Hydraulicky obvod

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
PA
Příspěvky: 651
Registrován: čtv zář 06, 2007 10:53 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

#16 Nový příspěvek od PA »

tady nevim, co bych chytryho napsal. kdyz kouknu na tu fotku[patrne z prispevku zavady orbitrolu] s tvym popisem a na vynatek z knizky [tamtez] s casti hydraul. schematu , tak mi to nak nesouhlasi. na fotce je videt houby a cast schema ukazuje , jak 16ka cerpadlo tlaci olej pres pretlakac 5 a dalsi ventil 7 , kterej se tvari jako ze rozdeluje olej do rizeni
a obvodu "ovladani" , pricemz oba obvody maji propojeny odpady.
zajimalo by me to, ale nemam knizku se zbytkem schemat a popisu ani kombajn. kdyz sem ji montoval ven z toho klubka smiru a olej mi kapal na hlavu , sem se nestaral co kam pres co vede.
Na mě se nemusí řvát , mě to stačí říct 16x.

Uživatelský avatar
kopr
Příspěvky: 2441
Registrován: sob srp 18, 2007 2:04 pm
Bydliště: Velké Výkleky

#17 Nový příspěvek od kopr »

jo ta fotka je otamtud tady v knizce je to foceny zespod takze to je lip videt kdybych mel fotak tak bych to moch cvaknout z knizky ale bohuzel nemam ale i kdys se kouknu na cely obvod hydrauliky 512 tak je z nadrze 1 vystup do cerpadla a 1 vstup od rozvadece a zadna zminka o volnym odtoku neni treba vic druhu ze nak mi to hlava nebere

PA
Příspěvky: 651
Registrován: čtv zář 06, 2007 10:53 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

#18 Nový příspěvek od PA »

taky nemam k temto strojum nic. tak nebudu delat chytryho. mam pristup jen co stahnu novyho z internetu a tam pri 1 cerp pouzivaj nakej spec. ventil ,co rozdeluje olej mezi orb. a hydr. system . dybys videl ten krouzek co to tesni na hrideli , taky bys nechal vystup bez tlaku :vysmech:
tam v ty prirube co se tyc volantu napojuje pres krizovy valecek byva slusny olejovy jezero :)
Na mě se nemusí řvát , mě to stačí říct 16x.

Uživatelský avatar
kopr
Příspěvky: 2441
Registrován: sob srp 18, 2007 2:04 pm
Bydliště: Velké Výkleky

#19 Nový příspěvek od kopr »

:smich: no jo ale me to ted neda spat jestli to mam na trktoru spatne :smich: musim zjistit jak to ma bejt a ted sem zjistil ze se pise o dvou hydrogeneratorech jeden na rizeni smeru jizdy a druhej na obvod variatoru pojezdu prihanece a dopravniku tak to sou tam dve cerpadla :-/

Uživatelský avatar
kopr
Příspěvky: 2441
Registrován: sob srp 18, 2007 2:04 pm
Bydliště: Velké Výkleky

#20 Nový příspěvek od kopr »

ted me tamk napadlo jestli by to nemohlo bejt taky takhle myslite ze by to bylo lepsi?
Obrázek

Uživatelský avatar
kopr
Příspěvky: 2441
Registrován: sob srp 18, 2007 2:04 pm
Bydliště: Velké Výkleky

#21 Nový příspěvek od kopr »

nebo je to u 512 jiny nes u 514 jinak fakt nevim :smich:

PA
Příspěvky: 651
Registrován: čtv zář 06, 2007 10:53 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

#22 Nový příspěvek od PA »

nelze jednoznacne napsat ze by to nefungovalo, protoze existuje spoustu druhu rozvadecu a orbit(v neutralu uzavreno), ale z nejbeznejsima co tam mas , clovece, mysli. kdybys chtel zatocit , musel bys pustit rozvadecem valec nadoraz aby se vytvoril tlak pred orbitou,podrzet paku a pak zatacet. a kdyby neco zvedat , tak vytocit rizeni na kraj a pak ovladat pist pouze nizsim tlakem co dovoli prepoustak rizeni.
spis popremejslej nad bibose verzi dat prvni rozvadec. v tom pripadku ale nema orbita pravo prednosti. tyto zapojení se mi jevi nahrazkou byt funkcni a zda se ,ze vyrobce tam bude mit o nejakej ten ventiludelator vice. tak sezen komplet schema s popisem z ty knizky poctem si. ja nic neschanim ,pac pripadne bych pocital koumat solo cerpadlo. a v tom kombajnu sou z popisu patrny 2 cerpadla , jedno oznaceny A10-16l/min(i kdyz podle oznaceni se mi zda 13l) a A25 , coz by mohlo davat tak38l/min(samozrejme udaj v litrech zavisi na otackach ,udava se pri1500.presnejsi je geometrickej objem , coz je prakticky cm3/ot.)
Na mě se nemusí řvát , mě to stačí říct 16x.

Uživatelský avatar
kopr
Příspěvky: 2441
Registrován: sob srp 18, 2007 2:04 pm
Bydliště: Velké Výkleky

#23 Nový příspěvek od kopr »

jo us to vidim :smich: tak to by fakt bylo na nic ja to necham tak jak to mam a bude to ze ja to mam z 512 a tam je i jedna pistnice a podle toho schematu to tak ma bejt tak to nebudu komplikovat :) ale diky sem zas o neco chytrejsi :obchod: :smich:

Uživatelský avatar
bear
Příspěvky: 30
Registrován: stř srp 08, 2007 10:28 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

#24 Nový příspěvek od bear »

Nazdar traktoristi. Po vasej vycerpavajucej diskusii som dospel k zaveru, ze mam dve moznosti.
Musim zapojit orstu na samostatne cerpadlo a zapojit okruh: nadrzka-cerpadlo-orsta-nadrzka. To by bol idealny stav.
Druha moznost je zapojit na jedno cerpadlo aj orstu aj rozvadzac: nadrzka-cerpadlo-orsta-rozvadzac-nadrzka. Ak to ma fungovat bezpecne, bez toho aby nestrelilo gufero, treba znizit tlak na redukcnom ventile rozvadzaca. Tym padom pre znizeny tlak v systeme treba pouzit hydraulicke valce s väcsim priemerom piesta. Zachova sa sila vytlaku, ale spomali sa vysuvna rychlost hyd.piesta.

Uživatelský avatar
Tata
Příspěvky: 2943
Registrován: sob črc 07, 2007 9:42 pm
Bydliště: Ostrava Nová Bělá
Kontaktovat uživatele:

#25 Nový příspěvek od Tata »

bear píše:Nazdar traktoristi. Po vasej vycerpavajucej diskusii som dospel k zaveru, ze mam dve moznosti.
Musim zapojit orstu na samostatne cerpadlo a zapojit okruh: nadrzka-cerpadlo-orsta-nadrzka. To by bol idealny stav.
Druha moznost je zapojit na jedno cerpadlo aj orstu aj rozvadzac: nadrzka-cerpadlo-orsta-rozvadzac-nadrzka. Ak to ma fungovat bezpecne, bez toho aby nestrelilo gufero, treba znizit tlak na redukcnom ventile rozvadzaca. Tym padom pre znizeny tlak v systeme treba pouzit hydraulicke valce s väcsim priemerom piesta. Zachova sa sila vytlaku, ale spomali sa vysuvna rychlost hyd.piesta.
Dát leda èerpadlo s vetším litrážním výkonem Pø. ted máš 15l tak tam dát 20l

Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 4463
Registrován: stř črc 04, 2007 6:20 pm
Bydliště: Prostějovsko
Kontaktovat uživatele:

#26 Nový příspěvek od Roman »

nebo dat dvouokruhovy, tøeba jak je na ventøe AD80
http://www.traktorista.estranky.cz
Zetor 5718
domádo new holland TCE 45 r.v. 2009
motorobot PF 61 r.v. 1957
kultivátor MS 06 r.v. 1995

Uživatelský avatar
Chudej farmar
Příspěvky: 875
Registrován: čtv črc 05, 2007 10:42 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

#27 Nový příspěvek od Chudej farmar »

kopr píše:nebo je to u 512 jiny nes u 514 jinak fakt nevim :smich:
je to stejny
Studoval jsem fakt rád miloval jsem Suchdol CZU - Holky, chlast, pohoda :-) ted uz jen práce ale dělám jako jeden z mála to co me baví :-)

5 traktorů, 170ha, 40ks dobytka... vše v podstatě dělám sám :-)

Uživatelský avatar
Chudej farmar
Příspěvky: 875
Registrován: čtv črc 05, 2007 10:42 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

#28 Nový příspěvek od Chudej farmar »

PA píše:nelze jednoznacne napsat ze by to nefungovalo, protoze existuje spoustu druhu rozvadecu a orbit(v neutralu uzavreno), ale z nejbeznejsima co tam mas , clovece, mysli. kdybys chtel zatocit , musel bys pustit rozvadecem valec nadoraz aby se vytvoril tlak pred orbitou,podrzet paku a pak zatacet. a kdyby neco zvedat , tak vytocit rizeni na kraj a pak ovladat pist pouze nizsim tlakem co dovoli prepoustak rizeni.
spis popremejslej nad bibose verzi dat prvni rozvadec. v tom pripadku ale nema orbita pravo prednosti. tyto zapojení se mi jevi nahrazkou byt funkcni a zda se ,ze vyrobce tam bude mit o nejakej ten ventiludelator vice. tak sezen komplet schema s popisem z ty knizky poctem si. ja nic neschanim ,pac pripadne bych pocital koumat solo cerpadlo. a v tom kombajnu sou z popisu patrny 2 cerpadla , jedno oznaceny A10-16l/min(i kdyz podle oznaceni se mi zda 13l) a A25 , coz by mohlo davat tak38l/min(samozrejme udaj v litrech zavisi na otackach ,udava se pri1500.presnejsi je geometrickej objem , coz je prakticky cm3/ot.)
v kombajnu E 512 a E514 je jen JEDNO hydraulicke cerpadlo!!!
Studoval jsem fakt rád miloval jsem Suchdol CZU - Holky, chlast, pohoda :-) ted uz jen práce ale dělám jako jeden z mála to co me baví :-)

5 traktorů, 170ha, 40ks dobytka... vše v podstatě dělám sám :-)

Uživatelský avatar
Chudej farmar
Příspěvky: 875
Registrován: čtv črc 05, 2007 10:42 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

#29 Nový příspěvek od Chudej farmar »

jeste jedna vec abych vam zamotal hlavy u veruny mam taky orstu a do ni vedou jen 3 hadice... 1 tlak , 2 prva a 3 leva strana jinak nic...
Studoval jsem fakt rád miloval jsem Suchdol CZU - Holky, chlast, pohoda :-) ted uz jen práce ale dělám jako jeden z mála to co me baví :-)

5 traktorů, 170ha, 40ks dobytka... vše v podstatě dělám sám :-)

PA
Příspěvky: 651
Registrován: čtv zář 06, 2007 10:53 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

#30 Nový příspěvek od PA »

nechci se hadat ,kombajn sem zblizka videl pouze pri vyndavani orbitroly ,nevim k jakemu typu jsou fotky a prirucka z prisp. zavady orb. ,ale v ni na str.254 jednoznacne zminujou dva hydrogeneratory A10 a A25.
trivyvodovy rizeni mi hlavu nezamota. jestlize ,jak pises je jedno privod tlak oleje a dalsi dva leva a prava strana ,tak za predpokladu ze tyto vedou napr do dvoucinnyho zataceciho valce ,odpad musi byt veden bezhadicove vzduchem[obdoba bezdratoveho spojeni v radiotechnice]
chci tim rict ,ze pro cloveka znaleho daneho stroje je tvoje informace v dane forme zbytecna a pro neznaleho taky
Na mě se nemusí řvát , mě to stačí říct 16x.

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy“