firma na klzné ložiská poraďte

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
skolnik
Příspěvky: 468
Registrován: úte črc 17, 2007 6:24 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: firma na klzné ložiská poraďte

#16 Nový příspěvek od skolnik »

Tak tě asi moc nepotěším dnes jsem to oměřil a tady máš míry použil jsem k tomu tvvůj nákres
loz.JPG
je menší ale vrtá mě to hlavou kliku s eresa jsem měl doma a pri porovnání s m22tkovou byli stejné skusíš mě vyfotit tu tvoji klikovku vypadá takhle
DSC03072.JPG

Uživatelský avatar
Franta.cz
Příspěvky: 8742
Registrován: úte říj 21, 2008 4:10 pm
Bydliště: Příbram na Mor.

Re: firma na klzné ložiská poraďte

#17 Nový příspěvek od Franta.cz »

Sežeň si materiál.Tohle Ti vyrobí každý soustružník.

Uživatelský avatar
saano
Příspěvky: 1130
Registrován: pon led 05, 2009 1:23 am
Bydliště: *

Re: firma na klzné ložiská poraďte

#18 Nový příspěvek od saano »

skolnik píše:Tak tě asi moc nepotěším dnes jsem to oměřil a tady máš míry použil jsem k tomu tvvůj nákres
Příloha loz.JPG je dlouhodobě nedostupná.
je menší ale vrtá mě to hlavou kliku s eresa jsem měl doma a pri porovnání s m22tkovou byli stejné skusíš mě vyfotit tu tvoji klikovku vypadá takhle
Příloha DSC03072.JPG je dlouhodobě nedostupná.
no tak tá moja vypadá takto , je o niečo iná ale o moc nie.
Přílohy
DSC00361 [640x480].JPG
Domtra 4x4 ... viewtopic.php?f=13&t=6467 ...
e-mail : zlatomis@gmail.com

Uživatelský avatar
saano
Příspěvky: 1130
Registrován: pon led 05, 2009 1:23 am
Bydliště: *

Re: firma na klzné ložiská poraďte

#19 Nový příspěvek od saano »

Franta.cz píše:Sežeň si materiál.Tohle Ti vyrobí každý soustružník.
no lenže aký materiál?z čoho by to bolo dobré? :-/
Domtra 4x4 ... viewtopic.php?f=13&t=6467 ...
e-mail : zlatomis@gmail.com

skolnik
Příspěvky: 468
Registrován: úte črc 17, 2007 6:24 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: firma na klzné ložiská poraďte

#20 Nový příspěvek od skolnik »

uvnitř kluzného ložiska je nalisovaný bronz ale vlisovaný tepelně nevím kdo ti to takhle udělá a ten kdo to udělá tak ti to určitě i osoustruží takže podle mě jedině firma co se výbrusama zabývá u nás dělá přebrusy pan Holátko Moravský Krumlov

Uživatelský avatar
saano
Příspěvky: 1130
Registrován: pon led 05, 2009 1:23 am
Bydliště: *

Re: firma na klzné ložiská poraďte

#21 Nový příspěvek od saano »

skolnik píše:uvnitř kluzného ložiska je nalisovaný bronz ale vlisovaný tepelně nevím kdo ti to takhle udělá a ten kdo to udělá tak ti to určitě i osoustruží takže podle mě jedině firma co se výbrusama zabývá u nás dělá přebrusy pan Holátko Moravský Krumlov
no ja som už naštastie našiel jednu firmu v ktorej by to maly robiť volá sa MOTOR HAIDLER v Považskej Bystrici a zajtra mám náhodou cestu okolo tak sa tam stavím a uvidím čo povedia dúfam že mi to spravia.
Domtra 4x4 ... viewtopic.php?f=13&t=6467 ...
e-mail : zlatomis@gmail.com

jano
Příspěvky: 1038
Registrován: ned črc 08, 2007 9:51 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: firma na klzné ložiská poraďte

