Jednočinné pístnice na čelní nakladač

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
127helger
Příspěvky: 179
Registrován: pát říj 24, 2008 10:54 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Jednočinné pístnice na čelní nakladač

#1 Nový příspěvek od 127helger »

Zdravím, mužu použit jednočiné pistnice na nakladač na zvenadaní? Prosím o odpověď
Naposledy upravil(a) 127helger dne úte zář 22, 2009 8:04 pm, celkem upraveno 1 x.

127helger
Příspěvky: 179
Registrován: pát říj 24, 2008 10:54 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Dotaz na nakladač

#2 Nový příspěvek od 127helger »

nikdo nic neví

Uživatelský avatar
ola
Příspěvky: 6098
Registrován: úte říj 21, 2008 8:09 pm
Bydliště: Kůsek od Vsetína

Re: Jednočinné pístnice na čelní nakladač

#3 Nový příspěvek od ola »

Ahoj,nejsu sice žádný hydraulikan aľe myslím si,že pokáď bys to měl dostatečně těžké aby sa to vracalo samo důľe tak jo,akorát s tým asi moc nezarýpíš do země,no zaséj by tam hrála roli váha a břit.
Čím věčí kladivo, tým věčí odborník, kurva podaj ně to pořádné kladivo!
Kůkni na triála.http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... =2&t=19240

Uživatelský avatar
zde
Příspěvky: 2715
Registrován: ned dub 19, 2009 6:45 pm
Bydliště: H.Srnie

Re: Jednočinné pístnice na čelní nakladač

#4 Nový příspěvek od zde »

127helger píše:Zdravím, mužu použit jednočiné pistnice na nakladač na zvenadaní? Prosím o odpověď


proto bych se chtel zeptat, zda je mozne jednocinnou upravit na dvoucinnou ?[/quote]



samozrejme ze ano vyvrtas 2 dieru a navaris vsuvku so zavitom aky potrebujes a do piestnice pridas jeden zapich a manzety otocis proti sebe ak je kratke teliesko na manzety tak stocit a nalisovat nove teliesko ,zavarit a hotovo. je to jednoduche .vela stastia[/quote] dam obrazok
Přílohy
uprava valca.jpg
Naposledy upravil(a) zde dne úte zář 22, 2009 9:09 pm, celkem upraveno 1 x.

127helger
Příspěvky: 179
Registrován: pát říj 24, 2008 10:54 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Jednočinné pístnice na čelní nakladač

#5 Nový příspěvek od 127helger »

však to by byli zatáhle takže by neměl být problem ale spíše kdybych to zvednul ať mi to udrží

Uživatelský avatar
ola
Příspěvky: 6098
Registrován: úte říj 21, 2008 8:09 pm
Bydliště: Kůsek od Vsetína

Re: Jednočinné pístnice na čelní nakladač

#6 Nový příspěvek od ola »

127helger píše:však to by byli zatáhle takže by neměl být problem ale spíše kdybych to zvednul ať mi to udrží
Ahoj,samozřejmě,že ti to zvedlé udrží,na vysokozdvižném vozíku sů také jednočinné.
Čím věčí kladivo, tým věčí odborník, kurva podaj ně to pořádné kladivo!
Kůkni na triála.http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... =2&t=19240

petr j
Příspěvky: 537
Registrován: úte říj 21, 2008 4:39 pm
Bydliště: Budějce

Re: Jednočinné pístnice na čelní nakladač

#7 Nový příspěvek od petr j »

zde píše:proto bych se chtel zeptat, zda je mozne jednocinnou upravit na dvoucinnou ?
dá se to předělat, ale jen u malého procenta hydraulickejch válců. ty jednočinné totiž v 99% nemaj na pístní tyči píst a jediné těsnění v takovém válci je v uzavírací matce, zkrz kterou prochází pístní tyč ven

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 3940
Registrován: úte črc 03, 2007 10:29 pm
Bydliště: Dithmari villa

Re: Jednočinné pístnice na čelní nakladač

#8 Nový příspěvek od rezis »

S tou předělávkou na dvojčinné bych to neviděl tak jednoduše. Ony ty pístní tyče vývají zanačného průměru takže i když by se úprava udělala tak síla kterou by to vyvíjelo při zásunu by byla nicotná.
Bydlím v Dětmarovicích udal bych i ulici, ale bohužel je tady nemáme

Uživatelský avatar
zde
Příspěvky: 2715
Registrován: ned dub 19, 2009 6:45 pm
Bydliště: H.Srnie

Re: Jednočinné pístnice na čelní nakladač

#9 Nový příspěvek od zde »

petr j píše:
zde píše:proto bych se chtel zeptat, zda je mozne jednocinnou upravit na dvoucinnou ?
dá se to předělat, ale jen u malého procenta hydraulickejch válců. ty jednočinné totiž v 99% nemaj na pístní tyči píst a jediné těsnění v takovém válci je v uzavírací matce, zkrz kterou prochází pístní tyč ven
tak to neviem ale prerabal som ich uz dost som sustruznik 20 rokov a vzdy tam bolo teliesko ,ked kratke tak sa stocilo stare ,podtocila piestna tyc a nalisovalo nove a sirsie teleso s 2 drazkami a zozadu zavarilo :)

