ELEKTRO domaděly (Elvíra)

traktory, ktere nejsou naše a všechny ostatní o kterých je co napsat.

Moderátoři: rezis, Toreto, Milhauss

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15214
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektro trakturek - Elvíra

#46 Nový příspěvek od kenybz »

presne toto jsem chtel delat protoze vsude okolo to je dokopca a 4 kolovym bych sa prevratil
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

Uživatelský avatar
Petr 55
Příspěvky: 258
Registrován: stř črc 04, 2007 11:15 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Elektro trakturek - Elvíra

#47 Nový příspěvek od Petr 55 »

Před dvěma lety jsem měl těžký úraz nohy a nemohl jsem chodit a stále jsem přemýšlel o elektrickém vozítku. Vždy to skončilo nemožností sehnat rozumný elektromotor. V našich končinách se nedá sehnat elektromotor okolo 200-300W na 12V za rozumnou cenu. Na továrních vozítkách a elektrokolech jsou motory 24V a více a tím jsou nepoužitelné pro pohon jedinou autobaterií, která se jeví jako nejdostupnější a nejlevnější. :)
Ferda Mravenec - můj vzor.

Uživatelský avatar
bastardtraktor
Příspěvky: 4633
Registrován: sob zář 22, 2007 2:25 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Elektro trakturek - Elvíra

#48 Nový příspěvek od bastardtraktor »

Petr 55 píše:Před dvěma lety jsem měl těžký úraz nohy a nemohl jsem chodit a stále jsem přemýšlel o elektrickém vozítku. Vždy to skončilo nemožností sehnat rozumný elektromotor. V našich končinách se nedá sehnat elektromotor okolo 200-300W na 12V za rozumnou cenu. Na továrních vozítkách a elektrokolech jsou motory 24V a více a tím jsou nepoužitelné pro pohon jedinou autobaterií, která se jeví jako nejdostupnější a nejlevnější. :)
Ale už běháš , a tenvozík už nepotřebuješ ...... nebo ne ??

jestli dáš jednu větší baterku na 12 V
a nebo dvě menší autobaterie do serie a budeš mít 24 V -
tak to už je finančně relativně skoro nastejno, když uvážíš kolik stojej další věci kromě těch baterek.

Mam tu celý elektropohon 24 Voltový 500 Watů i s předodem , diferákem , i celou nápravou i s kolama
ze zametacího vozíka.
Našel jsem to ve šrotě za 8 kč/ kg
Musel jsem jen sehnat uhlíky a držáky na ně a už to funguje
Na dvě baterky 110 Ah se to dokáže vrtět pěkně dlouho
Vepředu je vidlice a kolo z motocyglu JAWA 90 Roadster
Ale hotová ta trojkolka nejni.
ooooooooooooo

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15214
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektro trakturek - Elvíra

#49 Nový příspěvek od kenybz »

no to by me zajimalo nemas nejaku fotku?
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

Uživatelský avatar
bastardtraktor
Příspěvky: 4633
Registrován: sob zář 22, 2007 2:25 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Elektro trakturek - Elvíra

#50 Nový příspěvek od bastardtraktor »

kenybz píše:no to by me zajimalo nemas nejaku fotku?
Nemam
tehdy jsem to jen tak provizorně sesmolil - jen bez regulace - pouštělo se to takovým obrovským vypínačem jen zapnuto-vypnuto - dopředu-dozadu, ale nedokončil jsem to a pak zase rozložil, aby se to nepletlo a je to v dílech v regále.
pohonná jednotka - ještě se musí dát na motor chladicí nrtule.
Těma tlumičema a čepama to bylo kyvně na rámu pod sedačkou z Tramvaje byla dvě baterky 110 Ah
P1010305.JPG
takto vypadaj ty vypínače
když se chtělo jet pomalu, tak se jenb cvakalo- zapínalo a vypínalo.
Ona ta regulace až tak třeba není - jede to stejně strašně pomalu na tech kolečkách.
Vypínače pro porovnání velikosti vyfoceny s tou flaškou, vypínačů je víc do zásoby, asi se tomu budou upalovat kontakty, ale tech vypínačů se všeude ve šrotech dá sehnat celkem dost.
P1010316.JPG
ooooooooooooo

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15214
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektro trakturek - Elvíra

#51 Nový příspěvek od kenybz »

vypada to dost dobre akorat nechapu gde je ten diferak? jo jako spinace ted spis stykace by slo pouzit civky ze starteru co vysouva pastorek jen by se to trochu upravilo a hotovo vevnitr je kontakt jak palec 8)
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

Uživatelský avatar
nick
Příspěvky: 130
Registrován: stř črc 22, 2009 9:41 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Elektro trakturek - Elvíra

#52 Nový příspěvek od nick »

Odkaz na česky psané http://www.stránky dílů- elektro motorek za ok cenu. http://www.skutrcentrum.cz/?page=nahrad ... -kolobezky

Uživatelský avatar
bastardtraktor
Příspěvky: 4633
Registrován: sob zář 22, 2007 2:25 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Elektro trakturek - Elvíra

#53 Nový příspěvek od bastardtraktor »

kenybz píše:vypada to dost dobre akorat nechapu gde je ten diferak? jo jako spinace ted spis stykace by slo pouzit civky ze starteru co vysouva pastorek jen by se to trochu upravilo a hotovo vevnitr je kontakt jak palec 8)
Diferáček tam je - docela miniaturní - v tom válcovitém tělese na hřídeli a je na tom to vělké ozubené kolo.

Vypínače jsou docela dobrý - při pohybu páky se nejdřív neděje nic a pak kontakty rychle odskočí a nijak moc se neopalují. Je to na staršně moc amper sice střídavých, ale když se zapojí najednou všechny fáze - tak je to v pohodě.
Ten větší je přepínač na změnu směru jízdy a ten menší byl jen na zapínání a vypínání. Bylo mi líto noičit ten přepínač - ten se hůř shání.

Místo těch tvrdých gum 4-8 by to chtelo šípáčky 4-8
ooooooooooooo

Uživatelský avatar
bastardtraktor
Příspěvky: 4633
Registrován: sob zář 22, 2007 2:25 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Elektro trakturek - Elvíra

#54 Nový příspěvek od bastardtraktor »

nick píše:Odkaz na česky psané http://www.stránky dílů- elektro motorek za ok cenu. http://www.skutrcentrum.cz/?page=nahrad ... -kolobezky
Ten motorek co tam maj vypadá dobře a za dobrý peníze.

Snad to ale nemá kartáčky, jako ten můj. Mam strach, že ty uhlíky se budou dost opotřebovávat. Ale našel jsem firmu a ti mi vyrobili uhlíky na míru.
ooooooooooooo

Boza
Příspěvky: 14
Registrován: sob říj 03, 2009 9:12 pm

Re: Elektro trakturek - Elvíra

#55 Nový příspěvek od Boza »

A pak ze se elektrikou neda orat:

Boza
Příspěvky: 14
Registrován: sob říj 03, 2009 9:12 pm

Re: Elektro trakturek - Elvíra

#56 Nový příspěvek od Boza »


Uživatelský avatar
jirik610
Příspěvky: 1774
Registrován: čtv črc 09, 2009 11:32 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Elektro trakturek - Elvíra

#57 Nový příspěvek od jirik610 »

Boza píše:A pak ze se elektrikou neda orat:
ale jo s elekrikou se dá orat náš otec kdysi vyrobyl elekrickou voračku na 380v (400) je tam motorek pouhých 0,75Kw a tam kde varina i s honďáckym motorem končí tam tohle ještě není ani v půlce svích sil je to schopny vyrvat i pařez nebo zavorat jetel nebo lebedu .....nevíhoda je že musíš tahat kábl ---no co už 8)...................... BT měl možnost vidět to na vlastní bulvy je tak tome ???? (bohužel ne v akci ) a pro rejpaly je to komplet ze železa i kola jsou ocelový tak že pokud sekneš jakej koliv drát (samo že ne zem) na kostru hned letí fíčko to znamená že ty pocítíš akorát to jak to deš nahodit v nohách ,ale nedostaneš ranu, nikdy se mi to nestalo a to sem už kábl utrhl vo želrznou rukojeť ktery sem se držel a nic ani zašimrání ..

Uživatelský avatar
bastardtraktor
Příspěvky: 4633
Registrován: sob zář 22, 2007 2:25 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Elektro trakturek - Elvíra

#58 Nový příspěvek od bastardtraktor »

Jojo
je to jednoduchá a bytelná mašina
ooooooooooooo

Uživatelský avatar
jirik610
Příspěvky: 1774
Registrován: čtv črc 09, 2009 11:32 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Elektro trakturek - Elvíra

#59 Nový příspěvek od jirik610 »

bastardtraktor píše:Jojo
je to jednoduchá a bytelná mašina
to teda jo --je to tak jednoduché že je to blbuvzdorné a takřka bezúdržbové (ani jako děcka sme to nedovedly sk...it) veškery opravy za 18 let provozu 1x výmena kabelu 1x výměna řetězu 1x převynutí motoru a 1x píchlé kolo (to když otec nabral cestou do ty nabaleny hlíny kramlu :D :D železny kolo jinak nepícneš ) úrazy 1x to tatovy depilovalo nohy (po druhy si dal sakra pozor) 2x mě to namáčklo na zeď podruhy fest ruply dvě pravy žebra (pak už taky nikdy) 1x úraz elekryckým proudem (bratr nachcal na prodlužovák kde se spojovaly vydlice a dostal to -asi vydatně, polechčující okolnost byly mu 3 roky .....žije, podle toho jak to ted zrovna jeho mladá prožívá ,to nemělo na funci "rostlináře" vliv :D :D ).......v jednoduchosti je dokonalost 8) 8) 8) :smich: :smich:

Boza
Příspěvky: 14
Registrován: sob říj 03, 2009 9:12 pm

Re: Elektro trakturek - Elvíra

#60 Nový příspěvek od Boza »

A byla by fotecka? Prosim prosim...

Odpovědět

Zpět na „Traktory od sousedů“