Přetěsnění pístnic

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Ruda
Příspěvky: 286
Registrován: stř říj 29, 2008 9:55 pm
Bydliště: Praha

Přetěsnění pístnic

#1 Nový příspěvek od Ruda »

Potřeboval bych radu, kde nejlépe koupím těsnicí kroužky a případně na jaký pístnice je mám shánět, protože nevím z čeho jsou. Dneska jsem zkoušel volat na 2 firmy, kde pístnice opravují. V jedný mi řekli orientační cenu 2500 - 3000 Kč za přetěsnění jednoho kusu ! :shock: Ve druhý tak do 1000 Kč za kus. Zajímavá tvorba cen. Tak jsem si řekl, že nakoupím matroš a přetěsním si je sám. Snad to nebude nic složitýho. Aspoň budu vědět, jak vypadají uvnitř.
Můžete mi je podle fotek identifikovat ? Díkes. :) :zapomel:
Ještě rozměry: Ty 2 krátký: průměr 76mm, píst 31,8 mm, délka těla 390 mm, průměr ok 42 mm,
středy ok rozteč 500 mm, vysunutí 315 mm.
Ta delší: průměr těla 83 mm, pístu 35,9 mm, délka těla 590 mm. vysunutí pístu
nevím, rukou jde asi 23 cm a dál se mu nechce. Možná není úplně rovnej, to oko
je na něm navařený divně, ale drží.
Hydraulika mi sice fungovala, ale byla v ní emulze a sračky, tak jsem ji rozebral a vyčistil a chci ty pístnice přetěsnit, protože mě serou ty mastný fleky pod traktůrkem.
Ještě jednou předem dík za pomoc při identifikaci pístnic. Případný rady uvítám. ;-)
Přílohy
Pístnice 007.jpg
Pístnice 005.jpg
Pístnice 004.jpg
Pístnice 002.jpg
Pístnice 001.jpg
Silnice je dobrá na to, abych po ní dojel do terénu... mám rád platnost fyzických, ne silničních zákonů.

Uživatelský avatar
Rudy
Příspěvky: 235
Registrován: stř dub 15, 2009 5:43 pm
Bydliště: Klatovy
Kontaktovat uživatele:

Re: Přetěsnění pístnic

#2 Nový příspěvek od Rudy »

Já sem zrovna před 14dny měnil manžety na pístu co mám na řízení. Vyšlo mě to na necelý 2 stovky a asi tak 30min práce. Nejdřív sem pístnici rozebral, vydloubal sem všechny manžety a O kroužky a odnes přímo do krámu s guferama atd.. (jen v Kt jsou takový obchody asi 3), prodavač mi dal podle těch starých nový a pak už to zbývalo jen složit :)

Uživatelský avatar
Mikro
Příspěvky: 2318
Registrován: stř črc 04, 2007 11:36 am
Bydliště: Dětmarovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Přetěsnění pístnic

#3 Nový příspěvek od Mikro »

U nás v Dětmarovicích mají ty manžety v Naposu, v Orlové to dělá firma Repax, jinak většinou stéjně všichni takoví berou materiál z http://www.gufero.cz . Stačí jen rozebrat pístnici, zjistit jaký rozměr potřebuješ a zajít do nějakého takového obchodu, kde to vedou. :)

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20827
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Přetěsnění pístnic

#4 Nový příspěvek od ota »

Ahoj Rudo, mám tu jednu pístnici co máš na obrázku doma. Je to ta z trubkou na boku. Přetěsňoval jsem ji taky doma sám. Rozebral jsem ji a poměřil si průměry těch těsnících kroužků. Podle průměru pístu manžety dovnitř. Podle průměru válce a podle zápichu v tělese té zátky. Potom jsem dojel do Kolína do firmy Unikol http://www.unikol.cz/index.php?zobraz=kde
Tam jsem sehnal všechny potřebné věci. Když je nemají, tak je do pár dnů seženou a když mám manžetu velmi nevalného vzhledu a nejsem si jist jaký má rozměr, poraději mi co je kolem toho rozměru. Hlavně když jsem scháněl O kroužky do rychlospojek, tak mi jeden maník povídal, že to je nazakázku a jedna 50 Kč. :shock: Přijel jsem do Kolína a tam je měli za 2,50 Kč jednu. Vzal jsem jich celej sáček. No a jak to tak bejvá u kramářů, nekam ho dal a nemůžu ho stejně najít. :vysmech:
Jo ta pístnice co mám já prej byla z opěrné patky nakladyče. Ale není to určitě. Prej jo.
Přílohy
PA180523.JPG
P1130003.jpg

Uživatelský avatar
Ruda
Příspěvky: 286
Registrován: stř říj 29, 2008 9:55 pm
Bydliště: Praha

Re: Přetěsnění pístnic

#5 Nový příspěvek od Ruda »

No to asi bude nejlepší, koupit to podle těch starých. Ve Štěrboholech je speciální barák, kde prodávají jen těsnění. Po neděli rozeberu. :prace:
Dík za rady. :dostdobry:
Oto, díky za tip s Kolínem, z chalupy od táty to nemám daleko. Rozhodně si to udělám sám a nebudu krmit zlatokopy, co chtějí za půl hodiny práce 2500. :jazyk:
Silnice je dobrá na to, abych po ní dojel do terénu... mám rád platnost fyzických, ne silničních zákonů.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20827
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Přetěsnění pístnic

#6 Nový příspěvek od ota »

Ve Štěrboholech, to je ten zelenej barák ne? Tam kámoš kupuje taky těsnění. Taky mi odtamtud přivezl párkrát nějaký manžety. Jinak já tenkrát když jsem koupil tu ruku co mám u pily na zahradě, tak jsem v Kolíně sehnal všechny gumy akorát na ten sloup nemeli ani ťuk. Byly to atypický míry. Vůbec nikde to normálně neměli. Potom mi to soused sehnal od jednoho chlápka přímo na míru udělaný od firmy Parker. Museli jsme to přesně změřit a oni to během týdně poslali. Nevěděli na jakej tlak, to jsem zapoměl napsat na papír. Mám tam 80 Atm. Oni to pro jistotu udělali z materiálu na 280 Atm. :D No drží to jako víno. Jo u tý ruky už mám přetěsněný skoro všechno, jenom dva písty ještě ne, ale ten jeden už taky trošku fňuká! :'( Čekají mě asi oba.

sekalsemmalo
Příspěvky: 4240
Registrován: stř říj 22, 2008 6:54 pm
Bydliště: cyklostezka

Re: Přetěsnění pístnic

#7 Nový příspěvek od sekalsemmalo »

jak ti radej kluci a jeste je dobry si vzit sebou pist a vicko a vedet prumery pistnice a valce.nekdy nejdou rozmery z manzet precist.my tady mame prez gumicky hrozne sikovnyho kluka v liberci .je videt,ze ho prace bavi.mel jsem tam naky plsteny krouzky a byl jsem z toho vyvalenej.a on ,ze tam dame jenom o krouzek a proste mi s tim poradil.vedel co se da cim nahradit.
sekalsemmalo-ten,co ho zasáhl za bouřky blesk ve dřezu na nádobí

Uživatelský avatar
bastardtraktor
Příspěvky: 4633
Registrován: sob zář 22, 2007 2:25 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Přetěsnění pístnic

#8 Nový příspěvek od bastardtraktor »

Jo
je to tenhle ohavně zelenej barák
viz satelitní snímek

http://maps.google.cz/maps?hl=cs&lr=&um ... e&resnum=1
- zvětšete si to na MAx a uvidíte tu barvu domu

FIRMA
SEAL-MART
http://www.seal-mart.cz/

maj těsnení uplně na všechno a na co náhodou nemaj, tak to na míru vyroběj
ooooooooooooo

Uživatelský avatar
ola
Příspěvky: 6098
Registrován: úte říj 21, 2008 8:09 pm
Bydliště: Kůsek od Vsetína

Re: Přetěsnění pístnic

#9 Nový příspěvek od ola »

Ahoj,tak já sem z tých pístů vysypal enom šrot,pozbírál sem od každého kůsek a jak dycky sem si to preventivně všecko poměříl abych neponechal nic náhodě.Pak sem mazal na Vsetín do obchodu kde prodávajů skoro všecko,od ložiska,nejakého vercajku,mahžety a tesnění až po hadice na odsávání.Tam vám byla taková mlaďučká cérka,tož sem si říkál,no nazdar ta mně teda prodá gumu,obhlédala to ze všeckých stran a povídá no já nevím,nechtěl byste si to doma poměřit a potom to bude hračka.Milá zlatá já sem věděl,že tu budete vy tak sem si to poměříl a vytah sem to z kapse,ta sa enom usmíla a dala mně páru gumek,tak sem to tam napáskoval a jezdí to jak za mlada.
Čím věčí kladivo, tým věčí odborník, kurva podaj ně to pořádné kladivo!
Kůkni na triála.http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... =2&t=19240

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15216
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: Přetěsnění pístnic

#10 Nový příspěvek od kenybz »

už jsem to tu negde psal aj myslím víckrát kluci ti poradili gde kůpit a já připomínám totok: dobře zkontroluj stav a povrch pístníce nesmí tam byt žádný sekanec ani škrábance ináč ti to ty manžety hnedkaj prořeže a bude to scat..pokáď je to enom trochu negde ťuklé tož to opatrně přebrus jemným papírem ale pokud možno jen to poškozené místo abys nevybrůsil chrom okolo. pak sa mrkni na vedení pístní tyče bývajů tam buď plastové vodící krůžky a nebo na tech starších je tam mosazné pouzdro a nebo taky nic...pak sa mrkni do válca esli neni orezlý to je pak jak brusný papír a manžety idů hneď dořiti. Sů to tak melé ale velice důležité drobnosti keré ti pak zaručíja že to bude dlůho fachčit manžety a stírací krůžky kup z PUR /polyuretan/ sů odolnější a trvanlivější jak pryžové. je dobře že ti záleží na tem aby ti z toho nescal olej a tak to má byt! 8)
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

Uživatelský avatar
Ruda
Příspěvky: 286
Registrován: stř říj 29, 2008 9:55 pm
Bydliště: Praha

Re: Přetěsnění pístnic

#11 Nový příspěvek od Ruda »

8) Chlapi, dík za rady. Zítra to jdu rozebrat - no a nejblíž to mám do toho hnusně zelenýho baráku :)
Silnice je dobrá na to, abych po ní dojel do terénu... mám rád platnost fyzických, ne silničních zákonů.

Gabo
Příspěvky: 480
Registrován: pon srp 13, 2007 9:32 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Přetěsnění pístnic

#12 Nový příspěvek od Gabo »

Ruda píše:No to asi bude nejlepší, koupit to podle těch starých. Ve Štěrboholech je speciální barák, kde prodávají jen těsnění. Po neděli rozeberu. :prace:
Dík za rady. :dostdobry:
Oto, díky za tip s Kolínem, z chalupy od táty to nemám daleko. Rozhodně si to udělám sám a nebudu krmit zlatokopy, co chtějí za půl hodiny práce 2500. :jazyk:
Máš pravdu, v tom zelenym baráčku je takovej malej človíček, kterej ti řekne (pokud přineseš manžety,nebo kroužky s nečitelnym číslem) :zly: chlapi, noste železo, nebo přesnej rozměr! Ale je fakt, že ti tam poraděj a v 99% mají. Chodím tam často.
http://www.seal-mart.com - 267 900 711 nebo 730

Uživatelský avatar
Ruda
Příspěvky: 286
Registrován: stř říj 29, 2008 9:55 pm
Bydliště: Praha

Re: Přetěsnění pístnic

#13 Nový příspěvek od Ruda »

8) Tak už jsem byl v zeleným baráčku. 2 kroužky neměli skladem, tak objednají a do týdne by měly být. Vzal jsem i do rezervy a zatím jsem v materiálu na 3 pístnice za 640 Kč. Super. :)
Silnice je dobrá na to, abych po ní dojel do terénu... mám rád platnost fyzických, ne silničních zákonů.

Uživatelský avatar
Ruda
Příspěvky: 286
Registrován: stř říj 29, 2008 9:55 pm
Bydliště: Praha

Re: Přetěsnění pístnic

#14 Nový příspěvek od Ruda »

Chlapi, nevíte někdo, co je to za čerpadlo a případně parametry ? Ptali se mně na to v tý prodejně těsnění, jakej tlak dává čerpadlo, jenže na něm není žádnej štítek.
Přílohy
Strašík 003.jpg
Strašík 001.jpg
Silnice je dobrá na to, abych po ní dojel do terénu... mám rád platnost fyzických, ne silničních zákonů.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20827
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Přetěsnění pístnic

#15 Nový příspěvek od ota »

Tohle bude nějakej německej kousek. Třeba nějaká Orsta. Němci měli takhle hranatý čerpadla. Mám doma asi dvě, ale nevím jakej máš rozměr. Jedno budu mít hodně velký a to druhý bude z mačkače, nebo kombajnu. Třeba by hoi podle rozměrů tady někdo poznal.

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy“