pluh na sníh, použití na pozemních komunikacích

co nejde zařadit jinam

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
ve82
Příspěvky: 92
Registrován: úte zář 21, 2010 8:56 pm
Bydliště: Přeštice

pluh na sníh, použití na pozemních komunikacích

#1 Nový příspěvek od ve82 »

Dobrý den, někteří z vás asi provádí zimní údržbu. Mohl by mi někdo poradit jak má vypadat Pluh do TZB? Rozumí se nátěry, reflexní prvky, případně revize, pojistka atd. Neví někdo jaký zákon nebo norma tuto problematiku řeší?
Předem děkuji za rady, názory a zkušenosti

ve82
Příspěvky: 92
Registrován: úte zář 21, 2010 8:56 pm
Bydliště: Přeštice

Re: pluh na sníh, použití na pozemních komunikacích

#2 Nový příspěvek od ve82 »

Nikdo neví?

Uživatelský avatar
zetorak jirka
Příspěvky: 4525
Registrován: ned pro 18, 2011 12:35 pm
Bydliště: Hajnice OKR: Trutnov

Re: pluh na sníh, použití na pozemních komunikacích

#3 Nový příspěvek od zetorak jirka »

Podívej se na novou radlici, nic na ní není. prostě si nějakou pořiď, jakou chceš a mužeš vyhrnovat, když máš co.Podmínky o vyhrnování si stejně řekne ten pro koho budeš vyhrnovat. Ale už jen ve vlastním zájmu nějake ty reflexní pruhy nebo nálepky jsou, potřeba, abys byl vidět a barvu taky nějakou výraznější.když s ní něco nebo někoho sejmeš, tak to stejně odsereš všechno jen ty, ať ji máš zelenou nebo červenou. Barvy nových kupovaných radlic jsou taky různý, červený ,oranžoví, zelený, modrý žlutý atd. tak že to asi nikdo neřeší. a revizi ? to už bys chtěl moc. ani nevím kdo by ti ji udělal. Vše záleží na tom kde a pro koho chceš hrnout. A jestli chceš jít do detajlu, tak si to najdí ve vyhlášce a bezpečnostních předpisech, ale pak zjistíš, že s ničím takovím nemáš na silnici vlastně ani co dělat.

Uživatelský avatar
Šéďa
Příspěvky: 2707
Registrován: ned lis 27, 2011 4:31 pm
Bydliště: Nejdek u K. Varů

Re: pluh na sníh, použití na pozemních komunikacích

#4 Nový příspěvek od Šéďa »

máme asi 3 roky novou radlici a má svůj technickej průkaz, že je způsobilá pro používání na veřejných komunikacích. Nevím jestli je to v současné době povinost a zda to někdo kontroluje, ale vozím to s sebou. Je v tom i zapsáno, že traktor co ji má zapřaženou musí být vybaven oranžovým majákem. Radlice měla i odrazky, ale ty jsem hned sundal, první větší špona a stejně by upadly.
Obrázek

Edda
Příspěvky: 32
Registrován: úte říj 10, 2017 12:41 pm
Bydliště: Hradec Králové

Re: pluh na sníh, použití na pozemních komunikacích

#5 Nový příspěvek od Edda »

To mě taky zajímá! Když budu mít pluh sice tovární výroby, ale už z druhé ruky tudíž bez jakýkoliv papírů, můžu s ním vůbec na silnici? Nebo celkově u neseného nářadí. Někoho při převozu štrejchnu, jak se to řeší? Z pojistky traktoru? Nářadí se bere jako součást traktoru?

Uživatelský avatar
jafi
Příspěvky: 1507
Registrován: úte bře 08, 2011 10:50 pm
Bydliště: namestovo

Re: pluh na sníh, použití na pozemních komunikacích

#6 Nový příspěvek od jafi »

U nás to je alebo to malo byť, ale neviem či to prešlo, proste každé náradie za traktorom musí mať svoj štítok.
Inak na radlici musia byť reflexne červeno biele pruhované nálepky ( sú to tzv. povinne nálepky pracovného náradia pohybujúceho sa) + odrazky, tie lepšie majú aj svoje obrysovky a nálepka rýchlosti tak isto musí byť.
Myslím si však, že to by si musel naraziť na nejakého maniaka, aby ťa za to drbal.
Zetor 3011
Zetor 7245 HS

syncon
Příspěvky: 270
Registrován: čtv led 07, 2010 12:28 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: pluh na sníh, použití na pozemních komunikacích

#7 Nový příspěvek od syncon »

mam radlici mam k ní velky a maly TP a pojisteni nemam desky ty se olamaly mam jen trojuhelnikovy odrazky

http://www.svetpostrikovacu.cz/cz/e-sho ... -brit.html
RS 09

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 13210
Registrován: pát říj 21, 2011 9:29 pm
Bydliště: Brněnsko
Kontaktovat uživatele:

Re: pluh na sníh, použití na pozemních komunikacích

#8 Nový příspěvek od Antony30011 »

Edda: Zatím se to neřeší. Každý stroj má mít vlastní TP (osvědčení o provozu na pozemních komunikacích). Nový stroje renomovaných značek to maj, na starý český to prý jde sehnat. Jinak nic. Ale až se to řešit začne, to bude srandy...
Pojistka na "nářadí" by se měla vztahovat z traktoru, ale na tom TP to nic nemění.

Uživatelský avatar
zdeník
Příspěvky: 862
Registrován: stř led 12, 2011 8:48 pm
Bydliště: Turnov

Re: pluh na sníh, použití na pozemních komunikacích

#9 Nový příspěvek od zdeník »

TP rozhodně nikdo nemá, ale technické osvědčení o opis který se musí samo vozit.
Pokud je výrobce český, tak si myslím, že za malý poplatek vystaví nové osvědčení(duplikát).
Pojistit nelze, není jak. Pojištění se bere z vozu.

Uživatelský avatar
zetorak jirka
Příspěvky: 4525
Registrován: ned pro 18, 2011 12:35 pm
Bydliště: Hajnice OKR: Trutnov

Re: pluh na sníh, použití na pozemních komunikacích

#10 Nový příspěvek od zetorak jirka »

Asi je to na lokalitě, ale tady si myslím že to tak nefunguje, protože kdyby se to řešilo tak nikdo nevyjede, ty šroty se kterejma se vyhrnuje , to kplikrát člověk čumí, a to jezděj ve slušbách silničářů. Já sám osobně jezdím už 25 let soukromě pro obec, mám obě radlice doma dělané, tak aby dělaly to co já potřebuju, ané co si bez skušenosti myslej různý výrobci, a že jich je. Je pravda že je mám úhledný, a je na nich vše tak abych byl na silnici i po tmě vidět, což znamená, odrasky (trojuhelníky) ledkové poziční světla , červenobílé šrafování a trojuhelník pro vozidla do 40km. a na traktoru dva majáky. Rychlost nemám. A za těch 25 let mě nikdo nestavěl , a nikdo nic neřešl. A ˇže jsem se už mockrát sešel u dopravních nehod a tahání aut z příkopa s policajtima, a nikdo nějaký techničáky nebo snad štítky neřešil, je to taky blbost. Když je kupa sněhu nebo dokonce kalamita, ta je dnes už na 10 cm :smich: , tak jsou rádi , že vúbec někdo vyhrnuje.

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 13210
Registrován: pát říj 21, 2011 9:29 pm
Bydliště: Brněnsko
Kontaktovat uživatele:

Re: pluh na sníh, použití na pozemních komunikacích

#11 Nový příspěvek od Antony30011 »

Jirko, máte (máme) štěstí, že na to zatím četníci kašlou. Ale jakmile nějakýho blbce nahoře napadne, že by se to mohlo začít řešit, bude veselo :vztek:

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: pluh na sníh, použití na pozemních komunikacích

#12 Nový příspěvek od DYK »

Já si myslím, že při vyhrnování nikdo nikoho ani nezastaví, ale problémek může nastat, až do radlice někdo najede, protože je sice dement, ale dost chytrej na to, že by se mohl o vinu s někým podělit a tak se začne pátrat i po očkování.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
zetorak jirka
Příspěvky: 4525
Registrován: ned pro 18, 2011 12:35 pm
Bydliště: Hajnice OKR: Trutnov

Re: pluh na sníh, použití na pozemních komunikacích

#13 Nový příspěvek od zetorak jirka »

Kluci, máte sice pravdu, ale nic se nejí tak horký, jak se to vaří. Kdyby jsme byly tak důslední a dodržovaly všechno přesně tak jak má být, tak nevyjedem s ničím ani ze vrat. A když člověk vidí co se pohybuje po silnicích, tak radlička na sníh je to poslední co bych řešil.

Odpovědět

Zpět na „Ostatní technika“