše brzd. žárovky, atd. Nový Fordi Mondeo, Focus atd. už taky začínají s těmahle ptákovinama.

Já sem jedině rááád. Mě to živý, takže čím složitější a doma neopravitelný, tím lííííp. :D
Když mùžu, pomùžu a poradim a občas kecam. :-)

Uživatelský avatar
pepa.traktor
Příspěvky: 4252
Registrován: úte led 27, 2009 3:03 pm
Bydliště: táborsko

Re: Peugeot a dialkove svetla

#15 Nový příspěvek od pepa.traktor »

:pohlavek: pro mě to sem netušil že je to na :pistol: :-/
zetor 5645,7211,unhz500 a ted lítám fabií 1,9 sdi combi + teraccan s vlekem +multivan+ mini coper a přibyl 6745

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy“