alternator- zapojenie

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
jirik610
Příspěvky: 1774
Registrován: čtv črc 09, 2009 11:32 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: alternator- zapojenie

#16 Nový příspěvek od jirik610 »

rezis píše:
pilčikbs píše:spekulujem nad elektrickym navijakom mam zatial elektromotor o vykone 420 w prevodovku snekovu 40/1 a planetovu 5/1 asik to moc nepotiahne
Na to rovnou zapomeň. Ty hračky na 4kolky mají příkon okolo 1kW a neutáhnou nic. Ty dobré navijáky maji elektromotory s výkonem o jednu nulu větším než tvůj.
viděl jsem zbastlenej naviják ze dvou motorků ze starteru Š-felicia (jen motorky ne prevodovečka) borec tam měl dva jeden nahoře a druhej dole honilo to šneka (oba motory zároveň) šnek tocil ozubenym kolem jehož součástí byl přímo navyják ....dokázalo to vytáhnout i zapadly ARO240

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 3940
Registrován: úte črc 03, 2007 10:29 pm
Bydliště: Dithmari villa

Re: alternator- zapojenie

#17 Nový příspěvek od rezis »

jirik610 píše:
rezis píše:
pilčikbs píše:spekulujem nad elektrickym navijakom mam zatial elektromotor o vykone 420 w prevodovku snekovu 40/1 a planetovu 5/1 asik to moc nepotiahne
Na to rovnou zapomeň. Ty hračky na 4kolky mají příkon okolo 1kW a neutáhnou nic. Ty dobré navijáky maji elektromotory s výkonem o jednu nulu větším než tvůj.
viděl jsem zbastlenej naviják ze dvou motorků ze starteru Š-felicia (jen motorky ne prevodovečka) borec tam měl dva jeden nahoře a druhej dole honilo to šneka (oba motory zároveň) šnek tocil ozubenym kolem jehož součástí byl přímo navyják ....dokázalo to vytáhnout i zapadly ARO240
Ano to se ovsem pohybujem zase okolo výkonu 1,5kW. Navíc elektrika na stahování dreva atd je nereálná.
Bydlím v Dětmarovicích udal bych i ulici, ale bohužel je tady nemáme

Uživatelský avatar
fastrac8250
Příspěvky: 1505
Registrován: čtv pro 20, 2007 5:34 pm
Bydliště: košice

Re: alternator- zapojenie

#18 Nový příspěvek od fastrac8250 »

PA píše:taky by me zajimalo ,kolik a jakych spotrebicu potrebujes mit zapnutych naraz.
jinak este tvuj krajan fastrac8250 by mel mit dynamo z tanku
no ot hej zislo by sa mi :D a uz by som zajdil ekologicky

PA
Příspěvky: 651
Registrován: čtv zář 06, 2007 10:53 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: alternator- zapojenie

#19 Nový příspěvek od PA »

fastrac8250 píše:
PA píše:taky by me zajimalo ,kolik a jakych spotrebicu potrebujes mit zapnutych naraz.
jinak este tvuj krajan fastrac8250 by mel mit dynamo z tanku
no ot hej zislo by sa mi :D a uz by som zajdil ekologicky
ja myslel ,zes to ty http://www.svarforum.cz/forum/viewtopic.php?id=1389
Naposledy upravil(a) rezis dne čtv srp 13, 2009 11:06 pm, celkem upraveno 1 x.
Důvod: uprava citaci
Na mě se nemusí řvát , mě to stačí říct 16x.

petr j
Příspěvky: 537
Registrován: úte říj 21, 2008 4:39 pm
Bydliště: Budějce

Re: alternator- zapojenie

#20 Nový příspěvek od petr j »

PA, na co tam má na stejnosměrném dynamu ty diody ? já měl zrovna takovou svářečku ale bez diod a nikdy jsem je nepostrádal . materiál do 15mm to propalovalo a nad 20 mm už to neprovařilo - žádná regulace :) - honil to motor z mlátičky - něco kolem 20kW. dynamo bylo přidělané rovnou na nápravě mlátičky, pod motorem a při nahození oblouku se mlátička rozkejvala 10 cm a to to byla jedna z posledních prostějovských mlátiček, žádnej drobeček

PA
Příspěvky: 651
Registrován: čtv zář 06, 2007 10:53 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: alternator- zapojenie

#21 Nový příspěvek od PA »

joo ,to ja nevim ,pravd2podobne ani ten clovek ,co tam daval ten prispevek. vraj sel jen kolem a dal se do reci s majitelem :)
4 diody 27A a tlumivku si v takovy kontrukci dokazu predstavit napr. jako usmernovac u zdroje pro cizi buzeni. cert vi ,jak to ma zapojeny. zadruhy o tehlech konstrukcich nemam sebemensi prehled
Na mě se nemusí řvát , mě to stačí říct 16x.

Uživatelský avatar
fastrac8250
Příspěvky: 1505
Registrován: čtv pro 20, 2007 5:34 pm
Bydliště: košice

Re: alternator- zapojenie

#22 Nový příspěvek od fastrac8250 »

fastrac8250 napsal:
PA napsal:
taky by me zajimalo ,kolik a jakych spotrebicu potrebujes mit zapnutych naraz.
jinak este tvuj krajan fastrac8250 by mel mit dynamo z tanku


no ot hej zislo by sa mi a uz by som zajdil ekologicky


ja myslel ,zes to ty http://www.svarforum.cz/forum/viewtopic.php?id=1389

aha tak toto ma nenapadlo ze si aj tam :smich: ano to som ja napisal mam take doma jedno otec z toho chcel urobit zvaracku ale uz mame lepsiu 8)

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy“