Budík na tlak oleje

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
skolnik
Příspěvky: 468
Registrován: úte črc 17, 2007 6:24 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Budík na tlak oleje

#1 Nový příspěvek od skolnik »

mám v traktůrku motor z m22 po go parkrát se mě stalo že mě čidlo vynachalo kontrolka přestala svítit podrobným skoumáním jsem zjistil že to bude čidlo co zlobí říkal jsem si že bych napojil do mazací soustavy nákej tlakovej budík který by ukazoval tlak oleje třeba jak měli liazky jaké máte skušenosti nebo nahradit čidlo novým jiným nevím :-/

AlexTc
Příspěvky: 1418
Registrován: sob říj 25, 2008 2:45 pm
Bydliště: okr. Tachov

Re: Budík na tlak oleje

#2 Nový příspěvek od AlexTc »

Používám na RS09 4válec oboje, čidlo i budík. Když jsem RS koupil tak byl vývod zaslepený, má tam být v originále budík. Nejdřív jsem koupil jen čidlo a potom jsem dodatečně namontoval budík.Připojený je to přes trubku a hadičku co se používá na brzdy,ta brzdová kostka má dokonce schodný závit s čidlem. Čidlo běhá bez problémů celou dobu co to mám, typ ti nepovím,prostě jsem naběhl do prodejny kde mají díly na traktory,měli stejně jen jedno tak jsem ho zkusil.
2009-09-02-025.jpg
2009-09-02-027.jpg
2009-09-02-032.jpg

Uživatelský avatar
Frantík
Příspěvky: 706
Registrován: pát črc 27, 2007 11:15 am
Bydliště: Plzeň

Re: Budík na tlak oleje

#3 Nový příspěvek od Frantík »

Taky používam kombinaci kontrolka a budík. Nejlevnější používam z velkýho žigula. Přístrojovka celá cca 300kč na vrakáči a čidlo nový 200kč. Ale pokud někde stojí starej moskal, volha, ..... tak tam je budík zakombonovanej do celku, ale lze vypreparovat + čidlo na motoru. Nebo použít mechanický tlakoměr s hadičkou. Potřeba odvzdušnit k řádné fci, zato nepotřebuje proud.
Když mùžu, pomùžu a poradim a občas kecam. :-)

Uživatelský avatar
zetkamz
Příspěvky: 555
Registrován: stř črc 04, 2007 9:33 am
Bydliště: Uh.Hradiště

Re: Budík na tlak oleje

#4 Nový příspěvek od zetkamz »

Mám na oktávce obojí - těsně u čidla t-kus a hadičku na budík s přístrojovkou ze zetora...
Host do domu - čagan do ruky

skolnik
Příspěvky: 468
Registrován: úte črc 17, 2007 6:24 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Budík na tlak oleje

#5 Nový příspěvek od skolnik »

právě ten mechanickej by mě zajímal nevím z čeho shánět někde jsem četl že z liazky ale u nás nic nemůžu sehnat a nerad bych kupoval dvakrát pod čidlo dát kostku nemohu čidlo tvoří zaroven šroub co drží trubku k od. olejovýmu čističi ale použil bych taky hdici a napojil na tlak někde jinde to by se dalo ale nevím jaký mechanický budík a z čeho by byl nejlepší

Uživatelský avatar
Frantík
Příspěvky: 706
Registrován: pát črc 27, 2007 11:15 am
Bydliště: Plzeň

Re: Budík na tlak oleje

#6 Nový příspěvek od Frantík »

Nechci kecat, ale mam dojem, že i Erka měla budík mechanickej a vedenej šlauch od motoru. A co sem stačil obkoukat, tak mi přišel stejnej jako tlak vzduchu od liány, Tatry atd. Dokonce snad i Aviatika ho má. Je to ten co je tu vyfocenej.
Když mùžu, pomùžu a poradim a občas kecam. :-)

Uživatelský avatar
radas
Příspěvky: 3191
Registrován: ned úno 03, 2008 7:35 pm
Bydliště: Orlová

Re: Budík na tlak oleje

#7 Nový příspěvek od radas »

co tam dát budík na vzduch 0-10 atm. obyč v plastu je za cca 50 kč :) . v případě zájmu vyfotím

AlexTc
Příspěvky: 1418
Registrován: sob říj 25, 2008 2:45 pm
Bydliště: okr. Tachov

Re: Budík na tlak oleje

#8 Nový příspěvek od AlexTc »

skolnik píše:právě ten mechanickej by mě zajímal nevím z čeho shánět někde jsem četl že z liazky ale u nás nic nemůžu sehnat a nerad bych kupoval dvakrát pod čidlo dát kostku nemohu čidlo tvoří zaroven šroub co drží trubku k od. olejovýmu čističi ale použil bych taky hdici a napojil na tlak někde jinde to by se dalo ale nevím jaký mechanický budík a z čeho by byl nejlepší
Tak se koukni na ty moje fotky,vždyť máme uplně stejnej motor až na ty dva válce navíc u mě. Stačí vyměnit průchozí šroub co drží trubku mezi motorem a tím odstředivým filtrem, tam co je teď napojená ta hadice jsem měl to čidlo původně, v originále je odtud vyvedený budík

Budík:
http://www.aukro.cz/item728614886_tlako ... _leta.html
http://www.nasetraktory.com/forum/viewt ... &view=next

skolnik
Příspěvky: 468
Registrován: úte črc 17, 2007 6:24 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Budík na tlak oleje

#9 Nový příspěvek od skolnik »

téměř stejné jsou ale tam kde mám čidlo já(pravá strana myšleno od setrváku pod pravou vložkou válců na bloku) je jemnej zavit čidlo slouží zároven jako průtokový šroub tak jsem si říkal že bych do trubky co vede olej do odstředivky navrtal díru navařil trubičku a spojil s mechanickým budíkem a hotovo pokud by z avky mohl být tak vím o jedné zvrakované tam možná budík je musím se tam zajít podívat, ještě se zeptám když bude budík prípojen na průtokovém potrubí bude fungovat stejně jako kdyby byl pripojen solo a tlak u budíku končil nemá to vliv na funkčnost snad mě rozumíte rád bych to nafotil ale foták umřel a staré fotky mám uložene v práci a firma předělává server tak se k nim nedostanu

skolnik
Příspěvky: 468
Registrován: úte črc 17, 2007 6:24 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Budík na tlak oleje

#10 Nový příspěvek od skolnik »

to Alex at se dívám jak se dívám nemohu rozpoznat kde to máš napojené myšleno tu hadici máš veliké fotky já mám totiž pocit že by to čidlo moje mělo být uplně někde jinde nikd v příručkách jsem to neoběvil

Uživatelský avatar
Franta.cz
Příspěvky: 8742
Registrován: úte říj 21, 2008 4:10 pm
Bydliště: Příbram na Mor.

Re: Budík na tlak oleje

#11 Nový příspěvek od Franta.cz »

Ty mechanický budíky byly ve stare Líze,Tatře,Avii i v Zetoru.
skolnik píše: když bude budík prípojen na průtokovém potrubí bude fungovat stejně jako kdyby byl pripojen solo a tlak u budíku končil nemá to vliv na funkčnost snad mě rozumíte
Tohle nemá vliv na funkci :smich:

Uživatelský avatar
Casser X
Příspěvky: 415
Registrován: čtv pro 13, 2007 6:47 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Budík na tlak oleje

#12 Nový příspěvek od Casser X »

:smich: Myslíš na funkci agronoma? :smich: :smich: :D

Uživatelský avatar
Franta.cz
Příspěvky: 8742
Registrován: úte říj 21, 2008 4:10 pm
Bydliště: Příbram na Mor.

Re: Budík na tlak oleje

#13 Nový příspěvek od Franta.cz »

Tak na tu už vůbec ne :smich:

AlexTc
Příspěvky: 1418
Registrován: sob říj 25, 2008 2:45 pm
Bydliště: okr. Tachov

Re: Budík na tlak oleje

#14 Nový příspěvek od AlexTc »

skolnik píše:to Alex at se dívám jak se dívám nemohu rozpoznat kde to máš napojené myšleno tu hadici máš veliké fotky já mám totiž pocit že by to čidlo moje mělo být uplně někde jinde nikd v příručkách jsem to neoběvil
Tady to máš přímo na tvém motoru. Z víka rozvodů je vyvedená trubka k odst. filtru. Mám tam průchozí šroub která má ještě díru se závitem v hlavě, buď se tám dá natočit přímo čidlo nebo napojit další trubka k budíku. Podle poslední fotky tam to čidlo dokonce máš.Teda jestli je to čidlo.
traktor_033 (Large).jpg
traktor_036 (Large).jpg
traktor_047 (Large).jpg

AlexTc
Příspěvky: 1418
Registrován: sob říj 25, 2008 2:45 pm
Bydliště: okr. Tachov

Re: Budík na tlak oleje

#15 Nový příspěvek od AlexTc »

48dpm68.jpg

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy“