Zetor+doma dělanej předek..

přestavby, poskládané a upravované ZETORY

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Johaaan
Příspěvky: 24
Registrován: ned lis 09, 2008 5:55 pm

Zetor+doma dělanej předek..

#1 Nový příspěvek od Johaaan »

Zdravím. Potrebuju traktor do svyho lesa, ktery mam tam do 2 km od baraku pres polnacku. Kdysi jsem par samohybu at uz dodelanych, ci ne "postavil" a ted bych potreboval neco na cisteni lesa, vyrobu paliva atd. Samozrejme chapu nazory "nech si les vycistit firmou", ale jde taky z veliky casti o konicek.. takze k veci:

Premyslim co bude nejlepsi.. Kazdopadne chci traktor s predkem, bez jsem si v lese uz vyzkousel, navic to neni uplne na rovine.., to proste ne! Bud koupim nejakou starou 6745 bez papiru nebo neco podobnyho, za co dam kilo, ktery na raz nemam, nebo me napadlo jestli treba nekdo zdarne, funkcne a hlavne Trvanlive nevyresil doma dodelanou hnanou napravu treba na majora, z V3S treba..? jen napad, nevim .. nebo jestli mam zacit stavet "homemade" na ktery mam..: kratky napravy v3s, k tomu dalsi dve treba na dily, prevodovka vcetne rozvodovky v3s, dalsi nahradni.., mam dva motory ze 40ky nebo ostruvka, nebo co, kola z ru5 ktery rozteci sedej 4x, plno kokotin v podobe cerpadla, rozvadece, pistnice, velkou snekovou prevodovku v oleji na "navijak",pak ramena, zaves s etazovou konzoli, komplet predni hydrauliku z velkyho traktoru, orsty..stavet by z ceho bylo.. dnes jsem pocital prevody a rychlost, mam doma jeste motor i s prevodovkou z isuzu troper 2.8td, tak jsem uvazoval i o tomhle motoru s prevodovkou. varianty byly: isuzu motor+ prevodovka isuzu ale rovnou na napravy v3s na tech ru5 kola vsechny 4 stejne veliky, coz vychazelo dost rychly i s nejmensi rychlosti a redukci. dalsi varianta tohle cely jen tam vsadit jeste prevodovku v3s, coz zas je ve finale se vsema kvaltama a v obou prevodovkach redukce po kokot rychlostnich moznosti, jen asi uz by to bylo dost dlouhy, coz se mi uplne nelibi!, nebo proste napasovat zetorackej motor na v3s prevodovku rovnou naprimo a z ni rovnou na napravy v3s, coz si myslim by mohlo byt sympaticky dlouhy, rychlostne to vychazi taky dobre..
Tak nevim co by bylo nejlepsi reseni me "problemo-zaliby" :) je mi jasny ze to sezere dost casu, proto zvazuju i ten zetor rovnou, jen nevim, co to vydrzi v praxi, protoze verejne priznavam, kdyz jsem v lese, neznam moc hranice kolik toho za sebe uvazat.. :typek:
Sdelte mi prosim vase nazory, ktery jsem neodradil svym romanem.. :) dekuji

tahač
Příspěvky: 29
Registrován: sob bře 30, 2013 9:29 am
Bydliště: Plzen

Re: Zetor+doma dělanej předek..

#2 Nový příspěvek od tahač »

Zetor je zetor je to univerzální stroj za který se dá připojit kdykoli cokoli a může to makat. Stavba nějakého stroje sežere mrak času a nejen to spousta zhánění starostí v podobě soustružení frézování a jiných věcí! A bude dlouho trvat než se stroj odladí do finální podoby a spokojenosti majitele!

Odpovědět

Zpět na „Nesériové ZETORY“