Váhy

co nejde zařadit jinam

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
radek.bazant
Příspěvky: 277
Registrován: sob čer 23, 2012 4:56 pm
Bydliště: Královéhradecký kraj

Váhy

#1 Nový příspěvek od radek.bazant »

Zdravím,

na čem vážíte těžší věci? myslím třeba big bagy, palety?

uvažuji o koupi nějaké váhy na palety, na tom by se dali vážit i ty vaky

nabocklish
Příspěvky: 1892
Registrován: ned úno 28, 2010 8:10 pm

Re: Váhy

#2 Nový příspěvek od nabocklish »

Ve firmě vaky vážíme na tomto https://stroje.bazos.cz/inzerat/6823927 ... 3000kg.php Je to ze solidního materiálu, máme ji cca dva roky, pár stovek vaků už přes ni prošlo a spokojenost.
Jen pro srovnání, nedávno jsem koupil tuto můstkovou váhu https://stroje.bazos.cz/inzerat/6794906 ... u-nova.php - bude to součást poloautomatické linky. Na váze bude permanentně nádrž a vážit se bude její obsah tzn. napustit, vypustit. A v tomto případě už je to materiálově výrazně slabší, doporučuji vidět na vlastní oči a posoudit. Já jsem do toho šel vzhledem k našemu šetrnému zatěžování.

radek.bazant
Příspěvky: 277
Registrován: sob čer 23, 2012 4:56 pm
Bydliště: Královéhradecký kraj

Re: Váhy

#3 Nový příspěvek od radek.bazant »

8) díky za názor uvažuju o té co máš v prvním okaze. myslím, že na takovéto domácí vážení to bude naprosto super.. a při mém provozu mi to vydrží snad do důchodu :D

Uživatelský avatar
zetorak jirka
Příspěvky: 4525
Registrován: ned pro 18, 2011 12:35 pm
Bydliště: Hajnice OKR: Trutnov

Re: Váhy

#4 Nový příspěvek od zetorak jirka »

Já vážím na tom to http://zetorak.rajce.idnes.cz/19.4 a taky spojenost.

radek.bazant
Příspěvky: 277
Registrován: sob čer 23, 2012 4:56 pm
Bydliště: Královéhradecký kraj

Re: Váhy

#5 Nový příspěvek od radek.bazant »

Tak ta vypadá festově.. Ale asi půjdu do tý paletový...

nabocklish
Příspěvky: 1892
Registrován: ned úno 28, 2010 8:10 pm

Re: Váhy

#6 Nový příspěvek od nabocklish »

A čím ty vaky nebo palety vlastně převážíš? Je víc palet nebo vaků? A jsi zvyklý brát vaky za uši nebo na paletě?

radek.bazant
Příspěvky: 277
Registrován: sob čer 23, 2012 4:56 pm
Bydliště: Královéhradecký kraj

Re: Váhy

#7 Nový příspěvek od radek.bazant »

právě víc palet... vaků tak 20 za rok... beru to vidlemi za traktor. něco ještěrkou. něco věží z vzv za traktor. Do budoucna uvažuji ještě o ČN.

nabocklish
Příspěvky: 1892
Registrován: ned úno 28, 2010 8:10 pm

Re: Váhy

#8 Nový příspěvek od nabocklish »

U té "lyžinové" váhy jsou nožky našroubované přímo do tenzometrů. A to je vlastně jediné potenciálně slabé místo té váhy - umím si představit, že se při neopatrné manipulaci celá lyžina zvrtne nebo posune a nožka se vylomí. My manipulujeme VZV, který je přesný, citlivý a je z něj dobrý výhled. Takže v případě traktoru dávej o to větší pozor nebo rovnou udělej preventivní opatření, třeba k sobě lyžiny spojit nějakou silnou závitovku nebo jiným jednoduše rozebiratelným způsobem.
Výhoda je, že můžeš vážit i hodně dlouhé věci, jen musíš nadpojit propojovací kabel. A váží to přesně i když je váha na jedné lyžině a druhá je prázdná.

radek.bazant
Příspěvky: 277
Registrován: sob čer 23, 2012 4:56 pm
Bydliště: Královéhradecký kraj

Re: Váhy

#9 Nový příspěvek od radek.bazant »

Je mi jasný, že to má své mouchy. Ale opravdu budu to používat jen občasně. Jde mi o to abych zbytečně nešidil sebe ani lidi.

Možná až to budu mít doma tak na to udělám nějakou desku aby se do toho nedalo paletou jebnou a nějak to nepoškodit.

peyrak
Příspěvky: 1240
Registrován: sob bře 15, 2014 5:45 am
Bydliště: Rychnovsko

Re: Váhy

#10 Nový příspěvek od peyrak »

taky jsme do firmy něco takovýho sháněli, nakonec jsme natrefili na paleťák, ten klasický nízkozdvih s váhou, má to i integrovanou tiskárnu štítků a jde to i propojit přes bluetooth s mobilem nebo noťasem, byl použitej na sbazaru za 6000 a za 1500 nám na to udělali kalibraci, je to super pomocník

Odpovědět

Zpět na „Ostatní technika“