Uživatelský avatar
zde
Příspěvky: 2715
Registrován: ned dub 19, 2009 6:45 pm
Bydliště: H.Srnie

Re: Jednočinné pístnice na čelní nakladač

#10 Nový příspěvek od zde »

rezis píše:S tou předělávkou na dvojčinné bych to neviděl tak jednoduše. Ony ty pístní tyče vývají zanačného průměru takže i když by se úprava udělala tak síla kterou by to vyvíjelo při zásunu by byla nicotná.
no ono je to u kazdeho tak aj u orginalu .napr http://www.czechtrade.net/winfoto.php?i ... 0&h=341unc 060 to ma podla teba ako ?iba tak ako som to kreslil

127helger
Příspěvky: 179
Registrován: pát říj 24, 2008 10:54 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Jednočinné pístnice na čelní nakladač

#11 Nový příspěvek od 127helger »

mám to udělat z těch jednočiných ty mají zatažené kolem 100cm a vytahnute 180cm pak mám ještě 2 z avie které mají zatažené 45cm a vytahnute 85cm to se mi zda málo

Uživatelský avatar
zde
Příspěvky: 2715
Registrován: ned dub 19, 2009 6:45 pm
Bydliště: H.Srnie

Re: Jednočinné pístnice na čelní nakladač

#12 Nový příspěvek od zde »

127helger píše:mám to udělat z těch jednočiných ty mají zatažené kolem 100cm a vytahnute 180cm pak mám ještě 2 z avie které mají zatažené 45cm a vytahnute 85cm to se mi zda málo
pozri tento nakladac http://www.nasetraktory.com/forum/viewt ... r&start=15

petr j
Příspěvky: 537
Registrován: úte říj 21, 2008 4:39 pm
Bydliště: Budějce

Re: Jednočinné pístnice na čelní nakladač

#13 Nový příspěvek od petr j »

zde píše:
petr j píše:
zde píše:proto bych se chtel zeptat, zda je mozne jednocinnou upravit na dvoucinnou ?
dá se to předělat, ale jen u malého procenta hydraulickejch válců. ty jednočinné totiž v 99% nemaj na pístní tyči píst a jediné těsnění v takovém válci je v uzavírací matce, zkrz kterou prochází pístní tyč ven
tak to neviem ale prerabal som ich uz dost som sustruznik 20 rokov a vzdy tam bolo teliesko ,ked kratke tak sa stocilo stare ,podtocila piestna tyc a nalisovalo nove a sirsie teleso s 2 drazkami a zozadu zavarilo :)
pokud je to pístní tyč s pístem ( jak píšeš ty ) , je stejně třeba dotěsnit uzavírací matku, kde bývá jen stěrka ale né utěsnění. jak jsem ale psal, v tomhle provedení, s pístem uvnitř, je jednočinnejch minimum, protože je to moc komplikované, jak výrobou, tak problémy s vytlačovaným vzduchem pod pístem. po předělání jednočinné, jak psal rezis, díky malé ploše, na kterou působí tlak ze strany pístnice, bude mít v tom směru i menší sílu

Uživatelský avatar
zde
Příspěvky: 2715
Registrován: ned dub 19, 2009 6:45 pm
Bydliště: H.Srnie

Re: Jednočinné pístnice na čelní nakladač

#14 Nový příspěvek od zde »

dá se to předělat, ale jen u malého procenta hydraulickejch válců. :tyty: ty jednočinné totiž v 99% nemaj na pístní tyči píst a jediné těsnění v takovém válci je v uzavírací matce, zkrz kterou prochází pístní tyč ven[/quote]
:shock:


pokud je to pístní tyč s pístem ( jak píšeš ty ) , je stejně třeba dotěsnit uzavírací matku, kde bývá jen stěrka ale né utěsnění. jak jsem ale psal, v tomhle provedení, s pístem uvnitř, je jednočinnejch minimum,
:nene:


protože je to moc komplikované, jak výrobou, tak problémy s vytlačovaným vzduchem pod pístem. :tyty:
vzduch ? pri dvojcinom asi tazko ten sa odvzdusny sam .,
po předělání jednočinné, jak psal rezis, díky malé ploše, na kterou působí tlak ze strany pístnice, bude mít v tom směru i menší sílu[/quote]
to je jasne ale pri dvojcinych to inak nejde :vztek: :vztek: :vztek: preto sa pouziva tato strana pre mensi vykon ,sak uz to pochopte :vztek: :vztek: :vztek: :vztek:
Přílohy
uprava valca koniec.jpg

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 3940
Registrován: úte črc 03, 2007 10:29 pm
Bydliště: Dithmari villa

Re: Jednočinné pístnice na čelní nakladač

#15 Nový příspěvek od rezis »

Tu jde hlavně o to že u jednočiných je často vniřní průměr válce (diry) jen o velmi málo větší než průměr pístní tyče. Není tam tedy kam dělat nějaké zápichy.A další věci. Taková přestavba je pak zbytečně náročná a pístnice má maximálně sílu zasunout same sebe.
Bydlím v Dětmarovicích udal bych i ulici, ale bohužel je tady nemáme

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy“