BAGRY, NAKLADAČE, ZDVIŽKY atd DOMÁCÍ VÝROBY kontrola

traktory, ktere nejsou naše a všechny ostatní o kterých je co napsat.

Moderátoři: rezis, Toreto, Milhauss

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: Daviduv kloub. nakladač

#16 Nový příspěvek od Terablick »

Jiřin píše:No teda, to ma brutalni rejd, jen ten kloub kardanu to asi tezko rozdycha. Mel by se tam dat dvojte zalomeny kardanek :)
Myslím, že ani dvojitej by to nedal. Ale tenhle se rozlomí při prvním pokusu o jízdu v tomhle rejdu ;-)
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

pavel104
Příspěvky: 145
Registrován: úte led 20, 2009 6:36 am
Bydliště: Kousek od Vizovic

Domácí bagr - Super

#17 Nový příspěvek od pavel104 »


pavel104
Příspěvky: 145
Registrován: úte led 20, 2009 6:36 am
Bydliště: Kousek od Vizovic

Domácí bagr - Super

#18 Nový příspěvek od pavel104 »

http://www.ireceptar.cz/pro-kutily/pro- ... -bagr-hec/

To napsal Pavel
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
Dále doplnil moderátor Bastardtraktor



Táta mi postavil bagr, heč!
29. 6. 2009 - Chystám se stavět dům, tak jsem začal bagrem, tvrdí Pavel Hošek ze Starých Buků. Postavil stroj, aby si sám mohl vyhloubit základy. Ale určitě ho využije i jinak. Nejen v zimě na odklízení sněhu, kterého v údolí Krkonošského podhůří bývá dost a dost.
Až bude mít Pavel Hošek postaven dům, opatří svůj bagr blatníky, kapotou a hlavně konečnými nátěry. A pak s ním nejspíš vyrazí na nějakou traktoriádu, soutěž doma vyrobených pracovních strojů. Už teď je co obdivovat.
Bagr se rozhodl postavit na podvozku z vojenské sanitky ruské výroby jednak kvůli jeho bytelnosti a také kvůli pohonu všech čtyř kol. Motor z mercedesu je zase zárukou spolehlivosti. Slouží k pojezdu a pohání také tlakové čerpadlo pro hydrauliku. Při práci stačí volnoběh, přesto je možné z místa bagristy nad zadní nápravou přidávat plyn − ručně pomocí ocelového lanka propojeného s nožním plynem vpředu


Stroj má dvě převodov­ky a pohon na všechna čtyři kola, což je v terénu výhoda. Čerpadlo pochází z nákladního vozu Škoda trambus a je umístěné na silentbloku, aby se nechvělo, protože propojení nelze vždy stoprocentně vycentrovat. Převod od motoru k čerpadlu obstarávají řemeny a poměr otáček je 1:2.


Jako šablona posloužila tapeta
„Výkresy pro ramena jsem si načrtnul na tapety jedna ku jedné a tvary jednotlivých dílů jsem pak přenesl na železné pláty, vyřízl je autogenem a svařil. Hodně materiálu je ze šrotu, z vyřazených strojů nebo kde jsem co sehnal, pístnice byly většinou taky už někde použité, jen jsem je musel rozebrat a vyčistit, stejně tak hadice. Po­hrál jsem si s rozvaděči, protože některý nefungoval, nebo fungoval jinak, než jsem předpokládal.
Důležitý je třícestný ventil, kterým si ručně páčkou pouštím tlak buď dozadu na rameno se lžící, nebo dopředu na ramena s radlicí. Hydraulicky jsou také ovládané obě opěrné nohy. Vpředu lze vyměnit radlici za vidle,“ popisuje stroj Pavel Hošek. Nedávno přidal vedle svého sedadla autosedačku pro malého syna, který je z bagru nadšen přinejmenším stejně jako táta.
„Co tomu říkají kamarádi? Nevěřili, že bagr bude fungovat! Teď se mohou chodit dívat,” směje se Pavel Hošek, když prozrazuje, že nejen stavba domu byla motivem vzniku stroje. „To víte, že mě hecovali. Ale pletli se!”
Připravili Jilda Záruba a Jan Tomášek
Technické detaily stroje si můžete prohlédnout v červencovém Receptáři

Z receptáře Přemeta Podlahy prkenýho

http://www.ireceptar.cz/pro-kutily/pro- ... -bagr-hec/
Přílohy
008042_05_047653.jpg

Uživatelský avatar
bastardtraktor
Příspěvky: 4632
Registrován: sob zář 22, 2007 2:25 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Domácí bagr - Super

#19 Nový příspěvek od bastardtraktor »

No je to pěkný
Mám ale obavy, zdy to vydrží ty UAZácké nápravy a vůbec ten UAZácký podvozek není nic moc pevnýho ve srovnání s tím pěrfektně postaveným bagrem - ale když to bude šetřit a nebude s tím dělat NIKDY bez podpěr, tak snad jo.
Ale jak je vidět na videu, tak s ramenem hýbe pez podpěr a to by neměl dělat ani když nebagruje. Jak odaretuje rameno, tak by to měl hned postavit na podpěry - ale to pozná sám. Když nic jinýho tak to pozná na vyčvachtanejch šroubech na diskách.

A dobrý je, že se dostívaj takové domaděly na obrazovku

ALE není to stroj nikoho z nás
a tak žádám moderátory o přesunutí
do Traktory od sousedů
kde mám téma Bagry a nakladače domácí výroby

viz - http://www.nasetraktory.com/forum/viewt ... =56&t=5538
ooooooooooooo

Uživatelský avatar
bastardtraktor
Příspěvky: 4632
Registrován: sob zář 22, 2007 2:25 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Domácí bagr - Super

#20 Nový příspěvek od bastardtraktor »

No je to pěkný
Mám ale obavy, zdy to vydrží ty UAZácké nápravy a vůbec ten UAZácký podvozek není nic moc pevnýho ve srovnání s tím pěrfektně postaveným bagrem - ale když to bude šetřit a nebude s tím dělat NIKDY bez podpěr, tak snad jo.
Ale jak je vidět na videu, tak s ramenem hýbe pez podpěr a to by neměl dělat ani když nebagruje. Jak odaretuje rameno, tak by to měl hned postavit na podpěry - ale to pozná sám. Když nic jinýho tak to pozná na vyčvachtanejch šroubech na diskách.

A dobrý je, že se dostívaj takové domaděly na obrazovku
ooooooooooooo

Uživatelský avatar
Milhauss
Příspěvky: 11618
Registrován: pon srp 20, 2007 8:47 pm
Bydliště: Čáslav 28601 a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: BAGRY, NAKLADAČE, ZDVIŽKY atd DOMÁCÍ VÝROBY kontrola

#21 Nový příspěvek od Milhauss »

9) Domádo Nakladač z i-bazaru

i-bazar Česká Republika
Výbava:
motor diesel,přední náhon,servo řízení,uzávěrka zadní nápravy,zasklená kabina,zadní hydraulika,čelní nakladač - výbava lžíce, paletovací vidle, vykusovač na hnůj.
Cena 70 000, při rychlém jednání možná sleva.
1237980-malotraktor-domaci-vyroby-955-3634733.jpg
1237980-malotraktor-domaci-vyroby-955-4441685.jpg
1237980-malotraktor-domaci-vyroby-955-5727935.jpg
1237980-malotraktor-domaci-vyroby-955-7768440.jpg
1237980-malotraktor-domaci-vyroby-955-8693431.jpg

Uživatelský avatar
jirka_holub
Příspěvky: 2335
Registrován: úte říj 21, 2008 1:34 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: BAGRY, NAKLADAČE, ZDVIŽKY atd DOMÁCÍ VÝROBY kontrola

#22 Nový příspěvek od jirka_holub »



Uživatelský avatar
karizo
Příspěvky: 96
Registrován: stř pro 10, 2008 5:02 pm

Re: BAGRY, NAKLADAČE, ZDVIŽKY atd DOMÁCÍ VÝROBY kontrola

#24 Nový příspěvek od karizo »


Jiřin
Příspěvky: 1281
Registrován: úte zář 11, 2007 9:29 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: BAGRY, NAKLADAČE, ZDVIŽKY atd DOMÁCÍ VÝROBY kontrola

#25 Nový příspěvek od Jiřin »

A nejlepsi na tom je stejne konec toho videa, jak mu tam tak krasne kolisaji ty otacky a s tim borcem to houpe jako na vode :) :) :)

Ale na praci to neni. Je to lehke, pohon jen jedne napravy a gumy maji mizerny vzorek. Kdyby se mu nahodou (a to nevim jak) podarilo naplnit tu obrovskou lzici plnou hliny (mozna rucne lopatou), tak mam pocit, ze by se potom uz ani nerozjel, protoze by mu to asi hodne nadlehcovalo zadni napravu.

Daleko vic se me libil ten trakturek ze ktereho to udelal. Toho je skoda.

Uživatelský avatar
Radek01
Příspěvky: 976
Registrován: stř pro 05, 2007 10:01 am
Bydliště: Hranicko
Kontaktovat uživatele:

bagr z bazoše

#26 Nový příspěvek od Radek01 »

11/ minirypadlo, domácí výroba
Tohle také vypadá velice zajímavě je to na bazoši za 90 000,- (http://stroje.bazos.cz/inzerat/4436404/Minirypadlo.php)

Prodám minirypadlo, domácí výroba,hmotnost 800 kg,spolehlivé bezporuchové,dosah 170 cm,ovládání joysticky,bez úniků oleje,baterie 12v dobíjená alternátorem,radio,motor benzin 6.5Hp(3roky starý, startování tahem jako sekačka)spotřeba 1l/mh,možno jednoduše vyměnit za elektromotor 380v,kabina vytápěna výměníkem od výfuku,čelní sklo otevíratelné i oboje dveře,vyndavací přední i zadní kola pro průjezd šíří 1metr ,po roztažení 160 cm(velice stabilní),pojezd lžící jako menzimuck,lžíce 25,40,60,100cm svahovka,převoz na kouli(není homologováno)nebo vozíku,podobný bagru Ortas,nejvhodnější pro domácí použití.
Přílohy
bazos.jpg
Potřeboval bych aby měl den mnohem více hodin, ať stihnu alespoň zlomek toho co plánuji. (www.coolsvatba.cz)

Uživatelský avatar
Radek01
Příspěvky: 976
Registrován: stř pro 05, 2007 10:01 am
Bydliště: Hranicko
Kontaktovat uživatele:

bagr

#27 Nový příspěvek od Radek01 »

Malé traktorové rypadlo KH 08

Tento stroj mě před časem zaujal v bazaru (i když byl úplně nový) a myslím, že se do tohoto tématu celkem hodí. V popisu stálo: "Bagr domácí výroby pro drobné kopání. Vhodný do menšího prostoru. Motor nafta, 4x4. Lžíce 30 cm. Posilovač řízení. Posilovač brzd. Cena 120000 Kč, DPH neučtuji. Kontakt: 604785281." Tvůrce pro něj vymyslel i typové označení KH 08.
Přílohy
08.jpg
Potřeboval bych aby měl den mnohem více hodin, ať stihnu alespoň zlomek toho co plánuji. (www.coolsvatba.cz)

Uživatelský avatar
Radek01
Příspěvky: 976
Registrován: stř pro 05, 2007 10:01 am
Bydliště: Hranicko
Kontaktovat uživatele:

z fora bagry.cz

#28 Nový příspěvek od Radek01 »

Tento bagřík jsem našel na bagry.cz
Bagřík s nekonečnou otočí, vyrobený ,,Samo domo" z toho co se dalo sehnat ve fabrice a co se našlo doma na půdě (z časů hlubokého komunismu). Motor multicar, čerpadlo desta, rozvaděč z nějakého zemědělského stroje, pístnice z všeho možného, sedačka š100

no to je nesmysl - jak to vůbec může bagrovat, když nejtěžší na tom celém jsou ty ramena a lžíce ?
Takový práce mu to dalo postavit a pak to dá na takový směšný podvozek.
Kdyby se to napevno přidělalo na traktor - to by byla jiná písnička
Přílohy
1.jpg
Potřeboval bych aby měl den mnohem více hodin, ať stihnu alespoň zlomek toho co plánuji. (www.coolsvatba.cz)

Uživatelský avatar
Lars
Příspěvky: 1095
Registrován: úte črc 03, 2007 10:58 pm
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Re: z fora bagry.cz

#29 Nový příspěvek od Lars »

Radek01 píše:Tento bagřík jsem našel na bagry.cz
Bagřík s nekonečnou otočí, vyrobený ,,Samo domo" z toho co se dalo sehnat ve fabrice a co se našlo doma na půdě (z časů hlubokého komunismu). Motor multicar, čerpadlo desta, rozvaděč z nějakého zemědělského stroje, pístnice z všeho možného, sedačka š100
pěkný, akorát bych řekl že ta lžice je tak trochý předimenzovaná k velikosti celého stroje
kurva už dvakrát jsem to uřizl a furt je to krátký!!!!!

Uživatelský avatar
makumba 79
Příspěvky: 51
Registrován: pon pro 01, 2008 10:11 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: BAGRY, NAKLADAČE, ZDVIŽKY atd DOMÁCÍ VÝROBY kontrola

#30 Nový příspěvek od makumba 79 »

pěkný stroječky tak sem přidám i můj výtvor motor nejdříve Š 120 spotřeba cca1,5-2 l na hod pro velký uzpěch po nedolívání oleje předeláno a dán motor peugeot 1,8 D ted spotřeba cca 0,5-0,75 l na hod jinak rok výroby 2004-2005 z dílů co dům a kamarádi dali nebo pomohli sehnat dosah do hloubky 150 a naloží na vozík vysoký cca 1 m + 40cm bočnice lžíce pouze jedna šířka 35 cm
DSCF4662.JPG
DSCF4660.JPG
DSCF4659 [].JPG
DSCF4656 [].JPG

Odpovědět

Zpět na „Traktory od sousedů“