Zetor (57,40,67...)18

přestavby, poskládané a upravované ZETORY

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Zetor
Příspěvky: 1448
Registrován: ned zář 16, 2007 7:53 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Zetor (57,40,67...)18

#46 Nový příspěvek od Zetor »

Brendak píše:Ten jeřáb se mi moc líbí. 8) Kolik asi váží takový velký kmen? Nebo kolik to uzvedne?
Ahoj, jeřábek je parádní pomocník 8) Kolik váží nevím, ale odhadem to zvedne tak 400 - 500kg... Nedokážu to dost přesně odhadnout :-/ . Záleží na jakém traktoru 8)
Zetor that's life...
Malotraktor 4x2 domácí výroby - zatím ve vývoji
Vilém :-)

Uživatelský avatar
Zetor
Příspěvky: 1448
Registrován: ned zář 16, 2007 7:53 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Zetor (57,40,67...)18

#47 Nový příspěvek od Zetor »

Tak na přání přidávám fotku jeřábku s kótami. Když mam jeřábek v kšandách nahoře, ale zpuštěný pístnicí dole, tak je asi 135 cm nad zemí. Jak vysoko zvedá jsem nijak nezměřil, ale dalo by se to odhadnout podle výšky kabiny. Pístnice má průměr pístu 70mm.

P. S. Já budu ještě navařovat na rameno jedno oko na pístnici. Když něco nakládám, tak mám kšandy pořád nahoře a používám jen pístnici. A vzhledem k tomu, že je konec ramene v nejnižší poloze asi 135 nad zemí, tak je zbytečně břemeno na dlouhém řetězu. Takže chci navařit ještě jedno oko blíž k čepu (na obrázku kóta 45). Pístnice je silná dost, takže sílu nezmenším. Dostanu se tak s ramenem níž a v maximální poloze víš (to ale není potřeba, vždycky mě to zatím stačilo do takovéto výšky).
Přílohy
P9250094.JPG
Zetor that's life...
Malotraktor 4x2 domácí výroby - zatím ve vývoji
Vilém :-)

Uživatelský avatar
czlukas
Příspěvky: 2611
Registrován: pon lis 09, 2009 9:44 pm
Bydliště: Moravskoslezsky kraj

Re: Zetor (57,40,67...)18

#48 Nový příspěvek od czlukas »

To je skvěli pomocnik ja oněčem takovem přemišlim taky tak to je skvěle že si dalrozměry ;-)
Začínal sem z eresama tet jedině ZETOR !!

Pokud traktor tak jedině ZETOR !

Pokud auto tak jedině ŠKODA

maruten1707
Příspěvky: 768
Registrován: čtv led 10, 2013 8:20 pm
Bydliště: Prešov

Re: Zetor (57,40,67...)18

#49 Nový příspěvek od maruten1707 »

zdravim chcel by som sa spýtať aký priemer má samotná piestnica ked valec má priemer 70mm, a koľko má výsuv. Dakujem

Uživatelský avatar
Zetor
Příspěvky: 1448
Registrován: ned zář 16, 2007 7:53 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Zetor (57,40,67...)18

#50 Nový příspěvek od Zetor »

maruten1707 píše:zdravim chcel by som sa spýtať aký priemer má samotná piestnica ked valec má priemer 70mm, a koľko má výsuv. Dakujem
Ahoj, o víkendu ti to změřím a dám to sem :)
Zetor that's life...
Malotraktor 4x2 domácí výroby - zatím ve vývoji
Vilém :-)

maruten1707
Příspěvky: 768
Registrován: čtv led 10, 2013 8:20 pm
Bydliště: Prešov

Re: Zetor (57,40,67...)18

#51 Nový příspěvek od maruten1707 »

Dakujem a ešte by som potreboval priemer trubky a tlouštku steny tej trubky.je dost silná neprehýna sa?

Uživatelský avatar
Zetor
Příspěvky: 1448
Registrován: ned zář 16, 2007 7:53 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Zetor (57,40,67...)18

#52 Nový příspěvek od Zetor »

Tu trubku také změřím, ale jestli si to dobře pamatuji, tak má průměr 88 a sílu stěny 9 mm, ale pro jistotu ještě změřím. Zatím se mi ji ohnout nepodařilo, ale už se mi stalo, že trošku pružila. Nakládal jsem klády a zvedalo mě to traktor na zadní, tak mě strýc a táta stály na přední nápravě a už bylo vidět, že se trubka trošku vlnila. Ale jinak bez zátěže na předku, to co zmůže traktor než se postaví na zadní, bez problémů :)
Zetor that's life...
Malotraktor 4x2 domácí výroby - zatím ve vývoji
Vilém :-)

Rolník74
Příspěvky: 477
Registrován: stř bře 20, 2013 2:21 pm
Bydliště: pardubice

Re: Zetor (57,40,67...)18

#53 Nový příspěvek od Rolník74 »

maruten1707 píše:Dakujem a ešte by som potreboval priemer trubky a tlouštku steny tej trubky.je dost silná neprehýna sa?
http://www.rajce.net/u705464

tady máš co jsem dělal teď přes zimu!Rozměry můžu dodat.

maruten1707
Příspěvky: 768
Registrován: čtv led 10, 2013 8:20 pm
Bydliště: Prešov

Re: Zetor (57,40,67...)18

#54 Nový příspěvek od maruten1707 »

Doma mam piest hrúbka valca 80mm ,hrúbka piestnice 25mm a v zasunutom stave 72cm a výsuv piestnice je 51cm.Mohol by som ten piest použiť ny výrobu zdviháka skoro totožného co máte vy na 4011 ten modrý co má rameno dlhé 175cm? stačila by silovo? Neohýbala by sa nakoľko 2,5cm hrúbka nie je veľa. Podľa obrázka co len tak podla oka pozerám tam hrúbka piestnice bude asi 30-35mm?

Uživatelský avatar
Zetor
Příspěvky: 1448
Registrován: ned zář 16, 2007 7:53 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Zetor (57,40,67...)18

#55 Nový příspěvek od Zetor »

Rozměrově a výsuvem mám stejný nebo hodně podobný píst, jen ten průměr pístní tyče mám určitě silnější. Jak jsi psal, tak těch 35 mm. V sobotu se dostanu domů k traktoru, tak to poměřím. Silově stačit bude, toho bych se nebál a z té pístní tyče bych taky neměl velké obavy. Na to, kolik jsem s tím schopný zvednout, aby mě to nepostavilo na zadní, se takhle velký píst podle mého jen ,,fláká,,. Mám v podstatě to samé jako ty, 40ku bez závaží.
Zetor that's life...
Malotraktor 4x2 domácí výroby - zatím ve vývoji
Vilém :-)

Uživatelský avatar
Zetor
Příspěvky: 1448
Registrován: ned zář 16, 2007 7:53 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Zetor (57,40,67...)18

#56 Nový příspěvek od Zetor »

Nějaké momentky za poslední rok, co jsem nafotil... Mám teď na všechno hrozně málo času, loni jsem maturoval, teď začal vejšku, tak to všechno nestíhám a na běhání kolem traktoru je málo času :)

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Zetor that's life...
Malotraktor 4x2 domácí výroby - zatím ve vývoji
Vilém :-)

maruten1707
Příspěvky: 768
Registrován: čtv led 10, 2013 8:20 pm
Bydliště: Prešov

Re: Zetor (57,40,67...)18

#57 Nový příspěvek od maruten1707 »

Ešte by som mal malú otázku -ked stlačíte pedál uzavierky zapadne hned ako ju zatlačíte nohou a zapnú sa obidve kolesá,lebo mne ked stlačím pedál tak mi klesne z pôvodnej polohy asi len 0,7 - 1cm a nezaklapne hned a az po niekoľko metroch cítim ako mi pedál pod nohou klesne a uzavierka zapadne ale musím ju poriadne držať lebo hned vyskočí.malo by to fungovať okamžite že ked stojím z traktorom a stlačím uzavierku tak sa pedál stiskne a tým pádom je zaradena.Mne to urobí až za provozu z miesta ju proste nezapnem musím aspon 10-15m prejst kým zapne a to je niekedy problém lebo ju potrebujem hned.viem že by sa mala šteľovať len neviem či pritaihnuť alebo povoliť.Očesané zuby by asi až tak veľmi nemala mať ak uz po zaklapnutí drží. Ono uzavierka na traktoru bez predku je dosť podstatná vec podľa mna.

Uživatelský avatar
Zetor
Příspěvky: 1448
Registrován: ned zář 16, 2007 7:53 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Zetor (57,40,67...)18

#58 Nový příspěvek od Zetor »

Mě uzávěrka zapadne během chvilky. Když už se mi jedno kolo protáčí, tak po sešlápnutí pedálu zaskočí tak maximálně po půl metru, víc ne. To že někdy nezaskočí ihned je v pořádku, je tam zubová spojka, takže záleží na poloze zubů proti sobě, ale 10-15 metrů se mi zdá hodně. Záleží na stavu hran zubů, já je mám v dobrém stavu, tak mě to zaskočí a drží dobře. Podle toho co píšeš, že po zaskočení drží, to spíš asi opravdu vypadá na špatně seštelované táhlo. Snažím se ji nesešlapovat když už se kola hodně protáčí a když už jsem v koncích. Je mi líto převodovky, je to celkem prda, ale samozřejmě se tomu někdy nedá zabránit, někdy se prostě musí. Když jedu a vypadá to, že bude zle, tak už ji sešlápnu s předstihem a jak začne mít jedno kolo větší prokluz, tak zaskočí a je to. Když hrabu už na rozjezd, tak ji sešlápnu před puštěním spojky, aby to bylo trochu šetrnější. Jak se šteluje bohužel nevím. Snad se vyjádří někdo další a nebo se zeptej v technických problémech Zetor :)
Zetor that's life...
Malotraktor 4x2 domácí výroby - zatím ve vývoji
Vilém :-)

Uživatelský avatar
Zetor
Příspěvky: 1448
Registrován: ned zář 16, 2007 7:53 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Zetor (57,40,67...)18

#59 Nový příspěvek od Zetor »

Tak zde jsou slibované míry :) Trubka ramene má vnější průměr 88 mm a síla stěny je slabších 10mm. Hydraulický válec má zasunutý 730 mm od oka k oku, průměr obalu je 96 mm, průměr pístní tyče je 50 mm a výsuv je orientačně kolem 480 mm, ale to nevím přesně :)
Zetor that's life...
Malotraktor 4x2 domácí výroby - zatím ve vývoji
Vilém :-)

maruten1707
Příspěvky: 768
Registrován: čtv led 10, 2013 8:20 pm
Bydliště: Prešov

Re: Zetor (57,40,67...)18

#60 Nový příspěvek od maruten1707 »

Dakujem pekne presne tieto rozmery som potreboval. 8)

Odpovědět

Zpět na „Nesériové ZETORY“