Plovoucí poloha

hydraulické okruhy, pístnice, hydromotory, netěsnosti, orbitroly, oleje, atd.

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: Plovoucí poloha

#31 Nový příspěvek od Terablick »

Tak te pořad znám, ale tenhle díl jsem neviděl. Ale pístem bych to určitě neřešil. Jsem RC modelář (spíš byl, nějak neni čas) a tak bych šel asi cestou nějakých relé, servomotorů nebo el.mag. ventilů, ale přesné řešení jsem nezkoumal.
Pokud jde o tu rádiem řízenou sekačku, tak dělaj to, ale je to děsně drahý (ale vymakaný ;-) )

Viz: http://www.slope-mower.com/cz/

Se stávkující elektronikou mám taky svoje zkušenosti. Zlatá Š120 8) . Kombinačky a šroubovák (maximálně ještě sada plochých klíčů) a opravil jsi vše ;-).
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

Uživatelský avatar
FandaP
Příspěvky: 3469
Registrován: ned bře 15, 2009 4:15 pm
Bydliště: Chrudim

Re: Plovoucí poloha

#32 Nový příspěvek od FandaP »

Taky mi to přišlo jako pěkná kravina, ani jim to moc nefungovalo. Asi to bylo malým citem. Myslím, že to byl díl, kde zkoušeli sněžný pluh, samozřejmě ho v závěru zničili.

Ta sekačka má svahovou dostupnost 40 stupnů, to je dost dobrý.

Taky jsem měl Š 105.

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: Plovoucí poloha

#33 Nový příspěvek od Terablick »

Ta sekačka má sice "papírově" 45° dostupnost, ale seká se s ní 55° i víc. Oni pro jistotu když sekají víc jak 45° používají pro jištění stroje naviják. Rozhodně ale ne proto, že by se snad převrátil, ale spíš proto, že by mohl po té trávě "uklouznout" ;-). Na suchém povrchu s dobrou adhezí by se udržel asi i na nějakých 70° ;-).
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

Uživatelský avatar
bear
Příspěvky: 30
Registrován: stř srp 08, 2007 10:28 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Plovoucí poloha

#34 Nový příspěvek od bear »

Mal som v plane najprv pouzit gulovy ventil ako na obrazku. Neotacal by sa o 90 stupnov ale len o 45 stupnov. Ale bud by som musel pri kazdom prepnuti (pokial by bol pri pieste) vystupit zo sedacky ist k piestu a otvorit alebo zavriet ventil, alebo tahat hadice k ventilu az niekde kde by sa to dalo pohodlne ovladat z miesta sedacky. Preto som to riesil elektromagnetickym rozvadzacom. Je tam vyssia moznost poruchy, ale vyriesilo mi to hodne problemov. Je priamo pri pieste, co je na druhej strane zase uspora hadic. A ta vracacka mi ide cca 30cm popod dno nadrze, tak sa zavzdusnenia bat nemusim.
Přílohy
ventil.jpg

Uživatelský avatar
murár
Příspěvky: 2544
Registrován: ned úno 22, 2009 7:04 pm
Bydliště: Zlaté okr. Bardejov

Re: Plovoucí poloha

#35 Nový příspěvek od murár »

Ja mam plavajucu polohu vyriešenu 1/2col gulakom na vodu. Je zapojeny za rozvadzačom medzi hadicami co napajaju dvojčiny piest na hydravlike.
Přílohy
P1010015.JPG

Jarda 4x2
Příspěvky: 200
Registrován: stř črc 18, 2007 11:51 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Plovoucí poloha

#36 Nový příspěvek od Jarda 4x2 »

bear píše:Ja to chcem zapojit podla nakresu. Pokial bude elektromagneticky rozvadzac (z avie, ovladanie sklopneho zadneho cela na 12 V ) v polohe 0, tak bude piest ovladany len packovym rozvadzacom a hydraulika bude pevna. Ked na elektromagnetickom rozvadzaci prepnem inu polohu ako 0, bude hydraulika plavajuca.
Podla mna by to malo fungovat.
Tady to řešení by fungovalo určitě bez problémů , tet to ještě udělat nejak plně mechanicky a ty dva ventily napojit na jednu páčku . A v případě potřeby aby šel jeden ventil odpojit . Mam na mysli udělat nejaký takový princip jako jsou spojený pedály na brzdy na traktoru že se může brzdit každé kolo zvlášt . Tak taky spojit takto ovládání ventilů
V jednoduchosti je krása

honzauta
Příspěvky: 1250
Registrován: čtv úno 12, 2009 8:31 pm

Plovoucí poloha

#37 Nový příspěvek od honzauta »

1. Rád bych požádal zkušenější jak funguje plovoucí poloha?

2. Jak se vyznat v hydraulických schématech? - nejlépe tip na učebnici, či nějaký odkaz na internetu

Děkuji

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9506
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Plovoucí poloha

#38 Nový příspěvek od Atlan »

1 mali by to byt prepojene obidva vyvody na hydrovalci...
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Uživatelský avatar
SERDA
Příspěvky: 805
Registrován: sob lis 29, 2008 6:16 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Plovoucí poloha

#39 Nový příspěvek od SERDA »

každá rada dobrá 8) , ale pro nás co jsme mimo mísu je lepší jednoduchý obr. schema :ano:
Serda

Boschrexroth
Příspěvky: 206
Registrován: čtv črc 01, 2010 9:24 am
Bydliště: 70300

Re: Plovoucí poloha

#40 Nový příspěvek od Boschrexroth »

Zdarec plovoucí poloha se používá zejména na hydraulice na mobilních strojích. Je jako jedna z ovládacích poloh na sekci na hydraulickém ventilu. Umožňuje tzv. kopírování terénu nářadím - pluhem nebo radlicí při jízdě. Rozváděč ale musí mít 4 polohy. Zpravidla plovoucí poloha je aretovaná.
Jinak řečeno - při zapojení plovoucí polohy jsou kanály A a B na hydraulickém válci spojeny do odpadu. Takže hydraulický válec se může volně vysouvat i zasouvat při působení vnější síly. Vkládám schéma ventilu s plovoucí polohou.
Přílohy
Plovoucí poloha.JPG

honzauta
Příspěvky: 1250
Registrován: čtv úno 12, 2009 8:31 pm

Re: Plovoucí poloha

#41 Nový příspěvek od honzauta »

Děkuji za vysvětlení

Můžu poprosit ještě o vysvětlení symbolů P, E, T, atd. stačí i link na nějakou literaturu

Dík

Uživatelský avatar
pavell
Příspěvky: 316
Registrován: ned říj 28, 2007 12:29 pm
Bydliště: Banov

Re: Plovoucí poloha

#42 Nový příspěvek od pavell »

Je i jine reseni staci 2polohovy rozvadec a na zpatecku kostka ktera bud drzi nebo prepousti pisu to laicky ale snad to pochopis

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: Plovoucí poloha

#43 Nový příspěvek od Terablick »

Přesně tak. Dá se dodělat na jakejkoliv okruh ventil, kterej zkrátka propojí oba konce válce a vracečku (bez vracečky by to nefungovalo kvůli rozdílnému objemu nad a pod pístem ;-)). Zbytek už byl myslím velmi dobře vysvětlen.

Pokud jde o značky a nákresy, doporučím toto:

Hydraulickeznacky.pdf
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

honzauta
Příspěvky: 1250
Registrován: čtv úno 12, 2009 8:31 pm

Re: Plovoucí poloha

#44 Nový příspěvek od honzauta »

Děkuji

Uživatelský avatar
majco169
Příspěvky: 385
Registrován: pát dub 09, 2010 1:18 pm
Bydliště: Trnava

Re: Plovoucí poloha

#45 Nový příspěvek od majco169 »

Ja som to riešil inak, nakolko som nemal rozvádzač s kopírovaním, a funguje to !!!
Na prívodné hadice som prirobil dva T-kusy aby som sa mohol napojit na další T-kus na gulovom ventile.
Ak otvoríš guláč, tak sa obsah z oboch priestorov A,B vzájomne prelievajú a rozdiel v objemoch oboch priestorov
sa vyrovnáva do prepadu. Ak zatvoríš ventil tak piest funguje normálne. Ak ho otvorím, tak pluhy pekne spadnú na zem a idú
po kolečku podla terénu. Guláč je tuším polcólový.
Vyskúšané overené.
Přílohy
Kopírovanie .jpg
Americkým geológom sa nedávno podaril veľmi zvláštny, mimoriadne nezvyčajný objav :
nad obrovskými zásobami americkej ropy objavili akúsi neznámu arabskú krajinu.

Odpovědět

Zpět na „Hydraulika“