problem

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
majkl
Příspěvky: 122
Registrován: úte led 13, 2009 7:20 pm
Bydliště: Svitavy

problem

#1 Nový příspěvek od majkl »

CHci se zeptat kdyz pouziu zubovi cerpadlo misto hydro motoru bude to fungovat.
majkl

Uživatelský avatar
matisx
Příspěvky: 1211
Registrován: pon pro 15, 2008 7:53 pm
Bydliště: Moravska Trebova

Re: problem

#2 Nový příspěvek od matisx »

to asi ne,cerpadlo je jedna vec a hydro motor tusim druha,napr.hydro motor ti naviji lano na navijaku a ty ho z traktoru honis cerpadlem pres rychlospojky.ale asi bude zalezet spiz co zamyslis-chce to tu napsat aby to tu moudry hlavy vedeli o co gou???pak se jiste nekdo najde kdo napovi ca a jak

petr j
Příspěvky: 537
Registrován: úte říj 21, 2008 4:39 pm
Bydliště: Budějce

Re: problem

#3 Nový příspěvek od petr j »

čerpadlo je opak hydromotoru. 99% čerpadel lze použít jako hydromotor. problém nastává pouze s lekáží. pokud je vyvedená třetí hadicí, můžeš čerpadlo použít i jako reverzní hydromotor. pokud to je jen dvouhadicové provedení, lze jej točit jen jedním směrem, protože lekáž je stažená od gufera kanálem do bejvalého sacího vstupu. výkon je danej geometrickým oběmem, takže když si najdeš zubovej hydromotor stejného oběmu, bude se tvé čerpadlo chovat obdobně

majkl
Příspěvky: 122
Registrován: úte led 13, 2009 7:20 pm
Bydliště: Svitavy

Re: problem

#4 Nový příspěvek od majkl »

Potrebuju sprovoznit navijak tak se ptam jestli to pude nebo ne :-/
majkl

petr j
Příspěvky: 537
Registrován: úte říj 21, 2008 4:39 pm
Bydliště: Budějce

Re: problem

#5 Nový příspěvek od petr j »

jak jsem napsal, když seženeš čerpadlo se třemi hadicemi, fungovat to bude, pokud jen se dvěma, bude to problém, můžeš ho točit jen jedním směrem ( měl jsem to původně taky tak. použil jsem litinové čerpadlo technometra Praha, ze sklápění PV3S, nebo S5T , zaslepil původní kanál od gufera k sání a udělal novej vývod, od gufera rovnou do hadice )

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy“