Tažený pluh

co nejde zařadit jinam

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
exot
Příspěvky: 3795
Registrován: pon čer 15, 2009 10:44 am
Bydliště: Český ráj 294 11
Kontaktovat uživatele:

Tažený pluh

#1 Nový příspěvek od exot »

Měl jsem tu ted k opravě tažený)nesený pluh

http://www.mtmtech.cz/editor/filestore/ ... hy/RTZ.jpg

Dost velká tragédie přestože se firma pyšní ISO certifikáty za sváry na tom pluhu by byl vyhozen svářeč i ze základního kurzu (uhel strmosti) naprosto nevyhovující!! + na několika místech oloupaná nebo popraskaná barva(min 4 vrstvy)vlivem namáhání konstrukce tj. v místech která byla naprosto prominte mi ten výraz ale imbecilně konstruována na dvou místech byly sváry prasklé (styk dvou jeklů hned za čepy spodních ramen) a nejslabší místo bylo vystaveno největšímu zatížení(cca 20 cmod čepu otáčení radlice a napojení na všechny výstuhy pod tažným okem nese veškeré síly cca 2 cm jacklu středového nosníku).Tenhle pluh byl v provozu pouze lonskou zimu (kdy skoro nebyl sníh) na malé obci a bylo s ním max 5-8 vyhrnováno (vždy stejným strojem a člověkem znalým místních podmínek nebyl nikdy nabourán.
Vše co potřebujeme k běžnému životu nás učili v základní škole!
Nejvetší problém je mezi sedačkou pedálama a volantem!
Svareni to je moje:)

Uživatelský avatar
kaja.h
Příspěvky: 1222
Registrován: čtv úno 10, 2011 3:35 pm
Bydliště: Pelhřimov

Re: Tažený pluh

#2 Nový příspěvek od kaja.h »

Jo dneska může prodávat kdo chce co chce. Jednoho taky znám.
Hlavně jestli na to má papír a kupující ho žádá k předložení. na stroji štítek. Od roku 2006 musí bejt všechno zařízení za traktory s atestem ze zkušebny.
Jede traktor, je to Zetor 3011

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5455
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: Tažený pluh

#3 Nový příspěvek od thovt »

Ahoj kvalita výrobku je čím dál horší , co mohu udělat tak si udelám sám.
Pokud je v záruce okamžitě reklamovat.

Kdybys ISO zkoumal tak jsou technologická a ekonomická ( řízení ,komunikace takové ptákoviny) dále ekologická atd.
To je velmi stručný popis, každe iso bys musel googlit , nejčastěji firmy mají jen ekonomická.
ISO technologické mají značkové firmy(např. tuzemská) na ložiska s čím jsem se setkal.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20806
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Tažený pluh

#4 Nový příspěvek od ota »

Ahoj, ono s tím svářením je to třeba tak: Dělal jsem kdysi ve firmě a ta měla tři cetifikáty. Jakost, enviromet, bezpečnost práce. No svařence vařili Ukrajinci. Když se naštval jejich bos odvezl je. Sehnali jiný. Ty koukali na to třeba parta vařila v loděnicích elektrodama 25 mm tlustý plechy. Teď je postavili ke svařenci z jeklů a opláštění 1,5 mm plech. Hoch si tam nandal na cočku na stupnici od 1 do 12 stupeň 10 a měl třeba 250 svářečku. Zmačknul knoflík a díra. Tak to látoval a látoval. Ptal se a kde budou sváry? No kde se ti zdá, že by měly bejt. Však jsi svářeč a tak to znáš mu řekl vedoucí. Vedoucí protože měl před jménem ing byl vedoucí. Ale že viděl sváření možná z vlaku a některej ještě dalo by se říct i z rychlíku, byl rád že se stihnul termín. Že nad ním sedící vedoucí nenadává že se nestíhá. Všichni kdo něco uměli utekli. Protože zavedli nové metody. Jako první krok stahli peníze, zakázali přezčasy, namontovaly kamery začaly všechny jebat proč tady a proč tohle. Lidi se mezi sebou začali jebat taky. Co tam? Odejít a je pokoj. Ale firma má nástěnky a ny nich cetifikáty. V konstrukci sedí lidi kteří přišli ze školy a nedělali na dílně. Oni namalují obrázek a kde a jak se to má svařit? No jsi svářeč? Tak vař kde uznáš za vhodné. Tak hoch sedne a vaří. Že to je na místech, kde to je uplně nefunkční to nevadí. Je tam svár a přeci firma má certifikáty no ne! To je záruka kvality. Naco šikovnost kvalitních lidí, ale hlavně že jsou levní a dělají rychle. Ale že tam je půlka sváru, nevadí, však je to rychle a levně. A nikdo pořát neremcá a nebrblá, maká se.
Tak asi takhle Ti to osvětlím. Taky jsem utekl, nevařil jsem to ne, ale dělal kus vedle a tam to bylo nemlich to samí v bledě modrým!

Uživatelský avatar
zetorak jirka
Příspěvky: 4525
Registrován: ned pro 18, 2011 12:35 pm
Bydliště: Hajnice OKR: Trutnov

Re: Tažený pluh

#5 Nový příspěvek od zetorak jirka »

Už jen pohled na tu radlici mluví sam o sobě, Ta radlice je paskvil , který vymyslel někdo, kdo nemá ani šajnu o nějakých sylách a odporech sněhu při vyhrnování, a nedej bože se s ní někde trefit do obrubníku nebo do vystouplího kanálu. I kdyby to svářel sám pánbůh tak to nikdy nebude pevnější.

Uživatelský avatar
exot
Příspěvky: 3795
Registrován: pon čer 15, 2009 10:44 am
Bydliště: Český ráj 294 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Tažený pluh

#6 Nový příspěvek od exot »

Jj dvě odpoledne bylo co dělat.
Vše co potřebujeme k běžnému životu nás učili v základní škole!
Nejvetší problém je mezi sedačkou pedálama a volantem!
Svareni to je moje:)

Odpovědět

Zpět na „Ostatní technika“