#22 Nový příspěvek od jano »

skolnik píše:uvnitř kluzného ložiska je nalisovaný bronz ale vlisovaný tepelně nevím kdo ti to takhle udělá a ten kdo to udělá tak ti to určitě i osoustruží takže podle mě jedině firma co se výbrusama zabývá u nás dělá přebrusy pan Holátko Moravský Krumlov
Bronz je tam "na plátovaný" . Pokial je kožisko delené, je šanca, ale ložisko nedelené otom nechceli počuť. Zhánaľ som to, ake vtedy ešte nebol NET. Kúpiť origo vidím vysoko reálne, NDR technológiu výroby iste nedalo do šrotu, hlavne preto,že nedelené ložiská uživa málokto. Vytočiť to z niečoho je nemožné, musí to byť z dvoch materialov...
Bolo mi to exaktne vysvetlené, prečo to musí byť také, no naštastie som ani s jednou kľukovkov už problém nemal, tak som to zabudol....No a mechanik čo v tom mal jasno by mal cca 95. Bol veľký fajšneker, pamätam si, že sa mu nelúbila kvalita (druh materialu) ojničných púzdier, aj brusič kľuky musel byť ním schválený. V každom prípade to spravil dobre, aj keď stroj na ktorom obrábal ložiské pôsobil veľmi-veľmi slabím dojmom...

Uživatelský avatar
saano
Příspěvky: 1130
Registrován: pon led 05, 2009 1:23 am
Bydliště: *

Re: firma na klzné ložiská poraďte

#23 Nový příspěvek od saano »

Tak dnes som bol v tej firme spýtať sa na tie ložiská a povedali že to nieje problém ale kolko to bude stáť som sa nedozvedel , mám tam zajtra zavolať tak uvidím. Tá predavačka čo tam bola povedala že to asi lacné nebude takže je možné že za to čo by som do toho motora vrazil by som si kúpil nijaký iný tak neviem možno príde aj k tomu :'( .
A s tým bronzom moc dobré skúsenosti nemám, pretože som tie ložiská už mal vyrobené a po nahodení a naštartovaní motora najskor zadrelo hlavné na kluke a potom obydve ojničné :'( .Ale to bude asi tým že tie ložiská boli z bronzu celé a nie len tá klzná plocha.
Domtra 4x4 ... viewtopic.php?f=13&t=6467 ...
e-mail : zlatomis@gmail.com

skolnik
Příspěvky: 468
Registrován: úte črc 17, 2007 6:24 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: firma na klzné ložiská poraďte

#24 Nový příspěvek od skolnik »

jo to znám ceny jsou opravdu zajímavé já jsem koupil celej trakturek za 7000 na jen za novou kliku jsem dal 4ooo a to zdaleka nebylo všechno prasklá hlava a hned další 4ooo :shock: jde oto co do toho chceš dát a nac ho potom využiješ já jsem to bral jako skušenost a koníčka a nikdy bych ho neprodal no on by ho asi odemě za ty prachy co to všchno stálo stejně nikdo nekoupil :) k tomu bronzu celé jsou špatné kvůli odvodu tepla proto jsou dělené jo a ja když jsem dával kliku dohromady tak jsem projistotu namazal ložiska a kliku lehce vazelínou aby se právě při prvním startu ....než tam čerpadélko dotlačí olej nepřidřeli to je taky dost důležité.

jhr
Příspěvky: 228
Registrován: pát lis 14, 2008 10:29 pm
Bydliště: Abramova

Re: firma na klzné ložiská poraďte

#25 Nový příspěvek od jhr »

Skus to co uz niekto pisal: MotorServis Koleno - Banovce n. B. Pan Koleno je strasne ukecany ale urobi.TC: 0387604122

Uživatelský avatar
saano
Příspěvky: 1130
Registrován: pon led 05, 2009 1:23 am
Bydliště: *

Re: firma na klzné ložiská poraďte

#26 Nový příspěvek od saano »

Na začiatok chcem poďakovať všetkým za rady, názory a pomoc pri hladaní firmy na klzné ložiská...Firmu ktorá ich vyrába som našiel a volá sa KAJOmetal a sídlo má v Dolnom Kubíne...Ložiská vyrábajú pre rôzne typi motorov a dodávajú ich v surovom stave čo znamená že na presný rozmer si ich opracujete doma alebo v niakej firme...Ja som si objednal celú sadu na RS09 dvojvalec ktorá obsahovala 2 ojničné ložiská (4 panvy - polmesiace) a dve hlavné ložiská...Vonkajšie rozmery ložísk sedely ale vnútorné som si ešte po presnom zmeraní kľuky musel dať upraviť...Ešte som sa nezmienil o cene kolko tá sada stála nuž aj s poštovným rovných 120 eur...No a čo dodať na záver, motor po zmontovaní funguje na 100% čo ma teší , má natočených zhruba 30 mth a konečne ani kvapka oleja pod motorom...
Domtra 4x4 ... viewtopic.php?f=13&t=6467 ...
e-mail : zlatomis@gmail.com

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy“