Budík na tlak oleje

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
skolnik
Příspěvky: 468
Registrován: úte črc 17, 2007 6:24 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Budík na tlak oleje

#16 Nový příspěvek od skolnik »

tak to teda koukám moje fotky ....já je mám někde na starém servru v práci snad je správce nasmaže ....ano je tam to čidlo ale právě že zároven drží trubku nestačilo by závitem na talší odbočku pravě proto jsem si říkal že bych udělal odbočku až na trubce k odstředivce ale právě nevím jak se bude budík chovat když bude napojen na průtokovém potrubí které vede do odstředivky jestli nepotřebuje stálý tlak k tomu aby fungoval potom bych ho mudel napojit nekde jinde i ty máš kostku a budík s čidlem pořád pod tlakem a odstředivý ol.filtr tam nemáš

AlexTc
Příspěvky: 1418
Registrován: sob říj 25, 2008 2:45 pm
Bydliště: okr. Tachov

Re: Budík na tlak oleje

#17 Nový příspěvek od AlexTc »

Mám to samé co ty,odstředivý filtr. Zahoď to čidlo co drží tu trubku a nahraď ho průchozím šroubem který má v hlavě ještě otvor se závitem, asi 10mm.Nebo si jí tam vyvrtat a vytočit závit.Tam můžeš natočit nové čidlo nebo napojit budíka. V zimě po startu jde budík až za roh někam za 10 Bar. Po ohřátí oleje se drží okolo 2-3 Bar za provozu. Pravděpodobně už mám vyběhaný čerpadlo. Nový mám dokonce od tebe,ale zatím leží ve skříni

AlexTc
Příspěvky: 1418
Registrován: sob říj 25, 2008 2:45 pm
Bydliště: okr. Tachov

Re: Budík na tlak oleje

#18 Nový příspěvek od AlexTc »

Závit čidla je 10mm,průchozí šroub 14mm. Vyfocený čidlo bylo ve Favoritu, rozpínací tlak 0,3-0,5Bar
P9070098.jpg
P9070103.jpg
P9070104.jpg

skolnik
Příspěvky: 468
Registrován: úte črc 17, 2007 6:24 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Budík na tlak oleje

#19 Nový příspěvek od skolnik »

tak teprve tet jsem si všiml toho přechodu a zároven to pochopil super dokonce mám pocit že ten šroub s průchozím vnitřním závitem doma mám díky za podrobnější foto kde je to dobře vidět udělám to takhle jak to máš ty ještě se zeptám ta kostka je taky z favorita čidlo co tam máš je favoritácký ja budu muset náky koupit sic doma náké mám(dily skoda 100) ale je to všechno starý tak radši koupím nový tak abych to nekupoval dvakrát budík snad seženu aviácký ze vzduchu myslíž že by tato kombince mohla být.

AlexTc
Příspěvky: 1418
Registrován: sob říj 25, 2008 2:45 pm
Bydliště: okr. Tachov

Re: Budík na tlak oleje

#20 Nový příspěvek od AlexTc »

Asi je to Š120 http://www.zbozi.cz/?q=rozvodka%20brzd& ... gFd&page=1
To čidlo je pravděpodobně Favorit, Š120 a určitě by pasovalo i jinam. http://www.zbozi.cz/?r=hint&q=olejov%C3 ... ADna%C4%8D
Na měření tlaku oleje by to chtělo budíka který má nějakou líp ocejchovanou stupnici, něco takovýho http://www.aukro.cz/item732551222_stary_tlakomer.html. Todle se mi už moc nelíbí http://www.nadas.cz/z2714-tlakomer-olej ... karosa-sor

skolnik
Příspěvky: 468
Registrován: úte črc 17, 2007 6:24 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Budík na tlak oleje

#21 Nový příspěvek od skolnik »

tak tomu říkám odborná vyčerpavající pomoc 8) moc děkuji

Uživatelský avatar
Lukashil
Příspěvky: 6541
Registrován: sob čer 27, 2009 11:35 pm
Bydliště: okr. Kutná Hora

Re: Budík na tlak oleje

#22 Nový příspěvek od Lukashil »

Pratele, uz se vam nekdy stalo ze by ten aviacky budik na olej nebo i na vzduch kecal? Kdyz ho zkusim na kompresoru nafoukanem na 8 ukazuje 5,5..... na nem se asi nic serizovat neda ze? Dekuji
Stydím se za tuto zem

Pavel
Příspěvky: 8261
Registrován: sob črc 07, 2007 12:56 pm
Bydliště: dobrovice u mb

Re: Budík na tlak oleje

#23 Nový příspěvek od Pavel »

beznej jev ze budik keca z kus ho porovnat z jinym

*123
Příspěvky: 561
Registrován: pon pro 28, 2020 7:28 pm
Bydliště: čm vysočina

Re: Budík na tlak oleje

#24 Nový příspěvek od *123 »

Ty staré tlakoměry se nastavit daly, otázka je, jestli ti třeba nekecá tlakoměr na kompresoru

Uživatelský avatar
Lukashil
Příspěvky: 6541
Registrován: sob čer 27, 2009 11:35 pm
Bydliště: okr. Kutná Hora

Re: Budík na tlak oleje

#25 Nový příspěvek od Lukashil »

Se starym budikem v traktoru kompresor souhlasil, jenze budik byl osklivej tak jsem ho vymenil........

Cim by se dal seridit?
Stydím se za tuto zem

*123
Příspěvky: 561
Registrován: pon pro 28, 2020 7:28 pm
Bydliště: čm vysočina

Re: Budík na tlak oleje

#26 Nový příspěvek od *123 »

Uvnitř - rozebrat

Uživatelský avatar
Lukashil
Příspěvky: 6541
Registrován: sob čer 27, 2009 11:35 pm
Bydliště: okr. Kutná Hora

Re: Budík na tlak oleje

#27 Nový příspěvek od Lukashil »

Uz jsem na to prisel kde bohuzel az pozde takze uz to nerozdychal. Jinak dal jsem jiny a zda se ukazuje o 50kpa vic ale to nebudu resit, to uz muze fakt kecat budik na kompresoru nebo soucet odchylek
Stydím se za tuto zem

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy“