LED DIODA - zapojení

elektroinstalace, okruhy, světla, startéry, baterie, dobíjení, atd.

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Tykev
Příspěvky: 630
Registrován: stř lis 28, 2007 1:54 pm
Bydliště: Daleko od města !!!

Re: elektrikáři-jak zapojit LEDI DIODY???

#16 Nový příspěvek od Tykev »

No,promiň,nechtěl jsem,ale musím.Když píšeš,že elektrice nerozumíš,tak radši nepiš nic :smich: . A mimochodem,provozovat jakýkoli spotřebič bez pojistky je přinejmenším hazard.Nejen že tím chráníš samotný spotřebič( pokud je pojistka správně dimenzovaná),ale i rozvod.Např.prodřená izolace kabelu o kostru a následný požár,že?
Majitel vozu v avataru

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15213
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: elektrikáři-jak zapojit LEDI DIODY???

#17 Nový příspěvek od kenybz »

nasledny pozar u auta je hned baterka spolehlive roztavi kabel ze bude svitit jak zarovka a horici izolace produkuje fosgen z rozkladu polymeru PVC neni to vubec zdrave. Pokud to ale netahne primo z baterky natvrdo tak ostatni okruhy jsou jistene..dnes uz je jisteni aj na kabelu ke starteru ja sice nechapu co vymyslate z ledkama kdyz evidentne tomu nerozumite a je skoda si kupita ledky za par kacek a hned je ac nechtene znicit navic takova pretizena ledka umi pekne vystrelit do oka!sak dneska sa da kupit bezproblemu LED zarovky s patici pro vas idealni reseni a je to bezproblemu
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

Uživatelský avatar
brigadnik
Příspěvky: 1070
Registrován: stř říj 17, 2007 10:20 am
Bydliště: Žatecko
Kontaktovat uživatele:

Re: elektrikáři-jak zapojit LEDI DIODY???

#18 Nový příspěvek od brigadnik »

Terablick píše:Jasně, že spotřebič na relé, ale to relé může být před spínačem i za. Před znamená, že spínáš +, za znamená, že spínáš -. Spínací - pól je praktičtější a bezpečnější řešení, čili je lepší dát to v pořadí baterka (+) - pojistka - relé - spínač - kostra, a na spínané straně relé pak samotný spotřebič se samostatnou pojistkou ;-).
v cem je bezpečnějí spínat mínus pól? Zařízení je pak pořád pod napětím

Uživatelský avatar
Tykev
Příspěvky: 630
Registrován: stř lis 28, 2007 1:54 pm
Bydliště: Daleko od města !!!

Re: elektrikáři-jak zapojit LEDI DIODY???

#19 Nový příspěvek od Tykev »

To není zas tak docela pravda.Tady jde o to, že ukostřen je mínus pól,což je dáno normou (odrušení,atd...,dříve bylo plus) a téměř každý spotřebič má mínus pól na své kostře.Kuto,prosím Tě,jestli chceš,napiš mi co konkrétně potřebuješ a já Ti pošlu schéma.Já mám třeba LEDky o průměru 10 mm použity jako kontroky.Je to vidět na fotkách mého traktoru.Jinak tato debata nemá význam,rady typu vypínač na mínus,zapojení bez pojistky zdají se mi poněkud neš'tastné a velice všeobecné.Je potřeba se bavit o konkrétním zapojení.
Majitel vozu v avataru

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: elektrikáři-jak zapojit LEDI DIODY???

#20 Nový příspěvek od Terablick »

Tykev píše:No,promiň,nechtěl jsem,ale musím.Když píšeš,že elektrice nerozumíš,tak radši nepiš nic :smich: . A mimochodem,provozovat jakýkoli spotřebič bez pojistky je přinejmenším hazard.Nejen že tím chráníš samotný spotřebič( pokud je pojistka správně dimenzovaná),ale i rozvod.Např.prodřená izolace kabelu o kostru a následný požár,že?
Taky píšu, žeto sice jde, ale že bych to nedělal. A neřekl jsem, že elektrice nerozumím (dělal jsem komplet elektriku na svém závodním autě od nuly), ale že nejsem elektrikář. Jsem automechanik, a tak vím něco o elektrice v autě. Ale nejsem vyučený elektrikář, a tak třeba neumím z hlavy různé značky do schémat nebo normy ;-).
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

ivann1
Příspěvky: 121
Registrován: čtv čer 11, 2009 7:52 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: elektrikáři-jak zapojit LEDI DIODY???

#21 Nový příspěvek od ivann1 »

Chcel by som len poznamenať k tým LED, že ak to ten dotyčný plánuje ako svetlo aby videl vnoci na cestu tak nech na to rovno zabude pretože by tam potreboval neaké tie vysokosvietivé LED (s uhlom svietenia okolo 130°)a asi hned niekolko (aby dosiahol potrebnú intenzitu svetla) a tie nie sú najlacnejšie. Takže sa mu tam vyplatí dať obyčajnú žiarovku a výde ho to podstatne lecnejšie.
Ale ako to chce ako napr. brzdu, zadné svetlo alebo naké imidžovky tak potom som nič nepovedal.

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: elektrikáři-jak zapojit LEDI DIODY???

#22 Nový příspěvek od Terablick »

Nechce se mi to hledat, ale mám za to, že na svícení dopředu to nechce. ;-).
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

Odpovědět

Zpět na „Elektrika“