Tecumseh - kde sehnat nahradni dily do motoru ?

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
jirka_holub
Příspěvky: 2335
Registrován: úte říj 21, 2008 1:34 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Tecumseh - kde sehnat nahradni dily do motoru ?

#1 Nový příspěvek od jirka_holub »

Ahoj
tchan odrovnal sekacku najezdem na sutr. Nechyta. Tak to hned cele rozmontoval a zjistilo se, ze je nalomeny zub na rozvodovem kole.

Proto shanime tohle kolo:
Obraz011.jpg
a pripadne jeste tuhle plastovou trubicku s ockem, ktera je jako cerpadlo oleje (vypada to trochu vybehane), ale to neni tak dulezite:
Obraz012.jpg
Mam nejaky cisla opsany z motoru a ze sekacky:
Sekacka MTD, r.v. 6/2001, na stitku oznacena: mtd 11A-V01A602 AC202T10876 48P 29kg.
Motor Tecumseh oznacen: VAN 148 E-36264E 48ccm 3.5hp

Nevite nekdo kde se takovy dily daji sehnat ?

Uz jsem psal emaily na servisy ktery jsem nasel na netu, ale nikdo neodpovedel.

Ahoj
Jirka

Uživatelský avatar
bastardtraktor
Příspěvky: 4633
Registrován: sob zář 22, 2007 2:25 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Tecumseh - kde sehnat nahradni dily do motoru ?

#2 Nový příspěvek od bastardtraktor »

Firma Tecumseh v USA asi před 3/4 rokem zkrachovala a nejsou prý už vůbec žádné díly dodávány opravářům.
Všechny díly byly rozprodány narychlo a za levno překupníkům a občas je dávaj na ebay.com
ooooooooooooo

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15213
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: Tecumseh - kde sehnat nahradni dily do motoru ?

#3 Nový příspěvek od kenybz »

ve sberu sa taký motor válá na hromaďě tož zítra sa na něho mrknu lestli je to on
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

Uživatelský avatar
jirka_holub
Příspěvky: 2335
Registrován: úte říj 21, 2008 1:34 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Tecumseh - kde sehnat nahradni dily do motoru ?

#4 Nový příspěvek od jirka_holub »

kenybz píše:ve sberu sa taký motor válá na hromaďě tož zítra sa na něho mrknu lestli je to on
Prosim mrkni na to, zda je to on. Ale kdyz je ve srote, tak asi bude taky nemocnej :-/ .
Oznaceni motoru jsem uz uvedl a dekl vypada takto:
Obraz016.jpg

Uživatelský avatar
jirka_holub
Příspěvky: 2335
Registrován: úte říj 21, 2008 1:34 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Tecumseh - kde sehnat nahradni dily do motoru ?

#5 Nový příspěvek od jirka_holub »

bastardtraktor píše:Firma Tecumseh v USA asi před 3/4 rokem zkrachovala a nejsou prý už vůbec žádné díly dodávány opravářům.
Všechny díly byly rozprodány narychlo a za levno překupníkům a občas je dávaj na ebay.com
Jo jo , ze krachli jsem tehdy zaznamenal... Zkusim posurfovat ebay. Diky za tip.
Jirka

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15213
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: Tecumseh - kde sehnat nahradni dily do motoru ?

#6 Nový příspěvek od kenybz »

potřebuju nejaké označení co je na bloku protože ten motor je bez toho krytu ja ho kdyz tak rozdelam a uvidim
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

Kubo
Příspěvky: 219
Registrován: pát říj 24, 2008 1:19 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Tecumseh - kde sehnat nahradni dily do motoru ?

#7 Nový příspěvek od Kubo »

S motormy Tecumseh je problem. Prisiel nam mail od dodavatela ze fabrika krachla, nahradne diely niesu. Ked k nam niekto pride a je problem s motorom tak robime pokym netreba nove diely, potom je problem. Aj teraz nam doniesli z jedneho obecneho uradu ze motor nejde, bubnova kosacka, nieco ako Otava/Rosa. Motor Tecumseh Centura 50 DX. Rozbilo vacku aj regulator a kvoli tomu objednavame novy motor Broggs&Stratton, ina moznost nieje.

Motor mas Tecumseh Vantage, 148cm3, vykon 3,5HP. Keby si byval poblizku, riesenie by bolo jednoduche. Mam na regaloch rozobratych tak 6-7 motorov Tecumseh, take diely jak vacky ci cerpadla sa mi valaju po stole, lenze ta dialka.

Skus popozerat po zbernych surovinach, alebo zajdi do nejakeho servisu tam u vas, nieco musia mat.
Ohnute klukovky robime denne, ked s tym bolo zakosene, bude asi ohnuta klukovka, treba vyrovnat a hore na magnete bude strihnuty klinok. Treba vymenit, pri startovani to bude mat snahu urvat ti ruku kvoli zmenenemu predzapalu.

Keby bol nejaky problem s rozborkou alebo tak podobne tak napis, ked budem vediet tak poradim.

Uživatelský avatar
bastardtraktor
Příspěvky: 4633
Registrován: sob zář 22, 2007 2:25 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Tecumseh - kde sehnat nahradni dily do motoru ?

#8 Nový příspěvek od bastardtraktor »

Nedavno jsem zadarmo dostal ALKO sekačku bez pojezdu taky z Tecumseh motorem.
P7150311.JPG
Stačilo nalejt olej - bylo to nasucho a vyčistit karbec, svíčku a už maká.
Ale až se neco rozbije, tak už díly asi neseženu
Nemělo to zadní kolečka, tak jsem tam jen na vyzkoušení dal provizorně tahle , ale musím sehnat nějaký lepší
P7150313.JPG
Jen mi je divná tahle páčka
dá se s tím sekat jen na polohu start a nebo těsně mezi START a MAX a ani když se to ohřeje, tak to na ty nižší otáčky nemá sílu.

Dali mi to míý věrní zákazníci, kterým bagruju - německý dúchodci, co u nás maj chalupu - vlastně si nechávaj bagříkem třeba i rozvezt kompost a jiný věci, co by si češi udělali sami.
Na jaře uklízeli a dali mi veškerý zbylý stavební materiál, byrvy, starší nářadí a tak podobně.

Taky mi dali takovýto prořezávač trávníku . Stačilo poopravit kabeláž.
Ten prořezáívač ale na mé zahradě uleždené traktorky a bagříkem a kde je to samý kamínek to nemá jednoduchý. Ale některá místa se mi na jaře podařilo tím pěkně prořezat - vyčesalo to i nejaký plevely a stařinu . Ale hlavně to má prý prořezat kořeny plevelů.
Koupili si všechno nový
Přílohy
P7150312.JPG
ooooooooooooo

Uživatelský avatar
Lukibos
Příspěvky: 733
Registrován: stř črc 11, 2007 10:51 am
Bydliště: Polanka nad Odrou

Re: Tecumseh - kde sehnat nahradni dily do motoru ?

#9 Nový příspěvek od Lukibos »

Tacumseh servisujou v Alko servisu v Ostravě vítkovicích. Měli to napsáno na výloze. Je to na té ulici co křižuje rudnou i impexty. Lidická 18 zkus tam.

Kubo
Příspěvky: 219
Registrován: pát říj 24, 2008 1:19 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Tecumseh - kde sehnat nahradni dily do motoru ?

#10 Nový příspěvek od Kubo »

BT:
To je stary Tecumseh, mali ovladanie plynu. Ta najzadnesia poloha je sytic, trochu dopredu je plny plyn, dalej dopredu uberas a na konci by to malo zopnut stop vypinac. To lanko by malo ovladat tahlicko na karburatore, nieje to vlastne lanko ale mal by to byt drot. Ten drot sa pohybuje v bowdene. Bowden je ku karburatoru prichyteny takou objimkou, mala by byt priskrutkovana skrutkou na klucik osmicku alebo by mala mat zarez na plochy skrutkovac alebo oba. Niekedy je potrebne nastavit to lanko, teda podunut bowden v tej objimke aby po pridani plynu skutocne otvorilo klapku naplno. Normalne povolit skrutku a na packe dat start. Posuvat bowden az pokial neuvidis ze sa zadne hybat druha klapka-sytic. Naspet pritiahnut ale pred startom skontrolovat ci v polohe stop vykona tahlicko na karburatore dostatocnu drahu nato aby zoskratovalo stop vypinac.
Inac ta poloha ubrateho plynu ma iba taku funkciu ze moze ostat motor bezat na nizsie otacky kym clovek nieco odtiahne spred kosacky alebo aby poniektory nedisciplinovany nasadili kos na zber travy. Ako nahle ide kosacka do travy, musi myt plny plyn, pretoze tieto motory dosahuju vykonove maximum pri 3000ot/min a krutiaci moment (napr. ten tvoj nieco cez 6Nm) pri 3060ot/min.
Koleciek mam tiez dost v bedni, len ked ste tak daleko.

Uživatelský avatar
Frantík
Příspěvky: 706
Registrován: pát črc 27, 2007 11:15 am
Bydliště: Plzeň

Re: Tecumseh - kde sehnat nahradni dily do motoru ?

#11 Nový příspěvek od Frantík »

Nedávno jsem objednával ojnici na Tecumseh motor z roku 86!! tady v Plzni u autobusáku a objednali bez problémů. Akorát cena 1000kč za ojnici mě překvapila, neb jsem jí do toho samýho motoru kupoval před 2 roky a stála 500Kč. Inu, nedá se svítit. Akorát si nemůžu vzpomenout na názef firmy. Prodávaj taky trochu motorky a opravujou multikáry. Myslim AZ (AT) servis, ale možná se pletu.
Když mùžu, pomùžu a poradim a občas kecam. :-)

Uživatelský avatar
ola
Příspěvky: 6098
Registrován: úte říj 21, 2008 8:09 pm
Bydliště: Kůsek od Vsetína

Re: Tecumseh - kde sehnat nahradni dily do motoru ?

#12 Nový příspěvek od ola »

Ahoj,tak to je houby,dneska sem byl v opravně a chtěl sem kůpiť tu bakelitovů řemenicu na startování aj s tým středovým bazmekem.Řek mně,že sa to dá kůpiť enom vcelku aj s tým krýtkem a bratru za 1700 set.Tak sem mu stačil řécť,ty vole,tak to si nechte a on hneď milý pane,já ty ceny nedělám a také ty jejich kydy.Tak sem sa s ním nakonec domluvil,že mně zežene neco staršího,tak počkám co bude chtěť za to staré,věc jak tři stovky mu nedám.Prozatým mám kryt důle a dycky tam namocu enom šnůrku a hŕk.To víte také už mňa napadlo kdybych nekde zapackovál a strčil tam ty svoje paprče.Ináč mám dva motory do zásoby ale protože su křeček tak koľečko nedám,nedám,čert nikdy nespí a nejaký kraml číhá na každém rohu.Třeba toť sem trefíl hranečák který sa povytáh jaksi traktorem či čím a předtým sem ho neviděl ze dvacet roků aj když sem sa po něm kdysi dívál.
To mám asi za to,že sem vléz do krakonošového.
Čím věčí kladivo, tým věčí odborník, kurva podaj ně to pořádné kladivo!
Kůkni na triála.http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... =2&t=19240

Kubo
Příspěvky: 219
Registrován: pát říj 24, 2008 1:19 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Tecumseh - kde sehnat nahradni dily do motoru ?

#13 Nový příspěvek od Kubo »

Pre BT:
Toto je Tecumseh 3,75HP, stary jak svet, skladacka z niekolkych (v dnesnej dobe uz vyzera uplne inak) a takto klepe na volnobeh, len tak pre zaujimavost. Kominek je dielom chvilky ked som sa nudil, ked clovek zavrie oci tak si chvilami mysli ze to klepe Z25 :D
http://myubo.sk/Web/Components/Media/Cm ... 00e4517f29

Uživatelský avatar
bastardtraktor
Příspěvky: 4633
Registrován: sob zář 22, 2007 2:25 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Tecumseh - kde sehnat nahradni dily do motoru ?

#14 Nový příspěvek od bastardtraktor »

Kubo píše:Pre BT:
Toto je Tecumseh 3,75HP, stary jak svet, skladacka z niekolkych (v dnesnej dobe uz vyzera uplne inak) a takto klepe na volnobeh, len tak pre zaujimavost. Kominek je dielom chvilky ked som sa nudil, ked clovek zavrie oci tak si chvilami mysli ze to klepe Z25 :D
http://myubo.sk/Web/Components/Media/Cm ... 00e4517f29

Dík
to táhlo a připevnění prohlídnu

Mě se ty motory Tecumseh docela líběji.

Ten zvuk to má pěknej :)

Ale díval jsem se do AL-KO serveru s dílama
http://www3.al-ko.de/garten-hobby/partn ... 1&tc_lid=1
a oni k tomu typu sekačky co mám
AL-KO 48 BH dávali nejen Tecumsehy , ale i Brigs motory .

zde je i s Tecumsehem
http://www3.al-ko.de/garten-hobby/partn ... 1&tc_lid=1

díly na sekačku jsou k sehnání i když je to tak starý
ale jestli i na motory to netuším - na tech AL-Ko stránkách o motorech není nic
ooooooooooooo

Uživatelský avatar
jirka_holub
Příspěvky: 2335
Registrován: úte říj 21, 2008 1:34 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Tecumseh - kde sehnat nahradni dily do motoru ?

#15 Nový příspěvek od jirka_holub »

kenybz píše:potřebuju nejaké označení co je na bloku protože ten motor je bez toho krytu ja ho kdyz tak rozdelam a uvidim
Zkusim zjistit u tchana telefonicky. Motor nemam u sebe.
Pokud tam pujdes zkus ho taky vyfotit , treba mobilem..
Diky za pomoc
Jirka

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy“