Zahradní traktor al-ko - porucha připojení žacího mechanizmu

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
jinoch
Příspěvky: 1
Registrován: ned čer 11, 2023 7:39 am
Bydliště: Praha

Zahradní traktor al-ko - porucha připojení žacího mechanizmu

#1 Nový příspěvek od jinoch »

Prosím o radu. Mám problém u zahradního traktoru s připojením žacího mechanizmu. Po sepnutí spínače elektromagnetické spojky mi vypne nastartovaný motor. Dějě se to i když odpojím elektromagnetickou spojku od přívodního kabelu. Ta funguje jinak normálně na napojený drát přímo z baterky spíná. Divné je, že i když má baterka 12,5 V, tak na přívodném kabelu ke spojce je jen 10,5V. Jako by byl někde zkrat?? Pojisty jsou OK, čidlo pod sedačkou je OK, stejně i na koši. Po zimě se měla tendenci spojka odpojovat a musel jsem připojení opakovat. Porucha s chcípnutím motoru vznikla při couvání a podržení vypínače proti odpojení žacího mechanizmu. Ten vypínač funguje normálně. Spínač spojky se zdá také OK, i když jsem schéma přesného zapínání pinů nenašel. Traktor je 3 roky starý, málo používaný. Díky za radu

chobotek
Příspěvky: 10615
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Zahradní traktor al-ko - porucha připojení žacího mechanizmu

#2 Nový příspěvek od chobotek »

Ano, jako byl někde zkrat. Jenže kde? To nikdo bez měření zjistit nedokáže... Dá se to samozřejmě obejít, protože pokud spojka jinak funguje, stačí na ten napojený drát přímo z baterky instalovat spínač a je po problému ;-) Samozřejmě je možné stávající kabeláž vytahat a zkontrolovat, ale to zase může udělat pouze tazatel nebo jím pověřený technik.
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy“