Napojení hasičáku na COčko

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Mikro
Příspěvky: 2318
Registrován: stř črc 04, 2007 11:36 am
Bydliště: Dětmarovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Napojení hasičáku na COčko

#16 Nový příspěvek od Mikro »

olin píše:
Terablick píše:Tak já matku neměnil (možná mění i závit při té "přestavbě" a pokud jde o vypínání COčka, mám taky 150 a nikdy se mi nestalo ani třeba po hodině vaření prakticky v kuse, že by se vyplo nebo by zamrzla lahev. Zkrátka jede furt ;-). Je to nějaké "poloprofi" (kvalitní) COčko. Koupil jsem ho z druhé ruky za 10 000,- (před asi 5ti lety).
Já to COčko koupil jako funglovku za 5000,- od maníka, kterej je nakupoval ve velkým v nějakým obchoďáku v reichu (určitě si nepřihodil jen 500,-/ks), takže se od něj nemůžou čekat žádný zázraky. Mám ho 6 let a docela často používám a až teď začlo zlobit. Zrovna včera jsem objednával novej hořák (stál za prd už od začátku) a nějaký drobnosti celkem za cca 1800,-, takže počítám, že budu mít zase na nějakou dobu klid.
Eurokoncovku hořáku to předpokládám nemá, nemáš problémy sehnat běžné spotřební díly, jako jsou průvlaky atd. ?

Uživatelský avatar
olin
Příspěvky: 990
Registrován: ned črc 08, 2007 11:17 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Napojení hasičáku na COčko

#17 Nový příspěvek od olin »

Mikro píše: Eurokoncovku hořáku to předpokládám nemá, nemáš problémy sehnat běžné spotřební díly, jako jsou průvlaky atd. ?
Euro nemá. Průvlaky jsou k sehnání všude, včetně supermarketů, jen podávací kladku jsem nesehnal nikde v kamenným, ale na webu bez problému za nějakých 90,-. Drát kupuju klasiku 5kg a všechny díly se daj koupit, nebo nějak nahradit. Si myslím, že za ty prachy to byl dobrej kauf a že se ta mašinka už několikanásobně zaplatila.
Dejte mi na to pár lidí a já to udělám.....
PRSKAVEC

Uživatelský avatar
olin
Příspěvky: 990
Registrován: ned črc 08, 2007 11:17 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Napojení hasičáku na COčko

#18 Nový příspěvek od olin »

Tak včera jsem dal novej hořák, protože starej zlobil. Jen hubici jsem nechal starou, protože madam z e-shopu mi zabalila něco jiného, než jsem si objednal. Hubice totiž byla tenčí a průvlak má taky menší závit, než ty co mám nakoupený do zásoby. Tady je můj starej hořák:
Obraz077.jpg
Jen se nesmějte tý zahradní hadici :) . Tu původní jsem nechtěně zničil, tak jsem to vyřešil tímhle způsobem.
Na dalších fotkách je celá svářečka už s novým hořáken (ale starou hubicí :) ) a s flaškou z hasičáku. Jo, a mašina je německá výroba a ne žádná čína....
Přílohy
Obraz076.jpg
Obraz075.jpg
Obraz073.jpg
Dejte mi na to pár lidí a já to udělám.....
PRSKAVEC

Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 4463
Registrován: stř črc 04, 2007 6:20 pm
Bydliště: Prostějovsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Napojení hasičáku na COčko

#19 Nový příspěvek od Roman »

Tak se mi podařilo sehnat 6kilové hasičák s ventilem na budiky a problém mám vyřešen. Dneska proběhne kompletace a zkouška. 8) 8)
http://www.traktorista.estranky.cz
Zetor 5718
domádo new holland TCE 45 r.v. 2009
motorobot PF 61 r.v. 1957
kultivátor MS 06 r.v. 1995

Hučak
Příspěvky: 5
Registrován: čtv lis 05, 2009 8:14 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Napojení hasičáku na COčko

#20 Nový příspěvek od Hučak »

Tu matku normalne koupis v každem obchode ze svařeci technikou.A byt tebou tak ten hasičak vypustim protože v tom neni jen čiste co2,ale je tam ješte jakysi bordel a zasira to trubičky a všechno ostatni.Taky jsem si sehnal stare hasičaky a vypustil jsem je a nastřikal je načernou matnou barvi.Sundal jsem rukojet a zavezl jsem je vymenit do firmy co plni hasičaky a vymenym zpusobem mi to vymenili.Stoji to zhruba 150 korun bez papiru.Ale jestli ho budeš vypouštet tak ho pořadne drž protože je tam dost tlaku a zamrza ventyl.Tak to vypouštej v malich davkach.A nelekni se,protože to dymi.

Uživatelský avatar
bastardtraktor
Příspěvky: 4633
Registrován: sob zář 22, 2007 2:25 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Napojení hasičáku na COčko

#21 Nový příspěvek od bastardtraktor »

To teda čumim, jak je všude lacino a tady draho !!!
Kupuju CO plyn ve flašce z hasičáku výmenným způsobem za 300 s papírem, za 250 bez papíru.
Nevíte někdo, kde je to tydy v západních čechách levnější
V kraji od Plzně na západ - tedy Nýřany, Stříbro, Tachov atd ?

A kolik kflašek plynu spotřebujete průměrně na 15 kg cívku drátu ?
mam dojem, že toho plynu vyplácam nejak moc.
Platím daleko víc za plyn, než za drát.
Drát jsem teď už 2x pořídil za 250 Kč za 15 kg
a tech flašek na to vaplantam tak pět, šest nejméně.

asi mi to nekde utíká
a ty ventily na flaškách taky někdy zloběji
ooooooooooooo

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy“