Přerušovač - blinkry POMOC

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
Gabo
Příspěvky: 480
Registrován: pon srp 13, 2007 9:32 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Přerušovač - blinkry POMOC

#1 Nový příspěvek od Gabo »

Prosím o pomoc při zapojení blinkrů. Nevím si rady s přerušovačem, :-/ jak má být zapojen??? Je na něm symbol + ten je jasný, ale P :-/ nevím a Z :-/ nevím. Máte někdo, nebo namalujte jednoduché šéma, jak to zapojit. Pro úplnost: jde o přerušovač, přepínač, kontrolku, nemám varovné jen tohle. PLS poraďte. Díky. 8)

Uživatelský avatar
Franta.cz
Příspěvky: 8745
Registrován: úte říj 21, 2008 4:10 pm
Bydliště: Příbram na Mor.

Re: Přerušovač - blinkry POMOC

#2 Nový příspěvek od Franta.cz »

+ na to jde drát z přepínače.A jeden z těch zbývajícíh jde na ukostřenou žárovku v blinkrech.Klidně můžeš zkusit , který to je.

Uživatelský avatar
Skoda130Rs
Příspěvky: 746
Registrován: pon říj 27, 2008 8:33 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: Přerušovač - blinkry POMOC

#3 Nový příspěvek od Skoda130Rs »

mě se zdá že P je na žárovku, a Z je výstrahovka kdysi sem to jaksi zapojil na traktoru a blikali mi všechny 4, tak sem jeden odpojil a šlapalo to jak parádně
Obluda
PF-62
MZ ETZ 250
Škoda Favorit 136L
ČZ 175/470 Sport

Uživatelský avatar
_luky_
Příspěvky: 809
Registrován: čtv pro 25, 2008 12:23 pm
Bydliště: kdesi u Berouna

Re: Přerušovač - blinkry POMOC

#4 Nový příspěvek od _luky_ »

Franta.cz píše:+ na to jde drát z přepínače.A jeden z těch zbývajícíh jde na ukostřenou žárovku v blinkrech.Klidně můžeš zkusit , který to je.
Oba dva jsou na žárovku - P = přední, Z = zadní. Navíc když nejsou oba zatíženy žárovkou, moc ten přerušovač nefunguje (bliká jak šílený).
Podívej se třeba do el. zapojení v manuálu k MT8-050 (ode mě). Je to tady na fóru.

Uživatelský avatar
Franta.cz
Příspěvky: 8745
Registrován: úte říj 21, 2008 4:10 pm
Bydliště: Příbram na Mor.

Re: Přerušovač - blinkry POMOC

#5 Nový příspěvek od Franta.cz »

_luky_ píše:Oba dva jsou na žárovku - P = přední, Z = zadní. Navíc když nejsou oba zatíženy žárovkou, moc ten přerušovač nefunguje (bliká jak šílený).
Podívej se třeba do el. zapojení v manuálu k MT8-050 (ode mě). Je to tady na fóru.
Pokud není zatížený žádnou žárovkou nebliká vůbec.
Pokud tam máš o žárovku míň bliká jako šílený a je to kvůli tomu aby jsi uvnitř věděl, že vlasně nedáváš znamení o změně směru jízdy.

Gabo
Příspěvky: 480
Registrován: pon srp 13, 2007 9:32 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Přerušovač - blinkry POMOC

#6 Nový příspěvek od Gabo »

_luky_ píše:
Franta.cz píše:+ na to jde drát z přepínače.A jeden z těch zbývajícíh jde na ukostřenou žárovku v blinkrech.Klidně můžeš zkusit , který to je.
Oba dva jsou na žárovku - P = přední, Z = zadní. Navíc když nejsou oba zatíženy žárovkou, moc ten přerušovač nefunguje (bliká jak šílený).
Podívej se třeba do el. zapojení v manuálu k MT8-050 (ode mě). Je to tady na fóru.
Nejsem si jistý, že by P bylo přední a Z zadní. To nedává smysl. Přece je levá a pravá strana? V tom návodu od tebe :-/ jsem to nenašel :-/ .

Uživatelský avatar
_luky_
Příspěvky: 809
Registrován: čtv pro 25, 2008 12:23 pm
Bydliště: kdesi u Berouna

Re: Přerušovač - blinkry POMOC

#7 Nový příspěvek od _luky_ »

Gabo píše:Nejsem si jistý, že by P bylo přední a Z zadní. To nedává smysl. Přece je levá a pravá strana? V tom návodu od tebe :-/ jsem to nenašel :-/ .
Je to někde až na konci...
je to tušim:
+12V na + přerušovače
pak je to rozdělený na přední a zadní. Proto je tam dvojitý přepínač. a žárovky jsou ukostřený.

Teď jsem na to kouknul. Fakt to v tom schématu neni. Nechápu...

Gabo
Příspěvky: 480
Registrován: pon srp 13, 2007 9:32 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Přerušovač - blinkry POMOC

#8 Nový příspěvek od Gabo »

_luky_ píše:
Gabo píše:Nejsem si jistý, že by P bylo přední a Z zadní. To nedává smysl. Přece je levá a pravá strana? V tom návodu od tebe :-/ jsem to nenašel :-/ .
Je to někde až na konci...
je to tušim:
+12V na + přerušovače
pak je to rozdělený na přední a zadní. Proto je tam dvojitý přepínač. a žárovky jsou ukostřený.

Teď jsem na to kouknul. Fakt to v tom schématu neni. Nechápu...
Zítra to zkusím. To by v tom byl :cert: , abych to nezapojil.
Díky.

AlexTc
Příspěvky: 1418
Registrován: sob říj 25, 2008 2:45 pm
Bydliště: okr. Tachov

Re: Přerušovač - blinkry POMOC

#9 Nový příspěvek od AlexTc »

+ se zapojí na +12V spínaných přes klíček, P nebo Z(to vyzkoušíš,jeden z nich bude blikat) se zapojí na přepínač a z přepínače vytáhneš levou a pravou stranu blinkrů

duchodce
Příspěvky: 4451
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: Přerušovač - blinkry POMOC

#10 Nový příspěvek od duchodce »

Na plus přerušovače jde proud z pojistky napájené ze spínací skřínky ze svorky označené 15 nebo 54. Konektor ozn. Z. na přerušovači připoj na středový kontakt přepínače směru. Zbylé dva kontakty na přepinači napájí levou - pravou stranu blinkrů. Konektor P na přerušovači bývá buď kontrolka nebo vývod pro přívěs podle typu přerušovače.Bývá to vyznačeno na přerušovači pro přívěs třeba údajem 2krát 21W . Pokud ho chceš použít pro přívěs musí být přepinač dvouokruhový.
Kontrolka pro jednookruhový se zapojuje na vývody na přepinači levá -pravá strana.
Je třeba dodržet Waty vyznačené na přeřušovači jinak nepracuje správně nebo se zničí. Jakýkoliv zkrat v obvodu za přerušovačem znamená jeho konec. Pojistka ho většinou nezachrání.
Pokud připojíš přívěs pararelně k žárovkám traktoru tak se změní čas blikání . Starší typy PAL to snášely.
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

AlexTc
Příspěvky: 1418
Registrován: sob říj 25, 2008 2:45 pm
Bydliště: okr. Tachov

Re: Přerušovač - blinkry POMOC

#11 Nový příspěvek od AlexTc »

Já jsem použil do traktoru elektronický přerušovač z nějakého novějšího auta, ať dám levou,pravou, výstražný nebo vlek tak bliká pořád stejně

Uživatelský avatar
staník
Příspěvky: 5478
Registrován: stř říj 22, 2008 6:13 am
Bydliště: U Nového Města na Mo

Re: Přerušovač - blinkry POMOC

#12 Nový příspěvek od staník »

Až budu doma tak se ti na to podívám,taky jsem tom sháněl na svůj traktor.Jinak to Z je tuším Závislý a je to pro vlek.
Dílna je dílna
Pokud na něco zapomenu tak mi to prosím připomeňte.

Uživatelský avatar
Miro
Příspěvky: 209
Registrován: úte říj 21, 2008 12:36 pm
Bydliště: Myjava
Kontaktovat uživatele:

Re: Přerušovač - blinkry POMOC

#13 Nový příspěvek od Miro »

Na krabičke od prerušovača býva schéma nakreslená, v mototechne by nejaké obkreslenie na papier určite pochopili :)
duchodce píše:Na plus přerušovače jde proud z pojistky napájené ze spínací skřínky ze svorky označené 15 nebo 54. Konektor ozn. Z. na přerušovači připoj na středový kontakt přepínače směru. Zbylé dva kontakty na přepinači napájí levou - pravou stranu blinkrů. Konektor P na přerušovači bývá buď kontrolka nebo vývod pro přívěs podle typu přerušovače.Bývá to vyznačeno na přerušovači pro přívěs třeba údajem 2krát 21W . Pokud ho chceš použít pro přívěs musí být přepinač dvouokruhový.
Kontrolka pro jednookruhový se zapojuje na vývody na přepinači levá -pravá strana.
Je třeba dodržet Waty vyznačené na přeřušovači jinak nepracuje správně nebo se zničí. Jakýkoliv zkrat v obvodu za přerušovačem znamená jeho konec. Pojistka ho většinou nezachrání.
Pokud připojíš přívěs pararelně k žárovkám traktoru tak se změní čas blikání . Starší typy PAL to snášely.
Čo k tomu dodať, máš recht. 8)

Gabo
Příspěvky: 480
Registrován: pon srp 13, 2007 9:32 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Přerušovač - blinkry POMOC

#14 Nový příspěvek od Gabo »

Díky pánové 8) Uvidíme kolik padne přerušovačů :D . Jdu na to :prace:

Uživatelský avatar
staník
Příspěvky: 5478
Registrován: stř říj 22, 2008 6:13 am
Bydliště: U Nového Města na Mo

Re: Přerušovač - blinkry POMOC

#15 Nový příspěvek od staník »

Různé přepínače a kontrolky a další věci včetně poloh a spínaných kontaktů najdeš na www.rotagral.cz.Já jsem dal na + proud od pojistky a na Z jsem zapojil sv. 1 přepínače (toho dvouokruhového) svorku P jsem spojil s e svorkou A na přepínači.Levou stranu traktoru jsem zapojil na svorku 2 přepínače a vlek na sv.B. Pravou stranu traktoru jsem zapojil na svorku 3 přepínače a vlek na svorku C.Pro kontrolku si vem proud jak už tady bylo psaný mezi levou a pravou stranou traktoru. Dodrž taky ty Waty na přerušovači-2*21W + 2*21W.
Dílna je dílna
Pokud na něco zapomenu tak mi to prosím připomeňte.

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy“