Napojení hasičáku na COčko

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 4463
Registrován: stř črc 04, 2007 6:20 pm
Bydliště: Prostějovsko
Kontaktovat uživatele:

Napojení hasičáku na COčko

#1 Nový příspěvek od Roman »

Chlipici potřebuju poradit, před nedávnem sem koupil starši ceočko bez bomby, v práci sem sehnal hasičák bez revize a chtěl bych to dat nějak dohromady. Nevite nekdo jak se dá udělat? Na budikách je velká matka na klasicky bomby. nedaji se sehnat nejaky přechodky?
http://www.traktorista.estranky.cz
Zetor 5718
domádo new holland TCE 45 r.v. 2009
motorobot PF 61 r.v. 1957
kultivátor MS 06 r.v. 1995

Uživatelský avatar
allias75
Příspěvky: 283
Registrován: stř pro 26, 2007 7:44 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Napojení hasičáku na COčko

#2 Nový příspěvek od allias75 »

Na budíkoch z kyslíku je matica trochu menšia, ja som použili maticu priamo s tej prúdnice, čo je na hasičáku.
Prevrtal som do nej väčšiu dieru, natočil na budík a zváral som :)

biker666
Příspěvky: 195
Registrován: ned črc 12, 2009 9:56 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Napojení hasičáku na COčko

#3 Nový příspěvek od biker666 »

Tak tak jen obcas zamrzne ventil,az ji vypotrebujes nech si ji pred naplnenim predelat musi se vypreparovat chladici trubka co vede od ventilu na dno lahve.nebo porid reducak s ohrevem a no problemo 8)

dms
Příspěvky: 326
Registrován: pon srp 10, 2009 1:08 pm

Re: Napojení hasičáku na COčko

#4 Nový příspěvek od dms »

S CO2-jkou pouzivam 5-6 kg hasiaci pristroj (vyska cca 90 cm, priemer 15 - 20 cm), nic som neprerabal, nejak to islo vyskladat z veci co sa dali kupit normalne v obchode. Srubujem maly prietokomer s redukcnym ventilom rovno na CO2 flasu. Budik tam nemam...
Ohrev nemam, o zamrzani a o tom, ze treba vyberat trubku som len pocul :), ale asi nepouzivam take velke prietoky CO2, aby mi to zamrzalo...

Uživatelský avatar
hombre
Příspěvky: 234
Registrován: stř dub 08, 2009 6:13 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Napojení hasičáku na COčko

#5 Nový příspěvek od hombre »

Jo jo,vyšroubuj ventila uřež tu trubku.Pokud budeš vařit dost dlouho tak ti to zamrzne.Při větších proudech potřebuješ více plynu a to už zamrzá.

Uživatelský avatar
jirkaaro244
Příspěvky: 682
Registrován: sob led 03, 2009 7:03 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Napojení hasičáku na COčko

#6 Nový příspěvek od jirkaaro244 »

prece nebudes rezat trubku u plneho hasicaku :tyty: to to se dela pred dalsim plnenim jinak kdyz mate hasisak tak ho staci dat vzhuru nohama a muzes varit jak ozavod a nikdy nezamrzne 8)

Uživatelský avatar
Radek01
Příspěvky: 975
Registrován: stř pro 05, 2007 10:01 am
Bydliště: Hranicko
Kontaktovat uživatele:

Re: Napojení hasičáku na COčko

#7 Nový příspěvek od Radek01 »

Taky mám na CO2 hasičák. Chodím ho plnit do normálně do hasící techniky za 150,- A tu trubku mi sami vyhodili. Ale pokud jsem vařil delší sváry, nebo v zimě, tak mi to zamrzalo. Takže jsem si přes Aukro koupil redukční ventil s předehřevem, do CO2 (dovnitř svářečky) přidal trafo a je po problémech, teďka valím jako drak.
Potřeboval bych aby měl den mnohem více hodin, ať stihnu alespoň zlomek toho co plánuji. (www.coolsvatba.cz)

Uživatelský avatar
hombre
Příspěvky: 234
Registrován: stř dub 08, 2009 6:13 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Napojení hasičáku na COčko

#8 Nový příspěvek od hombre »

Samo že to uřízneš až po vyprázdnění.To pochopí aj děcko ;-)

Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 4463
Registrován: stř črc 04, 2007 6:20 pm
Bydliště: Prostějovsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Napojení hasičáku na COčko

#9 Nový příspěvek od Roman »

Radek01 píše:Taky mám na CO2 hasičák. Chodím ho plnit do normálně do hasící techniky za 150,- A tu trubku mi sami vyhodili. Ale pokud jsem vařil delší sváry, nebo v zimě, tak mi to zamrzalo. Takže jsem si přes Aukro koupil redukční ventil s předehřevem, do CO2 (dovnitř svářečky) přidal trafo a je po problémech, teďka valím jako drak.
hoď fotku jak to máš provedeny
http://www.traktorista.estranky.cz
Zetor 5718
domádo new holland TCE 45 r.v. 2009
motorobot PF 61 r.v. 1957
kultivátor MS 06 r.v. 1995

Uživatelský avatar
Radek01
Příspěvky: 975
Registrován: stř pro 05, 2007 10:01 am
Bydliště: Hranicko
Kontaktovat uživatele:

Re: Napojení hasičáku na COčko

#10 Nový příspěvek od Radek01 »

Roman píše:
Radek01 píše:Taky mám na CO2 hasičák. Chodím ho plnit do normálně do hasící techniky za 150,- A tu trubku mi sami vyhodili. Ale pokud jsem vařil delší sváry, nebo v zimě, tak mi to zamrzalo. Takže jsem si přes Aukro koupil redukční ventil s předehřevem, do CO2 (dovnitř svářečky) přidal trafo a je po problémech, teďka valím jako drak.
hoď fotku jak to máš provedeny
OK zítra to vyfotím, ale nebude z toho moc poznat, jelikož jsem našel takové trafo, které se mi podařilo dostat dovnitřku CO2 a napojit na vypínač. Takže jak zapnu CO2, tak se automaticky pustí předehřev. Je na 42 voltů a bere 80W.
Potřeboval bych aby měl den mnohem více hodin, ať stihnu alespoň zlomek toho co plánuji. (www.coolsvatba.cz)

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: Napojení hasičáku na COčko

#11 Nový příspěvek od Terablick »

Mám k COčku taky "vybrakovanej" hasičák a šlape dobře. Při současné venkovní teplotě naprosto bez problému. Ale nevím jestli je jen vyndaná trubka, nebo je tam víc úprav. Dělala to nějaká firma co ty plyny plní a prodává svářecí techniku atd. Doneseš jim hasičák (musí splňovat nějaké maximální stáří atd) a oni ti buď daj hned výměnou jinej už upravenej (je natřenej na černo a označenej jako lahev pro CO) a nebo si počkáš až upraví tu tvojí. Cena úpravy je myslím 180,- Kč. Asi tam bude i něco navíc, protože to opravdu nezamrzá atd. Každopádně můžu doporučit. Funguje naprosto skvěle a je to za pár korun. Žádné vyhřívání samozřejmě nemám. Naprosto běžný (původní) kohout s regulací a budíkem. Nic víc.
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

Uživatelský avatar
olin
Příspěvky: 990
Registrován: ned črc 08, 2007 11:17 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Napojení hasičáku na COčko

#12 Nový příspěvek od olin »

U nás měním flašky z hasičáku normálně výměnou za cca 200,-. Na redukčním ventilu jsem musel jen vyměnit matku, kterou jsem koupil v krámku se svářecí technikou. Myslím že takovou matku koupíš v každým takovým obchůdku u nějakýho menšího soukromníčka, ale když půjdeš třeba do linde, tak tam na 99% mít nebudou.
Sám mám COčko 150A a problémy se zamrzáním jsem nikdy nepoznal. U těhle menších COček když vaříš na větší výkon delší dobu (někdy stačí i 10 min), tak ti mašinu dřív než zamrzne láhev vypne tepelná pojistka.
Dejte mi na to pár lidí a já to udělám.....
PRSKAVEC

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: Napojení hasičáku na COčko

#13 Nový příspěvek od Terablick »

Tak já matku neměnil (možná mění i závit při té "přestavbě" a pokud jde o vypínání COčka, mám taky 150 a nikdy se mi nestalo ani třeba po hodině vaření prakticky v kuse, že by se vyplo nebo by zamrzla lahev. Zkrátka jede furt ;-). Je to nějaké "poloprofi" (kvalitní) COčko. Koupil jsem ho z druhé ruky za 10 000,- (před asi 5ti lety).
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

dms
Příspěvky: 326
Registrován: pon srp 10, 2009 1:08 pm

Re: Napojení hasičáku na COčko

#14 Nový příspěvek od dms »

Mne sa vypina tak ako bolo popisane vyssie :) (teda CO-cko, invertor na obalovane elektrody mam profi, ten som este neprehrial :)), ale to zavisi od "ucinnika": 150 A / 25%, 100 / 50% (taketo tabulky su pre kazdu zvaracku, len niektori vyrobcovia to pisu malymi pismenami :)).
Ty to budes potom mat 150A/100% :)...
Tusim sa vravi, ze pre normalnu pracu, treba mat ten "ucinnik" aspon 60%, teda 60% z casovej jednotky mozes zvarat vkuse (pri deklarovanom prude).

To moje CO ma 120A/40%, cize z desat minutovej casovej jednotky pri 120A dokaze bez priehriatia zvarat 4 minuty :)...

Uživatelský avatar
olin
Příspěvky: 990
Registrován: ned črc 08, 2007 11:17 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Napojení hasičáku na COčko

#15 Nový příspěvek od olin »

Terablick píše:Tak já matku neměnil (možná mění i závit při té "přestavbě" a pokud jde o vypínání COčka, mám taky 150 a nikdy se mi nestalo ani třeba po hodině vaření prakticky v kuse, že by se vyplo nebo by zamrzla lahev. Zkrátka jede furt ;-). Je to nějaké "poloprofi" (kvalitní) COčko. Koupil jsem ho z druhé ruky za 10 000,- (před asi 5ti lety).
Já to COčko koupil jako funglovku za 5000,- od maníka, kterej je nakupoval ve velkým v nějakým obchoďáku v reichu (určitě si nepřihodil jen 500,-/ks), takže se od něj nemůžou čekat žádný zázraky. Mám ho 6 let a docela často používám a až teď začlo zlobit. Zrovna včera jsem objednával novej hořák (stál za prd už od začátku) a nějaký drobnosti celkem za cca 1800,-, takže počítám, že budu mít zase na nějakou dobu klid.
Dejte mi na to pár lidí a já to udělám.....
PRSKAVEC

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy“