MALOTRAKTORY DLE NÁVODÚ v USS // Kloubak Čezeta 175 /+ další

traktory, ktere nejsou naše a všechny ostatní o kterých je co napsat.

Moderátoři: rezis, Toreto, Milhauss

Zpráva
Autor
jawarmaniak
Příspěvky: 105
Registrován: pát říj 11, 2019 8:14 am
Bydliště: Slavkov a Boskovice
Kontaktovat uživatele:

Re: MALOTRAKTORY DLE NÁVODÚ v USS // Kloubak Čezeta 175 /+ další

#16 Nový příspěvek od jawarmaniak »

uzávěrka na Š120 byla uveřejněná v USS a někde na tomto fóru je dokonce uveřejněná. Jen hledat

vitovec
Příspěvky: 28
Registrován: čtv zář 19, 2019 4:02 pm
Bydliště: Sušice

Re: MALOTRAKTORY DLE NÁVODÚ v USS // Kloubak Čezeta 175 /+ další

#17 Nový příspěvek od vitovec »

Dobrý den, pane "Veteránisto"! "Návod" na uzávěrku dif. Š100 - Š120 byl součástí návodu na stavbu malotroaktoru - v USS. Z USS, tehdy vypůjčeného z knihovny jsem to okopíroval, výkresy jsou stejně jako traktor na chalupě, já se nyní nacházím na "zimovišti" - ve městě. Reagoval jste včas, jako na zavolanou, zítra jedu na "revizi" chalupy, tak to přivezu a číslo USS zde uvedu. Event. by bylo možné uvažovat o skenování a zaslání výkresů.
Ten můj traktor /viz první odpověď/ jsem koupil hotový, bez uzávěrky. Občasný problém při jízdě po lese a pod. mne dotlačil k doplnění uzávěrky. Vyjmout převodovku, rozebrat a znovu ji složit s doplněnou uzávěrkou a namontovat jsem zvládl sám, výrobu dílů uzávěrky jsem zadal známému, šikovnému kovoobráběči. Šlo o soustružení, frézování, přesné vrtání a svařování. V dokumentaci se musely udělat drobné změny, v původní sestavě dle USS totiž otáčeli vnitřní část digerenciálu o 180°, aby změnili směr otáčení poloos, to jsem já nemusel, vzhledem k ukončení poloos v redukčních převodovkách KDF. Uzávěrka podle USS funguje již řadu let bez problému, pomohla v řadě nepříjemných situací při jízdě v terénu. Má jen dva problémy: 1/ Vnitřní součásti nejsou nijak synchronizovány, takže zapnutí uzávěrky ovládací pákou se musí někdy několikrát zkoušet, až to do sebe zapadne. 2/ Ovládací páka se musí držet v zapnuté poloze po celou dobu jízdy s uzávěrkou, nemá aretaci. Nebyl by žádný problém jednoduchou aretaci zapnuté polohy dobastlit. Měl jsem to v plánu, ale víte jak to chodí! Když se to neudělá hned, tak to prostě není! :)

vitovec
Příspěvky: 28
Registrován: čtv zář 19, 2019 4:02 pm
Bydliště: Sušice

Re: MALOTRAKTORY DLE NÁVODÚ v USS // Kloubak Čezeta 175 /+ další

#18 Nový příspěvek od vitovec »

Dobrý den!
Z archivu dokumentace k mému traktoru jsem zjistil následující: Popis a výkresy na zhotovení uzávěrky diferenciálu převodovky Škoda byly součástí návodu "Malý zahradní traktůrek", díly I až III publikované ve Sbornících 82, 83 a 84 USS, r. 1992. Části týkající se převodovky a uzávěrky jsou ve Sborníku 82, str.2-3, Sborník 83, str. 29 až 35. Pozor, ve Sborníku 82 je od str. 11 uzávěrka dif. k jinému, dříve publikovanému traktoru.
Nalezl jsem, že předmětné Sborníky jsou ke stažení na Ulož.to -"Udělej si sám 1970-1994 viz:https://ulozto.cz/hledej?q=udelej-si-sa ... -cz-sk-zip

Uživatelský avatar
Veteranista!
Příspěvky: 2416
Registrován: stř led 16, 2008 7:26 pm
Bydliště: Kroměříž

Re: MALOTRAKTORY DLE NÁVODÚ v USS // Kloubak Čezeta 175 /+ další

#19 Nový příspěvek od Veteranista! »

Tak to je paráda, jdu stáhnout a listovat těmahle super časákama 8) Mockrát děkuji.
Nemám doma bordel, to je neuspořádané muzeum!

vitovec
Příspěvky: 28
Registrován: čtv zář 19, 2019 4:02 pm
Bydliště: Sušice

Re: MALOTRAKTORY DLE NÁVODÚ v USS // Kloubak Čezeta 175 /+ další

#20 Nový příspěvek od vitovec »

Ještě malý dodatek pro "Veteranista". Když jsem hledal, kde jsou ty USS na webu, zjistil jsem, že celé sborníky, časopisy jsou oskenovány na Ulož.to, jak jsem psal v předchozím příspěvku. Tam je vždy obsah u každého čísla jednotlivě. Předtím jsem ale zjistil a do příspěvku zapomněl uvést, že jsem nalezl souhrné, jen samotné, kusé obsahy všech těchto sborníků. Usnadní to vyhledávání požadovaných témat, je to na několika místech, např. zde:
[url]file:///C:/Users/user/AppData/Local/Temp/udlej-si-sam_compress.pdf[/url]
https://adoc.pub/udlej-si-sam.html
https://docplayer.cz/10581847-Obsah-tem ... i-sam.html
https://adoc.pub/queue/udlej-si-sam.html
Ze Šumavy zdravím Moravu!

jawarmaniak
Příspěvky: 105
Registrován: pát říj 11, 2019 8:14 am
Bydliště: Slavkov a Boskovice
Kontaktovat uživatele:

Re: MALOTRAKTORY DLE NÁVODÚ v USS // Kloubak Čezeta 175 /+ další

#21 Nový příspěvek od jawarmaniak »

Oleško 14: Inzerát na Facebooku. Prodám závodní homemade traktůrek "by Oleško" s motorem Jawa 250 panelka.Díky velkejm zadnim kolům to jede jak pitomý,takže bych se nebal využít na závody traktůrků🤣motor chytá parádně,běží si myslim taky pěkně(mohu poslat video).Kousek jsem na tom i jel,ale chce se to převrátit na záda i na dvojku,takže do větších akcí jsem se nepouštěl🤣Tak pokud to někdo využije nějak smysluplně,tak je to volný😉. 2021 - Lubenec - 5000,-

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Oleško 15: Inzerát na Facebooku. Traktor domácí výroby, motor ČZ 501 prase. Někdy chytá, někdy ne. Nemám už na něj čas. Rychlé jednání - sleva. 2021. Přerov - 5000,-
Obrázek Obrázek Obrázek

jawarmaniak
Příspěvky: 105
Registrován: pát říj 11, 2019 8:14 am
Bydliště: Slavkov a Boskovice
Kontaktovat uživatele:

Re: MALOTRAKTORY DLE NÁVODÚ v USS // Kloubak Čezeta 175 /+ další

#22 Nový příspěvek od jawarmaniak »

Oleško 16: Inzerát na Facebooku. Stvořený z veteránů a dnes sám veterán. Traktůrek podle časopisu "Urob si sám". Motor ČZ125T, převodovka Škoda Spartak. Přední kola komančský vozík, nádrž Stadion, výfuk ČZ "rybina". Do poslední chvíle jezdil, ale je to pár desítek let. Cena 25.000,- Kč nebo domluva či výměna. Pište SZ
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Oleško 17: Inzerát na bazoš.cz. V pojízdném stavu, motor ČZ 175 skútr, dělené brzdy, tříbodový závěs + oko (možnost dopravy). 2021 - Nový Jičín - 10 000,-
Obrázek Obrázek Obrázek

jawarmaniak
Příspěvky: 105
Registrován: pát říj 11, 2019 8:14 am
Bydliště: Slavkov a Boskovice
Kontaktovat uživatele:

Re: MALOTRAKTORY DLE NÁVODÚ v USS // Kloubak Čezeta 175 /+ další

#23 Nový příspěvek od jawarmaniak »

Oleško 18: Inzerát na Bazoši/Sbazaru. Malotraktor, traktor, traktůrek - domácí výroby - oleško. Funkční, kompletní - momentálně jen chybí dobíjecí relé. Otázka cca. 1200 Kč a jezdí. V původním nálezovém stavu, stav viz. foto, v případě jakýchkoliv dotazů mě prosím kontaktujte. - Ostrava - Cena 10.000,- Kč
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Oleško 19: Inzerát na Facebooku. Prodám malotraktor Oleško postavený podle výkresů z časopisu Udělej si sám. Motor ČZ 175 s dynamostartérem, plně funkční. Pro další informace se nebojte ozvat. - Rosice - Cena 25.000,- Kč
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Oleško 20: Inzerát na Bazoši. Funkční pojizdny trakturek se zpateckou plus přidám vozik dělaný za tento trakturek a přidám náhradní motor cena dohodou 12tisic. - Mladá Boleslav - Cena 12.000,- Kč
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek


Oleško 21: Vide na Youtube, bližší popis ve videu. [youtube]https://www.youtube.com/watch?v=xFf2kwZ_w_I[/youtube]
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

jawarmaniak
Příspěvky: 105
Registrován: pát říj 11, 2019 8:14 am
Bydliště: Slavkov a Boskovice
Kontaktovat uživatele:

Re: MALOTRAKTORY DLE NÁVODÚ v USS // Kloubak Čezeta 175 /+ další

#24 Nový příspěvek od jawarmaniak »

Oleško 22: Inzerát na Facebooku 2017: Predám doma robený traktor motor cz 175 skuter vlečka rykša.. pred 2 rokmy pojazdny od vtedy nesiel. - Želiezovce - 250 Eur
Obrázek Obrázek Obrázek

Oleško 23: Příspěvky na Facebooku 2017/2020, Majitel Pan Čermák, bez dalšího popisu.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

jawarmaniak
Příspěvky: 105
Registrován: pát říj 11, 2019 8:14 am
Bydliště: Slavkov a Boskovice
Kontaktovat uživatele:

Re: MALOTRAKTORY DLE NÁVODÚ v USS // Kloubak Čezeta 175 /+ další

#25 Nový příspěvek od jawarmaniak »

Oleško 24: Inzerát na Facebooku. Prodám malotraktor koncept Oleško Traktůrek bez motoru po dohodě možnost mokrem potřebuji větší. - Kněžmost - Cena 8.000,- Kč
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Oleško 25: Inzerát na Facebooku. Prodám traktůrek domácí výroby. Motor čz 150, dvě převodovky. - České Budějovice - Cena 10.000,- Kč
Obrázek Obrázek Obrázek

Oleško 26: Inzerát na Bazoši. Detailní popis jsem bohužel zapomněl uložit :vztek:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

jawarmaniak
Příspěvky: 105
Registrován: pát říj 11, 2019 8:14 am
Bydliště: Slavkov a Boskovice
Kontaktovat uživatele:

Re: MALOTRAKTORY DLE NÁVODÚ v USS // Kloubak Čezeta 175 /+ další

#26 Nový příspěvek od jawarmaniak »

Oleško 27: Inzerát na Facebooku. Prodám Oleško za 10.000,- Kč - Uherské Hradiště
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

jawarmaniak
Příspěvky: 105
Registrován: pát říj 11, 2019 8:14 am
Bydliště: Slavkov a Boskovice
Kontaktovat uživatele:

Re: MALOTRAKTORY DLE NÁVODÚ v USS // Kloubak Čezeta 175 /+ další

#27 Nový příspěvek od jawarmaniak »

Oleško 28: video na youtube https://www.youtube.com/watch?v=XKq0aXpwgi0. Dle popisu s motorem Jawa 250.
Obrázek Obrázek Obrázek

jawarmaniak
Příspěvky: 105
Registrován: pát říj 11, 2019 8:14 am
Bydliště: Slavkov a Boskovice
Kontaktovat uživatele:

Re: MALOTRAKTORY DLE NÁVODÚ v USS // Kloubak Čezeta 175 /+ další

#28 Nový příspěvek od jawarmaniak »

Oleško 29: video na youtube https://www.youtube.com/watch?v=GMaJNjqhSOY. S motorem Jawa 250.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Oleško 30: Inzerát na Facebooku. Prodam domácí virová motor tatra man motor funkční. - Unočov - Cena 5.000,- Kč (pozn. motor Manet/Tatran 125)
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

jawarmaniak
Příspěvky: 105
Registrován: pát říj 11, 2019 8:14 am
Bydliště: Slavkov a Boskovice
Kontaktovat uživatele:

Re: MALOTRAKTORY DLE NÁVODÚ v USS // Kloubak Čezeta 175 /+ další

#29 Nový příspěvek od jawarmaniak »

Oleško 31: Inzerát na Aukru. Nabízím v aukci traktor domácí výroby. Motor po go, Jawa 250. Traktor minulý rok jezdil momentálně nevyužiji. Odvoz si zajistí kupující. Vozík je součástí aukce.. - Chřibská - Cena 19.000,- Kč (pozn, podle krytu je v tom motor Manet/tatran, ne Jawa 250)
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Traktory od sousedů“