Škoda Favorit - karburátor

vše k motorům, včetně spojky, chlazení, palivové soustavy atd.

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
allias75
Příspěvky: 283
Registrován: stř pro 26, 2007 7:44 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Karburátor Š Favorit

#1 Nový příspěvek od allias75 »

Stane sa niečo, ak zapojím prívod paliva do favoriťackého karburátora priamo? myslím tým, že vyhodím tú bielu plastovú nádržku a tým vynechám aj spätné vedenie paliva do nádrže.

AlexTc
Příspěvky: 1418
Registrován: sob říj 25, 2008 2:45 pm
Bydliště: okr. Tachov

Re: Karburátor Š Favorit

#2 Nový příspěvek od AlexTc »

Účel skleničky je popsán v odstavci 17 a 18. Já osobně bych to zkusil. Š120 to měla na tvrdo a taky jezdila.
Note.jpg

Uživatelský avatar
_luky_
Příspěvky: 809
Registrován: čtv pro 25, 2008 12:23 pm
Bydliště: kdesi u Berouna

Re: Karburátor Š Favorit

#3 Nový příspěvek od _luky_ »

Otázka je, co na to řekne palivové čerpadlo. Takhle to jen točilo palivo dokola. Při vyřazení toho odplynovače to bude tlačit do přivřeného ventilu na karburátoru...

HonzaT.
Příspěvky: 730
Registrován: stř srp 19, 2009 10:26 pm
Bydliště: Vysočina

Re: Karburátor Š Favorit

#4 Nový příspěvek od HonzaT. »

Podávací čerpadlo pokud je tam mechanicky hnany od vačky na to neřekne vubec nic a spíš se mu při zavřeném ventilku v plovákové komoře uleví :) Pokud je plná hladina v karburátoru,tak je ventilek zavřenej,v potrubí mezi karb. a podávacím čerpadlem je tlak a podávací čerpadlo palivo nepřečerpává a páčka která dosedá na vačku na ni vlastně skoro nedosedá.Sání je přes vačku a výtlak je pružinou.Fanouš bez odplyňovače pojede a asi ani nepoznáš,že tam není a aspoň zase víc uvezeš :smich:

Uživatelský avatar
allias75
Příspěvky: 283
Registrován: stř pro 26, 2007 7:44 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Karburátor Š Favorit

#5 Nový příspěvek od allias75 »

Diky. Myslel som si, že to tak bude, ale je lepšie, keď sa človek uistí. Nemám el. čerpadlo, je to klasika AC pumpa, tej by to poškodiť nemalo.

pech.
Příspěvky: 585
Registrován: pát říj 24, 2008 7:22 am

Re: Karburátor Š Favorit

#6 Nový příspěvek od pech. »

ten plastovej kokotinec odstraňuje to, že při velmi ohřátém motoru a stání čumákem nahoru jsou obtížnější starty.... což ej vlastnost š 120, favorit tím netrpí....

tudíž zbytečné to tam není, ba naopak velice prospěšné, zvlášť v traktoru, kdy jsou náklony větší... takže nevyndavat...

Uživatelský avatar
zetkamz
Příspěvky: 555
Registrován: stř črc 04, 2007 9:33 am
Bydliště: Uh.Hradiště

Re: Karburátor Š Favorit

#7 Nový příspěvek od zetkamz »

Je spíš otázka,proč ho chceš vyndávat.......
Host do domu - čagan do ruky

Uživatelský avatar
allias75
Příspěvky: 283
Registrován: stř pro 26, 2007 7:44 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Karburátor Š Favorit

#8 Nový příspěvek od allias75 »

Ja ho zatial vonku nedávam, len si ho pripravujem, keby som menil pôvodný. Teraz mám zo Š 100 a tým pádom nemám spätné vedenie paliva do nádrže. Keby som tam dal favoriťácky, tak ho tam musím dorobiť, alebo sa zbaviť tej nádržky a fungoval by ako v starých škodovkách

jawa
Příspěvky: 157
Registrován: sob úno 20, 2010 5:53 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Škoda Favorit - karburátor

#9 Nový příspěvek od jawa »

Chlapi, nevíte čím by to mohlo být ? Mám Favorita karbec. Na LPG mi motor běží na volnoběh bez problému hezky drží otáčky. Ručička na otáčkoměru se ani nehne. Když ale jezdím na benzín, tak otáčky při volnoběh lítají nahoru a dolů a nakonec chcípne. Dělá to i když je motor zahřátý. Pokud někdo ví, tak dík za radu.

Uživatelský avatar
slavik74
Příspěvky: 280
Registrován: pon led 12, 2009 6:29 pm
Bydliště: Prievidza

Re: Karburátor - Š Favorit

#10 Nový příspěvek od slavik74 »

Skus prelistovat, pripadne napíš na forum o Škodovkach, je tam dosť odborníkov... : http://skoda.panda.cz/forum/

Uživatelský avatar
Robo
Příspěvky: 404
Registrován: pon črc 09, 2007 7:08 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Karburátor - Š Favorit

#11 Nový příspěvek od Robo »

Když jezdíš na plyn, tak z karburátoru využíváš jen klapku. Zbytek karbecu zaoxiduje takovým tím bílým svinstvem. Počítám že máš něco přicpané. Vytáhni karbec a pořádně ho pročisti.

Uživatelský avatar
Jura 136XXL
Příspěvky: 818
Registrován: čtv srp 16, 2007 10:25 pm
Bydliště: Moravská Třebová
Kontaktovat uživatele:

Re: Karburátor - Š Favorit

#12 Nový příspěvek od Jura 136XXL »

podtlak nekde unika...hadice pro posilovac brzd...a nebo mas pri pohledu zepredu na karburator na prave strane dva sroubky na krizovy sroubovak...to odsroubujes...potece z toho benzin..a mas tam membranu.,.ta bude prasknuta..tohle zkontroluj nejdriv

jawa
Příspěvky: 157
Registrován: sob úno 20, 2010 5:53 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Karburátor - Š Favorit

#13 Nový příspěvek od jawa »

Byl to obohacovač směsi. Těď už jde opět jako hodinky.

pech.
Příspěvky: 585
Registrován: pát říj 24, 2008 7:22 am

Re: Karburátor - Š Favorit

#14 Nový příspěvek od pech. »

je třeba p¨lynovku občas pořádně prohnat na benál, páč jinak hrozně trpí membrány tešnění a další serepetičky, který jsou pro dobrou funkci karbce potřeba

silvia95
Příspěvky: 82
Registrován: stř pro 17, 2008 10:02 pm

karburator skoda favorit

#15 Nový příspěvek od silvia95 »

Zdavim

prosim o pomoc s demontazou karburatora na skode favorit, ako na to? su tam 4 imbusove sroby - ten blizsie k vodicovi -sa neviem dostat ,je tam ?? pliesok. Chem poslat karburator na opravu. dakujem

Odpovědět

Zpět na „Motory“